[akt. 2024] Wyzwania i pytania do gry w butelkę!

Z pewnością wiele osób przyzna rację w kwestii tego, że nie ma przyjemniejszego sposobu na spędzenie wolnego czasu, jak spotkanie ze znajomymi. Można wspólnie wybrać się do klubu, lokalu gastronomicznego, pubu czy każdego innego miejsca na mieście.

Jednak od czasu do czasu miło zebrać  się razem w domu, na ogrodzie czy np. działce. Choć okoliczności z pewnością będą miłe, tak zwykle pojawia się dość ważne pytanie – co robić, aby dobrze się bawić? Zdecydowanie najlepiej zdecydować się na gry towarzyskie!

Możliwości jest wiele tym bardziej że w ostatnich latach obserwujemy szybki powrót do łask zapomnianych na długo planszówek. Jednak trzymając się klasyczny rozwiązań, polecamy spróbować gry w butelkę. Jeśli tylko zebrała się Was większa grupa, z pewnością będziecie się doskonale bawić. Gra ma wyjątkowo proste zasady, a potrafi wciągnąć na długie godziny!

Na czym polega gra w butelkę?

Nigdy nie słyszałeś o grze w butelkę? W takim razie już spieszymy z wyjaśnieniami. Do zabawy, jak nietrudno się domyślić, potrzebujesz oczywiście butelki, najlepiej pustej. Gdy wszyscy zbierzecie się do gry, usiądźcie na podłodze w taki sposób, aby utworzyć okrąg. W jego środku umieszczacie wspomnianą już butelkę. Co dalej?

Teraz czas wybrać osobę, która rozpocznie zabawę. Możecie ją po prostu wspólnie wskazać lub na szybko zorganizować mini grę, aby wyłonić zwycięzcę. Co będzie jego obowiązkiem?

Zakręcić butelką! Wylot jej szyjki potraktujcie jako wskaźnik. Gdy butelka przestanie się kręcić, będzie skierowana w stronę jednej z osób tworzących kółko. Jeśli zatrzymania się pomiędzy lub na osobie rozpoczynającej zabawę, najlepiej powtórzyć kręcenie. W ten sposób wyznaczacie uczestnika gry, który…będzie musiał odpowiedzieć na jakieś pytanie lub zrealizować postawione mu zadanie.

Przydziela je osoba kręcąca butelką, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyście umówili się na wspólne wymyślanie różnych wyzwań. Po ich wykonaniu wybrana wcześniej do zabawy osoba przejmuje „władzę” nad butelką! W ten sposób możecie kontynuować grę dosłownie w nieskończoność.

Zapewne zastanawiacie się teraz, jakie pytania lub zadania wybierać? Tak naprawdę możecie po prostu rzucić swoje wodze fantazji i przydzielać wymyślone na szybko wyzwania. Jednak aby ułatwić Wam stawianie pierwszych kroków w tej grze, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi. Przedstawimy teraz garść zabawnych pytań oraz wyzwań w luźnej formie, dla osób 18+ oraz niepełnoletnich!

Fajne pytania do gry w butelkę na różne okazje

Pamiętajcie, że grając w butelkę, możecie naprzemiennie rzucać wylosowanym pytania lub przydzielać zadania. My zaczniemy od tego pierwszego. Na co może odpowiadać wskazana osoba? Jeśli zebraliście się w celu zorganizowania luźnej zabawy, możecie zadać m.in. następujące pytania:

 1. Co byś zrobił, dowiadując się, że wygrałeś okrągły milion złotych?
 2. Dostałeś możliwość wyjechania do dowolnego kraju na świecie – jaki chciałbyś zwiedzić?
 3. Zostałeś zmuszony do końca życia słuchać jednej piosenki – jaką wybierzesz?
 4. Co powiedziałbyś swojemu najgorszemu wrogowi, który przyszedł prosić Cię o pomoc?
 5. Jakiej rzeczy najbardziej żałujesz w swoim życiu?

Jeśli Wasza grupa jest mieszana pod kątem płci, doskonale się znacie i macie do siebie dystans, grając w butelkę, możecie zadawać sobie pytania o podtekście erotycznym. Przykłady najciekawszych to:

 1. Kto znalazł się w Twoim ostatnim erotycznym śnie?
 2. Możesz zorganizować trójkącik – kogo do niego wybierzesz?
 3. Z jaką osobą najchętniej poszedłbyś do łóżka?
 4. Która część ciała podnieca Cię najbardziej?
 5. Gdzie najbardziej lubisz być dotykanym?

Gra w butelkę to także świetny sposób na zorganizowanie wolnego czasu grupce dzieci. Oczywiście na tę okazję należy przygotować odpowiednie pytania, które powinny być dopasowane do wieku uczestników. Przykładowe to m.in.:

 1. Jakie było ostatnie słowo, które sobie pomyślałeś?
 2. Który nauczyciel jest Twoim ulubionym?
 3. Rodzeństwo czy zwierzak domowy – co wolałbyś mieć?
 4. Kim chciałbyś zostać w przyszłości?
 5. Wskaż swojego ulubionego bohatera bajek i wyjaśnij, za co go lubisz.

Gra w butelkę może być pełna pomysłowych, zabawnych lub erotycznych wyzwań!

No dobrze, masz już kilka podpowiedzi związanych z pytaniami do gry w butelkę. Z doświadczenia wiemy jednak, że zwykle najwięcej zabawy jest wtedy, gdy wylosowany uczestnik musi wykonać jakieś zadanie. Pod tym kątem również możecie dać się ponieść wyobraźni, choć oczywiście pamiętajcie o pewnych granicach zdrowego rozsądku. Biorąc pod uwagę luźne i zabawne wyzwania, możecie spróbować polecić wylosowanemu butelką np.:

 1. Zaśpiewać jedną zwrotkę wskazanej piosenki
 2. Zjeść coś lub wypić bez używania rąk
 3. Zadzwonić np. do lokalnej pizzerii i zadawać głupie pytania związane z menu
 4. Powiedzieć cały alfabet od tyłu i we wskazanym limicie czasu
 5. Stać na rękach przy ścianie lub wykonać inne, trudne ćwiczenie

W podobny sposób możecie urozmaicić zabawę, której tory zmierzają w stronę erotyki. W takim przypadku polecamy usiąść w kółku naprzemiennie, a więc chłopak-dziewczyna. Jeśli w grze w butelce uczestniczą luźno podchodzące do życia osoby 18+, możecie np. kazać:

 1. Wykonać erotyczny taniec dla osoby, która znajduje się po lewej/prawej stronie
 2. Udawać orgazm przez określony czas, np. 30 sekund
 3. Opowiedzieć o miejscu, w którym doszło do najbardziej szalonego zbliżenia
 4. Pocałować dowolną osobę
 5. Zrobić malinkę wybranemu uczestnikowi zabawy

Jeśli do gry w butelkę zasiadła grupka dzieci, im też można powymyślać ciekawe wyzwania. Oczywiście muszą być na poziomie dopasowanym do ich wieku. Z polecanych zadań można wymienić np.:

 1. Naśladowanie dźwięków i ruchów konkretnego zwierzęcia
 2. Polizanie własnego czubka nosa
 3. Zaśpiewanie ulubionej piosenki
 4. Połaskotanie dziecka siedzącego po lewej/prawej stronie
 5. Przejście określonego odcinka po związaniu obu butów sznurówkami

Gra w butelkę to zabawa z niezwykle długą brodą!

Czy wiesz, że w butelkę grano już w średniowieczu!? Sam fakt, że przetrwała ona po dziś dzień jest doskonałym dowodem na to, jak dobra jest to zabawa. Jeśli nigdy jej nie próbowaliście, to gorąco polecamy nadrobienie tej zaległości.

Pamiętajcie, że możecie zadawać dowolne pytania i przydzielać wszelkie zadania, jakie tylko przyjdą Wam do głowy. Im bardziej będą kreatywne, tym więcej rozrywki, którą z pewnością zapamiętacie na długo.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby do gry w butelkę zasiadały dobrze znające się osoby.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Wasze komentarze:

 1. Jaka była największa grupa osób, w której graliście w butelkę? Jestem bardzo ciekawa bo ja kiedyś byłam na zabawie, gdzie było nas 14 osób, ubaw po pachy!

 2. michal pisze:

  Znacie może jakieś strony albo nawet aplikacje na telefon, gdzie można losować te pytania lub zadania z jakiejś większej bazy?

 3. piotrr pisze:

  Polecam grać w butelkę ustalając na początku jakiś temat, np. pytania absurdalne albo zadania związane z aktywnością fizyczną, jest dużo ciekawiej 😀

 4. Lost... pisze:

  My graliśmy cała klasą i wsm tak śmiesznie nie było, ale też było git

 5. Wolfstar pisze:

  Polecam takie wyzwanie, żeby zamknąć dwie losowe osoby w szafie na 10 minut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *