Najlepsze Aplikacje do nauki Angielskiego – Nasz Ranking

W dzisiejszych czasach nauka języka obcego naprawdę nie musi sprawiać problemów. Z pomocą przychodzą bowiem nie tylko klasyczne szkoły językowe. Zabieganie i brak czasu wydają się poważną przeszkodą do korzystania z kursów, ale z pomocą przychodzą specjalne aplikacje do nauki języków. Dzisiaj przyjrzymy się kilku popularniejszym i sprawdzimy, co mogą one zaoferować.

Istnieje multum aplikacji do nauki języka, ale którą wybrać?

Ponieważ językowe aplikacje cieszą się coraz większą popularnością, to trudno dziwić się temu, że na rynku mamy ich coraz więcej. Znalezienie i wybranie tej najlepszej może sprawiać z tego powodu problemy.

3 najlepsze naszym zdaniem apki:

Pośród wszystkich tych programów na pewno bardzo mocno wyróżniają się: eTutor, Duolingo, Babbel oraz Memrise. Wszystkie istnieją już od dłuższego czas i oczywiście wszystkie chwalone są za dużą funkcjonalność i naprawdę profesjonalne kursy. Sprawdźmy więc dokładnie, czym charakteryzuje się każda z tych aplikacji.

eTutor

To obecnie jedna z najpopularniejszych w naszym kraju aplikacji do nauki języka obcego. Użytkownicy mają dostęp do kursów z języka angielskiego oraz niemieckiego, na różnych poziomach. Platforma chwali się przede wszystkim interaktywnym podejściem do nauki. Odpowiednio przygotowane lekcje mają stanowić swoistą rozrywkę, co powinno pomagać w przyswajaniu wiedzy.

W systemie dostępne są między innymi gry językowe, bardzo rozbudowany słownik, mnóstwo materiałów multimedialnych, a do tego specjalny moduł odpowiedzialny za sprawdzanie poprawności gramatycznej. Lekcje w eTutor można realizować w przeglądarce internetowej na komputerze, ale dostępna jest również specjalna aplikacja mobilna przeznaczona na smartfony oraz tablety. Dostęp do materiałów jest płatny (klasyczna subskrypcja na określony czas).

Babbel

Babbel, jak wszystkie wcześniejsze platformy językowe, dostępny jest zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i na urządzenia mobilne. Obecnie system oferuje możliwość nauki języka angielskiego lub niemieckiego. Lekcje dotyczą nie tylko nauki samej gramatyki. To także możliwość osłuchania się z językiem, jak i nauki prawidłowej wymowy.

Część z materiałów jest multimedialna, tworzona przez doświadczonych native speakerów. Specjalny skrypt umożliwia prowadzenie wirtualnych konwersacji tekstowych, a i system wyposażony jest w moduł odpowiedzialny za sprawdzanie gramatyki. Babbel jest płatną platformą, działającą na zasadzie subskrypcji. Należy wykupić abonament, który daje dostęp do wszystkim materiałów zgromadzonych w aplikacji na określony czas.

Tutlo

Kurs i aplikacja mobilna wyróżniają się przede wszystkim bogatym zasobem kursów np

  • Business English,
  • kursy stricte pod gramatykę,
  • kursy dla dzieci
  • Conversational English
  • General English

oraz ponad 900 lektorami z różnych krajów w tym native’i z USA, RPA

Duolingo

Platforma językowa Duolingo może pochwalić się bazą ponad 300 milionów użytkowników. Oferuje ona wyłącznie kursy z języka angielskiego. Lekcje mają bardzo interaktywny charakter, a nauka w dużej mierze opiera się o zabawę. Uczniowie mają do dyspozycji rozbudowany system motywacyjny w postaci punktów, które zdobywa się za pozytywne zaliczanie kolejnych testów.

Kursy uczą nie tylko gramatyki, ale także wymowy. Część zadań polega na przetłumaczeniu usłyszanego zdania lub należy, z wykorzystaniem mikrofonu, wypowiedzieć samodzielnie odpowiednią sentencję. System, co ciekawe, jest zupełnie darmowy. Istnieje możliwość wykupienia opcji Premium, która pozbawiona jest reklam, a do tego pozwala na uczenie się również w trybie online. Kursy Duolingo można realizować w przeglądarce lub poprzez aplikację mobilną dostępną na urządzenia z systemem iOS oraz Android.

Memrise

Memrise to niewątpliwie najbardziej rozbudowana platforma z wszystkich wcześniej opisanych. Nie jest to bowiem wyłącznie oferta kursów językowych. Można uczyć się także zagadnień informatycznych, biologicznych, fizycznych i wiele więcej. W przypadku języków obcych użytkownicy mają jednak ogromne możliwości. Baza lekcji stale rośnie, a wybór języków jest wręcz nieograniczony.

Niestety tylko część z nich jest przetłumaczona na język polski, ale sytuacja ta ulega stałym zmianom. Nauka oparta jest w dużej mierze o zabawę. Lekcje wypełnione są materiałami multimedialnymi i tworzone w taki sposób, aby ułatwiać zapamiętywanie. Lekcje mogą być realizowane poprzez aplikację mobilną lub bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Dodatkowo platforma w swojej podstawowej wersji jest zupełnie darmowa.

Aplikacje do nauki języków

eTutorDuolingoBabbelMemrise
Ilość języków2 (angielskie i niemiecki)1 (dla mówiących po polsku tylko angielski) 14>10 (m.in. angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, portugalski czy rosyjski – języków jest dużo więcej, ale tylko część lekcji jest przetłumaczona na język polski).
Jakość platformyBardzo wysoka jakość, zarówno pod kątem poziomu kursów, jak i funkcjonalności samej platformy,Wysoka jakość, dużo materiałów multimedialnych, przyjemna forma nauki i możliwość uzyskania certyfikatu językowego,Bardzo dobra jakość, możliwość nauki języka nawet na wysokim poziomie, dobrze przemyślana forma kursów, wygodna aplikacja mobilna,Poziom kursów bardzo zróżnicowany, głównie dla młodzieży oraz osób dopiero poznających język (część kursów jest tworzona przez społeczność, a nie przez profesjonalnych lektorów).
CenaSubskrypcja na 3, 12 lub 24 miesiące – cena wynosi odpowiednio 99 zł, 239 zł i 399 zł (ceny są identyczne dla obu języków,System jest bezpłatny (można jedynie wykupić wersję Premium, która usuwa reklamy oraz umożliwia naukę w trybie offline),Subskrypcja na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy – cena wynosi odpowiednio 44,99 zł, 104,97 zł, 167,94 zł oraz 239,88 zł (dla obu języków identyczna cena),Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa – w zupełności wystarcza do wygodnej i efektywnej nauki.

Podsumowując

Każda z wyżej opisanych aplikacji na pewno ma swoje zalety, jak i wady, które w dużej mierze zależne są od indywidualnych potrzeb. Naszym zdaniem eTutor oraz Babbel (platformy płatne), mają charakter bardziej profesjonalny i dedykowane są osobom, które chcą naprawdę dobrze poznać język obcy. Wysoki poziom umożliwia przygotowanie się do egzaminów czy na przykład do pracy zawodowej.

Duolingo oraz Memrise, platformy darmowe w podstawowych wersjach, cechują się nieco niższym poziomie. Dedykowane są głównie młodszym użytkownikom oraz osobom dopiero zaczynającym przygodę z językiem obcym.

Oczywiście to nasze subiektywne oceny. Darmowe systemy można bez problemu przetestować, ale i w przypadku płatnych jest możliwość skorzystania z bezpłatnego okresu próbnego.

Click to rate this post!
[Total: 8 Average: 2.6]

Wasze komentarze:

  1. eTutor fajny. Kiedyś korzystałam i sobie chwaliłam. Teraz korzystam z Duolingo bo jest darmowe i mam tam mnóstwo języków (jako English speaker). Aktualnie uczę się na Duo japońskiego, łaciny i przypominam sobie niemiecki. Duo jest ok, ale wiele rzeczy trzeba szukać samemu. Np. japońskiego nie nauczyłabym się ani odrobiny, bo zbyt mało jest tam wyjaśnione. Natomiast Duo w połączeniu z nagraniami na Youtubie, które mi rozjaśniły gramatykę już daje efekty (bo wtedy rozumiesz czego się uczysz). Mój tata uczy się na Duo angielskiego i ma podobne doświadczenia z gramatyką tzn. jest ona bardzo słabo wytłumaczona i trzeba szukać samemu (co w dzisiejszym świecie nie jest raczej problemem). A duży plus Duo jest taki, że jest praktycznie darmowy, tzn. jest opcja płatna, ale niewiele ona wnosi i wszystkie główne funkcje są dostępne za free.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *