ZondaCrypto – popularna w Polsce giełda krypto walut. Warto korzystać? Wasze opinie

aktualizacja 08-05-2023 Zonda zmieniła swoją nazwę na ZondaCrypto. Dla użytkowników giełdy nie zmienia się nic poza zmianą nazwy, jak można przeczytać z ogłoszenia właścicieli giełdy.

Osoby zajmujące się profesjonalnym handlem kryptowalutami na pewno doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudno jest odnaleźć porządną i bardzo bezpieczną giełdę.

Problemem nierzadko są również bardzo wysokie prowizje od transakcji w takich miejscach, mało profesjonalne narzędzia dla inwestorów czy kosztowne wpłaty oraz wypłaty. Jak na tym tle wypada giełda kryptowalut ZondaCrypto, która niewątpliwie cieszy się od pewnego czasu bardzo dużym zainteresowaniem na rynku?

ZondaCrypto – co to jest?

źródło – https://zondaglobal.com/pl/

Kryptowaluty są stosunkowo nowe na naszym rynku, a już na pewno prawdziwy boom na nie trwa naprawdę od niedawna. Nic więc dziwnego, że duża liczba giełd zajmujących się tymi walutami nie działa na rynku od długiego czasu. Nie inaczej jest w przypadku giełdy kryptowalut Bitbay, która rozpoczęła swoją oficjalną działalność w roku 2014, by po kilku latach zrobić rebranding na ZondaCrypto.

Prawdziwy rozwój firmy rozpoczął się jednak w roku 2015, kiedy to system doczekał się bardzo poważnej aktualizacji. Od tego momentu giełda cieszy się rosnącą popularnością, reklamując się przede wszystkim jako miejsce bezpieczne dla inwestorów, ale także proste w obsłudze. ZondaCrypto bardzo chwali swoje rozwiązania technologiczne, które mają sprawiać, że swoją przygodę z kryptowalutami mogą w kilka chwil rozpocząć nawet takie osoby, które wcześniej nie miały z tym tematem nic wspólnego.

Dość ważny w historii firmy był również początek roku 2017, kiedy to zostały wprowadzone specjalne narzędzia do realizacji płatności z wykorzystaniem kryptowalut. Teraz użytkownicy giełdy mogą korzystać ze specjalnych kart do swoich kont, dzięki którym można realizować płatności za usługi oraz produkty właśnie z wykorzystaniem kryptowalut, oczywiście tam, gdzie są one akceptowalne.

Warto wspomnieć o tym, że o profesjonalnym podejściu firmy do swojej pracy mogą świadczyć również liczne nagrody, w tym tytuł najlepszej giełdy kryptowalut w 2017 roku.

Jak działa giełda kryptowalut ZondaCrypto?

Samo działanie giełdy kryptowalut, którą prowadzi ZondaCrypto, jest naprawdę proste. Podstawowym sposobem zarabiania przez inwestora jest po prostu handel kryptowalutą. Na giełdzie można w bardzo prosty sposób kupować na przykład Bitcoiny, a następnie sprzedawać je w najbardziej korzystnym momencie, a więc kiedy kurs waluty jest sporo wyższy od tego, który obowiązywał w momencie zakupu.

Z racji dużej funkcjonalności giełda może być również wykorzystywana jako dodatkowe konto bankowe. Coraz więcej firm przyłącza się do modelu płatności kryptowalutami, przez co użytkownicy giełdy mogą zgromadzone na koncie kryptowaluty wydawać w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych.

Jak są obsługiwane kryptowaluty przez ZondaCrypto?

Działalność giełdy opiera się tak naprawdę na wszystkich najważniejszych kryptowalutach oraz na podstawowych walutach konwencjonalnych. I tak, w przypadku waluty kryptograficznej, mamy tutaj do czynienia z:

Co bardzo interesujące, użytkownicy mają również pewne możliwości wypuszczania na rynek własnych walut kryptograficznych. Choć zazwyczaj możliwości ich wykorzystania nie będą zbyt duże, to jednak są już przypadki, w których potrafią one osiągać na rynku naprawdę wysokie ceny.

Jak wygląda wpłata pieniędzy na ZondaCrypto?

źródło – https://zondaglobal.com/pl/klienci-indywidualni

Giełda od samego początku swojego istnienia promuje się jako miejsce bardzo przyjazne użytkownikowi. Objawia się to nie tylko bardzo przejrzystymi narzędziami do inwestowania, które zostały przygotowane w taki sposób, aby handel na giełdzie był naprawdę prosty.

To również proste metody wpłacania oraz wypłacania pieniędzy. W przypadku wpłat użytkownicy mogą po prostu dokonywać szybkich przelewów bankowych, z gwarancją szybkiego zaksięgowania wpłaty na koncie serwisu. Jest również możliwość wykonania tradycyjnego przelewu w placówce finansowej. Tutaj jednak trzeba się liczyć z dłuższym czasem realizacji, a do tego z prowizją samego serwisu ZondaCrypto, która wynosi 2% od wpłaty.

Opłaty i prowizje – czy na ZondaCrypto jest drogo?

Skoro mówimy już o prowizjach, to czas zająć się tym co najważniejsze, a więc czy inwestowanie na giełdzie ZondaCrypto nie będzie wiązało się ze zbyt wysokimi opłatami? Cóż, atrakcyjność prowizji jest w dużej mierze kwestią indywidualną, ale nie da się ukryć, że samo prowadzenie konta w serwisie oraz jego otwarcie nie kosztuje absolutnie nic.

Wielu osobom może jednak spodobać się system progresywnych prowizji. Oznacza to, że wysokość prowizji jest tym mniejsza, im większe obroty w serwisie generujemy. Najwyższa prowizja w ZondaCrypto wynosi 0,3% od miesięcznych obrotów, ale przy dużej aktywności na giełdzie można ją obniżyć nawet do poziomu 0,17%. Pełny wykaz prowizji dostępny jest oczywiście na samej stronie giełdy, a więc https://zondaglobal.com/pl/.

Nie ma natomiast prowizji za wpłaty, o czym już wspominaliśmy, poza prowizją od standardowego przelewu w placówce finansowej. W przypadku wypłat, ZondaCrypto nie pobiera żadnych opłat, jeśli dotyczą one kryptowalut. Dla pozostałych walut prowizja wynosi nieco ponad dolara przy zwykłym przelewie bankowych oraz niecałe 3 dolary jeśli chcemy wypłacić środki w bankomacie.

Bezpieczeństwo i weryfikacja konta użytkownika w ZondaCrypto

źródło – https://zondaglobal.com/pl/klienci-indywidualni

ZondaCrypto na każdym kroku chwali się nowoczesnymi systemami ochrony swoich użytkowników. Każda osoba rejestrująca swoje konto w serwisie dostaje więc gwarancję ochrony swoich środków na wirtualnych koncie, przelewy są szyfrowane i odpowiednio zabezpieczone, a i sama giełda powinna być solidnie chroniona.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa giełda przeprowadza również proces weryfikacji swoich użytkowników. Sama rejestracja konta wystarczy, aby dokonywać transakcje finansowe, ale trzeba liczyć się z bardzo dużymi ograniczeniami.

Pełną funkcjonalność konta uzyskuje się po prostej weryfikacji danych osobowych, która polega na przesłaniu za pośrednictwem formularza na stronie zeskanowanego dokumentu tożsamości oraz dowolnego, ostatniego rachunku za usługi, na którym widnieją dane związane z miejscem zamieszkania.

Opinie osób korzystających z ZondaCrypto

ZondaCrypto bardzo dynamicznie buduje swoją silną pozycję na rynku i widać to nie tylko po stałym rozwijaniu samego systemu, ale także po wielu pozytywnych opiniach użytkowników.

ZondaCrypto – dzisiaj 25.04.24 – oferta promocyjna. Otwórz konto

Większość osób regularnie korzystających z tej giełdy kryptowalut czuje się tam bardzo bezpiecznie. Często pojawiają się także informacje o szybkich wypłatach, a i coraz większą popularnością cieszy się możliwość płacenia kryptowalutami.

Click to rate this post!
[Total: 18 Average: 2.6]

Zonda - opinie z forum:

 1. lamarck pisze:

  Ile kosztują wypłaty bitcoinów u nich oraz na czym polega dokładnie ta opcja płacenia za zakupy kryptowalutami? Może czasem ktoś już z tego korzystał???

 2. harpmoon pisze:

  Witam. Wiecie może czy za samo posiadanie konta na tej giełdzie trzeba coś płacić? Chciałbym dosłownie liznąć kryptowalut, zobaczyć z czym się to je, nic poważnego póki co 😉

 3. mycatherina pisze:

  Ej pomocy, jak mogę się skontaktować z ich obsługą klienta??? Mam spory problem i chyba bez ich wsparcia sobie nie poradzę :/

 4. darek pisze:

  warto teraz w ogóle iść w bitcoina??

 5. ZondaCrypto – TYLKO dzisiaj 25.04.24 oferty promocyjne. Kliknij i otwórz konto

 6. No to faktycznie naczytałem się opinii, same zapytania. Tyle wiedzy to mam sam.

 7. A swoją drogą polecam apkę na smarta BitBay w regulaminie na końcu są podane opłaty.

 8. kosy pisze:

  mając niewielki kapitał na giełdzie potworne opłaty transakcji ( 0,43 / 0,30 % ) dla mnie to masakra w porównaniu np. do binance . grając btc jakiś tam ruch jest w mare ale tylko w miarę . na przykład próbując coś zarobić grając xrp/zł ( 4 krypto z marketcap ) transakcje handlowe są co kilka lub nawet kilkanaście minut . i jak widzę że ktoś kupuje lub sprzedaje 5 – 20 xrp no to wszystko w temacie . tak wiem są i większe transakcje ok. jednak przy nie za dużym ruchu ceny aktywa .zapomnij o szybkiej transakcji w opcji post only . dodając do tego co chwile jakieś blokady wpłat wypłat opóźnienia z podpisem że to nie ich wina tylko operatora mam dość tej słabiutkiej giełdy . obecnie korzystam z niej wychodząc z krypto do złotego znaczy jak realizuje jakiś zysk . i tyle
  ps. próba gry na 3-5% zysk bardzo często skutkuje tym że transakcja nie zdąży być zrealizowane przed ponownym spadkiem ceny . co przy ogromnym potencjale binance nie zdarza sie nigdy .

 9. Tomek pisze:

  no cóż, zobaczymy co się stanie po przekształceniu Bitbay w Zonda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *