Ranking najlepszych kursów hiszpańskiego online w 2024 roku

Nauka języków obcych może sprawiać wiele problemów zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym. Oczywiście im wcześniej się za to zabierzesz, tym lepiej, gdyż wraz z wiekiem zdolności edukacyjne naszego mózgu stopniowo spadają.

Jednak największym przeciwnikiem poznawania tajników porozumienia się w innym języku jest oczywiście czas. Na szczęście z pomocą przychodzą różnego rodzaju portale językowe, w tym specjalne aplikacje mobilne.

Chcesz nauczyć się hiszpańskiego? W takim razie znalazłeś się w idealnym miejscu. Prezentujemy profesjonalny ranking prezentujący najlepsze narzędzia z kursami językowymi. Sprawdź, z których skorzystać, aby ułatwić sobie poznawanie języka wprost ze słonecznej Hiszpanii!

Tytułem wstępu

Jeśli szukałeś już kursów związanych językiem hiszpańskim, z pewnością wiesz, jak wiele można ich znaleźć w internecie. Wybór jest ogromny i choć stanowi to ważną zaletę, tak niewątpliwie utrudnia zdecydowanie się na konkretne rozwiązanie.

Do wyboru masz bowiem zarówno rozbudowane platformy online, jak i różnego rodzaju aplikacje, z których można wygodnie korzystać na urządzeniach mobilnych. Co w takim razie wybrać?

Najważniejszym wyznacznikiem powinna być oczywiście jakość oferowanych kursów. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że ich ocena jest trudna, jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w nauce języka obcego. Również kierowanie się opiniami nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Ciężko bowiem ocenić, czy są one prawdziwe i można im zaufać.

Na szczęście nie musisz się tym martwić. Jeśli chcesz nauczyć się hiszpańskiego i szukasz narzędzi, które ułatwią Ci osiągnięcie tego celu, analizę znanych portali językowych oraz aplikacji mobilnej zrobiliśmy za Ciebie. Tak właśnie powstał poniższy ranking. Za jego przygotowanie odpowiedzialni są doświadczeni specjaliści, którzy wnikliwie ocenili każdą ofertę i wybrali 7 najlepszych.

Darmowe vs płatne

Nim zaprezentujemy nasz ranking, musimy pochylić się nad kwestią opłat za kursy językowe. Zapewne wiele osób poszukuje ofert darmowych, a więc możliwości podszlifowania języka hiszpańskiego bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

To prawda, że w internecie znajdziesz mnóstwo całkowicie darmowych lekcji czy nawet rozbudowanych narzędzi. Niestety z naszej analizy wynika, że zdecydowana większość z nich jest po prostu bezwartościowa.

Korzystanie z bezpłatnych kursów języka hiszpańskiego może być dobrą opcją, jeśli na szybko chcesz poznać najważniejsze słowa oraz zwroty. Wiedza ta w zupełności wystarczy np. wtedy, gdy wyjeżdżasz na wakacje do Hiszpanii. Jeśli jednak masz większe ambicje i chcesz dobrze poznać ten język zarówno w mowie, jak i piśmie, zdecydowanie powinieneś wybrać kurs płatny. Dlaczego warto?

Jedną z ważniejszych kwestii jest to, że wykupując dostęp do platformy językowej, zazwyczaj możesz korzystać ze wsparcia doświadczonych lektorów. Do tego same lekcje są przygotowywane lub prowadzone przez native speakerów, a więc ich poziom jest bardzo wysoki. Wiele płatnych narzędzi segreguje swoich użytkowników na podstawie ich umiejętności językowych.

Żeby nie tracić Twojego czasu:

Prowadzą kursy na różnych poziomach, a to sprawia, że możesz naprawdę skutecznie nauczyć się hiszpańskiego. Oczywiście trzeba jeszcze wspomnieć o materiałach dydaktycznych – korzystając z płatnych narzędzi, znajdziesz ich mnóstwo, a wszystkie z nich będą bardzo profesjonalne.

Po tym trochę przydługim wstępie nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko zaprosić Cię do zapoznania się z naszym rankingiem dobrych portali językowych. Sprawdź, na których platformach warto uczyć się hiszpańskiego!

1. eTutor

Naszym wyborem numer 1 zdecydowanie jest eTutor.pl. Tak wysokie miejsce tej platformy językowej zdecydowanie nie jest kwestią przypadku. Cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat, ale oczywiście nie to było głównym wyznacznikiem umieszczenia jej tak wysokość.

Jest to po prostu obecnie jedno z bardziej profesjonalnych narzędzi do nauki języków obcych, w tym hiszpańskiego, jakie można znaleźć w internecie. Poziom kursów jest naprawdę wysoki i nierzadko z powodzeniem można go porównać z zajęciami prowadzonymi w szkole. eTutor.pl jest do tego chwalony za świetny system motywacyjny, który zachęca do utrwalania wiedzy i jednocześnie bardziej intensywnej nauki.

Jedną z największych zalet tej platformy są z całą pewnością bardzo krótkie lekcje, które przeciętnie trwają kwadrans. Jest to na tyle mało czasu, że ucząca się osoba nie zdąży się znudzić, a jednocześnie może przyswoić mnóstwo wiedzy językowej.

Jednak na eTutor.pl warto uczyć się języka hiszpańskiego również z wielu innych powodów. Znaleźć tam można bowiem:

 • wiele bardzo wartościowych materiałów dydaktyczny,
 • ciekawe gry językowe, które uczą i jednocześnie bawią,
 • system powtórek, który wykorzystuje inteligentny skrypt usprawniający proces utrwalania ostatnio nabytej wiedzy.

Co bardzo istotne, kursy te są dedykowane zarówno osobom dopiero rozpoczynającym naukę języka hiszpańskiego, jak i bardziej zaawansowanym, szukającym lekcji na wyższych poziomach. Baza liczy ich obecnie około 700 i nieustannie się powiększa. eTutor.pl skupia się nie tylko na mowie. Jego użytkownicy mogą także przyswajać gramatykę, uczyć się pisania oraz czytania, a do tego szlifować słuchanie ze zrozumieniem.

Naturalnie korzystając z tej platformy, musisz liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. Jednak eTutor.pl, biorąc pod uwagę wysoki poziom kursów, jest naprawdę tani. W przypadku języka hiszpańskiego ceny zaczynają się już od nieco ponad 15 zł miesięcznie.

Taki będzie wydatek, jeśli opłacisz dostęp z góry do platformy za 24 miesiące. Najkrótszy abonament jest na 30 dni i kosztuje 99 zł, a więc 33 zł na miesiąc. Pamiętaj, że jeśli tylko chcesz, możesz założyć konto na eTutor.pl i za darmo przetestować możliwości dostępnych tam narzędzi.

2. Busuu

Ta platforma językowa z pewnością sprosta oczekiwaniom osób zabieganych oraz miłośnikom nowoczesnych technologii. Busuu to bowiem aplikacja mobilna, którą uruchomisz na smartfonach i tabletach z systemem iOS oraz Android. Znajdziesz tutaj krótkie, ale przyzwoicie przygotowane lekcje z języka hiszpańskiego. Poprzez program przede wszystkim podszkolisz się w zakresie umiejętności komunikacyjnych.

Ciekawostką jest fakt, że każdy użytkownik Busuu może porozmawiać z innymi osobami korzystającymi z aplikacji, którzy na co dzień posługują się hiszpańskim. Pozwoli Ci to na komunikację z rodowitymi Hiszpanami, a więc masz ogromne możliwości zapoznania się z naturalną formą komunikacji w tym kraju.

Jednocześnie Busuu jest pewnym wyjątkiem od reguły jeśli chodzi o opłaty za kursy językowe. Poziom lekcji jest naprawdę niezły, a pomimo tego można korzystać z aplikacji za darmo. Niestety musisz liczyć się z często wyskakującymi reklamami. Da się je wyłączyć, ale taka opcja jest dostępna tylko dla kont premium – jest płatne, a cena zaczyna się od niecałych 10 euro za miesiąc.

3. Memrise

Przez wielu drugie miejsce jest uznawane za to gorsze, gdyż tuż za zwycięzcą, ale znajdująca się na nim platforma językowa Memrise to naprawdę godne polecenia narzędzie.

Nauka języka hiszpańskiego jest tutaj bowiem połączeniem klasycznych fiszek z tzw. mnemotechnikami. Kolejną ciekawostką jest system motywacyjny. Użytkownik każdego dnia otrzymuje sugestie powtarzania przyswojonej wiedzy. Co warto podkreślić, komunikaty te nie są przypadkowe – autorski algorytm wybiera najlepsze momenty na ich wyświetlenie.

W efekcie Memrise jest chwalony za świetną skuteczność nauki języka hiszpańskiego. Jednak z drugiej strony musisz mieć świadomość tego, że sam poziom kursów nie jest bardzo wysoki. To aplikacja mobilna, która służy przede wszystkim opanowaniu komunikacji głosowej i to w bardzo podstawowym zakresie. Z drugiej strony jest ona niedroga, a więc warto spróbować.

4. Rosetta Stone

Kolejna platforma językowa, która dostępna jest zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej na większość współczesnych urządzeń. Rosetta Stone to przede wszystkim innowacyjna metoda nauki języka hiszpańskiego.

Dzięki niej można szlifować umiejętności komunikacyjne, poznawać gramatykę, uczyć się pisać oraz oczywiście czytać. Dostępne na stronie kursy można uruchamiać o dowolnej porze dnia i nocy.

Jednak tym, co wyróżnia Rosetta Stone od konkurencji, jeśli możliwość uczestnictwa w zajęciach na żywo, które prowadzą native speakerzy. Wymaga to jednak opłacenia droższego abonamentu. Na tańszych kontach użytkowników możliwa jest jedynie nauka samodzielna. Warto dodać jeszcze, że istnieje możliwość uzyskania dożywotniego dostępu do platformy – wystarczy opłacić najdroższy dostępny abonament.

5. Duolingo

Duolingo jest portalem językowym, który może bardzo mocno przypaść do gustu dzieciom oraz młodzieży. Wszystko za sprawą tego, że dostępne tam narzędzia skupiają się na nauce poprzez zabawę. Hiszpańskiego można uczyć się poprzez ciekawe i nierzadko bardzo zabawne gry. Do tego dochodzi dobrze zaprojektowany system zachęcający do powtarzania już zdobytej wiedzy.

Oczywiście, z racji faktu wykorzystywania gier, na Duolingo pojawia się ważny czynnik motywacyjny – to wyniki każdej rozgrywki. Możliwość stałego ich podnoszenia z pewnością wiele osób zachęci do nauki. Pamiętaj, że kursy są tutaj na poziomie podstawowym, a więc oferta dedykowana jest raczej tym osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hiszpańskim. O tym, że platforma w dużej mierze skierowana jest do najmłodszych, świadczy m.in. fakt, że istnieje tam możliwość organizacji zajęć na potrzeby szkół.

6. Babbel

Tuż za pozycją lidera znalazł się Babbel, który naszym zdaniem również jest ciekawą platformą językową.

Jeśli chcesz uczyć się języka hiszpańskiego, będziesz to mógł tutaj robić bezpośrednio poprzez stronę internetową lub korzystając z aplikacji mobilnej. Co ważne, dostępne są tutaj lekcje online prowadzone na żywo, a więc masz możliwość kontaktowania się z lektorem.

Czym jednak Babbel może się pochwalić? Przede wszystkim bardzo dobrymi materiałami dydaktycznymi, do których zyskasz nieograniczony dostęp w ramach abonamentu. Platforma wdrożyła także autorski system nauki komunikacji w języku hiszpańskim.

Naturalnie możesz tutaj szlifować również gramatykę, czytanie oraz pisanie. Strona różnymi sposobami zachęca do nauki, a do tego oferuje mnóstwo narzędzi do utrwalania już zdobytej wiedzy.

Korzystanie z tej platformy może być całkiem tanie, ale warunek jest jeden – wykupienie abonamentu na 12 miesięcy. W takiej opcji miesięczny dostęp kosztuje niecałe 20 zł. Przy najkrótszym możliwym abonamencie, a więc 3-miesięcznym, wychodzi prawie 35 zł na miesiąc.

7. Nauka z nativem na platformie Fiverr

Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje Fiver, czyli strona internetowa, którą możesz traktować jako swego rodzaju ciekawostkę. Do tej pory opisywaliśmy bowiem platformy lub aplikacje uczące hiszpańskiego poprzez lekcje. W niektórych miejscach nauka była na żywo, a w innych użytkownicy uzyskują dostęp do kursów online, z których można korzystać o każdej porze dnia i nocy.

Fiverr natomiast jest swego rodzaju portalem ogłoszeniowym. Jeśli chcesz uczyć się hiszpańskiego, na witrynie znajdziesz anonse native speakerów, którzy oferują swoją pomoc. Możesz wybrać jedną z dostępnych ofert i po wniesieniu określonej opłaty, szlifować umiejętności językowe pod okiem doświadczonego nauczyciela.

8. Samodzielna nauka

Kursy językowe i różnego rodzaju aplikacje na pewno pomogą w nauce języka hiszpańskiego. Jednak dobre narzędzia tego typu kosztują i dlatego być może zastanawiasz się teraz, czy nie lepiej wziąć do ręki książkę i uczyć się samodzielnie. Niestety, choć zaoszczędzisz pieniądze, tak stracisz mnóstwo czasu, a efekty takiej edukacji mogą być dla Ciebie wysoce niezadowalające. Wady nauki języków obcych we własnym zakresie to m.in.:

 • duże trudności w weryfikowaniu zdobytej wiedzy,
 • szansa na wyrobienie w sobie złych nawyków w posługiwaniu się językiem obcym, których ciężko będzie się wyzbyć,
 • trudności w opakowaniu poprawnego wymawiania słów,
 • brak możliwości skorzystania z pomocy native speakerów, którzy pomogą pokonać bariery językowe i wyjaśnią niezrozumiałe zagadnienia.

Z tego powodu zdecydowanie warto zainwestować w dobrą platformę językową i tam szlifować swoje umiejętności w posługiwaniu się hiszpańskim.

Nowoczesne kursy są bardzo przyjemne, a wiedza jest w nich przekazywana w taki sposób, że bardzo szybko można ją przyswoić.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 2.7]

A co Wy polecacie do nauki hiszpańskiego?

 1. kinzie22 pisze:

  Niestety nadal mam spory problem z wyborem platformy z kursami języka hiszpańskiego. Jak myślicie, lepiej uczyć się samodzielnie, korzystając z dostępnych tam zadań, czy brać udział w lekcjach online?

 2. maxpp pisze:

  Czy są tutaj jacyś użytkownicy etutor? Jeśli tak, to dajcie proszę znać, czy w ramach jednej opłaty abonamentowej można korzystać z kursów dla różnych języków. Chcę uczyć się angielskiego i hiszpańskiego, a płacenie dwukrotnie jakoś mnie nie bawi…

  1. Anonim pisze:

   Niestety, placi sie za kazdy kurs osobno

 3. pegas pisze:

  dajcie znać która według Was platforma jest najlepsza? Może uważacie, że ranking powinien wyglądać inaczej? Będę wdzięczny za informacje, bo poważnie zastanawiam się nad skorzystanie z kursów języka hiszpańskiego. Nadal waham się, na co postawić!

 4. Świat Ojca pisze:

  etutor bardzo jest fajny – apka na telefon, mozna sie uczyć nawet stojąc w korku. dużo słownictwa, codziennych wyrażeń, scenek, gier językowych i trochę gramatyki oczywiście. bardzo dobrze się z tego uczy. system powtórek super. troche kosztuje ale warto, co jakiś czas są promocje
  wady:
  -wykupujesz dostęp tylko na rok – musisz wiec robić notatki jesli chcesz zeby cokolwiek Ci pozostało po jakimś czasie
  -apka nie ma ćwiczeń z wymowy – sam więc musisz oceniać swoją wymowę „na oko”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *