Jak dobierać strój do kształtu sylwetki?

Dzisiaj tematem postu będzie jak dobrać strój do sylwetki, czego należy unikać, a co koniecznie powinno się znaleźć w szafie. Ten temat nie bez powodu się dzisiaj pojawi. Sporo z naszych czytelniczek pyta czy to powinny nosić, albo, czego nie powinny nosić itp. Żeby dobrze dobierać ubrania trzeba określić, jaki ma się typ sylwetki. Nazwy typów sylwetek mogą być różne. My przedstawimy Wam pięć typów: rożek (szerokie ramiona oraz wąskie biodra), jabłko (znaczny brzuch i pośladki, brak talii), gruszka (dolna część ciała jest znacznie szersza, niż górna, czyli wąskie ramiona, mały biust, duże pośladki i uda), klepsydra (wyraźnie zaznaczona talia, biust i biodra są podobnych rozmiarów), chłopięca sylwetka (brak talii, biust i biodra mają podobne rozmiary).

W momencie, gdy mamy już określony typ sylwetki możemy stwierdzić, co mamy nosić, a co nie. Kobiety z figurą rożek powinny nosić ubrania, które skierują uwagę na dolne ciała, a odwrócą uwagę od ramion. W szafie powinny się znaleźć spódnice z falbanami i innymi dodatkami, spodnie z różnymi aplikacjami (najlepiej, żeby były w wyrazistych kolorach) oraz bluzki ze sporymi dekoltami.

Należy unikać dużych naszyjników. W przypadku sylwetki jabłko powinno się mieć w szafie rzeczy odcięte pod biustem, najlepiej z dużym dekoltem, sukienki za kolano, buty na obcasie. Niewskazane są spodnie rurki. Natomiast kobiety, które są posiadaczkami figury o typie gruszki powinny zaopatrzyć swoją szafę w spódnice trapez za kolano, spodnie rozszerzające się za kolanami, bluzki do połowy uda, bluzki z krótkimi rękawami, z dekoltem w kształcie litery A, z wzorami i rożnymi aplikacjami. Należy unikać krótkich spódnic i krótkich bluzek lub sweterków.

Kobieta, która jest posiadaczką figury klepsydra jest w najlepszej sytuacji, bo w tym przypadku dozwolone jest noszenie praktycznie wszystkiego. Jedyne, czego należy unikać to zbyt dużej ilości dodatków na biuście i pośladkach. Natomiast kobiety z chłopięcą sylwetką powinny nosić rzeczy z paskami w talii, buty na wysokim obcasie.

W tym przypadku można nosić obcisłe dżinsy, żakiety, topy. Ubrania mogą być we wzory i intensywne kolory. Jak widać nie trzeba mieć idealnej figury, żeby wyglądać pięknie. Wystarczy odpowiednio dobierać odzież do swojej sylwetki.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]