Origin – czy warto skorzystać?

Strona sklepu Origin
Strona sklepu Origin

Origin jest platformą, która gromadzi różne gry komputerowe. Osoba, która posiada konto w Origin może grać w gry zarówno na komputerze, jak i za pomocą innych urządzeń. Istnieje również możliwość kontynuowania wcześniejszej gry na dowolnym komputerze, dzięki opcji przechowywania plików w sieci. Właścicielem platformy jest przedsiębiorstwo Eletronic Art., które swoją działalność rozpoczęło w 1982 roku.  Siedziba firmy znajduje się w Kalifornii.

Eletronic Art zajmuje się działalnością internetową. Origin oferuje w sumie pięćset gier od siedemdziesięciu wydawców. Klienci mogą wybierać spośród sześciu kategorii gier takich jak: strzelanki, gry akcji, The sims, gry sportowe, gry strategiczne oraz gry RPG. Platforma oferuje zarówno gry płatne, bezpłatne, jak i wersje demonstracyjne. Origin umożliwia również swoim użytkownikom kontaktowanie się z innymi graczami np. za pomocą czatu oraz opcję transmitowania swojej rozgrywki na żywo.

Aby skorzystać z usług Origin trzeba posiadać przynajmniej Windowsa XP SP2 lub Windowsa 7 oraz procesor 1 GHz i pamięć RAM 512 MB. Ponadto konieczne jest posiadanie 15 GB wolnej powierzchni dyskowej. Osoba, która chce skorzystać z Origin musi posiadać konto na platformie. Osoba zarejestrowana na platformie otrzymuje dostęp do aplikacji tzw. klient Origin. Aplikacja umożliwia uruchamianie oraz instalowanie gier. Założenie konta jest bezpłatne. Zdarza się, że platforma organizuje przedsprzedaż gier.

[Głosów: 26   Average: 1.4/5]

Origin - opinie z forum:

  • Kupiłem sobie simcity i wprowadziłem kod produktu i znowu KUR** znowu mi wyskoczyło mi to że CHOL*** nie wprowadziłemto jest głupie

   Odpowiedz
 1. platforma do gier jak platforma, ale dla mnie ma jeden wielki plus, ceny tych gier są w końcu dopasowane do danego kraju…na innych platformach ta sama cena w dolcach, czasem potężna, a tutaj w złotówach się płaci, do tego promocje, rabaty i wogolle

  Odpowiedz
 2. własnie zniknęły mi wszystkie gry z ORIGIN niektóre pobrałem jako “prezent”
  miły być na zawsze…
  Generalnie lepiej tu nie kupować gier, a jak się tu je doda to koniecznie trzymać kody do gier!

  Odpowiedz
 3. Odinstalowałem Orygin a on mi odinstalował steama(15gier) kodi i wiele innych rzeczy, każda gra modowana, setki godzin pracy i kilkanaście lat poświęceń, razem 250 gb, takiego gówna nigdy nie widziałem, używam bo muszę. Takiego gówna nigdzie nie widziałem

  Odpowiedz
 4. na komputerze z 16gb ramu i7 i radeonem 7770 ten “twor” potrafi przetwarzac informacje minutami… Obniza znacznie fpsy. Updaty instaluje sie godzinami bo serwery sa przeciazone. EA po co wam to bylo?

  Odpowiedz
 5. Od początku posiadania konta na Origin nie narzekałam,aż do dzisiaj.Jest mozliwośc pobrania za darmo The Sims 4…loguję sie konta przy pobieraniu i niestety ale cały czas pisze,że podaje złe dane.Załadam konto po raz drugi a pózniej po raz trzeci za każdym razem to samo.Cały czas wpisuje poprawne dane.Nie wiem kto tu próbuje z kogo zrobic idiote….po co wymyslanie darmowego pobierania skoro pozniej dzieje sie takie cos i nie nie jest to problem z moim komputerm bo u znajomych jest to samo.

  Odpowiedz
 6. tropico 6 gra z platformy orygin . czy nie uważacie za dziwne że gra promowana i sprzedawana jest w Polsce natomiast w obsługiwanych jezykach nie ma polskiego ? czyli polskie pieniążki tak ? ale polacy niech sie bujaja po angielsku ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz