Kodilla – najlepszy sposób nauki programowania w Polsce? Wasze opinie i doświadczenia na rynku pracy

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że na rynku pracy nadal brakuje wielu specjalistów programowania, szczególnie znających się na języku Java oraz na programowaniu stron internetowych.

Wiedza zdobywa na studiach informatycznych niestety często okazuje się zbyt mała, aby dostać dobrze płatną pracę. Nierzadko problemem jest niska wiedza praktyczna absolwentów, która przez wielu pracodawców jest promowana.

Nie trzeba jednak nawet iść na studia, aby zacząć swoją przygodę z programowaniem i być może zostać świetnym, bardzo dobrze zarabiającym specjalistą. Ciekawą ofertę przygotował bowiem portal internetowy Kodilla, któremu przyjrzymy się teraz nieco bliżej.

Co to jest?

Kursy online najczęściej nie kojarzą nam się ze zbyt wysoką jakością. Służą one przede wszystkim do tego, aby posiąść pewne podstawy konkretnej wiedzy, a następnie poszerzać ją na własną rękę. W przypadku tej szkoły programowania, która skupia się na kursach programowania, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Strona główna. Źródło: https://kodilla.com/pl

Szkoła programowania chwali się przede wszystkim ofertą najdłużej trwających w Polsce kursów z programowania Javy, języka bardzo pożądanego dzisiaj na rynku, którego znajomość ułatwi nam znalezienie dobrej pracy. To jednak oczywiście także szeroko pojęte programowanie stron internetowych.

Dlaczego jednak te kursy mają być takie wyjątkowe? Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów. Przede wszystkim firma postawiła głównie na naukę poprzez realizację zadań praktycznych. Wiedzy teoretycznej jest tutaj niewiele i w zasadzie jest ona przyswajana po prostu podczas wykonywania różnych zadań.

Drugą cechą charakterystyczną jest stała opieka trenera. Każdy z kursantów wykonuje powierzone zadania, które są następnie wysyłane na platformie i przekazywane do sprawdzenia. Trenerzy indywidualnie kontaktują się z kursantami, omawiają błędy, rozwiewają wątpliwości i oczywiście służą swoją pomocą podczas samej realizacji zadań, co zresztą gwarantuje firma. Nauka programowania jest przede wszystkim skuteczna.

Dlaczego warto nauczyć się programować tutaj?

Jak to działa? Źródło: https://kodilla.com/pl

Nie bez powodu portal cieszy się tak dobrymi opiniami w sieci. Nie dość, że można uczyć się programowania na najwyższym poziomie bez wychodzenia z domu, to jeszcze jest to jedyna oferta, w której uczymy się przede wszystkim praktycznie programowania.

Nauka praktyczna zawsze jest najbardziej efektywna, zdobyta wiedza na dobre pozostaje w głowie i tym samym kursanci w bardzo szybkim czasie stają się profesjonalistami. Warto jednak również z tego powodu, że wykupując kursy nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. W każdym momencie możemy korzystać z pomocy trenerów, a warto wspomnieć o tym, że są to doświadczeni programiści, którzy naprawdę znają się na swojej pracy.

Ogromną zaletą jest również na pewno możliwość dopasowania tempa nauki do własnych potrzeb i możliwości. Dodatkowo, ponieważ szkoła online cieszy się doskonałą renomą, to ukończenie kursu z wynikiem pozytywnym w tym miejscu naprawdę może otwierać nam drogę do zdobycia bardzo dobrej pracy.

Oferta bootcampów

Szkoła skupia się wyłącznie na językach programowania i na pewno interesuje Was to, co można znaleźć w jej ofercie, prawda? Zakres kursów można podzielić na 3 osobne elementy, do których zalicza się:

 • kurs Java Developer w zakresie aż 480h – czas trwania to około 6 miesięcy i oczywiście kursanci mogą korzystać z pomocy trenera;
 • kurs Web Developer w zakresie 480h – tutaj również przybliżony czas trwania to 6 miesięcy, gdzie możemy korzystać z pomocy trenera;
 • kurs Web Developer Plus w zakresie aż 660h – jest to rozszerzona wersja kursu programowania stron internetowych, który trwa około 9 miesięcy i porusza najdrobniejsze nawet tajniki tego zawodu.

Mamy więc do czynienia z kursami dla języków programowania, które są na chwilę obecną najbardziej poszukiwane na rynku, a więc po ich zakończeniu będziemy mieli naprawdę duże pole do popisu w kwestii poszukiwania pracy. Oczywiście to, jak dobrzy będziemy w tym zawodzie, w dużej mierze zależy także od naszej motywacji. Przed rozpoczęciem nauki warto wykonać test predyspozycji.

Opinie kursantów

Firma ewidentnie stara się profesjonalnie podchodzić do swojej pracy, o czym świadczy chociażby próba uwiarygodnienia opinii wystawianych przez samych kursantów. Na samej stronie znajdziemy opinie kursantów w formie nagrań wideo, które wyglądają naprawdę wiarygodnie.

Sprawdziliśmy jednak również mnóstwo opinii po prostu znalezionych w sieci, z czym nie mieliśmy żadnych problemów. Choć niektórzy trochę narzekają na dość wysokie ceny, to jednak z drugiej strony chwalą sobie naprawdę wysoką jakość kursów oraz możliwość rozłożenia tej dość wysokiej płatności na raty.

Potwierdza się w komentarzach przede wszystkim to, że kursy naprawdę mają bardzo praktyczną formę, a do tego nie ma żadnych problemów ze skontaktowaniem się z mentorem. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie kursantów chętnie odpowiadają na pytania, udzielają szczegółowych informacji oraz pomagają w rozwiązywaniu problemów pojawiających się przy realizacji zadań.

Cennik standardowy kursów

Czy osoby opiniujące mają rację, że cena kursów jest wysoka? Wiele zależy od naszych możliwości finansowych, ale musimy pamiętać o tym, jak profesjonalnie zostały przygotowane kursy w tym miejscu. Mają one nas przygotować do pracy zawodowej, a nie do amatorskiego programowania na własne potrzeby. Co ważne, mamy tutaj doświadczonych mentorów, których czas pracy również kosztuje. Jak wyglądają w takim razie podstawowe ceny?

 • bootcamp Java to wydatek 13284 zł brutto za 480h;
 • podstawowy kurs Web Developer kosztuje 11439 zł;
 • kurs rozszerzony Web Developer Plus, a więc 660h to wydatek 14391 zł.

Płatności można jednak rozłożyć na 6 wygodnych rat lub na 9 rat w przypadku kursu Web Developer Plus. Jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, gdyż łączna cena przy płatności ratalnej jest identyczna, jak przy płatności z góry. Nie ma tutaj żadnego oprocentowania.

Oferta promocyjna dla naszych czytelników!

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z jednego z dostępnych na stronie Kodilla kursów, to będziesz mógł zapłacić za niego mniej! Mamy specjalny kod rabatowy dla naszych czytelników, które uprawniają do 5% zniżki od podstawowej ceny kursu.

Aby skorzystać z promocji wystarczy wpisać w pole z kodem rabatowym: #5procent (z hashtagiem). Cena bootcampu obniży się automatycznie.

Podsumowując – czy warto?

Naszym zdaniem jest to obecnie jedna z najlepszych na rynku ofert kursów online związanych z programowaniem. Cena jest tutaj naprawdę adekwatna do jakości oraz możliwości, a do tego przede wszystkim tylko po tych kursach mamy tak duże szanse na zdobycie dobrej pracy w zawodzie programisty. Uczymy się praktycznie, a nie teoretycznie, przez co po zatrudnieniu możemy od razu ruszać do pracy bez konieczności przyuczania do zawodu. Jest wiele darmowych kursów front end i back end w Internecie, jednak naszym zdaniem nic nie zastąpi sprawdzonej platformy, jaką są szkolenia Kodilli.

[Głosów: 34   Average: 3.4/5]

Kodilla - opinie z forum:

 1. ktoś dostał już jakieś oferty pracy po tym jak zrobil te bootcampy programistyczne?? jakie języki programowania polecacie?? czy bootcamp web developer będzie dobry??

  Odpowiedz
 2. Jako absolwent mogę stwierdzić, że bootcamp jest niezły, dobrze dobrany jest zakres materiału i pewnie możliwe jest ogarnięcie tego wszystkiego samemu, ale tu dostaje się “na tacy”. Osobom zastanawiającym się nad wejściem do branży chcę zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pierwszy to specyfika pracy, tzn. siedzenie w głowie parę godzin dziennie i myślenie i kombinowanie. To nie jest dla każdego. Druga rzecz to ile trzeba nauki w zawodzie programisty. Bootcamp daje dobre podstawy, ale to są tylko podstawy i samodzielna nauka dalej to mus. A ilość wiedzy potrzebnej jest ogromna i na to potrzeba lat.

  Odpowiedz
 3. Trochę przesadnie optymistyczny artykuł. Faktycznie jest duży nacisk na praktykę, ale często przykłady są tak banalne, że nie da się ich przełożyć na realną aplikacje i trzeba samemu szukać w internecie sposobu jak przełożyć przykład na praktykę. Co więcej, w chwili pisania tego komentarza materiał jest 1,5-2 lata przestarzały i dotyczy niedostępnych albo starszych wersji frameworkow, przez co nieraz kod z lekcji nie działał. Trochę słabo biorąc pod uwagę cenę 2k/msc. Ogólnie zgodzę się z artykułem, że kurs daje praktyczne umiejętności. Nie zgodzę się jednak z opinią, że nie jest to kurs dający tylko podstawy bez konieczności poszerzania na własną rękę. Przy realizacji większych zadań 80% czasu to rozwój na własną rękę i googlowanie dlaczego kod z lekcji nie działa w kodzie innym niż wyizolowany przykład.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz