Folx – nowy podmiot na rynku telekomunikacyjnym. Czy warto skorzystać? Przyglądamy się ofercie

Korzystanie z telefonu komórkowego jest dla nas czymś absolutnie naturalnym, bez czego tak naprawdę nie wyobrażamy sobie życia. Wciąż jednak korzystanie z usług sieci komórkowych jest dla wielu osób uciążliwe.

To przede wszystkim konieczność podpisywania umów na długie miesiące albo też wizyt w salonie operatora w celu załatwienia najdrobniejszych nawet spraw.

Czy korzystanie z telefonu komórkowego może być wygodniejsze, a wiązanie się z konkretnym operatorem nie może być bardziej swobodne? Bardzo możliwe, że rynek usług telekomunikacyjnych wkrótce zacznie się zmieniać na korzyść konsumenta, a to za sprawą firmy Folx, która właśnie bardzo dynamicznie wchodzi na nasz rynek. Co oferuje operator i dlaczego został on okrzyknięty mianem firmy innowacyjnej

Folx – co to za usługa?

Fragment oferty Folx. Źródło: http://folx.com

Z pozoru Folx jest po prostu kolejnym operatorem telefonii komórkowej, których na naszym rynku nie brakuje. Oprócz czterech największych graczy, mamy mnóstwo małych operatorów komórkowych, których oferty w dużej mierze kierowane są do osób lubiących swobodę korzystania z telefonu na kartę, albo poszukujących sieci typowo rodzinnych, gdzie rozmowy między sobą w zasadzie nic nie kosztują.

Na tym polu Folx wydaje się niczym innowacyjnym, ale głębsze przyjrzenie się usługom zmienia dosłownie wszystko. Jest to bowiem pierwszy operator telefonii komórkowej, z którym wszystko można załatwić wygodnie poprzez aplikację w telefonie komórkowym, a korzystanie z usług naprawdę nie oznacza konieczności zobowiązywania się do wielomiesięcznego opłacania abonamentu.

Pierwsza taka usługa na rynku – na czym polega innowacyjność przedsięwzięcia?

Nie da się ukryć tego, że Folx wprowadził na polski rynek pierwszą usługę opartą tylko i wyłącznie na mobilnej aplikacji, dzięki której nie musimy nawet rezerwować sobie czasu na udanie się do salonu operatora i okazanie swoich dokumentów. Według zapewnień firmy wystarczy bowiem zainstalować w swoim telefonie aplikację mobilną, która powinna prawidłowo działać na większości współczesnych smartfonów.

Aby rozpocząć współpracę z Folx, a więc skorzystać z ich oferty telekomunikacyjnej, wystarczy zarejestrować się w aplikacji, a następnie wybrać czy chce się otrzymać zupełnie nowy numer, czy może mamy ochotę zachować obecny numer, a więc przenieść go od innego operatora.

Kolejnym istotnym elementem jest obietnica operatora z której wynika, że nie ma konieczność podpisywania żadnej umowy. Współpraca z firmą opiera się na zwykłej subskrypcji, która odnawia się co miesiąc automatycznie, ale może być w każdej chwili anulowana. Zastanawiacie się pewnie, jak pobierane są opłaty za usługi? Korzystanie z oferty operatora nie jest oczywiście darmowe, ale opłaty także pobierane są w sposób niezwykle wygodny. W aplikacji należy zarejestrować swoją kartę płatniczą, z której co miesiąc pobierana jest opłata za subskrypcję, chyba, że wcześniej zostanie ona anulowana.

Firma reklamuje się jako innowacyjna i niesłychanie wygodna dla konsumenta i, biorąc pod uwagę całą jej oferta, to nie da się ukryć, że może to być prawdziwa rewolucja na rynku, która wkrótce zmieni cały rynek usług telekomunikacyjnych.

Co znajduje się w ofercie i jaki jest cennik?

Oferta Folx. Źródło:http://folx.com

Wygoda to jednak nie wszystko. Choć nie musimy się wiązać umową z operatorem Folx, a do tego usługa jest podoba do typowej oferty na kartę, choć dużo bardziej wygodna, to na pewno wiele osób interesuje to, ile takie usługi w ogóle kosztują, prawda?

Również pod tym kątem operator Folx stara się wyraźnie zdeklasyfikować swoją konkurencję. W standardzie każda osoba otrzymuje bowiem w ofercie:

 • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci;
 • brak limitów dla wiadomości SMS i MMS;
 • 20GB internetu na terenie kraju;
 • 1,51GB w roamingu na terenie UE;
 • rozmowy w roamingu na terenie UE bez dodatkowych opłat.

Według zapewnień firmy Folx, początkowo można z oferty korzystać zupełnie za darmo, a w późniejszym okresie opłata wynosi 29,99zł. Oczywiście w przypadku przekroczenia pakietu danych dla internetu, można skorzystać z dodatkowych limitów, za które opłata również automatycznie zostanie pobrania z karty przypiętej do konta.

Warto wspomnieć również o tym, że Folx promuje się jako firma maksymalnie wykorzystująca możliwości systemu subskrypcji do usługi. Efektem tego jest możliwość polecania oferty firmy i zapraszania nowych klientów. Za takie zaproszenia można wydłużyć okres darmowego korzystania z usług.

Folx już zbiera pierwsze pozytywne opinie

Innowacyjność usług realizowanych przez Folx na pewno może zaskakiwać, sprawiając jednocześnie wrażenie rozwiązania mało wiarygodnego.

Choć firma niedawno wystartowała ze swoją ofertą na rynku, to jednak już cieszy się doskonałymi opiniami, których z dnia na dzień przybywa. Osoby, które zdecydowały się na skorzystanie z usług, chwalą sobie przede wszystkim ogromną wygodę współpracy z operatorem, przystępną cenę oraz brak ukrytych kosztów.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 4.8]

Folx - opinie z forum:

 1. gasiorek pisze:

  prezentuje się to całkiem interesująco, szczególnie ten internet i rozmowy w roamingu, zazwyczaj jest to mega kosztowne. Jak z uczciwością tej firmy? Są tutaj może jacyś jej klienci???

 2. ridix pisze:

  nie bardzo rozumiem, nie muszą podpisywać umowy, wykupuję jakąś subskrypcję przez aplikację i tyle? Jak w takim razie mam odebrać kartę SIM czy potwierdzić swoje dane? Piszcie proszę bo oferta ciekawie wygląda.

 3. Anonim pisze:

  Super sieć wszystko działa poprawnie i bezproblemowo Kod na darmowe miesiące 04341652 pozdrawiam

 4. Anonim pisze:

  Jestem ciekawa oferty. Na ile miesięcy wcześniej można przenieść swój numer?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *