Tutlo – opinie, ceny [2024]. Czy warto i za ile? Pytanie do Was!

Nauka angielskiego nie wychodzi z mody. Statystyki jednoznacznie wskazują, że jest to najczęściej wykładany język w europejskich szkołach.

Niemal 98% uczniów zgłębia tajniki mowy brytyjskiej. Niekoniecznie jednak przekłada się to na faktyczną jej znajomość. W Polsce tylko co trzecia osoba deklaruje umiejętność władania jednym językiem obcym [3]. Kursy umożliwiające indywidualne szkolenie w zakresie lingwistyki zyskują na popularności. Czy i dlaczego warto skorzystać z nauczania angielskiego online?

Twoja firma współpracuje z zagranicznymi kontrahentami, a porozumienie z nimi możliwe jest tylko w języku angielskiemu? Planujesz wyjazd do innego kraju? Poznałeś ciekawych ludzi i chciałabyś rozmawiać z nimi swobodnie? Twoje dziecko przychodzi ze szkoły z coraz większą znajomością języka obcego, a ty nie jesteś w stanie pomóc mu w nauce?

Chcesz przeczytać dawno wyczekiwaną książkę, lub obejrzeć najnowszy film ulubionego reżysera, ale dzieło jest dostępne tylko w oryginale? Angielski jest językiem międzynarodowym, używanym powszechnie w niemal wszystkich rozwiniętych krajach świata. Jest wszechobecny, a jego nieznajomość wyklucza z wielu aktywności społecznych i wydarzeń kulturalnych. Opanowanie go ułatwia funkcjonowanie na każdej płaszczyźnie, dlatego warto się go nauczyć.

Tutlo – platforma internetowa do zdalnej nauki angielskiego

Rzeczywistość, z którą przyszło się nam mierzyć – życie w pośpiechu, wieczny brak czasu i będące wisienką na torcie ograniczenia wymuszone pandemią COVID-19 – nie sprzyja rozwojowi osobistemu. Szczęśliwie istnieją platformy internetowe umożliwiające kształcenie online. Jedną z takich witryn jest Tutlo.

Stworzony z myślą o ludziach pragnących zgłębiać swoją znajomość angielskiego, kurs językowy. Strona umożliwia naukę z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem prowadzonych na żywo rozmów video. Ponad 400 współpracujących z platformą instruktorów to zarówno lektorzy pochodzenia polskiego, jak i tak zwani native speakerzy – osoby, które na co dzień posługują się językiem angielskim.

Każda korzystająca z kursu osoba ma możliwość wyboru, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości, poziomu nauczania. Istnieje opcja rozpoczęcia nauki od podstaw, skupienia wysiłków na szlifowaniu gramatyki bądź słownictwa typowo biznesowego, a nawet wykupienia szeregu prostych lekcji stworzonych z myślą o najmłodszych. Dodatkowo Tutlo oferuje profesjonalne pakiety szkoleniowe dla firm.

Co odróżnia Tutlo od innych platform językowych?

Tutlo stawia na naukę elastyczną. Platforma umożliwia rozpoczęcie lekcji w dowolnym momencie dnia, bez konieczności wcześniejszego bukowania spotkania. Współpracujący z witryną lektorzy dostępni są do dyspozycji kursantów  przez cały dzień – od godziny 7 do 22.

Dzięki temu studenci w każdej chwili mogą zalogować się na stronie i bez oczekiwania na rozpoczęcie zajęć, zainicjować prywatną sesję. To rozwiązanie będące ukłonem w stronę każdego użytkownika witryny, dzięki któremu nauka języka nie koliduje z codziennymi obowiązkami.

Zalety i wady platformy?

Zalety

 1. Nauka języka w domu – brak dojazdów do szkoły oznacza oszczędność czasu i pieniędzy
 2. Dostęp do 37, dopasowanych do poziomu i preferencji ucznia, rodzajów kursu;
 3. Możliwość wyboru odpowiedniej dla studenta pory dnia i rozpoczęcia lekcji w każdej chwili, bez uprzedniej rezerwacji spotkania;
 4. 20-minutowe sesje – nie męczą i nie zniechęcają do dalszej nauki;
 5. Rozmowy z native speakerami pozwalające przełamać barierę strachu towarzyszącą mówieniu w obcym języku i stanowiące symulacje przygotowujące do prawdziwych konwersacji;
 6. Kurs dostępny w formie tradycyjnej w przeglądarce na komputerze oraz jako wygodna aplikacja na telefon;

Wady

 1. Rozpoczynanie lekcji o dowolnej porze dnia, bez wcześniejszego umawiania spotkania, pozbawia możliwości kontynuowania kursu z jednym, tym samym lektorem. Ciągła zmiana instruktorów obniża komfort studenta, ale być może zwiększa przyswajanie materiału.

Jaka jest cena tego kursu języka angielskiego?

kobieta przy komputerze

Ile kosztuje kurs językowy online Tutlo? Cena szkolenia dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Ustalana jest w zależności od poziomu znajomości angielskiego, ilości planowanych lekcji oraz szacowanej długości trwania seminarium.

Aby uzgodnić należność za świadczone przez platformę usługi, należy wypełnić krótki formularz online, znajdujący się na stronie internetowej Tutlo i zdecydować, czy proponowana kwota jest adekwatna do świadczonych usług i odpowiednia dla naszego budżetu. Dokładna kwota różni się w zależności od wyboru konkretnego kursu, ale patrząc na opinie kursantów to oscyluje w granicach od 200-300 zł miesięcznie.

Jakie opinie o Tutlo?

pani studiuje

Recenzje wystawiane w sieci przez użytkowników aplikacji bywają zróżnicowane. Nieznaczna większość pobierających program ocenia platformę najwyższą dostępną notą, pięciu gwiazdek.

Zadowoleni klienci uzasadniają swoje zdanie tym, że wirtualna forma kursu jest wygodna i pozawala oszczędzić czas. Odbiorcy doceniają także zoptymalizowany czas trwania pojedynczej lekcji, dostęp do licznych materiałów szkoleniowych oraz możliwość rozmowy z native speakerami.

Niemniej wśród użytkowników platformy nie brakuje także osób oceniających kurs niższą notą. Najczęściej wymienianym powodem, dla którego program nie spełnia oczekiwań kursantów jest mała elastyczność wykładowców. Są to jednak komentarze w zdecydowanej mniejszości.

Czy warto skorzystać z usług platformy do nauki angielskiego Tutlo?

Każdy powinien sam zdecydować, czy podchodzi do nauki języka angielskiego w sposób poważny i czy chce nauczyć się go możliwie szybko, czy też szuka dróg na skróty, które zaprowadzą go donikąd.

Click to rate this post!
[Total: 56 Average: 3.7]

Tutlo - opinie z forum:

 1. traveler3 pisze:

  Próbował ktoś kursów przez internet? Warto? Czy bezpieczniej pójść na tradycyjne szkolenie?

  1. Anonim pisze:

   Ja jestem bardzo zadowolona. Można łączyć się kiedy chce i na ile chce. Wszystko jest tłumaczone.

 2. podpisywał ktoś umowę z Tutlo? Chciałabym wiedzieć ile dokładnie kosztuje kurs?

  1. Tutlo – ceny promocyjne 25.04.24 + lekcje GRATIS

  2. noname pisze:

   ja mialam 16 lekcji 247 zł miesiecznie na 2 lata

   1. Anonim pisze:

    A kiedy dostałaś taka stawkę?

 3. Mi zaproponowali kurs za 200 miesiecznie przy zalozeniu 2x tyg spotkanie z lektorem, z lekcji grupowych mozna korzystać bez limitu

 4. Tomek pisze:

  można potestwoac – czy nam podchodzi taki sposób nauki, czy nie;
  generalnie nauka z nativem to chyba najszybszy sposób na podszkolenie szczególnie mowy.

 5. Beata pisze:

  Ogólnie praca z platformą mi się bardzo podobała. Spontaniczne lekcje z dowolnym lektorem albo umawianie się na określoną godzinę z konkretnym – świetna sprawa. Większość lektorów przyjazna i pozytywnie nastawiona.
  Zapisałam sie rok temu z promocją, rata miesięczna 286 zł za 1h zegarową tygodniowo (czyli 3 lekcje po 20 min), od początku mówiłam, ze chcę się uczyć tylko rok (oficjalnie powinnam 2 lata). Okazało się, że w związku z tym będę musiała dopłacić ponad 700 zł (!!!), bo rata była oszacowana nieadekwatnie do wartości lekcji, tzn jakbym się uczyła 2 lata to faktycznie by wyszło 286 zł/m-c, ale ponieważ uczyłam sie rok to musze dopłacić.. I teraz nie wiem, czy moge polecić ta platformę czy nie.

 6. adam pisze:

  generalnie bardzo polecam, jeśli pytacie o cenę kursu to płacę coś powyżej 2 stówek miesięcznie, a mam dostęp do naprawdę świetnych nauczycieli, jak za tę cenę bomba!!. I najważniejsze – ten kurs uczy cię jak się naprawdę nauczyć angielskiego, a nie klepania słówek na okrągło. I nie- to NIE JEST opłcony komentarz

  1. Angela pisze:

   Jest tutaj ktoś kto podpisał umowę z Tutlo? lipiec 2023
   Mam kilka pytań 🙂

     1. Jaka cena, jak długo i ile lekcji tygodniowo?

 7. Hania pisze:

  Ktoś wykupił kurs w grudniu 2022?
  Jaki wyszedł Wam koszt?

 8. Anonim pisze:

  Czy ktoś podpisywał umowę w sierpniu 2023 r.?

 9. Anonim pisze:

  Ja podpisałam umowę w lutym 2024 . Wyszło mi 399 zł miesięcznie i mam po 3 lekcje tygodniowo po 20 min. Z tym czasem bywa różnie. Raz 15 min a raz 25

Tutlo – 3 miesiące nauki GRATIS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *