Giganci programowania – czy warto zapisać dziecko? Wasze opinie i doświadczenia

Zastanawiasz się nad tym, jak zorganizować wolny czas swojemu dziecku, aby spędziło go w sposób pożyteczny, ale jednocześnie dobrze się bawiło? Może w takim razie warto zapisać go na…kurs programowania! Czy wiesz, że programista zalicza się do grupy tzw. zawodów przyszłości?

Zauważ, że technologie informatyczne coraz mocniej wchodzą nie tylko w nasze życie codzienne, ale i zawodowe. Komputeryzacja to już nie przyszłość, ale teraźniejszość i wiele wskazuje na to, że postęp w tym zakresie będzie nieustannie się pogłębiał.

Jeśli Twoja pociecha ma już przynajmniej 7 lat, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o jej przyszłości. Nauka programowania będzie dla niej doskonałą zabawą, a przy tym dostarczy bezcennej wiedzy i być może rozbudzi zupełnie nowe pasje. Od czego zacząć? Oczywiście od wybrania odpowiedniego miejsca, w którym kursy takie są realizowane.

Jednym z nich jest serwis Giganci Programowania będący organizatorem takich zajęć w placówkach stacjonarnych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Co oferuje, czym wyróżnia się na rynku i ile kosztuje nauka dziecka w takim miejscu? Sprawdź już teraz!

Po co uczyć dzieci programowania?

Zanim jednak przyjrzymy się tej konkretnej ofercie kursów, warto kilka słów poświęcić samej nauce programowania. Zastanawiasz się, jaki jest sens edukowania dziecka w tym kierunku? Oczywiście podstawą jest tutaj to, że młody człowiek już na początku swojego życia przygotowuje się do zawodu, który być może będzie wykonywać w przyszłości. Programiści są obecnie cenioną grupą zawodową – pracy dla nich jest dużo, jej warunki są bardzo przystępne, a zarobki zwykle są naprawdę przyzwoite.

Jednak wbrew pozorom kurs programowania ma na celu nie tylko przekazać dziecku podstawową wiedzę związaną z praktycznym wykorzystaniem komputera. Pokazuje on oczywiście, że sprzęt tego typu przeznaczony jest nie tylko do rozrywki, ale nie to jest najważniejsze.

Na zajęciach z programowania dzieci uczą się bowiem logicznego myślenia, a i nierzadko muszą rozwiązywać różne problemy natury matematycznej. Obie te umiejętności są niezwykle przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i w czasie obowiązkowej edukacji szkolnej.

Pamiętaj także o tym, że dobrze prowadzone zajęcia mają bardzo rozrywkowy charakter. Jest to szczególnie ważne w przypadku młodszych kursantów, dzieci poniżej 10 roku życia, które mogą świetnie się bawić poprzez naukę.

Przekonałeś się co do tego, że warto zapisać dziecko na kurs programowania? W takim razie czas przyjrzeć się możliwościom, jakie będziesz mieć w tym zakresie. Co proponuje portal internetowy giganciprogramowania.edu.pl?

Co to jest i jak to działa?

Wspomniany wcześniej portal specjalizuje się w organizowaniu kursów z programowania dla dzieci najmłodszych oraz starszej młodzieży. Zajęcia są dopasowywane swoim poziomem do danej grupy wiekowej – uczestnicy kursów mogą mieć od 7 do nawet 19 lat. Na czym to wszystko polega?

Serwis ten, będący organizatorem szkoleń, prowadzi je w niewielkich grupach, co ma przekłada się na dużo wyższą jakość zajęć. Kursy są organizowane w formie online, dlatego można w nich uczestniczyć niezależnie od miejsca zamieszkania. Jednak oczywiście istnieje także możliwość zapisania dziecka na lekcje stacjonarne. Są one prowadzone w placówkach na terenie całego kraju, zarówno we wszystkich dużych miejscowościach, jak i wielu mniejszych, jak Skierniewice, Stalowa Wola, Mielec czy Dębica.

Dzieci biorą udział w tematycznych warsztatach w formacie semestralnym. Każdy taki pakiet podzielony jest aż na 14 spotkań, z których każde odbywa się raz w tygodniu. Na zajęciach poznają podstawy programowania i jednocześnie realizują różne projekty, które mają zachęcać do nauki, dawać radość i motywować do stałego powiększania swojej wiedzy.

Czym się wyróżnia ta usługa?

Oczywiście należy podkreślić, że portal giganciprogramowania.edu.pl to nie jedyny, działający w Polsce organizator tego typu kursów. Co w takim razie wyróżnia go pośród konkurencji?

Przede wszystkim może pochwalić się kadrą kompetentnych i bardzo doświadczonych programistów, którzy do tego wiedzą, jak pracować z nawet młodszymi dziećmi. Prowadzą oni kursy, które dzięki temu są zarówno atrakcyjne, jak i bardzo merytoryczne. O jakości tej firmy świadczy także fakt, że zalicza się ona do grona oficjalnych, globalnych partnerów programu Microsoft dla Edukacji.

Organizator ten podkreśla, że prowadzące kursy osoby to ludzie zarówno kompetentni, jak i realizujący swoje obowiązki z prawdziwą pasją. Dbają o przyjemną atmosferę na zajęciach, uczą kreatywnego myślenia, rozwijają dziecięcą wyobraźnię i na każdym kroku dzielą się swoim entuzjazmem.

Opinie

O jakości danej placówki edukacyjnej świadczą nie tylko takie rzeczy, jak doświadczenie czy skala oferty, ale także opinie osób, które już z niej skorzystały. Portal Giganci Programowania chwali się gronem ponad 100 tysięcy rodziców, którzy zapisali swoje pociechy na kursy i mają na ich temat świetne zdanie. Opiniujący bardzo często podkreślają ciekawą formę prowadzenia zajęć oraz ich wysoką wartość merytoryczną. Chwalą także kursy za świetne łączenie edukacji z nauką.

Cennik

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje semestralny kurs dla dziecka w tym miejscu, to zdecydowanie polecamy osobiście odwiedzić stronę organizatora. Zajęcia realizowane są bowiem w wielu wersjach tematycznych. Do tego pogrupowane są pod kątem wieku uczestników, a więc dostosowane dla dzieci od 7 do nawet 19 lat. Jeśli więc chcesz poznać cenę, zajrzyj na witrynę i w zakładce z cennikiem oraz ofertą wybierz interesujący Cię kurs.

Warto tutaj dodać, że firma ta regularnie organizuje jednodniowe, całkowicie bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci. Zapisanie na nie pociechy to świetny sposób na to, aby zweryfikować jakość zajęć oraz przekonać się, czy dziecko będzie nimi zainteresowane.

Podsumowując – Czy warto skorzystać?

Jeśli poważnie myślisz o przyszłości swojego dziecka i chcesz ułatwić mu edukację w szkole, zapisanie go na kurs programowania z pewnością będzie doskonałym pomysłem. Oczywiście kwestię tego, czy warto skorzystać z oferty powyższego organizatora, pozostawiamy już do Twojej oceny.

Naszym zdaniem Giganci programowania sprawiają wrażenie firmy, która profesjonalne podchodzi do swoich usług i stara się zapewnić jak najciekawsze zajęcia dzieciom. Działa na rynku od wielu lat i cieszy się bardzo dobrą opinią, co z pewnością czyni ją godną zaufania.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.6]

Giganci programowania - opinie z forum:

 1. utopiste pisze:

  jak wyglądają zajęcia w formie online? Czy dzieci w jakiś sposób mogą komunikować się między sobą?

 2. rafalmro pisze:

  zapisywał może już ktoś dziecko na jeden z takich kursów i może powiedzieć o nich coś więcej? Są naprawdę wartościowe czy zdecydowanie bardziej nastawione na zabawę?

 3. groszek67 pisze:

  orientuje się ktoś czy istnieje możliwość rozłożenia płatności za kurs na raty?

 4. Marek pisze:

  Instruktor niezaangażowany, niechętny do pomocy. Zajęcia odbębniane, instruktor mało tłumaczył, nie sprawdzał czy wszystko jest zrozumiałe. Dziecko czasami nie nadążało przepisywać linijek kodu dyktowanego przez instruktora, bo zaczynał następne zadanie. Dzieci nie poznały się i nie zintegrowały. Syn w połowie semestru nie chciał już chodzić i zrezygnował z kilku ostatnich zajęć. Na reklamację nie ma reakcji poza oględnymi przeprosinami. Instruktor prawdopodobnie bez kwalifikacji pedagogicznych – zastanawiam się czy to jest dopuszczalne żeby przypadkowa osoba mogła pracować z dziećmi. W każdym razie firma nie przedstawiła mi żadnych kwalifikacji osoby prowadzącej zajęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *