CoinBe – giełda krypto walut. Jak z bezpieczeństwem? Czy warto korzystać? Wasze opinie

aktualizacja – Giełda przestaje funkcjonować, znajduje się na liscie ostrzeżeń KNF.

Do zakupu / sprzedaży aktywów polecamy Zondę

Kryptowaluty ewidentnie zdominowały współczesny świat. Popularność kopania tych walut spowodowała między innymi, że drastycznie wzrosły ceny mocnych kart graficznych.

Z drugiej strony na rynku pojawia się coraz więcej giełd, na których użytkownicy mogą w sposób naprawdę wygodny handlować swoimi walutami i między innymi zarabiać na kursach ich wymiany, podobnie jak w przypadku rynku Forex. Osoby poszukujące bezpiecznych i naprawdę funkcjonalnych giełd, bardzo często wybierają ofertę Coinbe, dość popularnej giełdy kryptowalut, która reklamuje się nie tylko jako przyjazna dla użytkownika, ale także bardzo bezpieczna.

Co to w ogóle jest?

Strona Coinbe. Źródło: http://coinbe.net

Coinbe jest serwisem zajmującym się szeroko pojętym handlem kryptowalutami. Jak dowiadujemy się bezpośrednio ze strony internetowej firmy, użytkownicy dostają dostęp do wielu światowych rynków i mogą handlować szerokim wachlarzem samych walut, w tym tych najpopularniejszych:

 • Bitcoin;
 • Ethereum;
 • Litecoin;
 • Dash;
 • Dogecoin.

Firma gwarantuje wszystkim swoim użytkownik bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji, a do tego obsługując chociażby płatności DotPay, może zapewnić ekspresowe aktualizowanie depozytów czy wypłaty środków na konta. Warto wspomnieć o tym, że giełda kryptowalut Coinbe działa na rynku tak naprawdę praktycznie od początku wielkiego boomu na kryptowaluty. Wieloletnie doświadczenie jest bardzo ważne, ale tak długa obecność na rynku stanowi dość istotną przesłankę co do tego, że firmie naprawdę można zaufać.

Coinbe  – jak działa giełda kryptowalut?

Osoby nie mające nigdy wcześniej styczności z rynkiem kryptowalut, na pewno mogą się teraz zastanawiać, na czym to tak naprawdę polega. Kryptowaluty mają tak naprawdę wartość księgową, nie posiadają swoje fizycznej postaci i istnieją jedynie w rzeczywistości wirtualnej. Z drugiej jednak strony rosnąca ich popularność sprawia, że już pojawiają się pierwsze systemy płatności, które pozwalają ludziom płacić chociażby bitcoinem za produkty bądź usługi.

Giełda sama w sobie nie różni się specjalnie od innych standardowych giełd finansowych. Podstawowym sposobem inwestowania jest tutaj kupowanie kryptowalut w maksymalnie niskiej cenie, a później korzystanie z wysokiego kursu i sprzedawanie z zyskiem. Oczywiście na giełdzie można również kupować kryptowaluty za prawdziwe pieniądze, jak i spieniężać swój wirtualny kapitał, także na realną gotówkę.

Obsługiwane kryptowaluty – co oferuje serwis?

WYkresy walut. Źródło: http://coinbe.net

Coinbe na każdym kroku podkreśla to, że oferuje naprawdę szeroki wybór kryptowalut swoim użytkownikom, a i jednocześnie stawia na dostęp do wielu giełd światowych. Lista obsługiwanych kryptowalut jest tutaj naprawdę szeroka i zachęcamy do wejścia na oficjalną stronę giełdy coinbe.net, na której dostępne są szczegółowe informacje. Aby jednak nieco przybliżyć możliwości giełdy, prezentujemy listę kilku najciekawszych kryptowalut obsługiwanych przez giełdę, które na pewno zna wiele osób:

 • BTC;
 • BCC;
 • LTC;
 • ETH;
 • BCN;
 • ZEC.

Oczywiście nie ma również większych problemów z obsługą płatności w walutach realnych. W tym przypadku giełda przyjmuje wpłaty w EUR, USD oraz PLN.

Jak wpłacić pieniądze będąc użytkownikiem Coinbe?

Wspominaliśmy już o tym, że Coinbe obsługuje znane systemy płatności, dzięki którym użytkownicy mogą naprawdę sprawnie dokonywać transakcji wpłat oraz wypłat zgromadzonych środków. Sama wpłata na konto nie powinna dla nikogo stanowić żadnego problemu, gdyż można skorzystać do tego celu z takich systemów, jak Dotpay, czy Homepay. Do tego istnieje opcja wykonania przelewu tradycyjnego, zasilenia konta przez SMS oraz oczywiście można bez żadnych przeszkód dokonywać wpłat kryptowalut z portfeli w innych serwisach.

Opłaty i prowizje – czy Coinbe jest konkurencyjne?

Wiele giełd kryptowalutowych nie jest specjalnie lubianych przez użytkowników z racji dość wysokich prowizji, które naliczane są praktycznie od każdej transakcji. Jak na tym tle wypada Coinbe? Okazuje się, że wcale nie tak źle. Jest to jedna z niewielu giełd, które wprowadziły system prowizji progresywnych.

Co to oznacza? Im większe obroty na giełdzie generuje użytkownik każdego miesiąca, tym niższe prowizje są od tych transakcji pobierane. W przypadku obrotu kryptowalutami do 5 BTC miesięcznie, podstawowa prowizja wynosi 0,3% obrotu. Im efektywniej inwestujemy, tym mniej będziemy jednak za to płacić i najniższa prowizja zaczyna się przy obrotach powyżej 100 BTC miesięcznie i wynosi 0,1%. Identycznie system prowizyjny naliczany jest w przypadku obrotu walutami tradycyjnymi, a więc chociażby EUR.

Niewielkie prowizje są również naliczane w przypadku dokonywania wpłat, choć nie zapłacimy w przypadku skorzystania z przelewu tradycyjnego lub przy wpłacie kryptowalut. Oczywiście są także prowizje dla wypłat i te uzależnione są już od tego, na jakiej konkretnej walucie jest dokonywana operacja wypłaty. Szczegółowe dane można wygodnie sprawdzić sobie na stronie giełdy Coinbe.

Bezpieczeństwo i weryfikacja konta na giełdzie

Dlaczego ta giełda krypto walut? Źródło: http://coinbe.net

Firma z tak dużym doświadczeniem nie bez powodu reklamuje się jako wyjątkowo bezpieczna. Według informacji podawanych przez Coinbe, każda transakcja finansowa jest na giełdzie odpowiednio zabezpieczona, a i same serwery firmy posiadają rozwiązania technologiczne, które chronią pieniądze użytkowników zgromadzone na wirtualnych kontach.

I tak, chociażby wszelkie wpłaty musza być potwierdzane specjalnym kodem wysyłanym na telefon komórkowy użytkownika, a w przypadku wypłat kod przesyłany jest na adres poczty elektronicznej, pod którym konto zostało założone.

Warto przy okazji wspomnieć o tym, że z giełdy Coinbe można zacząć korzystać w dosłownie kilka minut poprzez założenie konta użytkownika. Proces nie jest skomplikowany i opiera się na podaniu kilku podstawowych danych osobowych, a następnie na szybkiej weryfikacji, między innymi numeru telefonu potrzebnego do obsługi płatności, czy adresu poczty elektronicznej.

Opinie – co o Coinbe myślą sami użytkownicy?

Coinbe istnieje na rynku od naprawdę długiego czasu i z tego powodu nie ma większych problemów ze znalezieniem opinii w internecie na temat tej giełdy. Użytkownicy zazwyczaj naprawdę chwalą sobie szerokie możliwości giełdy, najczęściej są zadowoleni z wysokości prowizji, a do tego cenią sobie profesjonalną obsługę techniczną, która jest dostępna przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Coinbe - opinie z forum:

 1. looyka pisze:

  Ciekawa jest ta opcja wpłat poprzez wiadomość SMS, nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem 😀 Ale do sedna, ile czeka się na wypłaty z portfela w Coinbe? Ktoś ma tam konto i może pomóc?

 2. mopp pisze:

  witam serdecznie wszystkich! Orientujecie się może czy na stronie teg giełdy dostępne są jakieś poradniki dla kompletnie zielonych w temacie? Szukam wartościowych informacji na temat tego jak rozpcoząć swoją przygodę z kryptowalutami.

 3. bojko pisze:

  w jakie krytowaluty polecacie tam inwestować? Na czym można najlepiej zarobić? Można liczyć na jakieś fajne porady? 😉

 4. wszegniew pisze:

  Proszę o pomoc w kwestii kontaktu z obsługą klienta? Niby pomoc techniczna przez całą dobę, a ja mam problemy żeby z niej skorzystać. Czy są jakieś problemy aktualne, czy może ja ze złego kontaktu korzystam???

 5. Stepien pisze:

  Generalnie większość to booty a wypłaty Bitcoina czasami trwają tydzień, a w większości przypadków nie da się ich realizować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *