Vidaxl – czy warto kupować w tym sklepie? Prześwietlamy sprzedawcę!

Zakup mebli, wyposażenia ogrodowego, elektronarzędzi czy akcesoriów samochodowych to coś, z czym styka się praktycznie każdy z nas.

Jak doskonale wiadomo, ceny takich rzeczy są bardzo zróżnicowane i niestety nie zawsze wysoki koszt zakupu jest równoznaczny z otrzymaniem produktu dobrej jakości. Każdy z nas szuka pewnych oszczędności, nierzadko sięgając do ofert sklepów internetowych. Tu jednak rodzi się pewna wątpliwość – czy dany sprzedawca jest godny zaufania?

Korzystanie z ofert mniej znanych nam platform e-commerce zawsze rodzi pewne obawy, dlatego dziś przyjrzymy się firmie VidaXL. Być może o niej nie słyszeliście, a jeśli trafiliście na ten sklep, to zapewne nie bardzo wiecie, co o nim sądzić. Sprawdźmy w takim razie, kim jest ten sprzedawca i co można znaleźć w jego ofercie.

Co to jest? Krótka notka na temat historii

Nieznajomość marki VidaXL w Polsce nie jest niczym niezwykłym, gdyż polskojęzyczna platforma tego sklepu internetowego istnieje od stosunkowo niedawna. Firma ma swoją główną siedzibę na terenie Holandii i chwali się tym, że nieustannie zwiększa zasięg swojej działalności. Jeśli wierzyć oficjalnym informacjom, aktualnie sprzedaje swoje produkty w 27 krajach z całego świata.

strona vidaxl

Marka ta istnieje na rynku już od 2006 roku i, co warte podkreślenia, nie jest to tylko pośrednik w sprzedaży. Firma chwali się rozbudowaną ofertą produktów własnych, w tym przede wszystkim mebli oraz wyposażenia ogrodowego. Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony, VidaXL posiada własną fabrykę, którą nieustannie rozwija, dopasowując się do stale zmieniających się potrzeb klientów.

Firma chwali się sprzedażą wyłącznie najlepszych mebli i wyposażenie ogrodu własnej produkcji. Jednocześnie sklep zajmuje się dystrybucją rzeczy od innych producentów, ale tu także mamy gwarancję, że jest to odpowiednio wyselekcjonowany asortyment.

Platforma handlowa chwali się tym, że nieustannie aktualizuje swoją ofertę, proponując produkty idealnie dopasowane do potrzeb klientów. Zaletą zakupów w tym miejscu ma być nie tylko przystępna cena, ale i wysoka jakość wszystkich rzeczy znajdujących się w asortymencie. Firma chwali się ekspresową realizacją zamówień i zatrudnianiem najlepszych pracowników, którzy dbają o profesjonalną obsługę klienta. VidaXL informuje także o współpracy wyłącznie z najlepszymi producentami, z którymi negocjuje świetne warunki cenowe. Jednocześnie firma podkreśla, że przeprowadza różne badania statystyczne celem dopasowania swojej oferty do zmieniających się potrzeb.

Główny asortyment

Kobieta z wazonem

Jak wspomnieliśmy wcześniej, meble i wyposażenie ogrodowe to główna oferta tego sklepu internetowego. W przypadku mebli mamy tu szerokie możliwości wyboru. Produkty obejmują zdecydowaną większość pomieszczeń w domach, za wyjątkiem łazienek oraz kuchni. Równie szeroka oferta dotyczy akcesoriów ogrodowych, w tym nie tylko mebli, ale także różnego rodzaju narzędzi, oświetlenia i wiele więcej.

Nie możemy jednak skupiać się wyłącznie na powyższych produktach, gdyż okazuje się, że oferta VidaXL jest naprawdę całkiem szeroka. Pośród kategorii dostępnych produktów do najważniejszych należy zaliczyć:

 • sprzęt sportowy,
 • gry i zabawki dla dzieci,
 • akcesoria motoryzacyjne,
 • produkty oświetleniowe,
 • akcesoria dla najmłodszych dzieci, w tym niemowlaków,
 • drobne artykuły biurowe, odzież i elektronika, a nawet produkty dla zwierząt!

Nie da się ukryć, że asortyment jest bardzo zróżnicowany. Trzeba jednak pamiętać, że tylko część dostępnych w ofercie rzeczy jest produkcji własnej, a więc sygnowanych marką VidaXL.

Ceny i promocje

Zastanawiacie się, czy zakupy w tym miejscu wiążą się z dużym wydatkiem? Cóż, zacznijmy może od tego, że firma oferuje całkowicie darmową dostawę niezależnie od wielkości zamówienia. Do tego codziennie na stronie prezentowana jest tzw. oferta dnia, a raz na 7 dni sklep aktualizuje swoją ofertę tygodnia. Mamy tutaj pojedyncze produkty, np. meble, które według sklepu są sprzedawane w wyjątkowo atrakcyjnej, mocno obniżonej cenie.

VidaXl – TYLKO dzisiaj 25.04.24 – oferta promocyjna. Kliknij

Co więcej, klient może otrzymać kupon uprawniający do odbioru rabatu na zakupy w wysokości 20 zł. Jest on przyznawany zarejestrowanym użytkownikom sklepu, którzy zdecydują się zapisać do newslettera.

Darmowa dostawa i drobny rabat to jednak za mało, aby móc stwierdzić, że zakupy na VidaXL są tanie. Wysokość cen jest oczywiście kwestią mocno indywidualną, zależną od potrzeb oraz zasobności portfela każdej osoby. Nie będziemy więc oceniać tego, a za to zaprezentujemy Wam poniżej kilka aktualnych ofert, które dotyczą sprzedaży tzw. produktów bestellerowych. Jeśli wierzyć tym informacjom, aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się m.in.:

 • jasnoszare, drewniane fotele obite tkaniną w cenie 472 zł,
 • wysokie lampy dekoracyjne do postawienia na podłodze kosztujące 273 zł za sztukę,
 • kryształowe żyrandole za 771 zł,
 • ozdobne zegary ścienne wyposażone w mechanizm kwarcowy, które można zamówić za 180 zł,
 • samoprzylepne panele podłogowe z PCV w różnych stylach, w cenie 217 zł,
 • szafki nocne wykonane z płyty MDF kosztujące 444 zł za parę.
Asortyment sklepu

Pamiętajcie, że to tylko przykłady – produktów dostępnych w tym sklepie są dosłownie tysiące.

Kwestie zwrotów i reklamacji

Polityka zwrotów, w przypadku tego sklepu internetowego, jest dość zawiła. Firma oferuje możliwość zwrotu zamówienia w terminie do 30 dni od momentu otrzymania przesyłki. Warunkiem jest jednak to, aby zakup dotyczył produktów marki VidaXL. W przypadku asortymentu innych firm obowiązują zasady zgodne z polityką danego producenta, a więc w wielu sytuacjach będzie to po prostu 14 dni. Sklep oferuje swoją pomoc osobą, które mają problemy ze znalezieniem informacji na temat tego, ile jest czasu na zwrot.

Chęć rezygnacji z zakupu można złożyć za pośrednictwem swojego konta użytkownika, klikając przycisk „zwróć” przypisany do zamówienia. Równie prosta jest ewentualna procedura reklamacji – wystarczy po prostu skontaktować się ze sklepem internetowym.

Opinie klientów?

Na koniec postanowiliśmy przyjrzeć się opiniom, które wystawiają temu sprzedawcy jego klienci. Niestety okazuje się, że trudno jednoznacznie ocenić, czy firma ta jest godna polecenia. W serwisie Trustpilot sklep VidaXL zebrał ponad 90 recenzji, z których zdecydowana większość jest dobra lub bardzo dobra. Firma uzyskała tam prawie 4 na 5 możliwych gwiazdek. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej np. na portalu Ceneo. Tutaj firma też ma około 90 ocen, ale niestety zaledwie 12% z nich jest pozytywnych. Zdecydowaną większość stanowią opinie negatywne.

Czy warto zaopatrywać się w tym sklepie?

Nie da się ukryć, że asortyment tego sklepu jest bardzo rozbudowany i może sprostać oczekiwaniom wielu osób. Jednak z drugiej strony pojawia się niepewność związana z opiniami na temat tego sprzedawcy. Wszystko to sprawia, że musicie sami podjąć decyzję o tym, czy VidaXL wzbudza Wasze zaufanie i warto zrobić tam zakupy.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 2]

Vidaxl - opinie z forum:

 1. Mam pytanie, czy w przypadku zwrotów firma opłaca również koszty ponownej wysyłki? Jak kupię np. meble, to koszt ich zwrócenia może być absurdalny, stąd pytanie.

 2. agata pisze:

  ktoś może już tam zamawiał i może potwierdzić, że firma jest legitna? Warto coś tam zamawiać? Nie powiem, ceny w wielu przypadkach są bardzo atrakcyjne.

 3. Ile czasu czeka się na dostawę mebli, mają je w magazynie? Do tego pytanie, czy te meble są do składania czy przyjeżdżają już złożone?

>> https://vidaxl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *