Banggood – czy warto robić zakupy z Chin? Wasze opinie i doświadczenia zakupowe

Nawet jeśli jeszcze nie spróbowaliście zrobić zakupów internetowych na chińskim rynku, to na pewno nie raz słyszeliście o portalu Aliexpress. Na chwilę obecną jest to faktycznie najpopularniejsza tego typu platforma handlowa w Polsce…ale nie jedyna. Już od 2006 roku istnieje bowiem platforma Banggood, stanowiąca swoistą alternatywę.

Pomimo całkiem niezłej popularności w naszym kraju, nadal portal ten działa jednak w swoistym cieniu Aliexpress. Czas więc przyjrzeć się tej stronie nieco bliżej, sprawdzić jej ofertę i zaprezentować podstawowe zasady jej działania.

Co to jest za sklep?

Popularność kupowania różnych produktów na chińskim rynku, bezpośrednio od producentów, nieustannie rośnie. Choć w ostatnim czasie otrzymujemy informacje o próbie uszczelniania omijania płacenia podatków, w związku z takimi zakupami, to jednak niewiele wskazuje na to, że trend kupowania w Chinach zostanie u nas zatrzymany.

Idea działania platformy Banggood jest niezwykle prosta. Tworzy ona swoisty pomost pomiędzy chińskimi sprzedawcami oraz konsumentami na całym świecie, w tym w Polsce, którzy są zainteresowani kupowaniem u źródła. Tak, u źródła, gdyż w dużej mierze produkty zamawiamy tutaj bezpośrednio z samych fabryk, a nie od pośredników. To jeden z ważniejszych aspektów sprzyjających popularności tych zakupów. Chińskie produkty ogólnie nie są drogie, ale przecież bez problemu kupimy je od polskich sprzedawców. Niestety jednak cena szybuje, gdyż po drodze mamy kilku pośredników, a każdy z nich chce zarobić.

Sklep internetowy jednak nie tylko pośredniczy w transakcjach, ale także stara się być ich gwarantem. Klienci otrzymują obietnicę, że nie kupują przysłowiowego kota w worku. Transakcje finansowe są zabezpieczone, a portal stara się czuwać nad ich uczciwością. Dzięki temu każdy powinien mieć pewność, że nawet jeśli z jakichś powodów nie otrzyma zakupionych towarów, to jednak dostanie pełen zwrot zapłaconych już pieniędzy.

Warto dodać przy tym, że popularność zakupów w Chinach wynika również z unikalnej polityki tego kraju. Tamtejszy rząd dotuje bowiem wysyłki rodzimym producentom. To z tego powodu paczka wysyłana na ogromne odległości nierzadko jest zupełnie darmowa.

Zastanawia Was dość dziwna nazwa tej firmy? Okazuje się, że jest ona dość prosta do wytłumaczenia. To tak naprawdę 2 słowa. Pierwsze z nich „bang”, jest fonetycznym zapisem chińskiego słowa oznaczającego dokładnie to samo, co „good” po angielsku. W efekcie więc nazwa ta to po prostu połączeniem dwóch identycznych słów, ale pisanych w różnych językach.

Asortyment

Portal handlowy Banggood specjalizuje się tak naprawdę w sprzedaży oprogramowania. To właśnie od tej branży firma zaczynała, ale dzisiaj oferta jest już bardzo rozbudowana. Rozbudowane kategorie kierują nas do produktów z takich dziedzin, jak:

 • elektronika;
 • zabawki;
 • ubrania;
 • biżuteria;
 • sprzęt sportowy;
 • narzędzia;
 • różnego rodzaju drobne gadżety.

Warto dodać, że za pośrednictwem strony oficjalnie swoimi produktami handlują tacy znani i cenieni producenci, jak Xiaomi, Lenovo czy Huawei. Ilość produktów jest tutaj wręcz niepoliczalna. To nie są tysiące, ale dziesiątki, jak nie setki tysięcy produktów z wielu różnych kategorii. Jeśli chcecie poznać wszystkie kategorie, najlepiej po prostu już teraz zajrzeć na stronę firmy.

Ceny

Aby przybliżyć Wam chociaż trochę możliwości tego sklepu, zaprezentujemy kilka aktualnych ofert dostępnych na stronie, wraz oczywiście z cenami. Pamiętajcie, że są to tylko przykłady. W serwisie sprzedaje się każdego dnia setki tysięcy produktów, wiele z nich w różnych promocjach.

 • opaska sportowa Huawei Band 3 w różnych kolorach za 21,99$;
 • telefon Xiaomi Mi A2 Lite za 169,99$;
 • niewielki dron Eachine z wbudowaną kamerą za 54,99$;
 • telefon Honor 8X w różnych kolorach za 244,99$.

Kwestie cła i innych podatków

Bestsellery na Banggood.com

Zarówno VAT, jak i cło to w zasadzie dwa podstawowe podatki, z którymi należy się liczyć dokonując zakupu na tej stronie. Jeszcze do niedawna istniała duża szansa na to, że typowa paczka z Chin nie zostanie zatrzymana na polskiej granicy do sprawdzenia, a więc i unikniemy płacenia podatków. W ostatnim czasie system ten jest jednak regularnie uszczelniany, a więc podatki zawsze musimy brać pod uwagę.

Bardzo często cło, w przypadku zakupu elektroniki, nie będzie naliczone, ale są przypadki, gdzie trzeba się z tym liczyć. Na pewno przyjdzie nam zapłacić, jeśli wartość zamówionych produktów jest większa, niż 150 euro.

W przypadku podatku VAT sprawa jest dużo prostsza. Wynosi on 23% i musi być zapłacony w przypadku każdej paczki, której wartość przekracza 22 euro. Przed zakupem warto skorzystać ze specjalnych kalkulatorów wyliczających opłaty, których nie brakuje się w sieci. Powinniśmy się z tymi opłatami zapoznać, aby upewnić się, czy w razie ich naliczenia konkretny zakup nadal jest opłacalny.

Zwroty i reklamacje

Czy kupowanie produktów w Chinach nie oznacza, że tak naprawdę zamykamy sobie kompletnie drogę do reklamowania różnych wad? Okazuje się, że nie do końca. Za ewentualne reklamacje odpowiedzialny jest tutaj bowiem sam serwis Banggood, który prowadzi specjalny program ochrony kupujących.

Zasada jego działania jest prosta. Jeśli zamówiony produkt ma wadę fabryczną, wystarczy ją udokumentować w postaci zdjęć lub filmu. Taki materiał wysyłamy bezpośrednio do administracji sklepu. Firma zapoznaje się z materiałami i jeśli reklamację uzna za zasadną, bardzo szybko zwraca pieniądze.

W przypadku zwrotów sytuacja wygląda nieco inaczej. Możemy zgłosić chęć zwrotu, licząc się jednak z tym, że serwis zwróci nam tutaj wartość samego zakupu, bez ewentualnych kosztów wysyłki. Niestety najgorsze jest to, że z własnej kieszeni będzie trzeba pokryć odesłanie towaru do Chin. Przy większych przedmiotach może to być kwota niestety zaporowa. Warto mieć to zawsze z tyłu głowy.

Wysyłka

Opcji wysyłki dostępnych na tej stronie jest naprawdę sporo, choć oczywiście wiele zależy od tego, co zaoferuje sam sprzedawca. Praktycznie zawsze możemy jednak wybrać dostawę zupełnie darmową. Opcja ta jest atrakcyjna, ale trzeba się liczyć z długim czasem oczekiwania. Przesyłki takie dochodzą nawet dopiero po 35 dniach i to roboczych. Paczki tego typu są nierejestrowane, ale istnieje możliwość drobnej dopłaty do listu referencyjnego. Dzięki temu naszą wysyłkę można śledzić.

Oprócz tego mamy tam również kilka opcji wysyłki bardziej ekspresowej, w tym kurierskiej, która oczywiście jest najdroższa, ale jednocześnie najszybsza. Przy darmowej dostawie warto celować w produkty, które dostarczane są z magazynów europejskich, gdyż sklep również takie posiada. Czas oczekiwania powinien znacząco się skrócić.

Warto wspomnieć jeszcze, że portal oferuje własny program ubezpieczania przesyłek, także dodatkowo płatny, a więc skorzystanie z niego nie jest obowiązkowe.

Sposoby płatności

Na chwilę obecną Banggood oferuje 3 podstawowe metody płatności. Są to tradycyjna karta kredytowa, przelew przez Dotpay lub zapłata z konta PayPal. Niewątpliwie w Polsce najlepszą opcją wydaje się właśnie PayPal. Teoretycznie można płacić kartą, ale raczej odradzamy wyboru takiej opcji. Nigdy nie wiadomo, jak dobrze chronione są dane klientów sklepu.

Wybór płatności poprzez PayPal ma jedną, istotną zaletę. Płatności te są ubezpieczone co oznacza, że w razie problemów łatwiej będzie rozpocząć spór i zwiększa się szanse na szybsze odzyskanie pieniędzy.

Opinie?

Praktycznie wszystkie strony zajmujące się handlem produktami z Chin, bezpośrednio od producentów, mogą pochwalić się niesamowicie wręcz zróżnicowanymi opiniami. Zawsze istnieje bowiem ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Przesyłka zaginie gdzieś po drodze, towar się uszkodzi albo dojdzie zwyczajnie wadliwy, co w przypadku chińskich produktów nie jest niczym niezwykłym.

Banggood – TYLKO dzisiaj 26.05.24 – wyprzedaże do 70%. Kliknij

Jest to jednak normalne i wydaje nam się, że osoby lubiące kupować w tamtych stronach świata, mają tego świadomość i przyjmują do wiadomości pewne ryzyko. Oprócz tego sklep naprawdę zbiera dobre opinie. Chwali się tutaj głównie dobrze działający system otwierania sporów i w miarę szybkie zwroty pieniędzy, jeśli coś jest nie tak.

Czy warto zaopatrywać się w tym sklepie?

Tak naprawdę na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie już sami. Dużą zaletą Banggood jest posiadanie europejskich magazynów. W wielu przypadkach można więc zamawiać różne produkty mając pewność, że nie zostaną one oclone na granicy, gdyż już znajdują się na terenie UE.

Sklep jest w zasadzie ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy do tego pory zaopatrywali się głównie na Aliexpress. Naszym zdaniem warto zajrzeć na tę stronę od czasu do czasu i chociaż porównać ceny. Często różnice naprawdę zaskakują i na Banggood po prostu można zamawiać o wiele taniej.

Formy płatności na Banggood.com
Formy płatności na Banggood.com

Firma oferuje swoje wysyłki na terenie całego świata realizując także wszelkie zgłoszenia gwarancyjne dla sprzedawanych produktów. Sklep regularnie organizuje różnego rodzaju oferty promocyjne, a do tego od czasu do czasu oferuje swoim użytkownikom możliwość skorzystania z kuponów rabatowych.

Click to rate this post!
[Total: 34 Average: 3.1]

Banggood - opinie z forum:

 1. Ciekawa sprawa, o tym sklepie nie słyszałem, do tej pory sprowadzałem różnego rodzaju elektronikę bezpośrednio od producentów w Chinach co nie powiem, jest mocno irytujące według mnie. Czy ktoś może mnie oświecić jak kupować na Banggood żeby było w pełni bezpiecznie? Zawsze mam pewne obawy co do korzystania z ofert nowych sprzedawców 😉

 2. brono pisze:

  Ile tak mniej więcej czeka się na dostarczenie towaru do polski, ktoś może się orientuje ludki???

 3. sopel pisze:

  Ej ludzie jak jest z jakością tych chńskich produktów???? Ostatnio chinszczyzna się poprawiła, ale na badziew niestety można trafić zawsze. Pomożecie???

 4. niemar pisze:

  No wlasnie, czemu nikt nie pisze o swoich doświadczeniach ze sklepem? Warto kupować, nie przychodzi badziew który potem ciężko zwrócić????

 5. sztefek pisze:

  Słyszałem o jakich punktach dla użytkowników korzystających z tej strony? Istnieje coś takiego i to pozwala obniżać ceny zakupów czy o co z tym biega?

 6. blano pisze:

  Ale jaja, promocje są organizowane dla ich tak śmiesznie tanich już rzeczy 😛 chyba muszę skorzystać, nie miałem jeszcze okazji.

 7. flashgordon pisze:

  A co w tym dziwnego? Jak w każdym sklepie czasem jakieś promocje nie? Nie wiem co śmiesznego jest w tym.

 8. mokryma pisze:

  To ktoś wie jaki jest czas dostawy przy jakiejś stosunkowo taniej opcji wysyłki? W ogóle swoją droga jakie są możliwości wysyłki, jest tam kurier jakiś znany, a nie dziwna przesyłka niewiadomo jaką firmą????

 9. emwia pisze:

  Byś wszedł na stronę, trochę poczytał to byś wiedział…po co wam ludzie ten internet jak nie umiecie z niego korzystać????

  1. ktoś napewno pisze:

   po to są takie strony żeby zapytać. najpierw pomyśl co piszesz w siec

 10. toudisw pisze:

  Aaaale jazda, znalazłem tam telefonik xiaomi, który chcałem kupić od polskiego sprzedawcy, a tu wychodzi mi duuuuzo taniej, nawet z dodaniem wysyłki. Mam tylko obawy o cło :/ jak wygląda sprawa tych opłat? Będę musiał zapłacić po przekroczeniu paczki przez granicę czy jak to wygląda?

 11. felix_16 pisze:

  A wlasnie szukałem jakiegoś sklepu sprzedającego chińskie rzeczy xD potrzebna karta kredytowa czy można po ludzku płacić przez PP chociażby???

 12. groszek67 pisze:

  Proszę niech ktoś w końcu wypowie się na temat jakości i uczciwości tego sklepu? Różnie to jesty z tą elektroniką chińską, długo się na to czeka i nie cchę dostać byle czego. Djcie znać plissss.

 13. pancho pisze:

  Jest jakaś gwarancja na to i czy placi się vat jeśli nie kupuję w krau? Sorry jak durne pytanie, ale jestem ttalnie ciemny w kwestii podaktów, nie czaję tego wszystkiego.

 14. ridix pisze:

  Jak można dostać kupon zniżkowy o którym tutaj mowa? Mam upatrzony telefonik i może da się go taniej kupić co?

 15. w.g. pisze:

  Wszystkoe masz na stronie sklepu, poczytaj o tych zniżkach to będziesz wiedział…

 16. mini pisze:

  Bardzo mocno się biję z myślami czy skorzystać z tego sklepu internetowego bo mam parę rzeczy elektronicznych do kupienia i widze, ze tuaj byłoby o wiele taniej. Mam obawy jednak z samą gwarancję. Jeśli coś mi się popsuje to w jaki sposób ja mam to reklamować i ile to trwa?

 17. m.szrot pisze:

  Rozumiem, że żeby zrobić zakupy tam trzeba mieć jakieś konto tak? Nie idzie bez rejestracji tego ogarnąć????

 18. foozer pisze:

  Przeraża mnie w zasadzie tylko ta wysyłka, która może bardzo długo trwać. Jest jakiś tracking tam, dają numer listu przewozowego co by to sobie śledzić? 😛

 19. Banggood – TYLKO dzisiaj 26.05.24 ceny tańsze do 63%. Kliknij

 20. brzuc pisze:

  To kupowanie w chinach to mnie już dawno strasznie interesuje, chyba trzeba coś na testy zamówić i zobaczyć jak będzie. W jakich walutach można płacić za zakupy, orientuje się ktoś?

 21. czekam na przesyłkę 14 dni. czy się doczekam ? wysyłka była gratis. Może to dla tego…

 22. Kamil pisze:

  Polecam. Zakupiłem telefon Xiaomi z tego serwisu. Jestem zadowolony z poziomu obsługi oraz kontaktem z biurem obsługi klienta.

 23. Anonim pisze:

  Wieslaw . ALIEXPRES TAK WARTO-ZAWSZE PEWNIE I NA CZAS-,GODNE POLECENIA.
  BANGGOOD – na razie czekam na przesylke juz 40 dni ,na poczcie nic nie wiedza, UPS nic niema , FEDEX nic nie wie ,platnosc byla karta visa , byl kontakt z nimi przez email,odpisali ze jeszcze poczekaj ,niby ze jest w drodze ,poczekam -2 tyg. I SIE ODEZWE.
  WISH – z CHIN zawsze na czas towar jest dobry i lepszy ,jest na pewno TANI nigdy nie bylo problemu , widac ze bardzo dbaja o klienta polecam .
  PRIME -TAK SAMO JAK ALIEXPRES -PEWNY I SOLIDNY.

 24. Ryszard pisze:

  Mam doświadczenie w zakupach w Banggood.
  Banggood jest jednym z trzech sklepów należących do jednego właściciela. Pozostałe to : AliExsspres i Alibaba, które tworzą grupę pod nazwą Alibaba. Właściciel tej grupy jest milionerem , o ktrórym szeroko rozpisuje się bussines’owa prasa.
  Robię regularnie zakupy w Banggood, które są bezpieczne.
  Obsługa na wysokim poziomie, kontakt mail’owy znakomity.
  Przesyłka nieco trwa. Okres wyczekiwania na przesyłkę dość długi. Chiny to ogromny kraj. Przekazanie przesyłki z jednego krańca Chin na drugi… pomyślcie sami. Do tego dotarcie paczki do adresata już po opuszczeniu terytorium Chin.

  Towary w dobrej jakości , jeśli nie kupujecie rzeczy najtańszych. To zrozumiałe. Jakość kosztuje.
  Reklamacje- oczywiście są uwzględnianie. Jednak procedura jest bardzo dłłłłłłłłłłłłłłłługa. Wiem to z doświadczenia.

  Czy warto. Szczerze, mówiąc nie bardzo. Jeśli już chcę zakupić upatrzony produkt , to wolę wynależć go w kraju.

 25. Hades pisze:

  Kupuję na banggood już któryś raz. Jeżeli nie chcecie czekać miesiącami za przesyłką wybierzcie jako metodę dostarczenia paczki „Priority Air Mail” – 6-14 dni roboczych (opłata ok. 15 zł). W przypadku wybrania darmowej dostawy, termin dostarczenia to maksymalnie 35 dni roboczych, więc później się nie dziwcie, że czekacie około 2 miesięcy.

  Wszystkie płatne metody transportu posiadają tracking, jeszcze się nie zdarzyło, żeby paczka została zatrzymana na cle. Średnio moje paczki dochodzą w 10-13 dni roboczych.

  Pozdrawiam, Michał

 26. adadowy pisze:

  Sklep się popsuł, kiedyś wszystko mieli na stanie a dziś przy wielu rzeczach zbierają zamówienia i dopiero zamawiają, zdarza się też że po np. tygodniu przychodzi email z informacją iż brak towaru.

 27. Kupiłam najpierw 1 kamerkę Xiomi, a potem drugą. Pierwsza doszła bez problemu i nie mogę się do niczego przyczepić, natomiast druga nie dotarła (czas doręczenia był przewidywany na grudzień 2018r.)
  Od 28.03.2019 r. do 25.04.2019 r. regularnie wymieniałam wiadomości z serwisem Banggoody, pieniążki miały zostać zwrócone.. – do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnego zwrotu. Rozwiązywanie problemów za pośrednictwem Banggoody jest nie do przyjęcia. Osoba z, którą korespondowałam jako powód braku zwrotu podała – niedbalstwo personelu.

 28. W banggood kupuje od 2016r. i zazwyczaj towar dochodził w miarę szybko, w zależności od rodzaju wysyłki. W 2017 nie wysłali mi jednej przesyłki, która miała dotrzeć z magazynu eu w 14 dni. Ostatecznie wysłali ponownie ale łącznie czekałem 2 miesiące. W tym roku na 5 zakupów, jeden towar był uszkodzony i dostałem punkty zamiast zwrotu pieniędzy, a miałem wykupione ubezpieczenie. Jedna paczka nie dotarła, również miała być w 14 dni, a minęło 70 i nic. Obsługa sklepu beznadziejna, nie chcą wysłać ponownie ani oddać pieniędzy. Nic nie wiedzą i ciągle odsyłają majla z tym samym numerem przesyłki. Pozostałe przesyłki były źle zabezpieczone. Zdecydowanie nie polecam tego sklepu, to co było kiedyś a jest teraz, to przepaść. W między czasie zamówiłem 10 przesyłek od różnych sprzedawców z Ali i wszystkie dotarły. Kiedyś banggood to był sklep na poziomie, teraz mają wyłącznie wysokie ceny.

 29. Sławek pisze:

  Zamówiłem przesyłkę EU priority line 28 sierpnia, wysłana 29, 2 września dostałem tracking na maila i na aplikację że przyjęta i wysłana przez pocztę NL do Anglii, zobaczymy ile czasu zajmie dalsza podróż do mnie ale puki co to dość szybko idzie.

 30. Janusz pisze:

  Spróbowałem zaryzykować niezawrotnym zamówieniem wpłacając kwotę na konto sklepu 21 listopada. Czekam, na razie brak jakichkolwiek informacji zwrotnych. Nie wykluczam, że na zimowe botki poczekam do wiosny.

 31. Sposób zamówienia jest tak zakręcony, że nie mogłem dokonać zamówienia butów. JAK TO ZROBIĆ – poproszę informację krok po kroku, bo po prostu zrezygnuję z zakupu. Coś tam się komuś pomieszało, że oferta jest skierowana do mieszkańców CHIN.

 32. Zakupoholik pisze:

  Większość opisana w tym artykule nie dotyczy Banggood tylko Aliexpress, twórcy chyba pomyliły się serwisy. Banggood to sklep sam w sobie, a Aliexpress to coś w rodzaju Allegro na którym wystawiają różne firmy swoje produkty. Na Ali są darmowe wysyłki, na Banggood zawsze są płatne. Na Ali można dostać w prezencie cło, na Banggood za dodatkową symboliczną cenę cła nie naliczą. Wiem to bo robię na tych dwóch serwisach zakupy. Na Ali te tańsze (z powodu cła) a na Banggood te droższe, np. drony i sprzęt fpv za grubo ponad 1 tyś zł.

 33. Jacek pisze:

  Według mnie Bannggood to firma w której dobrze robi się zakupy dopóki towar nie ma wady.Wtedy zaczyna się kołomyja. Wymyślają coraz to inny problem żeby tylko nie uwzględnić reklamacji, nawet wtedy jeżeli godzimy się na wymianę lub naprawę. Nie dociera do nich, że klient nie reklamowałby dobrego produktu, co innego gdyby chodziło o zwrot pieniędzy. Co do cen to Aliexpress bije BANGGOOD na głowę. W Aliexpress dokonałem zakupu kilkudziesięciu produktów w ciągu 2 lat i żadnej reklamacji. Obecnie toczę spór od dwóch tygodni o naprawę bądź wymianę ekspresu do kawy zakupionego w BANGGOOD. Ręce opadają a nóż otwiera się w kieszeni. To co oni wymyślają przechodzi ludzkie pojęcie.

Banggood – TYLKO dzisiaj 26.05.24 ceny tańsze do 63%. Kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *