Internet domowy T-mobile – czy opłaca się go zamówić za tę cenę? Jak z prędkością? Sprawdzamy!

Internet mobilny cieszy się obecnie ogromną popularnością. Tak naprawdę to właśnie rozwój tej technologii sprawił, że w Polsce dostęp do światowej sieci jest obecnie praktycznie w każdym możliwym miejscu.

Szczególnie popularna jest technologia LTE, której może jeszcze daleko do swoich maksymalnych możliwości, ale na pewno prędkość mobilnego internetu stale rośnie.

Ofert tego typu jest na rynku wiele, ale do tych najpopularniejszych na pewno trzeba zaliczyć ofertę „Internet domowy” przygotowaną przez T-Mobile. Co w niej można otrzymać i dlaczego przez wielu nazywana jest ona rewolucyjną?

Czym jest oferta internetu domowego od T-Mobile?

Strona t-mobile. Źródło: https://www.t-mobile.pl/pl/internet-domowy-tmobile/main

Na pierwszy rzut oka oferta internetu domowego, przygotowana przez T-Mobile nie wydaje się specjalnie wyjątkowa. Mamy do wyboru dwa podstawowe pakiety z różną gwarantowaną prędkością oraz w różnych cenach.

To co zaskakuje to jednak fakt, że T-Mobile w tym przypadku gwarantuje brak jakichkolwiek ograniczeń związanych z miesięcznym wykorzystaniem danych.

Osoby od dawna korzystające z mobilnego internetu na pewno doskonale zdają sobie sprawę z tego, na czym tak naprawdę polega usługa nielimitowanego LTE.

Choć teoretycznie możemy korzystać z internetu niezależnie od tego, jak wiele danych w miesiącu wykorzystamy, to jednak odpowiednie zapisy w regulaminach usługodawców sprawiają, że prędkość internetu jest drastycznie ograniczana w sytuacji, gdy klient zużyje zbyt dużo danych.

Limity są różne, może to być 100 czy 200 GB, ale zawsze powoduje to problemy, a wykupienie dodatkowych pakietów najczęściej jest bardzo drogie.

W przypadku T-Mobile takich ograniczeń faktycznie nie ma. Operator w swojej ofercie internetu domowego gwarantuje dostęp do sieci z maksymalną osiągalną w danym rejonie prędkością, niezależnie od tego ile danych zostanie wykorzystane.

Pakiety oferowane przez T-Mobile

Szybki Internet to podstawa

Wspominaliśmy już o tym, że usługa „Internet domowy” w T-Mobile podzielona jest na dwa osobne pakiety. Mamy więc do wyboru:

 • pakiet za 49 zł z prędkością internetu do 20 Mb/s;
 • pakiet za 59 zł z prędkością internetu do 60 Mb/s.

W obu tych pakietach nie ma żadnych limitów danych, a do tego w każdym przypadku nie jest naliczana dodatkowa opłata aktywacyjna. Pewną niedogodnością może być tutaj fakt, że niezależnie od wybranego pakietu, klienci są zmuszani do kupowania sprzętu, a więc routerów.

Raty za sprzęt są już w cenie pakietu, ale na start będziemy musieli dopłacić 49 zł lub 199 zł, zależnie od tego, który pakiet wybierzemy.

Dużym ułatwieniem jest tutaj fakt, że na stronie internetowej T-Mobile dostępna jest specjalna mapka zasięgu, na której można sprawdzić, czy w naszej lokalizacji domowej będziemy mieli dostęp do łącza o prędkości 60 Mb/s, co na pewno ułatwi decyzję.

Ciekawostką jest tutaj to, że klienci mogą swobodnie migrować z jednego pakietu do drugiego. Przejście na szybszy lub wolniejszy internet jest darmowe i można je wykonać raz w każdym okresie rozliczeniowym.

Jak faktycznie wyglądają prędkości?

Porządny router jest bardzo ważny

Wiele osób zastanawia się na pewno teraz, czy w ogóle takie prędkości pobierania są osiągalne. Przeciętna prędkość internetu mobilnego jest bowiem znacznie poniżej 20 Mb/s, a więc postanowiliśmy to sprawdzić, posiłkując się wynikami testów prowadzonych na stronie speedtest.pl.

Okazuje się, że od dłuższego czasu T-Mobile jest absolutnym liderem w dziedzinie prędkości internetu mobilnego. Najnowsze wyniki, pochodzące z okresu od 1 do 31 marca 2018 pokazują, że klienci sieci osiągali średnio prędkość 23 Mb/s dla pobierania oraz niecałe 10 Mb/s dla wysyłania.

Warto wspomnieć przy okazji o tym, że każdy ma prawo przetestować ofertę „internet domowy” bez ponoszenia wysokich kosztów. W okresie 14 dni od podpisania umowy można bowiem bez żadnych problemów i kar umownych ją wypowiedzieć.

Opinie?

Wysoką jakość internetu mobilnego od T-Mobile potwierdzają również liczne opinie od klientów, które bez problemu można znaleźć w internecie. Osoby korzystające z oferty chwalą sobie nie tylko dobre prędkości, ale także przystępne ceny oraz brak ukrytych opłat.

Internet domowy T-mobile – dzisiaj 14.07.24 – oferta promocyjna. Kliknij

Na uwagę zasługują także chwalone niskie pingi, które powinny zadowolić miłośników internetowej rozgrywki w gry komputerowe. Klienci potwierdzają również to, że nawet przy bardzo dużym zużyciu danych, nie są na nich nakładane żadne blokady prędkości.

Czy takie ceny są atrakcyjne?

Internet od T-Mobile wydaje się dość atrakcyjną ofertą nie tylko z racji dość wysokich i stabilnych prędkości oraz braku limitu dla danych.

Oferta wydaje się bowiem ciekawa również pod kątem cenowym. Biorąc pod uwagę oferty konkurencyjne, ceny są porównywalne, a jednak jak wynika z opinii użytkowników, możliwości tego internetu są o wiele większe.

Gdzie zamówić internet domowy od T-Mobile?

Sieć T-Mobile ma oczywiście bardzo dobrze rozbudowaną bazę swoich placówek stacjonarnych, a więc z pewnością nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem jednej w bliskiej sobie okolicy i z zamówieniem usługi.

Oczywiście można skorzystać z oferty również zamawiając ją poprzez oficjalną stronę internetową operatora. Niezależnie jednak od tego, gdzie zamówimy usługę, to zawsze dostajemy 14 dni na rezygnację z umowy bez podawania przyczyny.

Click to rate this post!
[Total: 39 Average: 2.8]

Internet domowy T mobile - opinie z forum:

 1. gagor pisze:

  czy są tutaj jakieś osoby korzystające z tego internetu? Szczególnie interesuje mnie ten wyższy, do 60 mb/s, piszcie proszę, czy chociaż zbliżacie się do takiej prędkości.

  1. Na wsi. pisze:

   Mieszkam na wsi. Myślałem, że to będzie lipa jak każdy internet mobilny od któregokolwiek operatora. Z racji tego, że mam wszystkie telefony u tego operatora to wziąłem na próbę ten internet. Dużo zależy nawet od tego, w którym miejscu stoi router. Bez anteny prędkości maksymalne ok. 40/20, Jednak średnie prędkości to ok. 25-30/15-20. Z anteną zamontowaną na poddaszu znacznie lepiej. Prędkość maks. tyle ile na umowie czyli 60 czasem ponad :D, ale to w nocy lub późnym wieczorem, albo rano. Jednak średnie prędkości jakie uzyskuje w dzień to zazwyczaj ok. 50. Na wysyłaniu przeważnie 25-30 niezależnie od pory dnia. Jednak dużo też zależy w jaką częstotliwość przestawisz router. U mnie najlepiej działa na LTE 2100, bo mam taką częstotliwość u siebie od niedawna. Pingi w granicy 20 ms. Nie zamieniłbym go na żaden inny. Naprawdę super. Jednak każdy musi przetestować u siebie, bo dużo zależy do sygnału z BTS.

 2. pilkarka pisze:

  Orientujecie się może czy skonfigurowanie routera od nich jest jakieś skomplikowane? Nie znam się na tym kompletnie, ale oferta mnie interesuje.

  1. jerzy pisze:

   Konfiguracja routera to wpisanie PINU ustawienie hasla do routera i to wszystko

 3. Internet domowy T-mobile – TYLKO dzisiaj 14.07.24 ceny promocyjne. Kliknij

 4. gra ktoś może na tym necie??? Jak wyglądają te pingi w praktyce i czy idzie sobie faktycznie rozsądnie pograć po necie??? Mam kablowy net teraz, który jest przerażający, a w okolicy żadnego innego dostawcy :/

  1. Johny napaLony pisze:

   da sie mam na wsi w pelnym ruchu od 60ms czasem skoczy do 120 w nocy mam stabilne 55 w grach

 5. MIRA pisze:

  ja tam nie wiem,mam tv z internetem,ale rzadko udaje mi się z nim połączyć,w laptopie też odlatuje chociaż diody migają[ruter T-Mobile],

 6. Czy T mobile w ofercie ma internet kablowy ( stacjonarny ).

 7. Norbert pisze:

  Zmiana podejścia T‑Mobile do internetu będzie miała również odzwierciedlenie w ofercie mobilnego internetu domowego (ang. fixed mobile substitution, FMS). Od września dotychczasowe oferty 20 Mb/s oraz 60 Mb/s zostaną zastąpione trzema bardziej elastycznymi wariantami: 100, 200 lub 300 GB z pełną prędkością. Niestety, po wykorzystaniu wybranego pakietu prędkość internetu będzie wynosiła 1 Mb/s, co się trochę kłóci z wcześniejszym przekazem.

 8. natyT pisze:

  T-mobile obcinają transfer i zamiast, tak jak było około 55Mb/s jets teraz 10-12Mb/s, tłumaczą się balansowaniem, zero rabatu za taki syf! nie polecam, droga przez mękę!

  1. jerzy pisze:

   Jak chcesz taka prędkosc musisz mieć zasięg full

 9. jaaak pisze:

  Jestem posiadaczem tego czegoś mobilnego do nadajnika mam po lini 200 m. ful zasięg a spid po 20 g. 3,2 mbs . . Żenada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *