Novakid – czy warto założyć konto dla swojego dziecka do nauki języka?

Żyjemy w czasach, w których przez internet można załatwić już praktycznie wszystko. Ludzie korzystają z usług trenerów personalnych online, załatwiają sprawy finansowe i prawne, a i w ostatnim czasie coraz intensywniej się uczą.

Wybuch pandemii, choć nie był dobrą informacją, to jednak paradoksalnie pozytywnie wpłynął na rozwój usług online. Dziś rodzice nierzadko boją się posyłać swoje dzieci do szkoły, ale z pomocą przychodzi nauka przez internetowe, w tym języków obcych.

Lekcje on-line są coraz popularniejsze nawet wśród najmłodszych

Epidemia nie powinna być powodem do tego, aby najmłodsi zarzucali swoją edukację. Dzięki nowoczesnym technologiom nauka może się odbywać bez wychodzenia z domu. Dotyczy to nie tylko standardowych zajęć szkolnych, ale i tych dodatkowych, na które dzieci były wcześniej wożone do różnych szkół prywatnych.

Szczególnie istotne jest tutaj to, aby nie zwlekać z nauką języka angielskiego. Czy nam się to podoba czy nie, jest to język, którym każdy powinien się dzisiaj płynnie posługiwać. Zdecydowanie warto zacząć edukację swojego dziecka pod tym kątem najwcześniej, jak tylko jest to możliwości. Mózg młodego człowieka jest wyjątkowo chłonny i szybko przyswoi język obcy, posługując się nim później praktycznie tak samo dobrze, jak rodzimy.

Popularność nauczania języka angielskiego przez internet jest coraz większa, szczególnie w obecnej sytuacji. Problemem pozostaje jednak to, jaką szkołę wybrać. Choć jest ich wiele, to niestety nie każda oferuje odpowiednio wysoki poziom edukacji. Najgorsze, co można zrobić, to kierować się ceną. Okazuje się, że wysoki koszt lekcji online nie jest gwarantem tego, że będą one na najwyższym poziomie.

Angielski od najmłodszych lat szansą na szybsze przyswojenie i większe szanse?

Wiek 4-5 lat to już najlepszy moment na to, aby rozpocząć u swojej pociechy edukację języka angielskiego. Przy odpowiednim podejściu, a więc nauce poprzez zabawę, dziecko bardzo szybko będzie przyswajać wiedzę. Pamiętaj, że jest to tak naprawdę inwestycja w przyszłość Twojej latorośli. Obecnie biegła znajomość języka angielskiego w piśmie i w mowie to podstawa, jeśli szuka się dobrej pracy na wyższym stanowisku.

Choć czasy mamy trudne, nie musisz narażać swojego dziecka, posyłając go na dodatkowe zajęcia w klasycznej formie. Angielskiego można się uczyć również w zaciszu własnego domu, bezpiecznie i do tego skutecznie. Ponieważ szkół językowych online jest wiele, postanowiliśmy przyjrzeć się jednej z nich, która od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością.

Mamy na myśli portal Novakid.pl. Czy jest to szkoła godna zaufania i jaką ofertą może się pochwalić?

Novakid.pl – co to jest?

Nie bez powodu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej ofercie. Już od początku zainteresowała nas jedna kwestia. Jak można dowiedzieć się z informacji dostępnej na stronie, pracujący tam nauczyciele to osoby, które nie umieją lub słabo władają językiem polskim. Co to oznacza? Że są to ludzie, dla których angielski jest językiem rodzimym, a więc na pewno posługują się nim doskonale.

Pod tym kątem Novakid nie ma sobie równych. Taki native speaker dużo lepiej przekaże wiedzę językową i szybko nauczy młodego człowieka poprawnej wymowy. Firma jako taka istnieje od dłuższego czasu i cieszy się dużą popularnością. Uczy angielskiego dzieci z całego świata, obecnie z ponad 36 krajów, chwaląc się tysiącami uczniów.

Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, gwarantując, że ich poziom jest do niego odpowiednio dopasowany. Co warte podkreślenia, zajęcia są prowadzone w formie indywidualnej. Jednak lekcja trwa 25 minut, co wydaje się dość krótkim czasem. Jednak szkoła podkreśla, że jest to efekt trzymania się wyników badań psychologicznych. Dziecko uczące się w trybie indywidualnym jest dużo bardziej obciążone, niż na zajęciach grupowych. Do tego traci swoje pełne skupienie właśnie już po 25 minutach. Według Novakid taka długość lekcji gwarantuje najwyższą efektywność nauczania.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze kilku zaletach tej oferty, które szkoła podaje na swojej stronie:

 • specjalny system motywujący, dzięki któremu dzieci są chętniejsze do nauki,
 • zajęcia prowadzone na czytelnych, interaktywnych tablicach,
 • odpowiednio dopasowane do wieku prace domowe,
 • możliwość prowadzenia nauki od podstaw lub szlifowania już nabytych umiejętności,
 • kursy kończą się przeprowadzeniem testów potwierdzających zdobytą wiedzę, które są na poziomie Oxford University Press,
 • elastyczny terminarz prowadzenia zajęć z języka angielskiego.

Co więcej, szkoła informuje o tym, że większość dzieci po pierwszych zajęciach nie może się doczekać kolejnych. Według informacji dostępnych na stronie, pierwsze efekty nauczania widoczne są po około miesiącu. Natomiast pół roku wystarczy, aby dziecko opanowało w całości materiał.

Ceny lekcji

Oczywiście nie trudno się domyślić, że zapisanie dziecka na zajęcia online z języka angielskiego w tej szkole będą oznaczało konieczność opłacenia abonamentu. Ile to kosztuje? Lekcje można kupować pojedynczo, jak i w większych pakietach, co oczywiście jest dużo bardziej opłacalne. Możliwości jest wiele i dlatego polecamy zajrzeć na stronę, aby sprawdzić aktualnych cennik.

Jest to tym bardziej istotne, że szkoła regularnie organizuje różnego rodzaju akcje promocyjne. To okresowe zniżki, dzięki którym można kupić większe pakiety lekcji w naprawdę przystępnej cenie. Warto dodać, że szkoła oferuje możliwość zapisania się na całkowicie darmową lekcję próbną.

Aby wziąć w niej udział i zyskać cenę kursu obniżoną o 15% przygotowaliśmy we współpracy z Novakid kod rabatowy dla naszych czytelników. 

Wystarczy wpisać go w pole podczas opłacania zamówienia. 

Reklamacje?

Niestety nie możemy ustalić, czy szkoła oferuje jakąkolwiek możliwość reklamowania poziomu prowadzonych zajęć. Na stronie jest informacja, że 100% uczniów po pół roku od rozpoczęcia kursu ma naprawdę dobre wyniku w nauce. Efekty po miesiącu są widoczne u 94% dzieci, a dobre wyniku pojawiają się po 2 do 4 miesięcy u 90% uczniów.

Opinie użytkowników

Jednak tak naprawdę może się okazać, że żadne reklamacje nie będą nikomu potrzebne. Szkoła bowiem cieszy się bardzo dobrą opinią, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zajęcia opisują zarówno dzieci, jak i ich rodzice. W przypadku najmłodszych pojawia się wiele opinii mówiących o tym, że lekcje są przyjemne i wciągające, a czas na ich upływa wyjątkowo szybko. Jednocześnie rodzice podkreślają, że szybko obserwują, jak ich pociechy nabywają nowych umiejętności językowych.

Czy warto założyć konto i zachęcić pupila do nauki angielskiego?

Naszym zdaniem nie można zwlekać z momentem, w którym dziecko rozpocznie naukę języka angielskiego. Jest on dziś tak samo ważny, jak dobra znajomość mowy ojczystej. Na pewno więc warto zrobić to jak najszybciej, a czy Novakid spełni oczekiwania Wasze i pociech, możecie się przekonać bez ponoszenia kosztów. Przypominamy, że pierwsze zajęcia próbne są całkowicie darmowe.

[Głosów: 1   Average: 4/5]

Novakid - opinie z forum:

 1. ktoś już może zakupił pakiet lekcji dla swojego dziecka? Dajcie znać proszę, jak wyglądają te zajęcia i czy maluchy faktycznie tak bardzo się do nich garną. Ja już jestem po jednej próbie zachęcenia dziecka. Zapisałam je do innej szkoły i niestety zaangażowanie było mizerne.

  Odpowiedz
 2. mam pytanie, da radę zapisać tam dziecko, które już co nieco umie po angielsku? W sensie czy dopasują tam formę zajęć do poziomu wiedzy ucznia?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz