Foreo Luna – czy seria urządzeń do pielęgnacji twarzy naprawdę się sprawdza? Wasze opinie i doświadczenia

Pielęgnacja skóry twarzy jeszcze do niedawna kojarzona była przede wszystkim z kobietami, ale ostatnie lata pokazują, że coraz częściej zaczynają poważnie dbać o siebie również mężczyźni.

Piękny, wręcz idealny wygląd stał się swoistą wizytówką człowieka. Różne badania udowadniają bowiem, że zrobienie dobrego pierwszego wrażenia znacząco ułatwia na przykład poszukiwanie pracy. To również ułatwienie kontaktów międzyludzkich, a co za tym idzie, szczęśliwsze życie.

W efekcie rynek pełny jest różnych kosmetyków oraz urządzeń, które mają pomagać w zachowaniu młodości skóry na tak długo, jak tylko się da. Mnogość produktów idzie oczywiście w parze z rozwojem nowoczesnych technologii. Producenci dosłownie prześcigają się w kolejnych pomysłach na kosmetyki i różnego rodzaju dodatki, ale niestety często okazuje się, że wszystko kończy się tylko na pięknych słowach w kampanii reklamowej.

Skoro skupiliśmy się na nowinkach technologicznych, to trudno przejść obojętnie obok sklepu internetowego prowadzonego przez firmę Foreo Luna. To najlepszy dowód na to, jak producenci starają się wykorzystać nowoczesne technologie do oszukania natury i zachowania młodości skóry na dłużej. Co w takim razie znajdziemy w tej konkretnej ofercie i czy w ogóle warto się zainteresować tymi produktami?

Foreo Luna – co to jest?

Foreo Luna

Pielęgnacja twarzy to w zasadzie główna dziedzina, na której skupia się ta firma, ale w ofercie mamy również produkty przeznaczone do pielęgnacji jamy ustnej, a konkretniej po prostu do mycia zębów.

 • Seria produktów do pielęgnacji twarzy

W przypadku pielęgnacji twarzy możemy podzielić ofertę na kilka osobnych sekcji, i są to odpowiednio produkty:

 • LUNA 2;
 • LUNA mini 2;
 • ESPADA;
 • UFO.

Warto na wstępie podkreślić, że wszystkie te produkty dostępne są zarówno w wersjach dla kobiet, jak i dla mężczyzn, według producenta swoją formą idealnie dopasowane do potrzeb konkretnej płci. Co to jednak w ogóle jest?

LUNA 2 oraz LUNA mini 2 to specjalne szczoteczki do pielęgnacji skóry twarzy. Według producenta zostały one wykonane z bardzo miękkiego, przyjemnego w dotyku oraz bezpiecznego silikonu, delikatnie masując skórę. Rewolucją ma tutaj być wykorzystanie technologii sonicznej, która zresztą emanuje z większości produktów tej firmy.

Urządzenie generuje impulsy o bardzo wysokiej częstotliwości, które delikatnie pobudzają włoski szczotki, masują i mają tym samy zwiększać efektywność działania. Różnica między oboma typami jest prosta. LUNA 2 to po prostu urządzenie typowo domowe, niezbyt poręczne, ale za to z pojemną baterią i bardzo wygodne w użyciu. LUNA mini 2 jest miniaturą urządzenia wcześniej omawianego, które powinno bez problemu zmieścić się do kobiecej torebki.

Piękna cera?

O wiele ciekawsze wydaje się jednak urządzenie ESPADA. Według producenta jest to obecnie najskuteczniejsza metoda do walki z trądzikiem, tak, niepozorne urządzenie ma nam w tym pomagać. Niestety dość trudno powiedzieć coś więcej na temat tego sprzętu, gdyż producent nie podaje żadnych szczegółów związanych z zasadą jego działania. Wiemy tylko, że urządzenie generuje poprzez diody LED niebieskie światło, które dociera głęboko do zatkanych porów skóry i od wewnątrz zabija bakterie. Cóż, brzmi bardzo futurystycznie, ale czy na pewno może być to skuteczne?

Pozostaje nam jeszcze seria UFO i w tym przypadku mamy do czynienia z kosmetykiem, maseczką do twarzy. Jest nie tylko sam kosmetyk, który według producenta jest specjalną, koreańską formułą o dużej skuteczności działania. Całe pudełko łączy w sobie opisane przez nas wcześniej technologie. Jedna strona opakowania masuje skórę poprzez technologię soniczną. Z drugiej strony mamy natomiast terapię światłem LED, identyczną jak w przypadku produktu ESPADA. Można więc uznać, że to po prostu taki technologiczny kombajn do kompleksowego zatroszczenia się o skórę.

 • Higiena jamy ustnej

Druga części oferty Foreo Luna to produkty, a w zasadzie urządzenia do mycia zębów. Jeśli czytaliście wcześniejszą część, to na pewno już wiecie co nieco o technologii sonicznej. Tak, dobrze myślicie, szczoteczki do zębów również ją wykorzystują. Jak informuje producent, delikatne włoski na główce każdej szczoteczki są poruszane tysiącami drobnych impulsów o bardzo wysokiej częstotliwości. W efekcie szczoteczka ma być niezwykle delikatna dla zębów i dziąseł, ale przy tym skuteczna w swoim działaniu.

Do wyboru mamy tak naprawdę 2 podstawowe serie urządzeń:

 • ISSA;
 • ISSA 2.

ISSA 2 ma być po prostu ulepszeniem starszej technologii ISSA, czego efektem jest nieco wyższa cena, choć w budowie tych urządzeń nie widać większej różnicy. Cała seria podzielona została dodatkowo na podserie, pośród których znajdziemy:

 • Sensitive – przeznaczona dla osób z wrażliwymi zębami oraz dziąsłami;
 • Mini – dedykowana nieco starszym dzieciom;
 • Mikro – malutka szczoteczka dla dzieci do 5 roku życia;
 • Hybrid – to w zasadzie połącznie standardowej szczoteczki sonicznej z urządzeniem Sensitive, a więc dla osób o wrażliwych zębach oraz dziąsłach.

Czy to działa? Jakie są opinie i gwarantowane efekty?

Foreo Luna Mini

Bardzo trudno ocenić, czy technologia soniczna faktycznie może być przełomem w kwestii oczyszczania twarzy czy mycia zębów. Wszystko z tego powodu, że wciąż nie ma żadnych wyników badań związanych z tym, jakie są długotrwałe efekty stosowania takich urządzeń1.

Foreo – dzisiaj 24.09.23 – oferta promocyjna. Kliknij

Z drugiej strony pewne jest, że wykorzystanie technologii sonicznej czyni takie urządzenia bardzo efektywnymi1. Standardowe szczoteczki nie są w stanie wygenerować tak dużej częstotliwości ruchów, jak właśnie sprzęt soniczny, co oczywiście może przemawiać za tym, że oczyszczanie skóry lub mycie zębów będzie efektywniejsze.

Jakie są ceny urządzeń?

Niestety wadą dla wielu osób będzie to, że technologia soniczna, z racji stawiania swoich pierwszych kroków, jest dość kosztowna. O ile najprostsze szczoteczki soniczne kupimy nawet za 200 zł, tak lepszy sprzęt to już wydatek 500 zł i więcej. Mało tego, w sklepie mamy nawet luksusowe szczoteczki, które wykończone zostały złotem oraz platyną. Cena tego sprzętu jest już niebagatelna.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku szczoteczek do zębów i niestety, ale bardzo dużo przyjdzie nam zapłacić za maseczki UFO. Najdroższe kosztują nawet ponad 1000 zł. Najlepiej po prostu zajrzeć na stronę i osobiście przekonać się o tym, ile kosztują te rzeczy.

Gdzie bezpiecznie kupić?

Oczywiście strona internetowa foreo.com jest jedynym miejscem, w którym mamy pewność zakupu oryginalnych urządzeń i produktów kosmetycznych.

Wynika to z tego, że firma nie prowadzi żadnej dodatkowej dystrybucji. Przestrzegamy przed zakupem w innych miejscach. Są to rzeczy na tyle drogie, że nie warto ryzykować zakupu podróbek, które nie będą niczym więcej, jak bardzo kosztownym przyciskiem do papieru.

Bibliografia:

 • http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/szczoteczki-do-twarzy-metoda-oczyszczania-i-pielegnacji-skory_35687.html
Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]

Foreo Luna - opinie z forum:

 1. ciukel pisze:

  Bardzo mnie nurtuje to, na ile wydajna jest bateria tego miniaturowego masażera. Wiecie może coś na ten temat? Być może ktoś stosował?

 2. baranek47 pisze:

  macie doświadczenia z tym urządzeniem do pozbywania się trądziku? Ciekawi mnie mocno to, czy po użyciu tego nie pojawiają się brzydkie zaczerwienienia po skórze, jak po takim porządnym toniku do skóry? W ogóle czy na pewno to jest bezpieczne???

 3. grace81 pisze:

  No trochę drogo, choć zawsze bardzo mnie interesowała ta soniczna technologia. Jak wygląda kwestia gwarancji tego sprzętu? Może bym się skusiła, ale płacąc tyle chcę, żeby trochę mi to podziałało.

 4. Foreo – dzisiaj 24.09.23 – ceny promocyjne. Kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *