Codehub – opinie, opłacalność. Sprawdziliśmy, czy warto skorzystać

We współczesnym świecie cyfryzacja obejmuje coraz to nowe dziedziny życia. Toteż nic dziwnego, że wzrasta zapotrzebowanie na nowych specjalistów programowania i informatyki. 

Jaką drogę obrać, żeby zostać programistą? 

Jeśli podjąłeś decyzję, że zostaniesz programistą i chcesz pracować w branży IT, to masz do wyboru kilka ścieżek. Każda z nich ma wady i zalety, jednak nie ma drogi idealnej – dlatego warto wybierać pod kątem własnych potrzeb.  

Wyższe studia informatyczne 

Studia z informatyki to sprawdzony sposób na wejście do zawodu programisty. Wiedza i umiejętności na temat funkcjonowania komputerów na pewno są przydatne w świecie programowania. Jednocześnie studia zajmują sporo czasu, a profesorowie nie uczą kodowania. Należy to do obowiązków studenta – który sam musi zadbać o swoją edukację w tym zakresie

Samodzielna nauka 

W branży IT jest sporo samouków, którzy są świetnymi specjalistami. Jednocześnie stoją za nimi setki godzin nauki we własnym zakresie – bez żadnej pomocy. Wymaga to rzetelnej i wytrwałej pracy, jednak nie każdy jest w stanie uczyć się bez mentora.

Oczywiście istnieją książki i kursy, jednak podstawą jest praktyka. Na drodze czyha wiele pułapek, ponieważ zawsze można wybrać złą ścieżkę, zginąć pod ciężarem nowych terminów, pojęć i wiedzy, która może być zupełnie nieprzydatna. 

Kursy programistyczne i bootcampy 

Szkoły programowania to miejsca, w których można znacznie uprościć ścieżkę zawodową. Trwają krócej niż studia, ale są bardzo intensywne – mogą trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wynika to zakresu nauki, która obejmuje tylko te zagadnienia, które są niezbędne na stanowisku dewelopera. Mają przygotować do pracy programisty i skupiają się na praktycznych aspektach tego zawodu.

CodeHub – co to jest? 

źródło – https://codehub.pl

CodeHub to platforma z kursami online, która przygotowuje kursanta do przyszłej pracy jako programista. Szkolenia, które prowadzi, charakteryzują się spójnością, są przygotowane w taki sposób, aby można było wykorzystać jak najwięcej praktycznych narzędzi. Uczą zdrowych praktyk w procesie tworzenia dobrej jakości kodu.

Co znajdziemy w ofercie? 

W ofercie CodeHub można znaleźć 4 ścieżki zawodowe, związane z różnymi dziedzinami informatyki i kodowania. Wśród nich można wyróżnić: 

  • Testowanie oprogramowania – umożliwia zdobycie pierwszych szlifów jako tester. Dzięki przygotowaniu do certyfikacji ISTQB i frameworkowi Cypress można poznać najważniejsze zagadnienia w tej profesji, 
  • Excel – dogłębne poznanie najpopularniejszego arkusza kalkulacyjnego otwiera wiele drzwi w różnorodnych miejscach pracy, nie tylko w branży informatycznej, 
  • UI/UX Design – polega na tworzeniu interfejsu, czyli miejsca w programie lub aplikacji, które ogląda użytkownik. Dzięki takim narzędziom jak Figma, można stworzyć najlepsze projekty, ułatwiające korzystanie z programów czy aplikacji, 
  • Frontend Developer – umożliwia tworzenie stron internetowych oraz programów, które są obecnie najpopularniejsze w świecie IT. Znajomość frameworka React lub języka JavaScript to przepustka do najciekawszych i najlepiej płatnych stanowisk w branży technologicznej. 

Czym wyróżnia się usługa, a co jej brakuje? Wady i zalety 

Korzystanie z kursów na platformie CodeHub to dobry wstęp do nauki programowania. Każda lekcja zawiera teoretyczne podstawy i wiele praktycznych przykładów, które w ciekawy sposób pokazują działanie danej metody.

Dużą zaletą jest prosta i jasna ścieżka edukacyjna, obejmująca zagadnienia, które są najbardziej istotne w danej dziedzinie. Kursant ma całodobowy dostęp do platformy i uczy się we własnym tempie.  

Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości spotkania na żywo z wykładowcą. Można zadawać pytania, jednak dla niektórych osób mogą przeszkadzać ograniczone kontakty między uczestnikami i organizatorami kursu.

Szkolenia są prowadzone na poziomie podstawowym, nie jest to propozycja dla bardziej zaawansowanych użytkowników. 

Krótkie porównanie z konkurencją

Kodilla i Coders Lab to firmy szkoleniowe, które prowadzą kursy stacjonarne oraz zdalne. Ich oferta obejmuje różne języki programowania – Java, Python lub kompletne ścieżki edukacyjne – na przykład dla Full Stack dewelopera. Nauka może trwać od 4 do 10 miesięcy.  

Podobnie jak CodeHub, prowadzą edukację dla początkujących, jednak są znacznie droższe – kosztują nawet kilkunastokrotnie więcej – najdroższy kurs to ponad 24 tysiące złotych. Wynika to z rozbudowanej oferty, obejmującej dodatkowe usługi, które:

  • zwiększają szansę na znalezienie pracy po kursie przy wieloosobowych projektach,
  • umożliwiają branie udziału w projektach, które staną się podstawą do stworzenia pierwszego portfolio,
  • pomagają w tworzeniu profilu, np. w serwisie Linkedln oraz w pisaniu profesjonalnego CV.

W przeciwieństwie do firm szkoleniowych, CodeHub skupia się jedynie na nauce programowania, zakładając, że dzięki umiejętnościom i wiedzy, kursant samodzielnie poradzi sobie na rynku pracy.

Ile to kosztuje? Skąd te ceny? 

Kursy na platformie CodeHub kosztują od 149 do 399 złotych. Wynika to z charakteru prowadzonych szkoleń.

źródło – https://codehub.pl/courses

Wszystkie znajdują się na internetowej platformie, która działa w sposób całkowicie zdalny. W ten sposób można zaoszczędzić na dojazdach, kosztach prowadzenia zajęć stacjonarnych czy na pensjach wykładowców.  

Podsumowując – czy warto spróbować swoich sił w Codehub? 

Propozycja firmy jest skierowana do osób początkujących, które nie posiadają dużego kapitału, jaki mogliby zainwestować w swój rozwój.

Codehub – dzisiaj 30.09.22 – ceny promocyjne. Kliknij

Pozwala to sprawdzić w bezpiecznym środowisku, czy ta ścieżka kariery odpowiada potencjalnemu programiście, testerowi czy specjaliście Excela.

Ryzykując niewielką kwotą można zacząć swoją ścieżkę zawodową w wybranym kierunku, zdobywając pierwsze umiejętności. Jest to poniekąd bezpieczniejsze, niż inwestowanie od razu ogromnych pieniędzy na bootcampy. Zawsze może się okazać, że programowanie wcale nie jest dla nas.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]