Tutlo – stosunkowo nowa platforma do nauki języka angielskiego. Czy warto skorzystać? Wasze opinie

Nauka angielskiego nie wychodzi z mody. Statystyki jednoznacznie wskazują, że jest to najczęściej wykładany język w europejskich szkołach.

Niemal 98% uczniów zgłębia tajniki mowy brytyjskiej. Niekoniecznie jednak przekłada się to na faktyczną jej znajomość. W Polsce tylko co trzecia osoba deklaruje umiejętność władania jednym językiem obcym [3]. Kursy umożliwiające indywidualne szkolenie w zakresie lingwistyki zyskują na popularności. Czy i dlaczego warto skorzystać z nauczania angielskiego online?

Twoja firma współpracuje z zagranicznymi kontrahentami, a porozumienie z nimi możliwe jest tylko w języku angielskiemu? Planujesz wyjazd do innego kraju? Poznałeś ciekawych ludzi i chciałabyś rozmawiać z nimi swobodnie? Twoje dziecko przychodzi ze szkoły z coraz większą znajomością języka obcego, a ty nie jesteś w stanie pomóc mu w nauce?

pani studiuje

Chcesz przeczytać dawno wyczekiwaną książkę, lub obejrzeć najnowszy film ulubionego reżysera, ale dzieło jest dostępne tylko w oryginale? Angielski jest językiem międzynarodowym, używanym powszechnie w niemal wszystkich rozwiniętych krajach świata. Jest wszechobecny, a jego nieznajomość wyklucza z wielu aktywności społecznych i wydarzeń kulturalnych. Opanowanie go ułatwia funkcjonowanie na każdej płaszczyźnie, dlatego warto się go nauczyć.

Tutlo – platforma internetowa do zdalnej nauki angielskiego

Rzeczywistość, z którą przyszło się nam mierzyć – życie w pośpiechu, wieczny brak czasu i będące wisienką na torcie ograniczenia wymuszone pandemią COVID-19 – nie sprzyja rozwojowi osobistemu. Szczęśliwie istnieją platformy internetowe umożliwiające kształcenie online. Jedną z takich witryn jest Tutlo.

Stworzony z myślą o ludziach pragnących zgłębiać swoją znajomość angielskiego, kurs językowy. Strona umożliwia naukę z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem prowadzonych na żywo rozmów video. Ponad 400 współpracujących z platformą instruktorów to zarówno lektorzy pochodzenia polskiego, jak i tak zwani native speakerzy – osoby, które na co dzień posługują się językiem angielskim.

Każda korzystająca z kursu osoba ma możliwość wyboru, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości, poziomu nauczania. Istnieje opcja rozpoczęcia nauki od podstaw, skupienia wysiłków na szlifowaniu gramatyki bądź słownictwa typowo biznesowego, a nawet wykupienia szeregu prostych lekcji stworzonych z myślą o najmłodszych. Dodatkowo Tutlo oferuje profesjonalne pakiety szkoleniowe dla firm.

Co odróżnia Tutlo od innych platform językowych?

Tutlo stawia na naukę elastyczną. Platforma umożliwia rozpoczęcie lekcji w dowolnym momencie dnia, bez konieczności wcześniejszego bukowania spotkania. Współpracujący z witryną lektorzy dostępni są do dyspozycji kursantów  przez cały dzień – od godziny 7 do 22. Dzięki temu studenci w każdej chwili mogą zalogować się na stronie i bez oczekiwania na rozpoczęcie zajęć, zainicjować prywatną sesję. To rozwiązanie będące ukłonem w stronę każdego użytkownika witryny, dzięki któremu nauka języka nie koliduje z codziennymi obowiązkami.

Jaki jest koszt internetowego kursu języka angielskiego?

kobieta przy komputerze

Ile kosztuje kurs językowy online Tutlo? Cena szkolenia dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Ustalana jest w zależności od poziomu znajomości angielskiego, ilości planowanych lekcji oraz szacowanej długości trwania seminarium.

Aby uzgodnić należność za świadczone prze platformę usługi, należy wypełnić krótki formularz online, znajdujący się na stronie internetowej Tutlo i zdecydować, czy proponowana kwota jest adekwatna do świadczonych usług i odpowiednia dla naszego budżetu. Jedyny szkopuł w tym, że umowa ze spółką podpisywana jest na rok, a decydujący się na podjęcie szkolenia uczeń zobowiązuje się pokryć całość kwoty.

Tutlo – opinie użytkowników

Recenzje wystawiane w sieci przez użytkowników aplikacji Tutlo bywają zróżnicowane. Nieznaczna większość pobierających program ocenia platformę najwyższą dostępną notą, pięciu gwiazdek.

Zadowoleni klienci uzasadniają swoje zdanie tym, że wirtualna forma kursu jest wygodna i pozawala oszczędzić czas. Odbiorcy doceniają także zoptymalizowany czas trwania pojedynczej lekcji, dostęp do licznych materiałów szkoleniowych oraz możliwość rozmowy z native speakerami.

Niemniej wśród użytkowników platformy nie brakuje także osób oceniających kurs niższą notą. Najczęściej wymienianym powodem, dla którego program nie spełnia oczekiwań kursantów są dylematy związane z kosztami wiążącymi się z korzystaniem z Tutlo oraz problemy z prawidłowym funkcjonowaniem przeznaczonej na urządzenia mobilne aplikacji. Są to jednak komentarze w zdecydowanej mniejszości.

Czy warto skorzystać z usług platformy do nauki angielskiego Tutlo?

Wnikliwe przestudiowanie wszelkich zalet i wad platformy pozwoli podjąć, dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań decyzję. Oto lista kilku argumentów „za” i „przeciw”, która być może ułatwi odpowiedź na pytanie, czy warto zakładać konto na tej witrynie:

ZaletyWady
1. Nauka języka w domu – brak dojazdów do szkoły oznacza oszczędność czasu i pieniędzy;

2. Dostęp do 37, dopasowanych do poziomu i preferencji ucznia, rodzajów kursu;

3. Możliwość wyboru odpowiedniej dla studenta pory dnia i rozpoczęcia lekcji w każdej chwili, bez uprzedniej rezerwacji spotkania;

4. 20-minutowe sesje – nie męczą i nie zniechęcają do dalszej nauki;

5. Rozmowy z native speakerami pozwalające przełamać barierę strachu towarzyszącą mówieniu w obcym języku i stanowiące symulacje przygotowujące do prawdziwych konwersacji;

6. Kurs dostępny w formie tradycyjnej – w przeglądarce na komputerze oraz jako wygodna aplikacja na telefon;
1. Rozpoczynanie lekcji o dowolnej porze dnia, bez wcześniejszego umawiania spotkania, pozbawia możliwości kontynuowania kursu z jednym, tym samym lektorem. Ciągła zmiana instruktorów obniża komfort studenta.

2. Nauka ze stale zmieniającymi się lektorami może być stresująca, szczególnie dla bardziej nieśmiałych użytkowników;
Po prostu spróbuj!

100% Darmową lekcję próbną

promocja kończy się dzisiaj za
  
Click to rate this post!
[Total: 23 Average: 4.1]

Tutlo - opinie z forum:

 1. traveler3 pisze:

  Próbował ktoś kursów przez internet? Warto? Czy bezpieczniej pójść na tradycyjne szkolenie?

 2. podpisywał ktoś umowę z Tutlo? Chciałabym wiedzieć ile dokładnie kosztuje kurs?

  1. noname pisze:

   16 lekcji 347 zł miesiecznie na 2 lata

 3. Mi zaproponowali kurs za 200 miesiecznie przy zalozeniu 2x tyg spotkanie z lektorem, z lekcji grupowych mozna korzystać bez limitu

 4. Tomek pisze:

  zawsze można przetestować tutlo – czy nam podchodzi taki sposób nauki, czy nie; sprawdzałem – nie ma tutaj żadnych haczyków.

  >>wystarczy zapisać się w tym miejscu <<

  a nauka z nativem to chyba najszybszy sposób na podszkolenie szczególnie mowy.

  Jesli coś sie nie spodoba szukajcie innego narzędzia, ale spróbować ZA DARMO zawsze można

 5. Beata pisze:

  Ogólnie praca z platformą mi się bardzo podobała. Spontaniczne lekcje z dowolnym lektorem albo umawianie się na określoną godzinę z konkretnym – świetna sprawa. Większość lektorów przyjazna i pozytywnie nastawiona.
  Zapisałam sie rok temu z promocją, rata miesięczna 286 zł za 1h zegarową tygodniowo (czyli 3 lekcje po 20 min), od początku mówiłam, ze chcę się uczyć tylko rok (oficjalnie powinnam 2 lata). Okazało się, że w związku z tym będę musiała dopłacić ponad 700 zł (!!!), bo rata była oszacowana nieadekwatnie do wartości lekcji, tzn jakbym się uczyła 2 lata to faktycznie by wyszło 286 zł/m-c, ale ponieważ uczyłam sie rok to musze dopłacić.. I teraz nie wiem, czy moge polecić ta platformę czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *