Praca w IT

Czy Coders Lab pozwoli Ci stać się dobrze opłacanym programistą? Sprawdzamy!

Masz już dość swojej dotychczasowej pracy i chcesz się przebranżowić? A może dopiero jesteś na starcie swojej kariery zawodowej i zastanawiasz się, jak ścieżkę najlepiej obrać? W każdym z tych przypadków powinieneś zastanowić się nad branżą IT. Dlaczego jest to rozwiązanie przyszłościowe, opłacalne i tak często dzisiaj polecane? Zapraszamy do dalszej lektury – odpowiadamy!

Umiejętności programistyczne chce nabyć coraz więcej ludzi…

Początek XXI wieku stał się symbolicznym początkiem nowej ery w dziejach ludzkości, ery informatycznej. Choć komputery dynamicznie rozwijały się już w latach 80 i 90 ubiegłego stulecia, to jednak dopiero w obecnym milenium informatyzacja nabrała ogromnego znaczenia. Dzisiaj dosłownie każdy biznes korzysta już z różnych rozwiązań informatycznych. Nawet praca w niepozornym sklepie warzywnym może wiązać się z koniecznością opanowania chociaż podstawowej obsługi komputera.

Programista w pracyNie ukrywajmy jednak, najbardziej aktywne dziś pokolenie zawodowe nie ma żadnych problemów z obsługą komputerów i nowoczesnych technologii. To nie w tym tkwi recepta na perspektywiczną i bardzo dobrze płatną pracę. Jest nią szeroko zakrojona branża IT, w tym przede wszystkim programiści. Dlaczego tak się dzieje?

Dynamiczny rozwój systemów informatycznych sprawił, że rynek dosłownie na całym świecie czuje ogromny niedosyt pod kątem specjalistów biegle poruszających się w tej branży. Jakie są tego skutki? Choć w Polsce od pewnego czasu coraz większa część rynku jest kontrolowana przez pracownika, to jednak w branży IT jest to najbardziej widoczne. Tutaj dosłownie pracownik dyktuje warunki, a pracodawcy najczęściej bez zająknięcia na nie przystępują. Firmy nie mogą pozwolić sobie na wakaty na stanowiskach informatycznych. Nowoczesne systemy IT stanowią trzon funkcjonowania każdego biznesu. Co więcej, dynamicznie rozwija się rynek oprogramowania, gier komputerowych czy sterowników do specjalistycznych maszyn przemysłowych. Branża ta chłonie programistów jak gąbka, a tych na rynku wciąż jest zdecydowanie za mało.

Nauka w tym kierunku daje więc praktycznie 100-procentową gwarancję pracy i to nie byle jakiej. Okazuje się, że zdecydowana większość pracowników dużych działów IT już na starcie zarabia nawet 2 razy więcej, niż osoby z innych branż. Z racji kontrolowania przez nich rynku, pracodawcy chętnie wynagradzają takie osoby dodatkowo. To między innymi liczne pakiety socjalne, darmowe karnety na siłownię, do kina, na basen, liczne imprezy firmowe, bonifikaty na zakup produktów firmy i wiele więcej.

Branża informatyczna ma przed sobą świetlaną przyszłość i nic nie wskazuje na to, aby trend ten miał się zmienić. Świat coraz bardziej dąży do zaawansowanych rozwiązań technologicznych, a te w 99% przypadków wiążą się z programowaniem. Jeśli więc szukasz ciekawej ścieżki kariery zawodowej, zdecydowanie powinieneś postawić na naukę związaną ze stanowiskiem programisty.

Zarobki programistów w branży IT

Zapewne wielu osobom narobiliśmy już smaku, wspominając o tym, że w branży informatycznej już na starcie można zarabiać naprawdę solidnie. Co to jednak oznacza konkretnie, a wiec na jakie zarobki można liczyć? Warto znać te dane, gdyż mogą się one przydać podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Pytanie oczekiwania wobec zarobków pojawiają się przecież bardzo często.

Biorąc pod uwagę ogólne statystyki, branża programistyczna zdecydowanie może pochwalić się najlepszymi zarobkami. Z punktu widzenia IT najgorzej zarabiają natomiast osoby specjalizujące się tylko i wyłącznie w sprzedaży nowoczesnych technologii.

Ile wynosi średnia pośród programistów? Odpowiednie dane prezentuje firma Sedlak&Sedlak, która przeprowadziła niedawno stosowne badania statystyczne. Przeciętne zarobki w tej branży wahają się na poziomie 4900 zł brutto. Przypomnijmy, że w połowie tego roku ogólna średnia zarobków w naszym kraju wyniosła około 5 tysięcy złotych brutto, a więc pracując jako programista spokojnie można się w tym mieścić. Okazuje się jednak, że ponad ¼ branży zarabia znacznie więcej, średnio prawie 6400 zł brutto. W przypadku administratorów baz danych średnia płaca oscyluje w granicach 4400 zł brutto, natomiast pośród najlepszych i najbardziej doświadczonych pracowników jest to już aż 6 tysięcy złotych brutto.

Tych kilka danych wyraźnie pokazuje, że warto zainteresować się branżą informatyczną. Od czego jednak zacząć? Najlepiej od przejścia specjalistyczne kursu, który solidnie przygotuje do wykonywania zawodu.

Coders lab – co to jest?

Jeśli jesteś dopiero w liceum i planujesz iść na studia, to na pewno powinieneś wybrać kierunki związane z nowoczesnymi technologiami, w tym programowaniem. Starsze osoby nie muszę jednak obejść się smakiem – też mogą „ugryźć” kawałek tego bogatego, informatycznego tortu.

Dla tych ludzi świetnym rozwiązaniem są dodatkowe kursy zawodowe, które mogą skutecznie przygotować do pracy. Ofertę tego typu proponuje szkoła Coders Lab, zajmująca się organizacją warsztatów w kilku wygodnych formach. Osoby zainteresowanie mogą zdecydować się na kurs:

 • stacjonarny w trybie dziennym (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 17),
 • stacjonarny weekendowy (zajęcia odbywają się zawsze w co drugi weekend, od 9 do 17),
 • zdalny, nauka na specjalnej platformie internetowej bezpośrednio z domu (kursy prowadzone są najczęściej wieczorami w tygodniu oraz w weekendy).

Firma chwali się nie tylko nowoczesną ofertą edukacyjną, ale także zespołem doświadczonych pracowników, którzy odpowiedzialni są za prowadzenie zajęć. Trzy formy prowadzenia zajęć umożliwiają natomiast dopasowanie oferty do indywidualnych możliwości. Osoby mieszkające w miastach, w których znajdują się siedziby Coders Lab, mogą przychodzić na zajęcia bezpośrednio tam. Opcja weekendowa jest świetna dla wszystkich, którzy chcą połączyć pracę zawodową z nauką.

Szkoła poszerzyła jednak swoją ofertę na cały kraj, proponując naukę zdalną. Dzięki temu nie istnieją żadne bariery, niezależnie od tego, gdzie się mieszka, można spokojnie korzystać z tych kursów.

Ceny

Jakie kursy znajdują się w ofercie i ile to wszystko kosztuje? Firma przygotowała naprawdę szeroki wybór warsztatów związanych z szeroko pojętą branżą IT. Do najpopularniejszych kursów trzeba tutaj zaliczyć:

 • dla programistów aplikacji mobilnych Digital UX – 9800 zł,
 • dla deweloperów PHP – 11 700 zł,
 • dla deweloperów Python – 11 700 zł,
 • dla deweloperów stron internetowych – 13 500 zł,
 • dla testerów aplikacji – 5400 zł,
 • dla specjalistów JavaScript – 3200 zł.

Warto podkreślić przy okazji, że na chwilę obecną szkoła proponuje rozłożenie tych opłat na raty bez oprocentowania. Firma dodatkowo oferuje swoje wsparcie przy znalezieniu najlepszej opcji finansowania. Niektóre kursy są kosztowne, ale doświadczeni doradcy pomagają przyszłym klientom w rozwiązaniu problemu braku pieniędzy.

Ile trwają takie warsztaty? Wszystko zależy od wybranej formy nauki, o której wspominaliśmy wcześniej. Najkrótsze są kursy stacjonarne dzienne, które trwają maksymalnie 7 tygodni. Przy nauce weekendowej czas trwania kursu wynosi od 2 do 7 miesięcy. Kursy w formie zdalnej trwają natomiast od 2 do 5 miesięcy.

Praca po kursie?

Dlaczego warto skorzystać z tej oferty? Firma chwali się przede wszystkim doskonałymi statystykami. Według danych z 2018 roku, łącznie w kursach wzięło udział ponad 4100 osób. Aż 82% kursantów, którzy skończyli zajęcia z pozytywnym wynikiem, znalazło atrakcyjną pracę w branży IT praktycznie od razu!

Ważne jest jednak również to, że szkoła działa na rynku od ponad 5 lat i, według zapewnień, nieustannie podnosi jakość swojej oferty edukacyjnej, dopasowując ją do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku IT. Kolejną zaletą jest fakt, że Coders Lab dosłownie robi wszystko, aby kursanci szybko znaleźli wymarzone zatrudnienie. Firma prowadzi ścisłą współpracę z popularnym serwisem ogłoszeń o pracy Pracuj.pl. Dzięki temu pracownicy aktywnie pomagają swoim klientom w poszukiwaniu zatrudnienia.

Warto jeszcze wspomnieć o samej formie edukacji. Zajęcia są tutaj przygotowywane w taki sposób, aby opracowanie każdego większego działu kończyło się kompleksowym egzaminem. Kursanci regularnie zdają specjalne testy i na bieżąco sprawdzają poziom swojej wiedzy. To ułatwia naukę, gdyż pozwala skupiać się przede wszystkim na tym, co sprawia najwięcej problemów.

Reklamacje?

Ponieważ Coders Lab świadczy szeroko pojęte usługi organizacji kursu, wszystkim klientom przysługuje prawo do reklamacji, jeśli pojawiają się jakiekolwiek nieprawidłowości. Reklamację powinno się zgłaszać bezpośrednio do firmy, zarówno w formie pisemnej do biura, jak i na adres poczty elektronicznej. Firma wymaga, aby takie zgłoszenia przesyłać nie później, jak do 14 dni po wystąpienia reklamowanego zdarzenia. Po złożeniu stosownych dokumentów szkoła ma 14 dni na ustosunkowanie się do roszczenia.

Warto przy okazji wspomnieć, że Coders Lab bardzo uczciwie rozlicza się ze swoimi klientami. Jeśli osoba zrezygnuje z kontynuowania kursu w trakcie jego trwania, może uzyskać zwrot pieniędzy. Firma oddaje oczywiście kwotę niewykorzystaną, a więc za bloki edukacyjne, które nie zostały jeszcze zorganizowane.

Opinie

O jakości oferty edukacyjnej dobrze świadczą również bardzo pozytywne opinie, których zdecydowanie nie brakuje w sieci.

Coders Lab – TYLKO dzisiaj 14.07.24 – raty 0% – zapłać po zakończeniu kursu. Kliknij

Klienci chwalą sobie przede wszystkim doskonałe przygotowanie merytoryczne zarówno osób prowadzących zajęciach, jak i materiałów dydaktycznych. Bardzo dobre opinie zbierają nie tylko kursy stacjonarne, ale także internetowe w formie zdalnej. Klienci cenią również szkołę za możliwość elastycznego płacenia za zajęcia.

Czy warto zacząć szkolenie?

To trudne pytanie, na które tak naprawdę każdy z Was musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Na pewno dane statystyczne z rynku pracy nie kłamią – łatwo o zatrudnienie w branży IT, a i zarobki są wyjątkowo atrakcyjne. Dobrze przygotowani do tego zawodu możecie zacząć naprawdę ciekawą ścieżkę zawodową.

Click to rate this post!
[Total: 26 Average: 2.9]

Coders Lab - opinie z forum:

 1. vibrakiller pisze:

  mają dobrze przygotowaną placówkę i można wygodnie się tam uczyć czy lepiej wybrać opcję online? Poważnie zastanawiam się nad tą ofertą i niestety nie bardzo wiem, na które rozwiązanie się zdecydować.

 2. larex pisze:

  Hej, czy rozłożenie płatności na raty wymaga spełnienia jakichś formalności czy forma udziela niejako pożyczki na dowód? Dajcie znać, nie mam stałego dochodu i obawiam się, że nie będę mógł w ten sposób sfinansować kursu, a bardzo by mi się przydał.

 3. ja3k pisze:

  możecie polecić jakiś kurs? Po którym są najlepsze perspektywy na szybkie znalezienie dobrej pracy?

 4. zepo pisze:

  wszystko fajnie, ale czy nie trzeba mieć jakiegoś wypasionego komputera, żeby brać udział w tych kursach zdalnych? Orientuje się ktoś może?

 5. smola pisze:

  wygląda ok ale czy rzeczywiscie tak jest

 6. Anonim pisze:

  Same pytania. Żadnych informacji.

 7. jedne z lepszych kursów na rynku ale jak zwykle po ukończeniu potrzeba samozaparcia i ciężkiej pracy żeby dostać pracę

 8. Po kursie CL pisze:

  Odpowiadając po kolei na pytania (ukończyłem kurs ponad rok temu):
  -Placówkę mają dobrze przygotowaną,
  -Z ratami niestety nie wiem na 100%, ale na pewno trzeba wykazać jakikolwiek dochód. Ogólnie kurs często się płaci w 2, 3 transzach, po zaliczeniu odpowiednich modułów.
  -Poleciłbym JS, szczególnie frontend. Najwięcej możliwości podjęcia pracy, ew tworzenia samemu projektów.
  -Nie trzeba mieć wypasionego komputera. Natomiast polecam mieć komputer z linux. Kurs jest stworzony pod linux os i możesz mieć problemy z odpalaniem na windowsie.

  Kurs jest ok, ale nie oczekujcie kosmosu. Wg. mnie lepiej te 10tys wpakować w kursy online typu Udemy. Tym bardziej, że sam kończyłem ten kurs… 🙂 Główne problemy jakie widzę:
  -Zbyt podstawowy kurs. Praktycznie zupełnie pomija się testowanie, które jest ogromnie ważnym aspektem pracy programisty.
  -JS był trochę przestarzały, nie korzystano z najnowszych praktyk (prawdopodobnie, aby było 'łatwiej’).
  -Pomija się ważne koncepty jak utrzymywanie kodu, czysty kod (DRY itp).

  Podsumowując – ukończyłem kurs i pracuje jako programista, ale zawdzięczam to w 95% własnemu samozaparciu i setką godzin (może więcej?) praktyki. Pierwszy projekt już robiłem po miesiącu kursu weekendowego. Te 5% to skrawki przydatnej wiedzy z kursu i motywacja 'skoro wywaliłem 10tys. to już nie ma odwrotu’.

  I nie wierzcie w bajki, że po kursie praca czeka. Akurat często prowadzę rekrutację do swojej firmy (mam dość dobre social-skillsy 🙂 ) i najważniejsze są projekty na githubie/gitlabie. A i tak będziecie musieli robić zadania rekrutacyjne. Jak ktoś nie robi unit testów, nie stosuje podstawowych praktyk – nawet nie jest zapraszany na rozmowę. Obecnie jest bardzo ciężki okres dla juniorów, firmy zdecydowanie bardziej wolą inwestować w mida, który z marszu jest gotowy do pracy. Z juniorem, aby osiągnął zdolność produkcyjną, trzeba przepracować min. miesiąc, dwa.

 9. Coders Lab – TYLKO dzisiaj 14.07.24 – ceny promocyjne. Kliknij

 10. Piotrek90 pisze:

  Ukończyłem kurs w CodersLab w 2018 i drugi raz bym nie poszedł.

  Generalnie materiał podzielony jest tygodniami + egzamin na koniec działu. Co do prowadzenia zajęć było ok, z reguły prowadzący wiedzieli o czym mówią, mieli w tym doświadczenie. Jeden wykładowca się trafił, który kiepsko prowadził zajęcia/nie potrafił za bardzo wyjaśnić.

  Jest duże tempo przedstawianie materiału, trzeba upchać dużą ilość w krótkim czasie. W rzeczywistości na drugi dzień już nie pamiętacie co i jak robiliście wczoraj rano bo np jedno pojęcie przedstawione jest w godzinę/dwie, parę zadań i jedziemy dalej. Z drugiej strony przypomnienie sobie przychodzi szybciej jeśli już raz to zrobiliście. Trzeba utrwalać.

  Kontakt z mentorem był różny. Prowadził zajęcia i pracował jeszcze w 2 start-upach, spał po 3-4 godziny, czasami nie było odzewu na Slack’u po kilka tygodni, że nie było wiadomo czy żyje. Z odpowiedziami na pytania było różnie.

  Największy minus CL to Marketing. Slogany reklamowe typu „83% osób znajduje pracę w 3 miesiące” <- później zmienione na 6 miesięcy, guzik prawda.

  Po 2 latach z mojej 9 osobowej grupy 4 mają obecnie pracę. 2 osoby znalazły w ciągu pół roku, jedna trochę później, najwytrwalszy i o dziwo najlepszy z grupy bo nadawał się do tego i to było widać po 1.5 roku.

  Sam szukałem pracy aktywniej przez 1 rok. Mam wykształcenie techniczne, lecz nie informatyczne. Zaproszeń na rozmowy jest bardzo mało bo i konkurencja duża. Na rozmowy na wakacyjny staż w Poznaniu były zaproszone 42 osoby po wstępnej selekcji na 2 miejsca stażowe. Często jest nawet kilkaset aplikacji.
  Ostatnio udało mi się przejść część z języka obcego (po kilku miesiącach nauki i korepetycji), lecz brakło 2% na teście technicznym do dostania się na kilkumiesięczny staż w korpo. To była moja 2ga próba (ogólnie to z 4, ale nie byłem wtedy z polecenia znajomego, więc w takim przypadku nawet na rozmowę nie zapraszają). Następnym razem też spróbuję bo już jedną nogą się udało.

  Na kursie macie wiedzę ubitą i uporządkowaną co jest akurat plusem. Z drugiej strony po kursie musicie dalej siedzieć i być konsekwentnymi bo guzik z tego będzie. Ja osobiście drugi raz bym nie poszedł. Zadania na rozmowach często są bardzo podchwytliwe, że choćby pisać dużo kodu w życiu się z takim czymś nie spotkacie. To samo znajdziecie w kursach online, jedynie nieco więcej trzeba szukać jak chce się łączyć różne technologie ze sobą.

  Rzuciłem umysłową, biurową pracę, lecz z słabym wynagrodzeniem i regularną presją dla kursu w CL. Finał jest taki, że od 1.5 roku pracuję fizycznie na 3 zmiany, często z osobnikami nie potrafiącymi płynnie czytać, licząc na to, że się w końcu uda dostać tam gdzie chciałem bez gwarancji powodzenia.

  Podsumowując drugi raz bym na kurs nie poszedł.
  Wybór należy do was, lecz polecam się co najmniej 5 razy zastanowić.

 11. Anna92 pisze:

  Osobiście jestem bardzo zadowolona z kursu (Java Web Dev weekendowy).
  Mieliśmy bardzo dobrych mentorów i rewelacyjną grupę, w której jeszcze bardziej nakręcaliśmy się na rozwój. Po kursie przez 4 miesiące aktywnie szukałam pracy (jeśli jesteś rekruterem być może znajdziesz moje cv w swojej lodówce..)
  Obecnie jestem szczęśliwym juniorkiem.
  Z tego co wiem, kurs zaczynało 17 osób a ukończyło 8.
  7ka znalazła pracę w ciągu 6 miesięcy po kursie. 1 osoba nie szukała.
  Czy kurs zrobi z Ciebie programistę? Nie–
  –Ale jeśli masz predyspozycje i szybko się uczysz to taki kurs może dać Ci podstawy do wystartowania i rozwijania się dalej samodzielnie.
  Nie liczcie na to, że podczas samych zajęć nauczycie się wszystkiego. Pomiędzy weekendowymi zajęciami najlepiej doszkalać się i cisnąć własne projekty, to później procentuje.

  Zgodzę się jednak z przedmówcą, że przed pójściem na taki kurs należy się 5 razy zastanowić np. na kursach stacjonarnych tygodniowych tempo jest szalone i łatwo wpaść w zaległości, albo stracić ochotę do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *