Jak urządzić pokój dziecięcy?

Dzieci odpowiedziałyby pewnie, że fajnie, natomiast dorośli, że praktycznie. I obie te odpowiedzi trzeba by było wziąć pod uwagę. A można by jeszcze dodać trzecią tzn. branie pod uwagę gustu małego mieszkańca pokoju.

Jest oczywiste, że pokój dziecięcy musi być urządzony praktycznie. Jednak tylko taki wymóg to za mało.

Względy praktyczne to zwracanie uwagi na użyteczność pokoju, czyli jakie meble, ile ma ich być, czy zachowana jest odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. Musi ona być zapewniona, ponieważ pokój dziecięcy to miejsce do zabaw.

Jeśli jest jej niewiele, wstawia się łóżko piętrowe i w ten sposób trochę jej zyskuje. Wielofunkcyjne meble także są wtedy dobrym pomysłem. Dziecko musi mieć wystarczającą ilość miejsca na trzymanie różnych rzeczy.

By je pomieścić obok komód, półek, warto kupić do pokoju pudła. Będą idealne na zabawki np. na maskotki albo na klocki. Dziecko potrzebuje wygodnego miejsca do spania, a kiedy jest starsze, trzeba mu kupić biurko.

By było w dziecięcym królestwie jak najfajniej, można kupić tapczanik nawiązujący swoim wyglądem do piłkarstwa albo statku. Łóżka piętrowe mają nieraz różne fajne urozmaicenia.

Jeśli chce się, by pokój dziecięcy od razu był urządzony na dłuższy czas, wtedy zabawnych mebli się nie wstawia, ale można zadbać o ciekawy wystrój.

To może być choćby pokój pirata. Wtedy warto kupić dziecku skrzynię na skarby. Czy dziewczynki, czy chłopcy mogą chcieć ozdabiać swoje meble różnymi naklejkami.

Warto im na to pozwolić, by czuły się w swoim pokoju jak najlepiej. Jak tylko mają już one swoje zdanie, warto je uwzględniać. To przecież ich królestwo.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]