bookbeat - home_of_bookbeat_pl

Bookbeat – czy to się opłaca? Wasze opinie i doświadczenia

Obserwujesz stale rozrastającą się listę książek do przeczytania, bo zwyczajnie brakuje Ci na to czasu? A możesz uważasz, że literatura jest po prostu za droga w księgarniach, a dostanie pozycji z rynku wtórnego jest zadaniem dość trudnym? To przykłady sytuacji, w których warto zainteresować się coraz popularniejszymi w ostatnim czasie audiobookami.

Po prostu wybierasz interesujący Cię tytuł i odsłuchujesz go w dosłownie każdej wolnej chwili, np. prowadząc samochód, biorąc prysznic czy jedząc posiłek. Oczywiście książki tego typu także swoje kosztują, ale na szczęście w sieci pojawia się coraz więcej, związanych z nim usług abonamentowych. Jedną z nich jest BookBeat, które w artykule przyjrzymy się bliżej – zapraszamy do lektury!

Czym jest BookBeat?

bookbeat - kategorie
źródło: bookbeat.pl/

BookBeat to zarejestrowany na terenie Skandynawii usługodawca, który od pewnego czasu prowadzi silną ekspansję na terenie Europy. Niedawno wszedł między innymi na rynku w Polsce, gdzie z każdym miesiącem cieszy się coraz większą popularnością. Czym w ogóle zajmuje się ta firma?

Działa na rynku audiobooków oraz e-booków, prowadząc własny serwis internetowy. Oferuje usługę abonamentową polegającą na wykupie czasowego dostępu do zgromadzonych zasobów literatury. Firma skupia się przede wszystkim na urządzenia mobilnych – posiada i stale rozwija aplikacje na sprzęt z systemem Android oraz iOS. Ich użytkownicy, po wykupieniu odpowiedniego abonamentu, mogą zarówno odsłuchiwać nagrania wybranych książek, jak i czytać je we własnym zakresie.

Usługodawców tego typu jest coraz więcej, dlatego warto zastanowić się, co ten konkretnie ma wyróżniać na tle konkurencji. Czy i jeśli tak to z jakiego powodu skorzystanie z jego oferty może okazać się atrakcyjne?

Co unikalnego gwarantuje ta usługa abonamentowa?

bookbeat - audiobooki
źródło: bookbeat.pl/

Na chwilę obecną korzystanie z abonamentowego dostępu do bazy audiobooków oraz e-booków zazwyczaj wiązało się z brakiem elastyczności. Brakowało wielu planów abonamentowych, które można dopasować do własnych potrzeb, w tym stylu życia. BookBeat chwali się, że przygotował ofertę, która pozwala zerwać z takim rozwiązaniem.

Użytkownicy mają możliwość wyboru jednego z 3 planów abonamentowych, dopasowując tym samym usługę pod siebie. Zaletą tej usługi ma być także wysoka jej jakość – firma chwali się świetnie przygotowaną aplikacją oraz kompleksowym wsparciem technicznym dla użytkowników. Do tego ma dochodzi duża baza e-booków oraz audiobooków, która nieustannie jest rozbudowywana. Oczywiście warto podkreślić, że książki dostępne są w wielu różnych językach.

Jak działa BookBeat?

bookbeat - karta_prezentowa
źródło: bookbeat.pl/

Aby skorzystać z tej usługi, zacząć należy od założenia konta użytkownika – najwygodniej zrobić to poprzez stronę internetową. Bardzo istotne jest to, że sama rejestracja jest bezpłatna i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

Kolejny krok to pobranie aplikacji mobilnej – występuje w dwóch wersjach, z których jedna jest na urządzenia z systemem Android, a druga iOS od Apple. Gdy program zostanie zainstalowany, należy zalogować się w nim na wcześniej utworzone konto, a następnie wybrać interesujący abonament oraz opłacić go. Od tego momentu uzyskuje się pełen dostęp do bazy z literaturą.

O ile korzystanie z e-booków jest oczywiste, tak warto poświęcić kilka słów audiobookom. BookBeat oferuje bowiem dwie opcje korzystania z nich. Pierwsza z nich to odsłuchiwanie książek online, a więc będąc stale połączonym z internetem. Alternatywą jest pobranie danej pozycji na urządzenie mobilne i odsłuchiwanie jej w dowolnej chwili, bez konieczności łączenia się z siecią.

Jakie plany abonamentowe są dostępne na BookBeat?

Na chwilę obecną BookBeat oferuje swoim użytkownikom trzy naprawdę mocno różniące się od siebie plany abonamentowe. Do wyboru jest opcja:

 • Basic,
 • Premium,
 • Unlimited.

Każda z nich jest odpowiednio droższa, a opłata pobierana jest miesięcznie. Co różni te plany abonamentowe?

Basic to opcja najtańsza, w ramach której użytkownik ma możliwość czytania lub odsłuchiwania książek przez łącznie 20 godzin miesięcznie. W abonamencie Premium czas ten rośnie do 100 godzin. Z kolei Unlimited, jak łatwo się domyślić, całkowicie zdejmuje ograniczenia czasowe. Warto wspomnieć jeszcze o możliwości założenia konta rodzinnego. Może z niego korzystać maksymalnie 5 użytkowników i o ile za pierwszego pobierana jest normalna opłata, zależna od wybranego abonamentu, tak dla każdego kolejnego jest ona o wiele niższa, a do tego stała.

Na jakich zasadach można korzystać z aplikacji BookBeat?

Ogromną zaletą korzystania z BookBeat ma być elastyczność dostępnych tam abonamentów. Jak można dowiedzieć się z informacji na oficjalnej stronie, użytkownik może w dowolnym momencie podjąć decyzję o rezygnacji z subskrypcji. W takiej sytuacji zakończone zostanie automatyczne naliczanie opłaty za każdy kolejny miesiąc. Abonament wygaśnie natomiast wraz z ostatnim dniem, do którego był opłacony.

Co ważne, na platformie można również w dowolnej chwili zmienić plan subskrypcji. Istnieje możliwość zarówno przejścia na droższy, jak i tańszy abonament. Istotne jest także brak limitu przeprowadzania takich zmian.

Na koniec wspomnieć należy jeszcze o tym, że każdy nowy użytkownik może zupełnie za darmo poznać możliwości tego serwisu. Bezpłatne konto testowe jest ważne przez 30 dni.

Jaką opinią cieszy się ta platforma z e-bookami i audiobookami?

Niewątpliwie BookBeat w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija, co przekłada się na dobre opinie jego użytkowników. Serwis cieszy się przyzwoitymi recenzjami we wszystkich krajach, w których działa. Większość osób chwali go zarówno za mnogość e-booków oraz audiobooków, jak i przemyślaną aplikację, która jest prosta w obsłudze. Pojawiają się także informacje o sprawnie działającym wsparciu technicznym.

Czy warto korzystać z tego serwisu?

Miłośnikom czytania, którym brakuje czasu na oddawanie się swojej pasji, oferta tego serwisu może się spodobać. Elastyczność abonamentów, duża i stale rozbudowywana baza z literaturą, a do tego prosta w obsłudze aplikacja niewątpliwie zachęcają do korzystania z niego.

Oczywiście ostateczną decyzję musisz podjąć samodzielnie, ale pamiętaj o możliwości przetestowania BookBeat przez 21 dni za darmo i bez zobowiązań.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 2.6]

Bookbeat - opinie z forum:

 1. letterman pisze:

  czy jeśli zrezygnuję z abonamentu w trakcie jego trwania to pieniądze za niewykorzystany okres zostaną zwrócone?

  1. michal pisze:

   zdaje sie ze nie, ale warto dopytac u zródła; btw nie znam usługi ktora tak by działała jak piszesz

  2. Napewno nie, rezygnując z abonamentu jego okres się nie skraca, jeśli wykupiłeś 1 lipca to będzie do 1 sierpnia aktywny, niezależne czy go wyłączysz 10 czy jakiegokolwiek innego dnia przed końcem. To jest po prostu rezygnacja z dalszego pobierania pieniędzy po zakończeniu okresu, za który zapłaciłeś z góry i ten okres będzie trwał.

 2. Mopp pisze:

  Mocno zastanawia mnie jedna rzecz. Co dzieje się w momencie, gdy mamy wykupione abo z limitem czasowym i wykorzystam go przed upływem miesiąca? Mogę w jakiś sposób dokupić godziny? Czy czasem nie naliczają potem jakichś dodatkowych opłat z automatu?

  1. Bookbeat – testuj 21 dni ZA DARMO >>

  2. Vita pisze:

   Po prostu nie możesz dalej sluchać lub czytać do kolejnego okresu abonamentowego. Możesz też dokupić godziny, jeśli chcesz.

 3. ness pisze:

  może mi ktoś powiedzieć, jakie systemy płatności obsługuje ten serwis?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *