CarSmile – czy warto skorzystać z usług firmy? Wasze opinie, relacje

CarSmile – czy warto skorzystać z usług firmy? Wasze opinie, relacje
2.9 (57.39%) 23 vote[s]
Jeszcze do niedawna leasing był w zasadzie jedyną rozsądną formą pozyskania samochodów przez przedsiębiorcę.

Choć obciążający finansowo, niepewny i niezapewniający auta na własność, to i tak w wielu przypadkach lepszy, niż zakup za gotówkę czy korzystanie z kredytów bankowych, których uzyskanie w przypadku firm jest dość uciążliwe.

Leasing ma jednak również swoje wady. Przede wszystkim trzeba mieć pewien wkład własny na start, a po drugie firmy leasingowe raczej wolą dużych przedsiębiorców, biorących w leasing od razu kilka czy kilkanaście aut. Do tego opłata leasingowa może się zmieniać zależnie od tego, jakie problemy z autem będą występowały w danym okresie.

Wielu zwiastuje jednak rychły koniec popularności leasingu, a to za sprawą pojawiania się pierwszych ofert wynajmu długoterminowego samochodów dla firm. Jedną z pierwszych na polskim rynku z pewnością jest Car Smile. Co znajdziemy w tej ofercie i przede wszystkim co działa na korzyść wynajmu długoterminowe względem leasingu?

Co to jest? Krótka historia firmy

Strona główna. Źródło: https://carsmile.pl/

Historia firmy Car Smile jest póki co bardzo krótka, ale naszym zdaniem dość ciekawa z tego punktu widzenia, że jej założyciele to ludzie naprawdę doświadczeni w branży zarządzania finansami. Działalność rozpoczęła się w połowie obecnego roku 2018 i póki co firma notuje naprawdę wiele sukcesów, co jest zaskakujące, jak na zaledwie kilka miesięcy działalności.

To co jednak najistotniejsze to fakt, że jej twórcą jest znany specjalista z branży fintech, który odpowiedzialny był między innymi za stworzenie platformy internetowej wykorzystywanej przez bank. Jak sam zresztą podkreśla, często nazywa swoją nową firmę car(fin)tech, podkreślając tym samym swoje doświadczenie w branży.

Co ciekawego znajdziemy w ofercie?

Przykładowe auto. Źródło: https://carsmile.pl/

„Auto w abonamencie”, właśnie tak zarząd firmy Car Smile reklamuje swoją ofertę. Na czym to polega?

Zasada działania niewątpliwie jest dość prosta. Firma współpracuje z wieloma dealerami samochodów na terenie całego kraju, czego efektem jest dość szeroki przekrój możliwych do wypożyczenia samochodów.

Po wybraniu konkretnego modelu ustalamy przede wszystkim czas trwania wynajmu, mając do wyboru okres od 12 do 60 miesięcy. Kolejną możliwością jest ustalenie wysokości wkładu własnego.

W przeciwieństwie do leasingu wynajem długoterminowy może być zaczęty z zerowym wkładem, ale wpłacając coś z w własnej kieszeni obniżymy trochę cenę miesięcznego abonamentu.

I tak, to w zasadzie tyle. Po ustaleniu szczegółów i wstępnym zaakceptowaniu oferty można osobiście odebrać pojazd we wskazanym przez firmę miejscu lub zaczekać nieco dłużej na dostarczenie pojazdu do wybranego punktu.

Należy przy tym wspomnieć, że przy wynajmie długoterminowym dochodzi także opłata za każdy przejechany kilometr, rozliczana oczywiście na zakończenie każdego miesiąca. W większości przypadków wynosi ona jednak od kilku do kilkunastu groszy za każdy kilometr, zależnie od długości trwania wynajmu.

Nie da się ukryć, że jest to proste i, co ciekawe, firma gwarantuje, że podpisanie umowy nie będzie wiązało się z różnymi zaświadczeniami finansowymi. Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony, najczęściej wymagane jest zwykłe oświadczenie osoby ubiegającej się o pojazd.

Aut do wyboru jest naprawdę wiele. Mamy tutaj między innymi takie pojazdy, jak:

 • Audi Q2;
 • Seat ATECA;
 • Volkswagen T-ROC;
 • Mercedes-Benz GLA;
 • Peugeot 3008.

Same crossovery, ale spokojnie, jest też mnóstwo aut miejskich czy rodzinnych, w zasadzie większość współcześnie produkowanych modeli. Należy oczywiście pamiętać, że podobnie jak przy leasingu, tutaj również w ramach abonamentu dostajemy pojazd fabrycznie nowy.

Ceny i promocje – ile kosztuje skorzystanie z tej oferty?

Każdy we własnym zakresie musi sobie oczywiście przeanalizować ofertę finansowo i sprawdzić, czy korzystanie z niej naprawdę będzie opłacalne. Poniżej zaprezentujemy jednak kilka przykładów tego, ile przyjdzie nam płacić za wynajmowanie kilku popularnych samochodów bezpośrednio na firmę. I tak na przykład:

 • Audi A3 za 1498 zł miesięcznie + 47 gr/km przy umowie na 36 miesięcy i wkładzie własnym 12 500 zł;
 • dostawczy Fiat Fiorino za 668 zł miesięcznie + 15 gr/km przy umowie na 3 lata i wniesieniu wkładu 4000 zł.

Chcecie wynająć auto bez wkładu własnego, gdyż to jedna z ważniejszych zalet, dająca przewagę ofercie wynajmu nad leasingiem? Biorąc pod uwagę zaprezentowane wcześniej auta, w takiej sytuacji zapłaci się za nie:

 • Audi A3 bez wkładu własnego na 36 miesięcy w cenie 1901 zł miesięcznie + 47 gr/km;
 • Fiat Fiorino bez wkładu własnego na 3 lata w cenie 797 zł miesięcznie + 15 gr/km.

Warto wspomnieć o tym, że wysokość opłaty kilometrowej rośnie lub maleje zależnie od tego, na jak długi okres pojazd będzie wynajmowany. Firma ma do tego dość często oferty promocyjne, opisywane na stronie jak „hot deal”, a i można także zredukować opłatę kilometrową do 0 zł. Dostępny jest specjalny program partnerski, w którym za polecanie usług firmy dostaje się karty rabatowe właśnie na przejechane kilometry.

Opinie

Firma jest stosunkowo świeża na rynku i dlatego póki co nie znajdziemy wiele opinii związanych z tą ofertą, ale ważniejsze jest tutaj to, że mamy do czynienia z przedsiębiorcą w pełni legalnym, który ma działalność zarejestrowaną na terenie Polski.

W opiniach za to często znaleźć można informacje o szerokim wyborze pojazdów oraz o tym, że samo przygotowanie umowy i jej finalizacja zajmują niewiele czasu. Potwierdza się również to, że z oferty można skorzystać bez konieczności przygotowywania dziesiątek dokumentów potwierdzających zdolność kredytową.

Czy warto skorzystać z oferty?

Naszym zdaniem oferta będzie szczególnie ciekawa dla mniejszych firm, które nie mogły pozwolić sobie na leasing, a kredyt na zakup samochodów jest daleko poza ich możliwościami. Strona została przygotowana w taki sposób, że każdy bez większego problemu można po prostu wyszukać odpowiedni samochód i, korzystając z kilku suwaków, sprawdzić cenę, porównując ją następnie z innymi opcjami.

Car Smile - opinie z forum:

 1. Prezentuje się to całkiem ciekawie, ale bardzo interesuje mnie to, na ile wiążące są te umowy z nimi? Chodzi mi o to, że co dzieje się w sytuacji, gdy moja firma wpadnie w problemy finansowe i będę zmuszony wcześniej zakończyć umowę? Są jakieś kary za takie zerwanie?

 2. Ej no dobra, ale w leasingu na koniec mogę to auto jednak wykupić, a w przypadku wynajmu również jest taka opcja? Nigdzie nie widzę informacji na ten temat niestety.

 3. ktoś wie czy są jakieś limity związane z ilością samochodów, które można wynająć na jedną firmę? Tak sobie przekalkukowałem swoje potrzeby względem leasingu i dobrze się to prezentuje, ale potrzebuję sporo tych samochodów, choć głównie takich tani, dostawczych osobówek.

 4. Uproszczenie procedury finansowej to bajer. Prosiłem o podanie miesięcznych kosztów wynajmu za samochód o wartości x . Odpowiedz jest możliwa po zbadaniu zdolności kredytowej czyli na dzień dobry muszę podać dane personalne , Pesel , nr Dowodu Os. i czekać na odpowiedz salonu samochodowego. Pytanie jest proste kto wynajmuje samochód firma carsmile , czy salon samochodowy ? Jeżeli salon to carsmile jest pośrednikiem , który pobiera prowizje podnosząc koszty wynajmu. Nawet gdy papiery będzie wystawiał pośrednik. Super interes :))

 5. Heniu, dla kogoś szperającego nikt nie zrobi spersonalizowanej oferty, podając dane weryfikują czy w ogóle się nadajesz jako potencjalny klient. A co do pośrednictwa – oni są brokerem. Biorą prowizje za negocjację rabatów, nie ma nic za darmo. Pytanie czy wynegocjujesz na auto tę samą cenę co oni :3

 6. Pkj
  Jak to szperającego? to znaczy,że Heniu zle robi szukając najlepszej oferty??bo nie rozumiem?a ta uproszczona procedura finansowa?…śmiech na sali…będą mnie sprawdzać we wszystkich bazach,czy aby na pewno…..zapłacę miesięczną kwotę za wynajem auta,jak zarabiam i się na to decyduję to logiczne,że mnie stać….a tak na marginesie,to nie jest mój samochód,nie jest zarejestrowany na mnie,to własnosc wynajmującego i oczywistym jest,że jak nie płacę muszę go oddać.
  Weryfikacja w biku..big…i innych bazach?….mowy nie ma,nigdy nie wyrażam na coś takiego zgody, nikt nie będzie grzebał w moich finansach,mogę powiedzieć jakie są moje dochody netto
  czyli po prostu złożyć oświadczenie.Ja nie zaciągam w jakiejś wypożyczalni kredytu tylko wynajmuję samochód na określiny czas…..i tylko tyle.

 7. Do powyższej opinii.Ja dopiero szukam auta na wynajem,ale już sama reklama tej firmy sugeruje nam (może mylę się?),że wynajem auta,to stosowna umowa,która na koniec jej trwania,każe ci albo wykupić auto,albo zawrzeć kolejną umowę.Czyli tak,jakby ktoś nas dożywotnio chciał związać umową.
  Jeśli mylę się,to proszę mnie poprawić.
  Ponadto,wracając do opinii powyższej,ma pan absolutna rację.
  Każdy ma prawo zapoznać się najpierw z ofertą i to anonimowo,anie żądać w zamian pełne dane – co na to ustawa RODO?!
  Jak ktoś idzie do spożywczaka,czy do meblowego,to jak to jest?Nie możesz obejrzeć towaru,który chcesz kupić,bo nie udostępniłeś swoich danych?!Masz kupować w ślepo?

 8. @krakus prosiłeś o poprawienie więc poprawiam:) Umowę podpisujesz na okres najmu samochodu. Potem możesz ale nie musisz wykupić. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie aby zmienić dostawcę samochodu po trakcie jednej umowy.

Dodaj komentarz