HBO Max – opinie, ceny promocyjne. Czy naprawdę warto wykupić?

Internet od kilku lat już na dobre wypiera tradycyjną telewizję, a w jego przestrzeni pojawiają się coraz to nowsze możliwości serialowo-filomowe.

Ostatnią głośną nowinką jest HBO Max, którego ofertę przybliżymy ci w poniższym artykule. Odpowiemy na pytania o najpopularniejsze produkcje platformy, jego wady i zalety, opłaty i jakość w stosunku do Netflixa. Ocenimy, czy naszym zdaniem watro wykupić usługę HBO Max. Zapraszamy do lektury. 

Czym jest HBO Max?

HBO Max to platforma streamingowa działająca na zasadzie „wideo na życzenie”. Użytkownik HBO Max, dokonując opłaty za comiesięczną subskrypcję, otrzymuje nielimitowany dostęp do filmów i seriali umieszczonych w obszernej bibliotece platformy. HBO Max prowadzone jest przez koncern mediowy WarnerMedia i należy do przedsiębiorstwa AT&T.

źródło – https://www.hbomax.com/pl/pl

W Polsce swoją premierę miało 8 marca 2022 roku. W bibliotece serwisu znajdują się produkcje filmowe różnych marek, wytwórni i kanałów telewizyjnych podlegających WarnerMedia takich jak: Warner Bros. Pictures, New Line Cinema, HBO, CNN, Cartoon Network czy The CW. Prócz tego, materiały filmowe dostarczają także inne, niezależne od WarnerMedia źródła. HBO Max to również oryginalne produkcje serialów i filmów tworzone na życzenie WarnerMedia.

Oferta i najpopularniejsze produkcje dostępne w usłudze

HBO Max to spory zbiór produkcji filmowych wymienionych wyżej wytwórni i stacji telewizyjnych, a także innych twórców i dystrybutorów, od których HBO Max wykupiło licencje. Na platformie obejrzysz wielkie serialowe hity m.in. „Gra o Tron”, „Rodzina Soprano”, „Rick and Morty”, „Przyjaciele”, a także popularne filmy takie jak: „Jocker”, „The Big Bang Theory”, „Diuna” czy najnowszy „Matrix”. 

HBO Max vs Netflix — krótkie porównanie

Netflix czy HBO Max? Każde z nich ma swoje wady i zalety. Netflix zdecydowanie zwycięża w wyścigu o ilość dostępnych w bibliotece pozycji filmowych serialowych. Co za tym idzie, przoduje także pod kątem różnorodności treści.

Prócz popularnych produkcji na Netflixie znajdziesz także programy o urządzaniu mieszkań czy gotowaniu, a także regionalne, lokalne produkcje z całego świata (takie jak „Squid Game”, „Dom z papieru”), które dzięki obecności w serwisie mają szansę podbić światową publikę.

Netflix idzie w ilość, za to HBO Max zdecydowanie stawia na jakość. Tak jak wiele Netflixowych propozycji nie jest wartych uwagi i może być stratą czasu, tak większość pozycji HBO Max to strzał z dziesiątkę. Pod kątem kosztów zwycięża HBO Max, za to Netflix, z wieloma latami doświadczenia na karku wygrywa jeśli chodzi o funkcjonalność i aplikacje mobilne dostępne na wielu urządzeniach. 

Czym wyróżnia się usługa, a co jej brakuje? — Wady i zalety

Niewątpliwie największą zaletą HBO Max jest jakość produkcji filmowych dostępnych na platformie. To hity z najwyższej półki, obok których ciężko jest przejść obojętnie.

Na uwagę zasługuje fakt, że filmy Warner Bros będą pojawiały się na HBO Max już po 45 dniach od ich kinowej premiery. Dodatkowo HBO Max umożliwia stworzenie pięciu profili i oglądanie filmów na trzech ekranach jednocześnie.

HBO Max posiada filtr rodzicielski i możliwość pobierania filmów do późniejszego obejrzenia offline. Do wad HBO Max można zaliczyć nieefektywnie działającą wyszukiwarkę (np. w przypadku gdy nie znamy dokładnie tytułu, a chcemy znaleźć film po skojarzonych słowach), a także dość wolno funkcjonującą i słabo rozbudowaną aplikację mobilną. 

Na jakich urządzeniach usługa jest dostępna?

źródło – https://www.hbomax.com/pl/pl

HBO Max można oglądać na komputerach z systemem Windows, Linux, macOS i Chrome OS. Na smartfonach i tabletach z Androidem oraz na iPhone i iPad. Usługa dostępna jest także na telewizorach Smart TV z systemami webOS, Tizen i Android TV/ Google TV, przystawkach Smart TV z systemami Android TV / Google TV oraz Apple TV, oraz konsolach do gier Xbox i PlayStation. 

Ile to kosztuje?

Wykupienie miesięcznego abonamentu HBO Max wynosi 29,99 zł. Dla osób korzystających z HBO Go subskrypcja jest tańsza i wynosi 19,99 zł. Promocyjna cena jest stała i obowiązuje tak długo, jak opłacasz abonament. Jeżeli zrezygnujesz z subskrypcji, po czym ponownie zechcesz ją rozpocząć, zapłacisz standardową cenę – 29,99 zł. 

Jak można ją zakupić?

Jeżeli korzystasz z usługi HBO Go, zostaniesz automatycznie przerzucony na platformę HBO Max, która zastąpi całkowicie HBO Go. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem rejestracji, możesz dokonać przez aplikację mobilną lub przeglądarkę internetową. Wejdź na stronę hbomax.com, podaj swoje dane, uiść opłatę na subskrypcję i ciesz się filmami dostępnymi na platformie. 

Podsumowując — czy warto wykupić HBO Max?

Oferta HBO Max jest zdecydowanie warta uwagi. W korzystnej sytuacji znajdują się wcześniejsi użytkownicy HBO Go, gdyż cena, którą oferuję im HBO Max, jest niezwykle atrakcyjna.

Jednak biorą pod uwagę możliwości, jakie daje ulepszona wersja platformy HBO, czyli 5 kont i 3 ekrany odtwarzania, a także produkcje najwyższej jakości dostępne zaraz po premierze kinowej, opłata dla nowych użytkowników nie jest wcale wysoka.

Mimo drobnych wad platformy i aplikacji mobilnej zdecydowanie warto dać jej szansę. Jest poważnym konkurentem obecnie przodującego Netflixa i na pewno będzie dokładać wszelkich starań, by udoskonalić swoją ofertę i przyciągnąć jeszcze więcej odbiorców. 

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.7]

HBO Max - opinie z forum:

  1. dzieki za info; przenosze sie z netflixa chyba

  2. PAWEL pisze:

    Beznadzieja i najgorsze badziewie jakie widziałem!!!! Nie da się w ogóle oglądać!!!! Odradzam!!!l

  3. Bravo pisze:

    Nigdy więcej platformy max nie da się oglądać!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *