Strona główna » Viaplay – nowa usługa na rynku. Czy ma szanse się przyjąć? Wasze opinie i doświadczenia

Viaplay – nowa usługa na rynku. Czy ma szanse się przyjąć? Wasze opinie i doświadczenia

| Uaktualniono: 26 października, 2021

Epoka telewizji już się skończyła i nie ma się co oszukiwać. Zamiast jednak rozpaczać, warto rozejrzeć się w poszukiwaniu korzystniejszych zamienników. Internet aż bombarduje propozycjami serwisów multimedialnych. Viaplay to stosunkowo nowa platforma streamingowa.

W Polsce pojawiła się 3 sierpnia tego roku, ale zdążyła już wzbudzić wiele kontrowersji.[1] Platforma na życzenie powstała jednak w maju 2007 w krajach skandynawskich, a od niedawna jej właścicielem jest serwis Nordic Entertainment Group. Co znajdziemy w jej ofercie? Czym się wyróżnia? Czym może zaskoczyć (pozytywnie lub negatywnie)? Dowiesz się poniżej.

Co jest w środku Viaplay? Czyli wszystko o ofercie.

Oferta sportowa

To, co wyróżnia Viaplay od sporej konkurencji to transmisje wydarzeń sportowych, oczywiście na żywo. Spragniony doświadczeń sportowych kibic ma możliwość przeżywania razem z innymi- tu i teraz. Śledzenie poczynań Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze czy kibicowanie Lidze Europy w bliskim kontakcie z… ekranem. Jakość nadawania w 720p wzbudza wiele kontrowersji.

źródło – https://viaplay.pl/

Patrząc jednak optymistycznie w przyszłość, idąc w ślady krajów skandynawskich, lada chwila będziemy cieszyć się wyrazistością rozgrywek w Ultra HD i 4K. Oprócz piłki nożnej stopniowo wprowadzane są również inne dyscypliny sportowe, co zainteresować powinno rzeszę fanów takowych rozgrywek . Już teraz zachwycać się można wyścigami motorowymi, rozgrywkami NHL, piłką ręczną, koszykówką, najważniejszymi zawodami w pool bilrdzie, darcie, snookerze. A dla fanów prędkości i czterech kółek już od 2023 roku transmisje formuły 1.

Oferta filmowa

ViaPlay na start zaoferował przede wszystkim klasyki filmowe. Tytuły takie jak Mission: Impossible czy Zmierzch są doskonałym sposobem na zapełnienie pustego wieczoru. Uwagę zwracają również Polskie produkcje. Wartościowe pozycje typu “Różyczka” czy “Kamienie na szaniec” przypadną do gustu fanatykom kina w każdym wieku.

źródło – https://viaplay.pl

Znajdziesz tu zarówno filmy dokumentalne, jak i filmy akcji, romanse, komedie i coś dla całej rodziny na przyjemne wieczory- filmy familijne. Oferta filmowa na ten moment może i nie przytłacza ilością, ale stawiajmy na jakość. Wierzę w progres w czasie i stopniowe zwiększanie liczby pozycji.

Oferta serialowa

Tutaj ViaPlay postarało się nieco bardziej. Emitowane są najświeższe seriale. Polska edycja Fort Boyard wzbudza coraz więcej emocji u odbiorców tylko tego kanału streamingowego.[2] Wszystkie produkcje filmowe i serialowe emitowane są w jakości Full HD. Oglądając ulubiony program, odczujesz wyjątkowe piękno przedstawianej rzeczywistości albo też niesamowitą brzydotę fikcji.

Krótko ujmując – zobaczysz wyraźną prawdę na ekranie. Obecnie oferowane pozycje to przede wszystkim skandynawskie kryminały: “Honor”, “Pod osłoną mroku” czy amerykańskie “FBI: Most wanted”. Fani polskich seriali niebawem doczekają się trzech nowych produkcji: “Czarny pies”, “Wolność jaskółki” i “Polskie morderczynie”. W gąszczu kryminałów odnaleźć można też kilka mniej zagadkowych pozycji. “The good doctor” wprawi w dobry nastrój prawdziwych koneserów seriali.

ViaPlay dla dzieci

Platforma nie zapomniała również o najmłodszych odbiorcach, proponując szeroki wybór bajek i filmów animowanych. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki znajdą tutaj coś dla siebie.

źródło – https://viaplay.pl/kids

Z jednej strony słynne “Ninjago”, z drugiej “My little pony”, a wszystko zrównoważone łączącym pokolenia “Shrekiem”.

Cena członkostwa ViaPlay

Na tę chwilę jedynym dostępnym pakietem jest Viaplay Total. Czy jest wystarczający? Oferuje wszystko, co strona posiada, czyli dostęp do całej biblioteki serwisu, rozgrywek sportowych i kanałów telewizyjnych. Taka przyjemność to 34 zł miesięcznie. Warto więc skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego, który swoją drogą, nie jest już możliwy na innych platformach tego typu. Założenie konta i podpięcie karty płatniczej (Mastercard lub Visa) uruchamia miesięczny darmowy dostęp do nielimitowanych odtworzeń.

Uwaga!: Rezygnacja z subskrypcji jest możliwa w każdej chwili, jednak rozpoczęcie nowego miesiąca skutkuje automatycznym ściągnięciem pieniędzy z konta. Pilnuj więc założonych terminów.

Na czym oglądać ViaPlay?

Klasycznym źródłem odbioru są oczywiście przeglądarki internetowe (Chrome, Safari, Firefox, Edge). Jako że celem platformy streamingowej jest ogólnodostępność, uruchomimy ją również na urządzenia mobilnych z systemem Android i iOS, a także na telewizorach posiadających SMART TV, oferowanych przede wszystkim przez SAMSUNG, LG i SONY. Posiadacze gier typu PlayStation czy Xbox One lub dekoderów niektórych sieci (Vectra, UPC, Play) również bez problemu skorzystają z oglądania na życzenie.

A co z zasięgami?

Platforma udostępnia swoje usługi na terenie całej Unii Europejskiej. Dla miłośników oglądania w podróży pomyślany jest tryb odbioru offline. Aby cieszyć się ulubionymi produkcjami bez dostępu do Internetu, wystarczy wcześniej pobrać wybraną pozycję na swoje urządzenie – smartfon lub tablet. Laptopy i telewizory nie posiadają jeszcze powyższej możliwości, ale jak wspominałam, kanał stale się rozwija. Rozkładając swoje plany życiowe w czasie, warto więc pamiętać o uwzględnianiu wydarzeń sportowych. Nie są one bowiem dostępne w trybie offline i wymagają lokalizacji odbioru w granicach UE.

Czy warto korzystać z usług ViaPlay? zalety i wady

Platforma ViaPlay budzi wiele kontrowersji. Jeśli Twoim priorytetem jest dostarczanie sobie szybkiej i łatwej rozrywki na co dzień, to nie będzie raczej miejsce dla Ciebie. Jeśli jednak jesteś koneserem dobrego filmu, wykazujesz się cierpliwością w oczekiwaniu na nowe produkcje, to jak najbardziej – spróbuj!

Oglądanie programów bez reklam to w dzisiejszych czasach luksus, którego w zwykłej telewizji nie sposób doświadczyć, a na wielu stronach z filmami słono kosztuje. Jednym z minusów jest niska jakość wydarzeń sportowych oraz lekkie przesunięcia transmisji w czasie.

Kto nie chce dowiadywać się o strzelonej bramce z okrzyków sąsiada, powinien zastanowić się nad zakupem realnego biletu na mecz. Mimo wszystko, z uwagi na brak opłat wstępnych, warto dać platformie ViaPlay szansę.

Źródła zewnętrzne:

  • [1] https://insidemobile.pl/viaplay-opinie/
  • [2] https://pl.wikipedia.org/wiki/Fort_Boyard_(polski_program_telewizyjny)

Viaplay - opinie z forum:

  1. to totalne dno streaming szajs opóżnienie 7 minut w jednej połowie meczu ponad 270 zacięć co 2 sekundy to nie transmisje a dennej jakości retransmisje doją kasę a nic nie dają w zamian

    Odpowiedz
  2. Brak mozliwości nawiązania korespondencji i podwójne pobieranie opłat abonentowych. Na reklamacje nie ma odpowiedzi. Ignorowanie abonentów i ich zarzutów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz