Novakid – czy warto założyć konto dla swojego dziecka do nauki języka? Wasze opinie

Żyjemy w czasach, w których przez internet można załatwić już praktycznie wszystko. Ludzie korzystają z usług trenerów personalnych online, załatwiają sprawy finansowe i prawne, a i w ostatnim czasie coraz intensywniej się uczą.

Wybuch pandemii, choć nie był dobrą informacją, to jednak paradoksalnie pozytywnie wpłynął na rozwój usług online. Dziś rodzice nierzadko boją się posyłać swoje dzieci do szkoły, ale z pomocą przychodzi nauka przez internetowe, w tym języków obcych.

Lekcje on-line są coraz popularniejsze nawet wśród najmłodszych

nauka-z-novakidEpidemia nie powinna być powodem do tego, aby najmłodsi zarzucali swoją edukację. Dzięki nowoczesnym technologiom nauka może się odbywać bez wychodzenia z domu. Dotyczy to nie tylko standardowych zajęć szkolnych, ale i tych dodatkowych, na które dzieci były wcześniej wożone do różnych szkół prywatnych.

Szczególnie istotne jest tutaj to, aby nie zwlekać z nauką języka angielskiego. Czy nam się to podoba czy nie, jest to język, którym każdy powinien się dzisiaj płynnie posługiwać. Zdecydowanie warto zacząć edukację swojego dziecka pod tym kątem najwcześniej, jak tylko jest to możliwości. Mózg młodego człowieka jest wyjątkowo chłonny i szybko przyswoi język obcy, posługując się nim później praktycznie tak samo dobrze, jak rodzimy.

Popularność nauczania języka angielskiego przez internet jest coraz większa, szczególnie w obecnej sytuacji. Problemem pozostaje jednak to, jaką szkołę wybrać. Choć jest ich wiele, to niestety nie każda oferuje odpowiednio wysoki poziom edukacji. Najgorsze, co można zrobić, to kierować się ceną. Okazuje się, że wysoki koszt lekcji online nie jest gwarantem tego, że będą one na najwyższym poziomie.

Angielski od najmłodszych lat szansą na szybsze przyswojenie i większe szanse?

dziecko uczy się z novakidWiek 4-5 lat to już najlepszy moment na to, aby rozpocząć u swojej pociechy edukację języka angielskiego. Przy odpowiednim podejściu, a więc nauce poprzez zabawę, dziecko bardzo szybko będzie przyswajać wiedzę. Pamiętaj, że jest to tak naprawdę inwestycja w przyszłość Twojej latorośli. Obecnie biegła znajomość języka angielskiego w piśmie i w mowie to podstawa, jeśli szuka się dobrej pracy na wyższym stanowisku.

Choć czasy mamy trudne, nie musisz narażać swojego dziecka, posyłając go na dodatkowe zajęcia w klasycznej formie. Angielskiego można się uczyć również w zaciszu własnego domu, bezpiecznie i do tego skutecznie. Ponieważ szkół językowych online jest wiele, postanowiliśmy przyjrzeć się jednej z nich, która od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością.

Mamy na myśli portal Novakid.pl. Czy jest to szkoła godna zaufania i jaką ofertą może się pochwalić?

Novakid.pl – co to jest?

Nie bez powodu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej ofercie. Już od początku zainteresowała nas jedna kwestia. Jak można dowiedzieć się z informacji dostępnej na stronie, pracujący tam nauczyciele to osoby, które nie umieją lub słabo władają językiem polskim. Co to oznacza? Że są to ludzie, dla których angielski jest językiem rodzimym, a więc na pewno posługują się nim doskonale.

dziecko-z-sluchawkami-tabletemPod tym kątem Novakid nie ma sobie równych. Taki native speaker dużo lepiej przekaże wiedzę językową i szybko nauczy młodego człowieka poprawnej wymowy. Firma jako taka istnieje od dłuższego czasu i cieszy się dużą popularnością. Uczy angielskiego dzieci z całego świata, obecnie z ponad 36 krajów, chwaląc się tysiącami uczniów.

Szkoła prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, gwarantując, że ich poziom jest do niego odpowiednio dopasowany. Co warte podkreślenia, zajęcia są prowadzone w formie indywidualnej. Jednak lekcja trwa 25 minut, co wydaje się dość krótkim czasem. Jednak szkoła podkreśla, że jest to efekt trzymania się wyników badań psychologicznych. Dziecko uczące się w trybie indywidualnym jest dużo bardziej obciążone, niż na zajęciach grupowych. Do tego traci swoje pełne skupienie właśnie już po 25 minutach. Według Novakid taka długość lekcji gwarantuje najwyższą efektywność nauczania.

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze kilku zaletach tej oferty, które szkoła podaje na swojej stronie:

 • specjalny system motywujący, dzięki któremu dzieci są chętniejsze do nauki,
 • zajęcia prowadzone na czytelnych, interaktywnych tablicach,
 • odpowiednio dopasowane do wieku prace domowe,
 • możliwość prowadzenia nauki od podstaw lub szlifowania już nabytych umiejętności,
 • kursy kończą się przeprowadzeniem testów potwierdzających zdobytą wiedzę, które są na poziomie Oxford University Press,
 • elastyczny terminarz prowadzenia zajęć z języka angielskiego.

Co więcej, szkoła informuje o tym, że większość dzieci po pierwszych zajęciach nie może się doczekać kolejnych. Według informacji dostępnych na stronie, pierwsze efekty nauczania widoczne są po około miesiącu. Natomiast pół roku wystarczy, aby dziecko opanowało w całości materiał.

Ceny lekcji

efektywna-nauka-onlineOczywiście nie trudno się domyślić, że zapisanie dziecka na zajęcia online z języka angielskiego w tej szkole będą oznaczało konieczność opłacenia abonamentu. Ile to kosztuje? Lekcje można kupować pojedynczo, jak i w większych pakietach, co oczywiście jest dużo bardziej opłacalne. Możliwości jest wiele i dlatego polecamy zajrzeć na stronę, aby sprawdzić aktualnych cennik.

Jest to tym bardziej istotne, że szkoła regularnie organizuje różnego rodzaju akcje promocyjne. To okresowe zniżki, dzięki którym można kupić większe pakiety lekcji w naprawdę przystępnej cenie. Warto dodać, że szkoła oferuje możliwość zapisania się na całkowicie darmową lekcję próbną.

Aby wziąć w niej udział i zyskać cenę kursu obniżoną o 15% przygotowaliśmy we współpracy z Novakid kod rabatowy dla naszych czytelników. 

Wystarczy wpisać go w pole podczas opłacania zamówienia. 

Reklamacje?

Niestety nie możemy ustalić, czy szkoła oferuje jakąkolwiek możliwość reklamowania poziomu prowadzonych zajęć. Na stronie jest informacja, że 100% uczniów po pół roku od rozpoczęcia kursu ma naprawdę dobre wyniku w nauce. Efekty po miesiącu są widoczne u 94% dzieci, a dobre wyniku pojawiają się po 2 do 4 miesięcy u 90% uczniów.

Opinie użytkowników

efektywna-nauka-onlineJednak tak naprawdę może się okazać, że żadne reklamacje nie będą nikomu potrzebne. Szkoła bowiem cieszy się bardzo dobrą opinią, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zajęcia opisują zarówno dzieci, jak i ich rodzice. W przypadku najmłodszych pojawia się wiele opinii mówiących o tym, że lekcje są przyjemne i wciągające, a czas na ich upływa wyjątkowo szybko. Jednocześnie rodzice podkreślają, że szybko obserwują, jak ich pociechy nabywają nowych umiejętności językowych.

Czy warto założyć konto i zachęcić pupila do nauki angielskiego?

Naszym zdaniem nie można zwlekać z momentem, w którym dziecko rozpocznie naukę języka angielskiego. Jest on dziś tak samo ważny, jak dobra znajomość mowy ojczystej. Na pewno więc warto zrobić to jak najszybciej, a czy Novakid spełni oczekiwania Wasze i pociech, możecie się przekonać bez ponoszenia kosztów. Przypominamy, że pierwsze zajęcia próbne są całkowicie darmowe.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]

Novakid - opinie z forum:

 1. stojaq pisze:

  ktoś już może zakupił pakiet lekcji dla swojego dziecka? Dajcie znać proszę, jak wyglądają te zajęcia i czy maluchy faktycznie tak bardzo się do nich garną. Ja już jestem po jednej próbie zachęcenia dziecka. Zapisałam je do innej szkoły i niestety zaangażowanie było mizerne.

  1. monik pisze:

   1 lekcja jest za darmo, sprobuj w sumie nie ma nic do stracenia

  2. lekcje w novakid są raczej ciekawe; zabawy quizy, zgadywanki. taka struktura lekcji jest przystosowana dla syna/córki. polecam

 2. jazzi pisze:

  Czy jeśli kupi się większy pakiet zajęć i nie wykorzysta wszystkich, to można liczyć na jakiś zwrot części pieniędzy?

  1. Novakid School pisze:

   Dzień dobry! Zazwyczaj nasi klienci nie mają problemów z niewykorzystywaniem zajęć, ponieważ mamy możliwość zawieszenia subskrypcji. Ponadto, mają Państwo możliwość rezerwacji terminów 7 dni w tygodniu, a jeśli jest taka potrzeba, to można anulować lub przenieść zajęcia samodzielnie na Profilu użytkownika. Nasi adminitratorzy zawsze chętnie Wam pomogą. Z warunkami korzystania z subskrypcji można zapoznać się na naszej stronie https://www.novakid.pl/

 3. jofon pisze:

  mam pytanie, da radę zapisać tam dziecko, które już co nieco umie po angielsku? W sensie czy dopasują tam formę zajęć do poziomu wiedzy ucznia?

  1. monik pisze:

   to nawet lepiej, szybciej przyswoi materiał

 4. mariola pisze:

  czy zajęcia odbywają się tam z native speakerem? czy taka nauka angielskiego dla dzieci jest naprawdę przydatna czy to tylko marketing? Ile tam jest lekcji? Tyle pytań a odpowiedzi brak

 5. dziecko uczy się w swoim własnym tempie, jest cos takiego jak lekcja próbna; zajęcia nie polegają z tego co wiem na rozmowie z native speakerem ale mają postać bardziej quizów tak, żeby lekcje były przede wszystkim ciekawe dla dzieci i żeby postępy dziecka były wyraźnie widoczne warto ćwiczyć kilka razy w tygodniu. novakid jest taką formą nauki angielskiego online o której my i nasi rodzice mogli tylko pomarzyć;) teraz spędzając przez dzieci online ten czas warto go przeznaczyć na coś wartościowego np novakid; mówię to z mojego własnego doświadczenia bo lekcje przynajmniej 2-3 razy w tygodniu bez udziału nauczyciela a le z udziałem novakid dają mojemu dziecku dużo radości a efekty widzę dosć szybko. uwazam ze warto i nie jest to opinia sponsorowana; nauczycielka bierze za taką naukę duzo wiecej a zabawa z native speakerami to nie ten moment chyba bo dziecko musi byc starsze

 6. gust pisze:

  czy my jako opiekunowie możemy jakoś jeszcze pomóc naszym dzieciom w odrabianiu lekcji po angielsku? Czy sama nauka w novakid to wystarczający czas dla nich? a możemy osobiście zaangażować się w lekcje i dać im nasze doświadczenie? co możecie o tym powiedzieć?

  1. Novakid School pisze:

   Zachęcamy do tego, aby dzieci samodzielnie uczestniczyły w zajęciach, a także same odrabiały zadania domowe -pozytywnie wpłynie to na jakość nauki i efekty. Bardzo ważną kwestią jest powtórka materiału, który był przerabiany na zajęciach- dzieci bardzo szybko zapamiętują nowe informacje, ale równie szybko je zapominają, dlatego tak ważny jest kontakt z językiem angielskim nie tylko na lekcjach w Novakid. Nasi nauczyciele to profesjonaliści w swoim zawodzie! Doskonale wiedzą, jak zainteresować dziecko w proces nauki języka angielskiego. Państwo, jako rodzice, mogą obserwować proces nauki i kontrolować częstotliwość lekcji oraz odrabianie prac domowych.

 7. monika pisze:

  każdym razem jak próbuję zaangażować się w angielski to kńczy się to źle może dlaetego, że nauczycielem nie jestem i po angielsku mówić nie potrafię; do szkoły chodziłam już jakiś czas temu i wydaje mi się, że lekcje kilka razy w tygodniu z użyciem novakid będą wystarczajace dla dziecka; potrzeba tylko systematyczności jak ze wszystkim zresztą. osobiście sam jako rodzic próbowałam uczyć się z native speakerami ale niebardzo mi to wychodziło; pewnie gdybym miała takie narzędzie jak novakid to szłoby mi to lepiej (albo lepszego nauczyciela)

 8. wien pisze:

  z tego co widze novakid opinie ma raczej pozytywne ale ciekawi mnie po jakim czasie syn będzie cokolwiek kumał? po tygodniu to pewnie zbyt optymistycznie? ile tam jest wszystkich lekcji?

  1. Novakid School pisze:

   Tak, tydzień to zdecydowanie za mało.
   Zawsze zalecamy ustalanie 2-3 regularnych lekcji w tygodniu, a po miesiącu nauki będzie już można zauważyć pierwsze efekty. Już 34 tys. dzieci z całego świata uczą się języka angielskiego z Novakid i osiągają efekty!
   Wiedza dziecka jest sprawdzana na lekcji próbnej i wstępnie dobierany jest poziom, na którym dziecko będzie kontynuowało naukę. Z programem zajęć i ilością lekcji można zapoznać się na stronie http://www.novakid.pl

 9. marek pisze:

  z angielskim jest jak z innymi językami; materiał do nauczenia jest spory, koszt zależny od platformy (tu na szczescie nie jest tak źle) no i nauka odbywa się w lepszych warunkach niż szkole z nauczycielem; mamy też czas dla siebie, kiedy nasze pociechy uczą się angielskiego; warto po wstępnej nauce z novakid zdobywać doświadczenie z native i prowadzić rozmowy w języku angielskim oczwyiscie jak dziecko bedzie miało już te 8-10 lat. wcześniej szkoda czasu moim zdaniem. angielski jest potrzebny pamietajmy o tym a nauką języka dzieci powinniśmy zarażać już od najmłodszych lat.

 10. teraz w czasach pandemii to nauka w domu jedyna opcja niestety, bez nauczyciela za to z novakid. pojedyncza lekcja jest ok, ale póżniej musze odrywać malca od kompa bo tak się wciągnie;)

 11. w jakim jeszcze języku wasze dzieci będą szprechać? takie to teraz „modne”

  1. Novakid School pisze:

   Nauka języków obcych to nie moda, a inwestycja w przyszłość dziecka 😉

 12. Proszę o informację jaka jest cena za lekcje, np. 8 lekcji w miesiącu (czyli 2 x w tygodniu) przy pakiecie na 12 miesięcy?

 13. Anonim pisze:

  Czy po rezygnacji z subskrypcji można potem zacząć od nowa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *