Showmax – usługa VOD zyskująca coraz większą popularność. Czy warto wykupić abonament? Wasze opinie

Rynek usług VOD, a więc różnego rodzaju materiałów filmowych dostępnych w internecie po uiszczeniu opłaty jednorazowej lub abonamentowej, wciąż nie rozwija się zbyt dynamicznie, ale kolejne pojawiające się usługi mogą wkrótce zapoczątkować rewolucję. Jak na razie na naszym rynku królują raczej serwisy zagraniczne, które oczywiście mają rozbudowane biblioteki filmów oraz seriali, ale nie do końca są dopasowane do polskiego klienta.

Wielomiesięczny brak polskiego tłumaczenia czy naprawdę wysokie opłaty to wady, które wciąż wielu Polaków zniechęcają do korzystania z usług VOD. 24 lutego 2017 roku do Polski wkroczył jednak ShowMax, bardzo młody serwis VOD, ale za to dynamicznie się rozwijający, który może okazać się potężną konkurencją w naszym kraju dla takich serwisów jak Netflix.

Krótka, ale bardzo dynamiczna historia powstania serwisu ShowMax

Strona główna showmax. Źródło: http://showmax.com

Historia serwisu showmax.com nie jest może bardzo imponująca, gdyż firma powstała w roku 2015 na terenie Republiki Południowej Afryki. Ciekawostką jest tutaj jednak fakt, że odpowiedzialnym za powstanie serwisu ShowMax jest grupa Naspers, która dynamicznie działa również w Polsce, będąc chociażby ważnym inwestorem w znanej nam wszystkim grupie Allegro.

Choć serwis działa zaledwie od 2 lat, to już obecny jest w ponad 70 krajach na całym świecie, mając w swojej bazie dużo ponad 10 milionów aktywnych użytkowników, a więc osób regularnie opłacających miesięczny abonament. Biorąc pod uwagę największą konkurencję firmy, a wiec takie serwisy jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime, ShowMax jest jak na razie jedyną firmą nieposiadającą w swojej ofercie produkcji własnych, choć bardzo możliwe, że wraz z rozwojem serwisu będzie się to zmieniało.

ShowMax to bardzo interesująca oferta dla Polaków

ShowMax wystartował więc w Polsce, w kraju w którym dość dużą popularnością cieszy się przede wszystkim serwis HBO GO oraz Netflix, z których to oba mogą pochwalić się sporą ilością aktywnych użytkowników. Jak ShowMax ma zamiar przedrzeć się przez konkurencję i mocno zaistnieć w Polsce?

Przede wszystkim jest to pierwszy, zagraniczny serwis VOD, który już na starcie swojej działalności posiadał polskie przedstawicielstwo, a więc w pełni spolszczoną platformę oraz lokalną obsługę klienta. Na tym jednak nie kończy się lista ważnych zalet. Serwis natychmiastowo postawił bowiem na bibliotekę składającą się z wielu znanych polskich filmów oraz seriali.

Widzowie na „dzień dobry” mogli znaleźć w swojej bibliotece filmów takie produkcje, jak „Bogowie”, „Miasto 44” czy ostatnia części filmu „Pitbull”. Oprócz tego, w bibliotece dostępnych jest również mnóstwo starszych produkcji polskiego kina, a do tego ciekawostką jest fakt, że ShowMax wszedł we współpracę z producentami serialu „Ucho Prezesa”, który cieszy się rosnącą popularnością. Na czym polega współpraca? Abonenci serwisu dostaną dostęp do nowych odcinków zawsze w czwartki, kiedy to darmowy dostęp do odcinków, będzie pojawiał się w serwisie YouTube dopiero w kolejny poniedziałek.

Ciekawostką jest także pojawienie się filmu „Czerwony punkt”, który został wyreżyserowany przez Patryka Vegę. Choć jest to produkcja krótkometrażowa, to jednak przygotowana ona została właśnie z myślą o serwisie ShowMax, stając się dla niego niejako ekskluzywną treścią. Serwis stara się także podejmować współpracę z najlepszymi polskimi aktorami i bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości jego oferta naprawdę mocno się poszerzy.

Niska cena czyni usługę bardzo atrakcyjną

Zasady. Źródło: http://showmax.com

Pełna polska lokalizacja oraz mnóstwo polskich filmów i seriali to cechy, którymi na pewno nie mogła, i dalej nie może, pochwalić się konkurencja serwisu ShowMax. Największą zaletą nowych usług VOD w Polsce z pewnością jest jednak ich cena, wyraźnie dopasowana pod polskiego klienta, która może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny dla konkurencji.

Zarejestrowani użytkownicy muszą opłacać miesięczny abonament w kwocie 19,99zł za nielimitowany dostęp do całej biblioteki serwisu. Wszystkie filmy oraz seriale dostępne są w jakości HD, a więc 720p.

ShowMax mocno wchodzi na polski rynek przez ciekawe promocje

O tym, że ShowMax naprawdę chce bardzo mocno wejść na polski rynek, świadczy doskonale fakt nawiązania współpracy z siecią Play, operatorem telefonii komórkowej. Użytkownicy serwisu mogą oczywiście abonament za korzystanie z serwisu dopisać do swojego rachunku telefonicznego niezależnie od operatora, ale klienci sieci Play zyskali o wiele większe możliwości. Spora część ofert, przede wszystkim abonamentowych, objęta jest bowiem roczną promocją dla pełnego dostępu do możliwości serwisu i to bez ponoszenia żadnych opłat. To poważna kampania promocyjna, która odbiła się w Polsce szerokim echem i na pewno sprawiła, że o ShowMax mówi się dzisiaj bardzo dużo.

Jak ShowMax wygląda na tle konkurencji?

Rezygnacja? Bez problemu
Źródło: http://showmax.com

Naturalnie oferta ShowMax nie jest jak na razie idealna i na pewno wiele jeszcze wody w Wiśle upłynie, zanim serwis będzie mógł się pochwalić usługami na najwyższym poziomie, a do tego potężną bazą filmów. Biorąc pod uwagę największą konkurencję, a więc takie serwisy jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime, serwis ShowMax ma póki co skromną bazę filmów, w dużej mierze tytuły dawno już po premierze albo naprawdę stare.

Wciąż nie jest mocno rozbudowana oferta serialowa, choć pod tym kątem trzeba serwisowi przyznać, że postawił na początek na produkcje najbardziej znane i lubiane na świecie. ShowMax póki co przegrywa również pod kątem jakości filmów. Rozdzielczość HD 720p już dawno nie jest standardem i na pewno trochę będzie trzeba poczekać na jakość FHD lub nawet 4k.

Z drugiej jednak strony ShowMax nie ma sobie równych pod kątem wysokości opłat abonamentowych. 20zł to często w Polsce mniej niż koszt zakupu jednego biletu do kina, a wiele osób może przez rok korzystać z serwisu za darmo, dzięki współpracy z Play.

Ogromną zaletą serwisu są także polskojęzyczne tłumaczenia. Choć Netflix i HBO GO posiadają już sporą część materiałów z tłumaczeniem, tak Amazon Prime nie popisał się na tym polu, pozostając daleko w tyle za ofertą przygotowaną przez ShowMax.

Czas na krótkie podsumowanie – czy warto sprawdzić możliwości ShowMax?

Biorąc pod uwagę bardzo przystępną cenę abonamentu, aż trudno powstrzymać się od wypróbowania pełnych możliwości serwisu VOD od ShowMax.

O wysokiej wartości serwisu najlepiej świadczą liczne, pozytywne opinie klientów, których to liczba nieustannie rośnie. Warto skorzystać z tej oferty nie tylko dla „Ucha Prezesa” i kilku znanych polskich produkcji filmowych, ale także dziesiątek wspaniałych seriali, które można oglądać za śmieszne pieniądze.

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 2.5]

Shomax - opinie z forum:

 1. killer210 pisze:

  orientujecie się może czy korzystając z promocji dla abonentów Play, czyli biorąc ten rok abo za free w showmax dostaję też nielimitowany trasnfer danych dla materiałów wyświetlanych w serwisie? Moje 7GB miesięcznie pewnie może mi zjeść w godzinkę ;P

 2. anton1 pisze:

  no no, mam ogromną nadzieję na to, że showmax w końcu rozbuja polski rynek vod. Wiecie może gdzie dostępna jest pełna, aktualna oferta filmów i seriali na tym serwisie?

 3. milosz pisze:

  przynajmniej dobrze w porównaniu do innych serwisów wypada cenowo no i ucho prezesa i vega wymiataja

 4. eliz pisze:

  ok zamówiłem na próbę na 14 dni – zobaczymy co dalej

 5. Ewelina A pisze:

  Niestety chce obejrzeć jakikolwiek film czy bajkę nie chce mi się załadować czarny ekran i koniec nie mam nic 🙁 na tv tak mam i na telefonie co jest?!

 6. Anonim pisze:

  Zachęciła mnie możliwość obejrzenia serialu Kobiety mafii, okazało się ze jest tylko 1 odcinek, żenada kompletna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *