Wysokie kompetencje są ogromnym atutem na współczesnym rynku pracy. Każdy, kto liczy na wspaniałą karierę zawodową, powinien nieustannie się szkolić, podnosić swoje możliwości i dopasowywać się do dynamicznie zmieniających się standardów.

Chęci do nauki to jedno, ale brak czasu i odpowiednich środków finansowych może stanowić sporą barierę. Stacjonarne kursy w szkołach wymagają dużego zaangażowania i nierzadko kosztują niemałe pieniądze, a ich jakość i tak może pozostawiać wiele do życzenia.

Nic więc dziwnego, że kursy w formie online z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Pośród wielu specjalistycznych platform do e-learningu, na miejsce lidera wyraźnie zmierza Udemy.

Strona jest swoistym centrum wiedzy, miejscem zrzeszającym mnóstwo specjalistów z różnych branż, którzy udostępniają przygotowane przez siebie kursy. Co oferuje ta firma, na czym polega nauka w tym miejscu oraz czy w ogóle warto zainteresować się tym portalem?

Co to jest?

Strona Udemy

Portal na pewno jest wyjątkowy pod tym względem, że jego oferta nie jest ukierunkowana na konkretny rodzaj szkoleń, związany z daną tematyką. Korzystając z jego możliwości nauczymy się na przykład programowania w różnych językach, poznamy tajniki prowadzenia firmy, ale jednocześnie dowiemy się również jak robić piękne zdjęcia czy komponować diety.

Firma niewątpliwie ma się czym pochwalić. Nie tylko istnieje na rynku od wielu lat, ale ma również takie osiągnięcia, jak chociażby:

 • baza ponad 100 tysięcy tematycznych kursów online;
 • blisko 30 milionów użytkowników korzystających z kursów;
 • ponad 42 tysiące ekspertów odpowiedzialnych za przygotowywanie szkoleń;
 • materiały video opiewające na ponad 22 miliony minut;
 • szkolenia w ponad 50 językach z całego świata.

Zdecydowana większość szkoleń znajdujących się na portalu jest dostępna w języku polskim. Ich zaletą jest jednak to, że specjalistyczne słownictwo, ważne chociażby dla branży informatycznej, dostępne jest także w wersji angielskiej. To ważne, gdyż dobry specjalista powinien być otwarty na współpracę międzynarodową i znajomość branżowych słów w językach obcych jest tutaj bardzo ważna.

Istotną zaletą tego portalu na pewno dla wielu osób będzie również to, że wykupienie kursu oznacza niczym nielimitowany, dożywotni dostęp do niego.

Nie jesteśmy tutaj więc poddawani żadnej presji czasu, ucząc się wtedy, gdy mamy na to ochotę i po prostu czas. Wszelkie materiały związane ze szkoleniem można otwierać na urządzeniu mobilnym, komputerze czy nawet na telewizorze. Sprawę ułatwia fakt, że Udemy przygotował również specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która pozwala na dostęp do kursów z praktycznie każdego miejsca na planecie.

Jak prezentuje się oferta kursów i szkoleń?

Ponieważ portal nie jest typowo tematyczny pod kątem rodzajów kursów, to naprawdę polecamy wejście na jego stronę i dokładne zapoznanie się z ofertą. Wybór jest bowiem tak duży, że dosłownie musielibyśmy napisać książkę na temat samych kursów, w końcu jest ich obecnie ponad 100 tysięcy i baza nieustannie rośnie.

Z pewnością jednak największą popularnością cieszą się kursy z branży informatycznej. To między innymi:

 • nauka wielu języków programowania;
 • tworzenie gier komputerowych;
 • kursy dla testerów oprogramowania;
 • nauka tworzenia baz danych;
 • przygotowanie z obsługi narzędzi programistycznych;
 • projektowanie aplikacji mobilnych.

Każda z tych kategorii ma oczywiście swoje osobne podkategorie, a więc naszym zdaniem wszystkie osoby znajdą tutaj coś dla siebie.

Inną, bardzo popularną kategorią kursów, jest biznes. Są to szkolenia idealne nie tylko dla tych osób, które dopiero planują założenie własnej firmy, ale także dla aktualnych przedsiębiorców szukających atrakcyjnych sposobów na rozwój biznesu. Znajdziemy tutaj między innymi:

 • kursy związane ze strategią sprzedaży i jej planowania;
 • zarządzanie finansami;
 • szkolenia z zakresu prawa handlowego;
 • zarządzanie nieruchomościami;
 • prowadzenie biznesu z domu.

To tak naprawdę jedynie mała cząstka oferty przygotowanej przez firmę. Ważne jest to, że kursy specjalistyczne, związane z podnoszeniem swoich kompetencji zawodowych, przygotowują także do egzaminów, co jest istotne szczególnie dla informatyków.

Szkolenia opierają się nie tylko na materiałach pisemnych, ale także filmowych. Istotną zaletą jest to, że z portalem współpracują najlepsi specjaliści w swoich branżach.

To te osoby odpowiedzialne są za przygotowywanie kursów. Odpowiednia forma współpracy sprawia, że twórcom kursów naprawdę zależy na wysokiej ich jakości, co pozwala im na osiąganie większych dochodów. Naszym zdaniem z tego powodu oferta jest naprawdę atrakcyjna.

Jak kształtują się ceny?

Wszyscy zapewne jesteście ciekawi tego, ile to wszystko kosztuje, prawda? Niestety, nie jesteśmy w stanie Wam tego zaprezentować, gdyż ponad 10 tysięcy kursów wygenerowałoby listę, jakiej zapewne nikomu nie chciałoby się czytać.

Nasze obserwacje wskazują jednak na to, że na portalu zawsze znajdzie się ciekawe promocje obniżające ceny niektórych kursów. W efekcie nierzadko można kupić dostęp do szkolenia w bardzo dobrej cenie.

Udemy – dzisiaj 24.09.23 – obniżki do 90%. Kliknij

Polecamy zajrzeć na stronę i sprawdzić aktualne ceny kursów najbardziej dopasowanych do potrzeb. Musimy dodać tutaj ważną informację. Dostępu do szkoleń nie trzeba kupować w ciemno.

Przed zakupem nie możemy podejrzeć, na ile są one dobrze przygotowane, ale to nie jest na szczęście problem. Choć po zakupie mamy dożywotni dostęp do materiałów, to jednak równocześnie Udemy daję aż 30 dni na rozmyślenie się. W tym okresie możemy po prostu zrezygnować z kursu i odzyskać całą kwotę, jaką wydaliśmy na dostęp do niego.

Opinie?

Firma Udemy jest międzynarodowa, oferując kursy w wielu językach i mając swoje siedziby w kilku państwach na terenie całego świata. To sprawia, że znalezienie w sieci opinii o portalu nie stanowi żadnego problemu.

Zaskakujące jest to, jak dobrze firma wypada w takich komentarzach. Oczywiście nie brakuje słów krytyki, ale przy tak szerokim zasięgu praktycznie nie da się ich ustrzec, gdyż dopasowanie się do potrzeb każdej osoby na świecie jest wręcz niemożliwe.

Czy warto szkolić się w serwisie?

Pewnie chodzi Wam po głowie właśnie takie pytanie i prawda jest taka, że nie da się na nie odpowiedzieć jednoznacznie, w pełni subiektywnie. Każdy ma inne podejście do takich kursów, może mieć inne potrzeby, jak i oczekiwania.

Co pewne to to, że szkolenia, szczególnie te związane z pracą, są niezwykle cenne i dają szansę na wspaniałą karierę zawodową. Część z kursów może do tego przydać się w życiu codziennym, zależnie od konkretnych potrzeb.

Przypominamy jednak, że firma zapewnia pełny zwrot pieniędzy przez pierwsze 30 dni, a więc naszym zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu samodzielnie sprawdzić jakość tych kursów.

Click to rate this post!
[Total: 22 Average: 3]

Udemy - opinie z forum:

 1. pombinha pisze:

  Dobra, a jeśli chciałbym faktycznie zrezygnować z danego kursu to jak dokładnie wygląda procedura tego zwrotu, gdzie trzeba taką chęć zgłosić i ile czeka się na pieniądze? Do tego czy w przyszłości można taki kurs wykupić ponownie i znów mieć gwarancję zwrotu przez 30 dni?

 2. martynian pisze:

  korzystaliście może z tych kursów związanych z programowaniem? Na ile są one wartościowe dla osób, które już mają jako takie pojęcie o niektórych językach i chcą tylko pogłębić swoją wiedzę?

 3. juiceone pisze:

  mam jedno pytanie, czy jest opcja skontaktowania się z twórcą danego kursu i zadania mu pytań? W sensie czy te osoby pracują w tym serwisie również jako tacy indywidualny nauczyciele??

  1. Alex pisze:

   Kupiłam ostatnio pierwszy kurs i dostała później automatyczna wiadomość od twórcy ze w razie pytań i nieścisłości mogę do niego pisać.

 4. Udemy – dzisiaj 24.09.23 – kursy tańsze do 90%

 5. marci pisze:

  zajebiste kursy za grosze tak naprawdę!

 6. i coraz więcej tych po polsku, super!

 7. Andrzej pisze:

  tanie kursy,jakość kursu różna ale co można wymagać za 30..60 zł na pewno więcej można się nauczyć na indywidualnym kursie z nauczycielem ale jest już inwestycja dla naprawdę chcących zdobyć wiedzę.

 8. Beata pisze:

  Kursy są super. Super wiedza dobrze przekazana i bardzo dobre materiały filmowe😊Polecam za niewielką kasę naprawdę można się dużo dowiedzieć i nauczyć jak ktoś poważnie podchodzi do tego tematu🤗a zawsze można dalej się doksztalcać tylko że w Polsce takie kursy to jest cena z kosmosu 😊Ja bardzo polecam ponieważ dużo się nauczyłam i w teorii i w praktyce 🙏😊dziękuję i zapraszam do korzystania z kursów na Udemy 🙏😊

 9. Aleksandra pisze:

  Czy jest przedstawiciel Udemy na Polskę? z Kim można porozmawiać? jaka jest procedura zwrotu pięniedzy?

  1. Mina pisze:

   No właśnie? Ja nie mogę zresetować hasła. Z kim się kontaktować? Nie dostałam odpowiedzi na zgłoszenie wysłane formularzem.

 10. Mina pisze:

  Czy ktoś miał kiedyś problem z resetem hasła do konta na udemy? Od wczoraj nie mogę się zalogować na własne konto. Chciałam zresetować hasło, ale mail weryfikacyjny do mnie nie dociera. Sprawdzałam również w spamie. Zero odpowiedzi od udemy na formularz zgłoszeniowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *