Binance – zyskująca coraz większą popularność giełda kryptowalut. Warto skorzystać? Wasze opinie

Handel kryptowalutami z pewnością stał się obecnie bardzo popularny. To już nie tylko prawdziwa era kopania kryptowalut, ale i rosnąca liczba transakcji na samych giełdach, które z miesiąca na miesiąc notują coraz większe obroty.

Na światowym rynku działa naprawdę wiele różnych giełd kryptowalutowych, ale niestety nie wszystkie oferują atrakcyjne warunki. Niektóre po prostu są niepewne, a inne wprowadzają bardzo wysokie prowizje za realizowane transakcje, co dla wielu osób nie jest zbyt korzystne. Jak na tym tle wypada Binance i czy warto korzystać z tej właśnie giełdy?

Binance – co to jest?

Strona główna Binance. Źródło: http://www.binance.com

Firma Binance, którą można znaleźć pod adresem internetowym binance.com, to nic innego jak giełda kryptowalut, która jednak pośród wielu osób może wzbudzać pewne wątpliwości. Giełda zarejestrowana jest bowiem na terenie Chin i istnieje na rynku zaledwie od 2017 roku, ale okazuje się, że według opinii użytkowników (a tych z miesiąca na miesiąc przybywa), jest to naprawdę bezpieczne miejsce do zawierania transakcji. Giełda obsługuje wyłącznie kryptowaluty, a więc miłośnicy waluty FIAT niestety nie znajdą tutaj nic ciekawego dla siebie.

Z drugiej strony, warto jednak wspomnieć o tym, że firma kontrolowana jest przez QUOINE, a więc bardzo znanego i mocnego operatora płatności związanych z kryptowalutami, który działa na terenie Japonii. Pewnym utrudnieniem w realizacji transakcji jest tutaj fakt, że giełda jest scentralizowana, a więc środki pieniężne muszą znajdować się bezpośrednio na niej. Z drugiej jednak strony Binance chwali się naprawdę niskimi prowizjami. Czy faktycznie tak jest?

Jak działa giełda kryptowalut Binance?

Działanie samej giełdy kryptowalut jest bardzo proste i specjalnie nie różni się chociażby od tego, jak funkcjonuje znana giełda Forex. W tym przypadku możemy dokonywać transakcji zakupu bądź sprzedaży własnych kryptowalut, na przykład BTC, które są przez giełdę akceptowane.

Poprzez skrupulane obserwowanie kursów można próbować kupować waluty za jak najmniejsze pieniądze, a następnie sprzedawać je z zyskiem wtedy, gdy kurs nieco podrośnie. Sporym ułatwieniem w tej kwestii jest dość dobrze przygotowany interfejs użytkownika, na którym bardzo dokładnie widzimy aktualne dane z rynku, a więc kursy kupna oraz sprzedaży oraz mnóstwo innych cennych informacji.

Jakie waluty kryptograficzne obsługuje serwis?

Waluty i wykresy na Binance. Źródło: http://www.binance.com

Wspominaliśmy już o tym, że Binance obsługuje tylko i wyłącznie kryptowaluty, bez walut FIAT. Mamy jednak tak naprawdę pełny przekrój przez wszystkie najpopularniejsze waluty świata, w tym chociażby:

 • BTC;
 • Ethereum;
 • Litecoin;
 • Bitcoin Gold;
 • Bitcoin Cash.

Co bardzo ciekawe, giełda posiada również własną walutę BNB, czyli Binance Coin. Nie jest ona może bardzo wartościowa, ale za to jej posiadanie niesie za sobą dość atrakcyjne konsekwencje dla użytkowników giełdy, ale o tym za chwilę.

Jak wpłacić pieniądze z konta?

Logo Binance. Źródło: http://www.binance.com

Giełda ewidentnie postarała się o to, aby korzystanie z jej możliwości było maksymalnie przejrzyste dla użytkownika. Dotyczy to również kwestii wpłat depozytów oraz wypłat zgromadzonych na koncie środków. Aby to zrobić, wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto i przejść do zakładki „balances”, gdzie dostępne są opcje zarówno dla wpłaty, jak i wypłaty środków.

Warto tutaj pamiętać o tym, że w przypadku wypłaty kryptowalut serwis wprowadza pewne minimalne kwoty, pozwalające na dokonanie takiej transakcji. Ponieważ liczba obsługiwanych kryptowalut jest ogromna, to polecamy po prostu zajrzeć sobie do tabeli z kwotami minimalnych wypłat, którą można znaleźć na stronie binance.com.

Opłaty i prowizje –  ile trzeba płacić za korzystanie?

Wspominaliśmy już o tym, że Binance chwali się bardzo niskimi prowizjami od transakcji finansowych, prawda? Bardzo istotne jest to, że te zapewnienia są potwierdzane przez samych użytkowników giełdy, których liczba nieustannie rośnie. Prowizja w tym przypadku jest stała i zawsze wynosi 0,1% od każdej dokonanej na giełdzie transakcji.

Tutaj do gry wchodzi jednak waluta BNB, o której pisaliśmy już wcześniej, a więc Binance Coin. Jej posiadanie, nawet niewielkiej ilości, jest bardzo opłacalne. Dzięki temu każda transakcja będzie rozliczana w BNB automatycznie, a to z kolei pozwala na obniżenie prowizji do poziomu 0,05%.

Niewielkie prowizje są także pobierane podczas wypłaty kryptowalut, ale tutaj ponownie kierujemy do tabeli na stronie giełdy, gdzie wszystkie te wartości zostały bardzo dokładnie wyszczególnione.

Jak Binance dba o bezpieczeństwo i na czym polega weryfikacja konta?

Dzięki obsługiwaniu transakcji przez firmę QUOINE, czyli największego operatora płatności kryptowalitami w Japonii, każdy użytkownik giełdy na pewno może czuć się tutaj bardzo bezpiecznie. Koniecznie należy jednocześnie pamiętać o tym, że samo założenie konta użytkownika na giełdzie Binance nie daje nam pełnego dostępu do jego funkcjonalności.

Binance – dzisiaj 30.09.22 – oferta promocyjna. Otwórz konto

W przypadku niezweryfikowanych kont nie można bowiem dziennie wypłacić ze swojego salda więcej jak 2 BTC, ale już po weryfikacji limit ten rośnie do 100 BTC. Proces weryfikacji jest naprawdę prosty i polega po prostu na podaniu swoich podstawowych danych osobowych.

Opinie osób korzystających z Binance

Binance to z pewnością bardzo młoda na rynku giełda kryptowalut, która jednak stale zyskuje na popularności. Choć chiński rynek nie jest specjalnie przychylny kryptowalutom, to jednak pozycja giełdy jest bardzo silna przede wszystkim z tego powodu, że większość jej użytkowników pochodzi spoza Chin.

Co jeszcze istotniejsze, zdecydowana większość obecnych użytkowników naprawdę chwali sobie giełdę. Pośród pozytywnych aspektów wymienia się tutaj nie tylko niskie prowizje i brak problemów z wypłatami, ale także przejrzysty interfejs, który szczególnie osobom nowym na rynku BTC bardzo ułatwia życie.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 3.3]

Binance - opinie z forum:

 1. sopel pisze:

  No to nieźle, ja od długiego czasu już szukam jakieś sensownej giełdy i cały czas trafiam na miejsca, gdzie prowizje dosłownie dobijają. Orientujecie się może czy oni prowadzą jakiś fajny program partnerski???

 2. kic45 pisze:

  Ile tak mniej więcej czeka się u nich na zaksięgowanie wpłaty na koncie i pojawienie się jej w wirtualnym portfelu???

 3. moczul pisze:

  siema, jest tutaj ktoś doświadczony w kryptowalutach? Bardzo proszę o jakieś porady jak rozpocząć swoją przygodę z tą giełdą, żeby nie skończyło się na mega stracie…

  1. Binance – dzisiaj 30.09.22 – oferty promocyjne. Otwórz darmowe konto

  2. admin pisze:

   najlepiej nie ryzykuj środków, których nie możesz stracić – odnosi się to do każdej formy inwestycji

 4. DANIEL pisze:

  Witam jestem uzytkownikiem binance. Od pewnego czasu mam tu konto wplacilem 47000 na to konto niestety nie widze tych pieniedzy na swoim koncie.. Zostal mi przydzielony menager on twierdzi mi ze musze wplacic kolejne 37000 zeby zystem widzial ze to ja jestem i ze nikt sie nie podszywa pod moje konto. Czy to mormalne ze pieniadze z binance przechodza potem na blockchain prosze o szybka odpowiedz

  1. Cezar pisze:

   Właśnie o co chodzi może ktoś wytłumaczyć

 5. Marcin010102 pisze:

  Witajcie.Mam problem ostatnio zadzwonił do mnie gościu że czy chce wypłacić kasę z blockchein ,podałem mu wyciąg z konta ,scan z dowodu w celu weryfikacji i kazał ściągnąć aplikacje binance i anydysk.czy to mógł być oszust?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.