[akt. 2024] Jaki kurs programowania wybrać? Aktualny ranking

Zawodowo działasz w branży niezwiązanej z zagadnieniami informatycznymi i na poważnie myślisz o zmianie pracy? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad przebranżowieniem? Dzisiaj jedną z najbardziej rozchwytywanych grup specjalistów są programiści. Mogą przebierać spośród wielu ofert pracy, liczyć na świetne jej warunki, a do tego wysokie wynagrodzenia. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że zawód ten ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

Zainteresowała Cię taka opcja, ale obawiasz się, że proces przebranżowienia będzie drogą przez mękę, ciągnącą się nawet latami? To nieprawda! Zawsze możesz zdecydować się na uczestnictwo w tzw. bootcampach. To specjalnie opracowane kursy związane z programowaniem, które mają na celu w stosunkowo krótkim czasie przygotować do pracy w tym zawodzie każdego, niezależnie od aktualnej wiedzy informatycznej. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z takiego rozwiązania, przygotowaliśmy dla Ciebie pewne ułatwienie – ranking bootcampów. Poznaj 3 naszym zdaniem najbardziej godne zaufania miejsca do odbycia takich kursów!

Kilka słów, zanim zdecydujesz się na któryś z bootcampów…

Absolutnie nie mamy zamiaru studzić Twojego zapału do przebranżowienia się i spróbowania swoich sił w zawodzie specjalisty, ale…postaraj się nie kierować tylko i wyłącznie emocjami.

Najważniejsze w pracy nie są bowiem pieniądze, ale robienie tego, co lubi się najbardziej i sprawia ogromną przyjemność. Istnieje szansa na to, że programowanie po prostu Ci się nie spodoba i w pewnym momencie poczujesz, że zawód tej nie do końca jest dla Ciebie.

Jeśli od razu wybierzesz się na bootcamp, będziesz musiał wydać spore pieniądze na kurs. Choć możesz przerwać go w każdej chwili, tak z odzyskaniem już zrealizowanych płatności czasem bywa różnie.

Zamiast więc ryzykować stratę dużych pieniędzy, zdecydowanie polecamy poświęcić 1-2 tygodnie na samodzielne zapoznanie się z tematyką programowania. Dziś jest to bardzo proste – w internecie znajdziesz mnóstwo darmowych, podstawowych kursów związanych z różnymi językami programowania.

Zagłęb się w nie i sprawdź, czy jest to zadanie dla Ciebie. Jeśli Ci się spodoba, zapisz się na profesjonalny bootcamp, a w stosunkowo krótkim czasie naszykujesz się na zmianę zawodu!

Ale dlaczego bootcamp?

Musisz mieć oczywiście świadomość tego, że uczestnictwo w bootcampie nie stanowi gwarancji tego, że uda Ci się później znaleźć dobrze płatną pracę. Niewątpliwie jednak zdobyte w jego trakcie umiejętności znacząco zwiększają szansę na osiągnięcie zawodowego sukcesu.

Kursy tego typu cieszą się ogromną popularnością m.in. z tego powodu, że:

  • uczą programowania nawet od absolutnych podstaw – są idealne również dla osób, które nigdy nie miały z tym styczności,
  • poznaje się na nich programowanie pod okiem doświadczonego trenera, który wychwyca wszelkie błędy, a do tego służy wsparciem w razie jakichkolwiek pytań,
  • zajęcia mają charakter praktyczny, a więc pozyskuje się z nich wyłącznie takie umiejętności, które będą niezbędne do podjęcia pracy na danym stanowisku,
  • dostęp do otrzymanych na kursie materiałów dydaktycznych ma się na zawsze – mogą bardzo się przydać również po zakończeniu bootcampa, kiedy staniesz przed pierwszymi wyzwaniami zawodowymi.

Wiesz już czym są bootcampy, od czego zacząć planując zapisanie się na nie oraz jakie są ich podstawowe zalety. Czas zająć się więc tym, co zdecydowanie najważniejsze – gdzie zapisać się na stosunkowo szybki kurs przygotowujący do zawodu programisty?

3 godne polecenia usługi…

Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ranking 3 naszych zdaniem najlepszych miejsc organizujących tego typu kursy.

Pamiętaj, że do tylko nasze propozycje i zawsze możesz udać się do innego miejsca. Polecamy jednak dokładniejsze zapoznanie się z ich ofertami oraz cennikiem, gdyż istnieje duża szansa, że wzbudzą one Twoje zainteresowanie!

1. Coders Lab

Czy w około 8 tygodni można zostać programistą, zdobywając na tyle rozległą wiedzę, aby rozpocząć karierę w branży IT? Według Coders Lab jak najbardziej jest to możliwe, gdyż właśnie mniej więcej tyle trwają organizowane w tym miejscu bootcampy.

Niektóre kursy są bardzo intensywne, gdyż opiewają nawet na kilkaset godzin zajęć, ale pamiętaj, że to najlepszy sposób na szybkie przebranżowienie się. Co oferuje Coders Lab?

Wachlarz kursów jest niezwykle szeroki i obejmuje m.in. takie zawody, jak:

  • programista JavaScript czy Python,
  • specjalista SEO,
  • tester oprogramowania,
  • programista specjalizujący się bazach danych.

Wszystkie zajęcia prowadzone są pod okiem doświadczonych trenerów, którzy na każdym kroku służą swoim wsparciem. Co ważne, 8-tygodniowy tryb dotyczy bootcampów stacjonarnych, które mają charakter dzienny. Możesz także zapisać się na weekendowy kurs online – w tym przypadku trwa on nawet do 24 tygodni, zależnie od zagadnienia.

2. Kodilla

Kolejną godną szkołą programowania, która ma ofertę skrojoną na potrzeby osób chcących się przebranżowić, jest Kodilla. Szkolenia w formie bootcampów obejmują takie zagadnienia, jak:

  • programista Java, Python lub Unity,
  • front-end lub back-end developer,
  • tester automatyzujący.

Przeciętnie kursy trwają po około 300 godzin, co przekłada się na mniej więcej 4 miesiące nauki. Po tym czasie Kodilla gwarantuje merytoryczne przygotowanie do rozpoczęcia kariery w danym zawodzie. Najdłuższy bootcamp trwa natomiast aż 10 miesięcy i obejmuje 800 godzin zajęć. Jest to jednak oferta skondensowana – na tym kursie poznasz podstawy pracy specjalisty IT na wielu różnych stanowiskach. Skorzystanie z niego na pewno zwiększy Twoją elastyczność w zakresie poszukiwania zatrudnienia.

Ogromną zaletą oferty Kodilli jest niewątpliwie to, że sami zachęcają do przetestowania swoich sił, zanim podejmie się decyzję o uczestnictwie w kursie. Każdy może wykonać tzw. test predyspozycji. Nie tylko da on odpowiedź na to, czy zawód programisty jest dla Ciebie, ale także podpowie, który kierunek programowania powinien być najbardziej odpowiedni.

Podczas zamówienia możesz użyć kodu #5procent który obniży cenę kursu.

3. „Mini bootcampy” na platformie Udemy

Nasz ranking zamyka platforma Udemy, która jest dobrą propozycją dla osób szukających możliwości przebranżowienia się w możliwie najkrótszym czasie. Mamy tutaj bowiem do czynienia z tzw. mini bootcampami. Liczba kursów jest ogromna, ale przeciętnie trwają one od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Zastanawiasz się, dlaczego są dużo krótsze w porównaniu z opisanymi wcześniej?

Gdyż są to szkolenia w formie video. Dostajesz dostęp do materiałów filmowych o konkretnej długości, a to oznacza, że uczysz się we własnym zakresie. To, jak szybko się z nimi zapoznasz i przyswoisz wiedzę zależy tylko i wyłącznie od Twojego zaangażowania.

Oczywiście musisz mieć świadomość tego, że w przypadku bootcampów w takiej formie, tracisz możliwość bezpośredniego kontaktowania się z trenerami. Z tego powodu skorzystanie z oferty platformy Udemy jest szczególnie godne polecenia osobom, które miały już styczność z programowanie i chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Podsumowując….

Jak widzisz, w dzisiejszych czasach nie potrzeba dużo, aby przebranżowić się i rozpocząć karierę zawodową jako programista. Oczywiście pamiętaj, że osiągnięcie sukcesu zależy nie tylko od jakości kursu oraz Twojego zaangażowania, ale nierzadko także od odrobiny szczęścia. Niewątpliwie jednak bootcampy są dziś najlepszym sposobem na to, aby uzyskać nowe kompetencje i zwiększysz szansę na znalezienie atrakcyjnej, dobrze płatnej pracy.

Jeśli masz swoje doświadczenia z nauką programowania, koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

A ty co polecasz do nauki programowania?

  1. makrobiusz pisze:

    Czy po ukończeniu takiego bootcampu dostaje się jakiś certyfikat, jakiekolwiek potwierdzenie przejścia kursu i tego, jaką wiedzę się na nim otrzymało?

  2. gptak pisze:

    Orientuje się ktoś jak pracodawcy z branży IT podchodzą do tego typu kursów? Czy naprawdę brak wykształcenia w kierunku programowania, a jedynie ukończenie bootcampu daje perspektywy na znalezienie pracy?

  3. stojaq pisze:

    mam pytanie, czy z pomocy trenerów można korzystać tylko podczas zajęć czy istnieje możliwość kontaktu bezpośredniego w innym czasie?

  4. Anonim pisze:

    Strata pieniędzy i nerwów. Skończyłem kurs analityka na PWNie i straciłem 8 tyś. Jeszcze przychodził kurdupelek Marcinek i pokazywał fochy jak się o coś to zapytales

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *