Czy warto inwestować w meble na wymiar?

Z pewnością każdy, kto choć raz urządzał swoje mieszkanie czy dom doskonale zdaje sobie sprawę, że ceny mebli wykonywanych na indywidualne zamówienie klienta są nieco droższe od cen mebli systemowych lub innych dostępnych od ręki w sklepie meblowym. Czy warto wydać więcej i kupić meble na wymiar?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji, jednakże w większości przypadków decydujemy się na wydanie większej kwoty i zakup mebli idealnie dostosowanych do naszych potrzeb i wymagań.

Czym zachęcają nas meble na zamówienie? Po pierwsze garderoby, szafy wnękowe czy kuchenne zabudowy, które najczęściej robimy na wymiar są znacznie bardziej funkcjonalne aniżeli ich systemowe odpowiedniki.

Nie bez znaczenia jest również możliwość optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni – większość z nas mieszka w niewielkich mieszkaniach, dlatego też funkcjonalne rozwiązania są nam wręcz niezbędne.

Ważna jest również możliwość dostosowania konkretnego mebla do naszych potrzeb i wymagań – możemy nie tylko wybrać materiał, z którego zostanie wykonana nasza szafa, fakturę czy okleinę, ale tez samodzielnie zaprojektować rozstawienie wszelkich półek, wieszaków i szuflad.

Pozwala to chociażby na stworzenie schowka na deskę do prasowania, odkurzacz i inne sprzętu domowego użytku.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]