Makijaż na codzień- krótkie „know how”

Bardzo często uczennice, czy studentki mają problem jak się malować na zajęcia, żeby podkreślić swoją urodę, a nie przesadzić. Wiadomo makijaż codzienny znacznie rożni się od makijażu wieczorowego. Zacznijmy od tego, co powinno znaleźć się w kosmetyczce młodej kobiety. Po pierwsze kosmetyki do tuszowania niedoskonałości. Wiadomo, że w młodym wieku, częściej pojawiają się wypryski i zaczerwienia i trzeba je jakoś ukryć. Do tego potrzebny będzie leki podkład, który nie będzie obciążał skóry oraz niezwodny przyjaciel każdej kobiety, czyli korektor.

Korektor można kupić w płynie lub w sztyfcie w różnych kolorach. Płynne są dobre do zakrycie cieni pod oczami, a w sztyfcie do ukrycie wyprysków. Co do kolorów to beżowy używa się do tuszowania cieni i worów pod oczami. Zielone zakrywają krosty oraz zaczerwienia.

Natomiast żółte zakrywają niebieskie siniaki. Ponadto w kosmetyczce powinien również znajdować się puder sypki lub kamieniu oraz rozświetlacz modelowania twarz. Ponadto potrzebujemy jeszcze tuszu, beżowych i brązowych cieni, eyelinera, biała kredka oraz błyszczyk.

Posiadając te produkty można przystąpić do makijażu. Najpierw należy wklepać krem do twarzy. Jest to bardzo ważny element, o którym sporo kobiet zapomina. Następnie należy nałożyć korektor i podkład. Ważne, żeby podkład dokładnie rozprowadzić. Po nałożeniu podkładu należy nałożyć puder sypki i podkreślić policzki rozświetlaczem.

Kolejny etap to malowanie oczu. Można nałożyć na powiekę bazę pod cienie, albo po prostu puder. Następnie nakładamy beżowe cienie na całą powiekę, a w kąciki oczu rozświetlacz. Kolejny etap to zrobienie kreski czarnym lub brązowym eyelinerem na górnej powiece, zaś na dolnej od wewnątrz należy narysować kreskę białą kredką. Ostatni etap to nałożenie błyszczyku na usta, najlepiej w różowym lub beżowym odcieniu i makijaż jest gotowy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]