CarSmile – czy warto skorzystać z usług firmy? Wasze opinie, relacje

Jeszcze do niedawna leasing był w zasadzie jedyną rozsądną formą pozyskania samochodów przez przedsiębiorcę.

Choć obciążający finansowo, niepewny i niezapewniający auta na własność, to i tak w wielu przypadkach lepszy, niż zakup za gotówkę czy korzystanie z kredytów bankowych, których uzyskanie w przypadku firm jest dość uciążliwe.

Leasing ma jednak również swoje wady. Przede wszystkim trzeba mieć pewien wkład własny na start, a po drugie firmy leasingowe raczej wolą dużych przedsiębiorców, biorących w leasing od razu kilka czy kilkanaście aut. Do tego opłata leasingowa może się zmieniać zależnie od tego, jakie problemy z autem będą występowały w danym okresie.

Wielu zwiastuje jednak rychły koniec popularności leasingu, a to za sprawą pojawiania się pierwszych ofert wynajmu długoterminowego samochodów dla firm. Jedną z pierwszych na polskim rynku z pewnością jest Car Smile. Co znajdziemy w tej ofercie i przede wszystkim co działa na korzyść wynajmu długoterminowe względem leasingu?

Co to jest? Krótka historia firmy

Strona główna. Źródło: https://carsmile.pl/

Historia firmy Car Smile jest póki co bardzo krótka, ale naszym zdaniem dość ciekawa z tego punktu widzenia, że jej założyciele to ludzie naprawdę doświadczeni w branży zarządzania finansami. Działalność rozpoczęła się w połowie obecnego roku 2018 i póki co firma notuje naprawdę wiele sukcesów, co jest zaskakujące, jak na zaledwie kilka miesięcy działalności.

To co jednak najistotniejsze to fakt, że jej twórcą jest znany specjalista z branży fintech, który odpowiedzialny był między innymi za stworzenie platformy internetowej wykorzystywanej przez bank. Jak sam zresztą podkreśla, często nazywa swoją nową firmę car(fin)tech, podkreślając tym samym swoje doświadczenie w branży.

Co ciekawego znajdziemy w ofercie?

Przykładowe auto. Źródło: https://carsmile.pl/

„Auto w abonamencie”, właśnie tak zarząd firmy Car Smile reklamuje swoją ofertę. Na czym to polega?

Zasada działania niewątpliwie jest dość prosta. Firma współpracuje z wieloma dealerami samochodów na terenie całego kraju, czego efektem jest dość szeroki przekrój możliwych do wypożyczenia samochodów.

Po wybraniu konkretnego modelu ustalamy przede wszystkim czas trwania wynajmu, mając do wyboru okres od 12 do 60 miesięcy. Kolejną możliwością jest ustalenie wysokości wkładu własnego.

W przeciwieństwie do leasingu wynajem długoterminowy może być zaczęty z zerowym wkładem, ale wpłacając coś z w własnej kieszeni obniżymy trochę cenę miesięcznego abonamentu.

I tak, to w zasadzie tyle. Po ustaleniu szczegółów i wstępnym zaakceptowaniu oferty można osobiście odebrać pojazd we wskazanym przez firmę miejscu lub zaczekać nieco dłużej na dostarczenie pojazdu do wybranego punktu.

Należy przy tym wspomnieć, że przy wynajmie długoterminowym dochodzi także opłata za każdy przejechany kilometr, rozliczana oczywiście na zakończenie każdego miesiąca. W większości przypadków wynosi ona jednak od kilku do kilkunastu groszy za każdy kilometr, zależnie od długości trwania wynajmu.

Nie da się ukryć, że jest to proste i, co ciekawe, firma gwarantuje, że podpisanie umowy nie będzie wiązało się z różnymi zaświadczeniami finansowymi. Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony, najczęściej wymagane jest zwykłe oświadczenie osoby ubiegającej się o pojazd.

Aut do wyboru jest naprawdę wiele. Mamy tutaj między innymi takie pojazdy, jak:

 • Audi Q2;
 • Seat ATECA;
 • Volkswagen T-ROC;
 • Mercedes-Benz GLA;
 • Peugeot 3008.

Same crossovery, ale spokojnie, jest też mnóstwo aut miejskich czy rodzinnych, w zasadzie większość współcześnie produkowanych modeli. Należy oczywiście pamiętać, że podobnie jak przy leasingu, tutaj również w ramach abonamentu dostajemy pojazd fabrycznie nowy.

Ceny i promocje – ile kosztuje skorzystanie z tej oferty?

Każdy we własnym zakresie musi sobie oczywiście przeanalizować ofertę finansowo i sprawdzić, czy korzystanie z niej naprawdę będzie opłacalne. Poniżej zaprezentujemy jednak kilka przykładów tego, ile przyjdzie nam płacić za wynajmowanie kilku popularnych samochodów bezpośrednio na firmę. I tak na przykład:

 • Audi A3 za 1498 zł miesięcznie + 47 gr/km przy umowie na 36 miesięcy i wkładzie własnym 12 500 zł;
 • dostawczy Fiat Fiorino za 668 zł miesięcznie + 15 gr/km przy umowie na 3 lata i wniesieniu wkładu 4000 zł.

Chcecie wynająć auto bez wkładu własnego, gdyż to jedna z ważniejszych zalet, dająca przewagę ofercie wynajmu nad leasingiem? Biorąc pod uwagę zaprezentowane wcześniej auta, w takiej sytuacji zapłaci się za nie:

 • Audi A3 bez wkładu własnego na 36 miesięcy w cenie 1901 zł miesięcznie + 47 gr/km;
 • Fiat Fiorino bez wkładu własnego na 3 lata w cenie 797 zł miesięcznie + 15 gr/km.

Warto wspomnieć o tym, że wysokość opłaty kilometrowej rośnie lub maleje zależnie od tego, na jak długi okres pojazd będzie wynajmowany. Firma ma do tego dość często oferty promocyjne, opisywane na stronie jak „hot deal”, a i można także zredukować opłatę kilometrową do 0 zł. Dostępny jest specjalny program partnerski, w którym za polecanie usług firmy dostaje się karty rabatowe właśnie na przejechane kilometry.

Opinie

Firma jest stosunkowo świeża na rynku i dlatego póki co nie znajdziemy wiele opinii związanych z tą ofertą, ale ważniejsze jest tutaj to, że mamy do czynienia z przedsiębiorcą w pełni legalnym, który ma działalność zarejestrowaną na terenie Polski.

W opiniach za to często znaleźć można informacje o szerokim wyborze pojazdów oraz o tym, że samo przygotowanie umowy i jej finalizacja zajmują niewiele czasu. Potwierdza się również to, że z oferty można skorzystać bez konieczności przygotowywania dziesiątek dokumentów potwierdzających zdolność kredytową.

Czy warto skorzystać z oferty?

Naszym zdaniem oferta będzie szczególnie ciekawa dla mniejszych firm, które nie mogły pozwolić sobie na leasing, a kredyt na zakup samochodów jest daleko poza ich możliwościami. Strona została przygotowana w taki sposób, że każdy bez większego problemu można po prostu wyszukać odpowiedni samochód i, korzystając z kilku suwaków, sprawdzić cenę, porównując ją następnie z innymi opcjami.

Click to rate this post!
[Total: 158 Average: 2.6]

Car Smile - opinie z forum:

 1. mycatherina pisze:

  Prezentuje się to całkiem ciekawie, ale bardzo interesuje mnie to, na ile wiążące są te umowy z nimi? Chodzi mi o to, że co dzieje się w sytuacji, gdy moja firma wpadnie w problemy finansowe i będę zmuszony wcześniej zakończyć umowę? Są jakieś kary za takie zerwanie?

  1. dejw pisze:

   no raczej że są.
   umowę podpisujesz z bankiem, i oni sobie poradzą ze ściągnięciem zadłużenia.
   Poza tym myślisz że ktoś Ci udzieli kredytu w sytuacji, gdy nie masz zdolności na jego spłacanie?

 2. sever pisze:

  Ej no dobra, ale w leasingu na koniec mogę to auto jednak wykupić, a w przypadku wynajmu również jest taka opcja? Nigdzie nie widzę informacji na ten temat niestety.

  1. Anonim pisze:

   Można wykupić. Mi forma proponowała

 3. tester pisze:

  ktoś wie czy są jakieś limity związane z ilością samochodów, które można wynająć na jedną firmę? Tak sobie przekalkukowałem swoje potrzeby względem leasingu i dobrze się to prezentuje, ale potrzebuję sporo tych samochodów, choć głównie takich tani, dostawczych osobówek.

 4. Roman pisze:

  Mycatherina a jak weźmiesz kredyt i Twoja firma będzie mieć problemy to co? To chyba dalej musisz płacić ????????????

 5. Mariusz pisze:

  Mam u nich Qashqaia
  Na tą chwilę ok. Jako jedyni mają najem na kilometry. ile wyjeżdżę tyle płacę.

 6. heniu pisze:

  Uproszczenie procedury finansowej to bajer. Prosiłem o podanie miesięcznych kosztów wynajmu za samochód o wartości x . Odpowiedz jest możliwa po zbadaniu zdolności kredytowej czyli na dzień dobry muszę podać dane personalne , Pesel , nr Dowodu Os. i czekać na odpowiedz salonu samochodowego. Pytanie jest proste kto wynajmuje samochód firma carsmile , czy salon samochodowy ? Jeżeli salon to carsmile jest pośrednikiem , który pobiera prowizje podnosząc koszty wynajmu. Nawet gdy papiery będzie wystawiał pośrednik. Super interes :))

  1. Michał pisze:

   Czytałem gdzieś że carsmile z racji skali ma oferty lepsze, więc oni sobie sami dogadają prowizję z salonami i dlatego jest szansa na ofertę korzyatniejszą…

 7. Heniu, dla kogoś szperającego nikt nie zrobi spersonalizowanej oferty, podając dane weryfikują czy w ogóle się nadajesz jako potencjalny klient. A co do pośrednictwa – oni są brokerem. Biorą prowizje za negocjację rabatów, nie ma nic za darmo. Pytanie czy wynegocjujesz na auto tę samą cenę co oni :3

 8. Piotr pisze:

  Pkj
  Jak to szperającego? to znaczy,że Heniu zle robi szukając najlepszej oferty??bo nie rozumiem?a ta uproszczona procedura finansowa?…śmiech na sali…będą mnie sprawdzać we wszystkich bazach,czy aby na pewno…..zapłacę miesięczną kwotę za wynajem auta,jak zarabiam i się na to decyduję to logiczne,że mnie stać….a tak na marginesie,to nie jest mój samochód,nie jest zarejestrowany na mnie,to własnosc wynajmującego i oczywistym jest,że jak nie płacę muszę go oddać.
  Weryfikacja w biku..big…i innych bazach?….mowy nie ma,nigdy nie wyrażam na coś takiego zgody, nikt nie będzie grzebał w moich finansach,mogę powiedzieć jakie są moje dochody netto
  czyli po prostu złożyć oświadczenie.Ja nie zaciągam w jakiejś wypożyczalni kredytu tylko wynajmuję samochód na określiny czas…..i tylko tyle.

 9. Krakus pisze:

  Do powyższej opinii.Ja dopiero szukam auta na wynajem,ale już sama reklama tej firmy sugeruje nam (może mylę się?),że wynajem auta,to stosowna umowa,która na koniec jej trwania,każe ci albo wykupić auto,albo zawrzeć kolejną umowę.Czyli tak,jakby ktoś nas dożywotnio chciał związać umową.
  Jeśli mylę się,to proszę mnie poprawić.
  Ponadto,wracając do opinii powyższej,ma pan absolutna rację.
  Każdy ma prawo zapoznać się najpierw z ofertą i to anonimowo,anie żądać w zamian pełne dane – co na to ustawa RODO?!
  Jak ktoś idzie do spożywczaka,czy do meblowego,to jak to jest?Nie możesz obejrzeć towaru,który chcesz kupić,bo nie udostępniłeś swoich danych?!Masz kupować w ślepo?

  1. Jak się nie podoba to nie szukaj auta w tego typu firmie. Co ma do tego ustawa Rodo? Zbierają dane, chronia je, czytaja regułki. Rodo nie zabrania zbierania danycb. Zanim coś napiszesz to zastanów się czy wiesz o czym piszesz…

 10. zorientowany pisze:

  @krakus prosiłeś o poprawienie więc poprawiam:) Umowę podpisujesz na okres najmu samochodu. Potem możesz ale nie musisz wykupić. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie aby zmienić dostawcę samochodu po trakcie jednej umowy.

 11. Anonim pisze:

  Taka firma jak ta ma większe możliwości bo pewnie ma umowy z salonami albo kupuje ich dużo dlatego nawet Ty kupując od pierwszej ręki nie uzyskasz takiej ceny.

  1. Jankom pisze:

   No ale oni daja Tobie cene katalogowa bez rabatow, wiec mnie interesuja ich rabaty? W salonie zawsze wynogocjujesz rabat, po drugie wykup jest nie rynkowo drogi. To sie poprostu nie oplaca, wez kalkulator podjedz do salonu, sprawdz wartosc auto po 3 latach…

 12. Dawid pisze:

  Szczerze odradzam współpracy z tą firmą. Czekam już na samochód 5 miesięcy i nadal nie wiem kiedy go otrzymam. Konsultanci cały czas mnie zbywają tłumacząc sytuację „brakiem danych w systemie”. Przez ostatnie 4 tygodnie wykonałem do nich 5 telefonów, za każdym razem mówią „proszę zadzwonić za tydzień”. Szczerze mówiąc gówno mnie obchodzi, że to startup. Zapłaciłem prawie 20,000zł wkładu własnego i nie mam ani pieniędzy, ani samochodu.

  1. Walet pisze:

   Dawid i co czekasz jeszcze na auto bo mi leci 6 miesięcy i tak samo maja gdzieś ciągle sciemnianie to za tydzień to że już się rejestruje potem ze to pomyłka bo były dwa

 13. Kszyrow pisze:

  Odebrałem ostatnio Volvo XC60. Mimo negatywnych opinii w ostatnim czasie skorzystalismy z partnerka z ich oferty. Na auto czkalem miesiąc, ale to normalne. Będę polecał znajmomym

 14. Artur O. pisze:

  Ja miałem sporo przejść w czekaniu na samochód ale finalnie wszystko się dobrze skończyło.

  Do tego ludzie w Carsmile stawali na rzęsach, zeby było dobrze dla mnie.

  Mimo złych opinii polecam bo wiem, że się starają dużo ponad przeciętną

 15. Observer pisze:

  Właśnie jutro jadę zdać samochód. Po roku użytkowania i kontaktów z nimi jestem zadowolony. Na początku były trudności z odebraniem samochodu ale ostatecznie podstawili mi inny nówkę na ich koszt. Teraz też były trudności z dostarczeniem ale chcieli zrobić to co poprzednio. Ostatecznie samochód jest do odebrania. Zobaczę jak będzie wyglądać zdanie. Na razie polecam firmę. Tylko jedna rzecz nie zawsze można zarejestrować tam gdzie mieszkasz a tak z nr w-wy jak dla mnie niezbyt. Mieszkam w takim rejonie gdzie miejscowi nie patrzą zbyt przychylnym okiem.

 16. Zbyszek pisze:

  Bardzo ciekawa forma, ale na ile bezpieczna to się okaże.

  1. Maria pisze:

   Czy ktoś się orientuje jak wyglada odstąpienie od umowy ? Powiedziano mi ze okres wypowiedzenia to 3 mies ,ale wydaje mi się ,ze według prawa powinno być Ok dwa tygodnie( Mam na myśli świeżo podpisana umowę)

   1. gosc pisze:

    to nie jest umowa o pracę. tu jest kodeks cywilny i okres wypowiedzenia zależy od tego co strony ustaliły w umowie

 17. Anna pisze:

  Niedługo kończy mi się najem. Ogólnie jestem zadowolona, dostałam fajną cenę w porównaniu do konkurencji. Muszę przyznać, że obsługa jest na wysokim poziomie, może miałam szczęście, ale wszystko przebiegło bezstresowo 😀

 18. Erwin pisze:

  Mnie najbardziej smuci 🙂 fakt, że auta są wiciąż nieosiągalne. Patrzę na carsmile. Zresztą tutaj w artykule C-max 900zł , ale za chwilę się okazuję że kwota za km jest tak duża że w ogóle o czym my mówimy.
  Teraz zniesiono kilometrówkę. Cena jest dajmy na to , będąc obiektywnym, oczywista i niestety okazuje się, że dodając ubezpieczenie cena rośnie o 40%, wybrana wersja to najniższa z możliwych z najmniejszym silnikiem. FInalnie gdy się to ogarnie tak jak „ja bym to widział” cena za kompakt (czyli nic nadzwyczajnego) wychodzi blisko 2 tyś. złoty !!!! o matulu. No i faktycznie , cena nie bierze się z nikąd , auto jest drogie, silnik mocno podnosi cene, wyposażenie również a na końcu jeszcze dochodzi ubezpieczenie + wkład własny . Czar prysł.
  Na tych wszystkich carsmilach tak troszkę zalatuje reklamą typu: rata już od 150zł /miesiąc 🙂 ALE wpłać 80% całości i rozbij to na 6 lat , super.
  Ja bym nawet zasugerował „reklamotwórcom” zapłacimy Ci 300 zł miesięcznie – wpłać tylko 150% kwoty auta – resztę oddamy ci w ratach…
  BTW zastanawiam się jaki jest sens kupowanie auta za ponad 50 tys zł !!!! z silnikiem 1.0 i nawet tą „setką” koni mechanicznych, bez android auto(aple car), klimy automatycznej czy automatu. dajesz 70 tysi za samochod i nic tam nie ma . Czyli w zasadzie jakies (pi razy drzwi) 40 koła poszło w las albo rata 1400zł/miesiecznie+wklad własny.

  1. Jankom pisze:

   Malo ludzi uzywa kalkulatora, dla osoby prywatnej najem jest b. Drogi. Jaby ludzie przeszli sie do salony, ponegocjowali cene, wzieli kredyt (nawet gotowkowy), potem sprzedali auto to by byli conajmniej 5-10proc. Wartosci auta do przodu

 19. Radek Niecz pisze:

  Po przejściu weryfikacji w dwuch innych firmach i kiedy już miałem podpisać ostatecznie umowę to nagle cena się zmieniała na większa albo brakło aut i trzeba było wziąć droższy wariant . W Car smile dostałem cenę która się nie zmieniła , wszytko poszło sprawnie szybko i bez problemów , cena oczywiście była najniższa z 7 ofert jakie dostałem wcześniej w innych firmach . Jeszcze jeden wielki plus to to ze nie ma prowizji jak u innych tylko wpłata własna która sami ustalamy i ma wpływ na obonament .

 20. autofan pisze:

  Opłaty za kilometry są z kosmosu. Płacisz 2000 zł za auto, plus ubezpieczenia i do tego 40 groszy za km. Czyli za 2000 km dodatkowo 800 zł! Są lepsze oferty na rynku i konkrente. Sprawdzcie carly .pl . Ja zaś wziąłem na abonament 12 miesięczny wypasione suzuki swift i płacę 794 zł brutto – w Qarson. Limit 10 tys km rok, pełne ubezpiecznie i serwis w cenie. Opony warto brać na siebie – jak ktoś ma gdzie chować – kupić, a po kontrakcie sprzedać.

 21. Friedi pisze:

  Dwa tygodnie temu odebrałem samochód. Cała procedura przebiegła jak po sznurku. Jest bardzo dobry kontakt z osobą, która zajmuje się danym klientem.
  Odpowiadają na wszystkie pytania. Jeśli czegoś nie wiedzą dzwonią do serwisu, w tym przypadku Forda i wracają z odpowiedzią. Na samochód czekałem dokładnie tyle ile było zapowiedziane. Mam nadzieję, że tak to będzie wyglądać do końca umowy

 22. Marta pisze:

  Mam nową firmę i jestem młodą osobą. Osoba kontaktowa z firmy bardzo obszernie opisała jak wygląda procedura, jakie warunki muszę spełnić. Wszystko szybko sprawnie. Auto bralam w leasingu. nie musiałam nigdzie jeździć kurier z dokumentami które wcześniej miałam do wglądu odwiedził mnie w dogodnym dla mnie miejscu. Wplaciłam pierwszą wpłatę i odebrałam po tygodniu autko. Po sprzedaży mój opiekun z firmy nadal intereswał się czy wszystko ok i czy auto spełnia moje oczekiwania. Nawet pomogli mi z ubezpieczeniem auta aby nie było zbyt wysokie. Jestem bardzo zadowolona i niebawem będę kupowała kolejne auto w leasingu u tego samego opiekuna

 23. Warszawiak pisze:

  Ja jestem przed podpisaniem umowy,a w zasadzie, czekam na ofertę.
  Czy „wejdę” w to? Nie wiem!
  Przykładowo, mam zapowiedzianą ofertę na 5 lat za kwotę 2.450,00 zł (rata,ubezpieczenie,opony) i limit roczny przebiegu 3 tys.km.
  Ale czytam na tym forum,że za każdy km muszę płacić extra kasę,a o tym fakcie nikt mi jeszcze nie wspominał.
  No i teraz sobie zacząłem liczyć:
  2.450,00 + (3 tys.km x 0,47 zł) = 2.450,00 + 1.410,00 = 3.860,00 zł netto.
  3.860,00 x 60 miesięcy = 231.600,00 zł netto + 10% wpłaty własnej 15.500,00 = 247.100,00 zł netto + 23% vat =303.933,00 pln!!!
  Samochód u dealera jest wyceniony na kwotę 155,000.00 netto + 23% vat = 190.650,00 brutto.
  A teraz oferta leasingu:
  Wartość auta 190.650,00 zł brutto – (10% wpłaty własnej)19.065,00 zł = 171.585,00 + 12% koszt całkowity leasingu 20.590,20=192.175,20 : 59 rat = 3.257,21 zł / miesiąc brutto (2.648,14 zł netto / miesiąc).Na koniec leasingu jest wykup 1% wartości tj.1715,85 zł.
  Jeśli mylę się, to proszę mnie poprawić,ale w tej wersji, całkowity koszt auta wynosi 232.021,05 zł brutto.
  Podsumowanie:
  wynajem 303.933 – leasing operacyjny 232.021,05 = 71.911,95 zł tj.tyle przepłacamy w wynajmie długoterminowym w okresie 5 lat, tj.1.198,53 zł/miesiąc ,tj.14.382,39zł/rok.

  1. Anonim pisze:

   Ale jak 3tys km rocznie? 🙂 Nawet nie ma takiej opcji. 10tys najmniej. Carsmil i tak przepycha to przez Arval.

 24. Tomasz pisze:

  Auto zostało dostarczone pod dom wszystko zostało załatwione przez internet bez zbędnych formalności polecam

 25. Tomasz pisze:

  Jestem przed podpisaniem umowy z Athlon Car Lease Polska. Natomiast wszystkie sprawy finansowe organizuje Carsmile. Chciałem jeszcze zaciągnąć opinii, czy warto? Macie Państwo jakieś komentarze w tej kwestii?

 26. Danuta pisze:

  pragnę podzielić się opinią dotyczącą mojej współpracy z CARSMILE , jestem bardzo wdzięczna za fachową i profesjonalna pomoc przy wyborze samochodu
  który biorę w leasingu, pracownik firmy Carsmile Pan Kacper Frankowski wykazał się dużą wiedzą i pomocą w załatwieniu wszystkich spraw związanych z moimi potrzebami odnośnie samochodu i leasingu , przemiła obsługa , szybko i sprawnie , każdemu polecam.

 27. tygryskot pisze:

  Mieszkając w Norwegii, mogę powiedzieć że to bardzo drogi kraj, wszystko jest kilka razy droższe niż w Polsce. Oczywiście zarabia się też kilka, kilkanaście razy więcej, ale wynajem samochodow w Norwegii na podobnych zasadach jest tańsze niż w Polsce

 28. Mariusz pisze:

  Nie polecam tej firmy, auto miałem dostać na koniec stycznia i tylko dlatego zaufałem im. Mamy czerwiec i nikt z firmy nawet nie zadzwonił poinformować mnie kiedy będzie auto, nie mówię już o tym żeby ktoś zadzwonił i przeprosił za zaistniałą sytuację.

 29. zmęczona współpracą klientka pisze:

  Z całą odpowiedzialnością ODRADZAM współpracę w jakimkolwiek zakresie. Obsługa posprzedażowa pamięta czasy PRLu, gdzie kontakt graniczy z cudem, a jeżeli już nastąpi to Pani opiekun z wyczuwalną arogancją odpowiada pobieżnie na dalsze procedowanie sprawy bez żadnych konkretów. Kłamią szybciej niż myślą aby zbyć klienta – Pani na urlopie po czym nie zwłocznie sie odzywa z wielka łaską i nadal bez konkretów, terminów i dat. Wysyłane dokumenty leżą gdzieś u kogoś i zbierają kurz, nie ma informacji kiedy będą wprowadzone i załatwione. PO RAZ KOLENY GŁOŚNO MÓWIE NIE POLECAM, narazili moją firmę na kumulację bezsensownych kosztów i straty finansowe przez brak kompetencji, informacji, terminów i dat. Rozważamy wejście na drogę postępowania sądowego.

 30. piotr pisze:

  Przestrzegam Panstwa przed udostepnianiem nr telefonu tej firmie. Beda dzwonic do Was dzien i noc z roznych telefonow i Was nekac. Blokowanie ich nie pomoze.

 31. Adam K. pisze:

  Nie polecam zdecydowanie. Bardzo drogi leasing. Konkretny przykład, miałem wziąć u nich w leasing BMW X6 za niecałe 380 000. Poszukałem trochę na rynku, ostatecznie biorę Audi Q8 za 420 000. Na identycznych warunkach (okres leasingu, wpłata, wykup). Koszt leasingu pomimo droższego o 40 000 samochodu będzie ponad 10 000 niższy. Złodziejskie oprocentowanie.

 32. gienek pisze:

  Uwaga na tą firmę. Nic dobrego, tylko piętrzenie problemów. Po 8 miesiącach przepychanek zrezygnowałem z zakupu pojazdu.

 33. Jacek pisze:

  Ta firma to jedna wielka ściema. Podpisałem umowę w połowie października z czasem oczekiwania 16 tygodni po 18 tygodniach dowiedziałem się ze samochodu nie ma i nie było w produkcji i musimy zacząć od nowa. Chodziło o teslę która w międzyczasie potaniała i przypuszczam że to był powód. Do dzisiaj czekam na odpowiedź od pana kierownika działu który „nie zawsze odbiera ale zawsze oddzwoni” i nic. Unikajcie tej pseudo firmy jak ognia. Trzy lata temu brałem w najem auto w firmie Karlik w poznaniu formalności trwały trzy dni.

 34. Anonim pisze:

  Zostaliśmy przez nich oszukani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *