Link4 – znana marka ubezpieczeniowa. Czy warto powierzyć jej swoje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie domu, mieszkania, auta czy podróży – to polisy, z których na pewno korzysta zdecydowana większość osób. Współczesny rynek ubezpieczeniowy jest naprawdę rozwinięty. Działa na nim mnóstwo towarzystw ubezpieczeniowych, a to oczywiście sprawia, że każdy może w łatwy sposób dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się kupowanie polisy online. Zapewne niewiele osób wie, że to Link4 jako pierwsze wyszło z taką właśnie propozycją do swoich klientów i dzisiaj przyjrzymy się temu towarzystwu ubezpieczeniowemu nieco bliżej.

Krótka historia ubezpieczyciela w naszym kraju

Swoją działalność Link4 rozpoczęło w naszym kraju w 2003 roku i tak naprawdę od razu zrewolucjonizowało rynek. Firma jako pierwsza w Polsce zaoferowała bowiem ubezpieczenia direct, a więc takie, które kupuje się w pełni przez internet lub telefonicznie. Być może niektórzy jeszcze pamiętają pierwotne logo firmy, na którym to widniał samochód, a obok niego słuchawka telefonu. Logo to miało dosłownie symbolizować ofertę przygotowaną przez tego ubezpieczyciela.

Początkowo Link4 skupiało się w zasadzie wyłącznie na polisach komunikacyjnych, a więc swoją ofertę przygotowywało dla właścicieli samochodów. Trwało to mniej więcej do 2010 roku, kiedy to firma przeszła kompleksowy rebranding. Zmianie uległo logo, znane nam do dzisiaj, ale także poszerzona została oferta ubezpieczeń.

Firma przestała skupiać się tylko na polisach komunikacyjnych, ale nie ma co ukrywać, nadal kojarzona jest ona głównie z nimi. Sugerują to również reklamy. Prowadzona od dłuższego czasu kampania reklamowa Link4 skupia się jednak głównie na ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Ważnym momentem dla firmy był również rok 2014, kiedy to PZU wykupiło Link4, co przyczyniło się do kolejnego poszerzenia oferty. Jak ubezpieczyciel radzi sobie obecnie?

Aktualna oferta ubezpieczeń

Na chwilę obecną firma skupia się tak naprawdę na 3 głównych kategoriach ubezpieczeń. Znajdziemy tutaj, więc polisy:

 • komunikacyjne,
 • dla domu i mieszkania,
 • podróżne.

W przypadku polis komunikacyjnych, mamy oczywiście kompleksową ofertę, a więc między innymi OC, AC oraz autocasco. Osoby ubezpieczające dom lub mieszkanie, mogą skorzystać zarówno z assistance, jak i z OC w życiu prywatnym. Polisy podróżne to natomiast nic innego, jak ubezpieczenie turystyczne, dedykowane przede wszystkim osobom wyjeżdżającym na wakacje do innych krajów.

Oczywiście w ramach swojej oferty firma dale klientom szerokie możliwości kupowania różnych pakietów dodatkowych. Ubezpieczenie szyby w samochodzie, ochrona bagażu podczas podróży czy NNW to tylko przykłady takich pakietów.

Zawarcie i wypowiedzenie umowy – jak wygląda?

Pionier w branży ubezpieczeń direct musi gwarantować swoim klientom maksymalną wygodę przy podpisywaniu umowy – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Samo zawarcie umowy ogranicza się po prostu do paru kliknięć. Na początek trzeba wypełnić formularz i wprowadzić wszystkie potrzebne dane. Następnie system przygotuje podstawową polisę i ją wyceni.

W kolejny kroku można dowolnie skonfigurować opcje dodatkowe, uzyskując tym samym cenę ostateczną. Jeśli oferta spełni oczekiwania, wystarczy ją zaakceptować. Płatności dokonuje się online i wszystkie dokumenty wysyłane są drogą elektroniczną. Oczywiście ten sam proces można przejść z pomocą konsultanta, kontaktując się z nim telefonicznie.

Wypowiedzenie umowy również nie sprawia żadnego problemu. Wszystko, co trzeba zrobić, to wysłać odpowiednie oświadczenie drogą elektroniczną. Dyspozycję wypowiedzenia można złożyć także oczywiście. Pamiętajcie, że w przypadku polis komunikacyjnych OC, które są obowiązkowe, ubezpieczenie ulega automatycznemu przedłużeniu. Jeśli chcecie z niego zrezygnować, wypowiedzenie trzeba złożyć najpóźniej dzień przed końcem umowy.

Reklamacje

Jeśli zdarzy się sytuacja, w której klient nie będzie zadowolony z polisy, na przykład z procesu wyliczania odszkodowania po zdarzeniu, można oczywiście składać swoje reklamacje.

W tym celu na stronie Link4 dostępne są specjalne sekcje za pomocą, których można składać takie dokumenty. Firma rozpatruje je indywidualnie i, jak zapewnia, zawsze stara się w miarę możliwości realizować to najszybciej, jak tylko się da.

Ceny

Ta firma ubezpieczeniowa niewątpliwie jest bardzo dobrze znana z oferowania stosunkowo atrakcyjnych cen za polisy. Oczywiście nie da się jednoznacznie określić tego, ile konkretne ubezpieczenie będzie kosztować.

Cena zawsze wyliczana jest bowiem indywidualnie, w dużej mierze na podstawie wewnętrznych kryteriów firmy, które nie muszą być do końca znane.

Jeśli jednak chcecie sprawdzić, ile kosztuje konkretna polisa, to wystarczy po prostu zajrzeć na stronę. Znajduje się na niej wygodny w użyciu kalkulator. Z jego pomocą można szybko ustalić koszt polisy i, jeśli będzie on atrakcyjny, po prostu od razu podpisać umowę.

Opinie

Przytaczając historię Link4 nie wspomnieliśmy nic o nagrodach, jakie firma uzyskała, a niewątpliwie są one bardzo istotne. Szczególnie obfity był tutaj rok 2012, gdyż marka zdobyła Laur Konsumenta, oczywiście w kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych direct. To także tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi. Link4 może także pochwalić się tytułem Dobra Marka 2014.

Chyba nie trzeba nikomu udowadniać więc, że firma cieszy się bardzo dobrą opinią pośród klientów. Branża ubezpieczeniowa jest trudna i niełatwo zadowolić każdego.

Nie brakuje z tego powodu komentarzy negatywnych, ale zawsze trzeba je brać z dużym przymrużeniem oka. Większość osób chwali sobie przystępne ceny, możliwość elastycznego dopasowywania zakresu ubezpieczenia oraz wygodę podpisywania umów.

Czy warto się ubezpieczyć?

Ostateczna decyzja oczywiście zawsze pozostaje w Waszej gestii. Pamiętajcie, że ubezpieczenia komunikacyjne OC są normowanie prawnie, a więc nie ma znaczenia, gdzie je kupicie. Jeśli w Link4 będzie najtaniej, to po prostu warto to zrobić.

W innych przypadkach zachęcamy po prostu do porównywania cen. Bardzo możliwe, że właśnie tutaj uda Wam się kupić polisę najtaniej i o zakresie dopasowanym do potrzeb.

Click to rate this post!
[Total: 15 Average: 1.7]

Link4 - opinie klientów:

 1. Michal pisze:

  mam u nich oc i póki co nie ma na co narzekac, oby tak dalej

 2. Milosz pisze:

  mam pytanie czy korzystał ktos z ubezpieczenia mieszkania tej firmy? mam ubezpieczony u nich samochod i jest ok ale nie wiem jak sprawdza sie w przypadku mieszkania…

  1. Bożena pisze:

   Witam, Miałam dom kilka lat. W zeszłym roku wystąpiły 2 małe szkody, w sumie na jakieś 2200zl, niestety w tym roku nikt nie dzwonił jak to mają w zwyczaju z miesiąc do przodu. Zdziwiłam się ale w związku z tym że potrzebuję ubezpieczenia, zadzwoniłam sama
   Jaką dostałam odpowiedź? Że nie są zainteresowani ubezpieczeniem mojego domu bo…..w zeszłym roku Miałam 2 szkody. Po prostu stałam się niewygodnym klientem. Poprosiłam o zapis w tej sprawie, usłyszałam że to wewnętrzne ustalenia i zapisu nie ma. Rozumiem gdyby podwyższyli składkę jak to ma miejsce w przypadku OC. Ale gdzie tam, nie istniejemy dla nich. Dlatego nie polecam tej firmy.

   1. Anonim pisze:

    Słusznie też nie polecam na siłę chcą wcisnąć ubezpieczenie na samochód mimo wypowiedzenia wcześniejszego by nie było odnowienia polisy.Nie zapłaciłam za polisę bo zrezygnowałam a teraz maj problem bo straszą mnie Windykacja i Rejestrem niesolidnych dłużników.Dokumentow umowy nie dostałam wszystko na telefon było załatwiane i wcześniej informowałam o rezygnacji z Polisy.Bo lepsze warunki miałam w PKO MOTO.Dużo nerwów mnie kosztuje to odwołanie które nie chcą przyjąć.Nie solidna firma i bardzo niegrzeczna obsługa.

  2. adam pisze:

   czas oczekiwania na likwidacie szkody jest bardzo dugi

  3. Piotr pisze:

   Przestrzegam przed ubezpieczeniem majątkowym w Link4. Mieszkanie ubezpieczone m.in. od wandalizmu, z opcją wynajmu. Kiedy lokal został zdewastowany zaczęło się szukanie wszystkiego, żeby tylko pozbyć się odpowiedzialności. Wymagają, żeby znać na pamięć warunki OWU (prawie 40 stron), ale kiedy natychmiast po szkodzie dzwoniłem do Link 4 z pytaniem o procedurę postępowania w takim przypadku, nikt nie pokierował jak we właściwy sposób postępować. Na tym to polega. Bardzo chętnie wezmą składkę a później zrobią wszystko, żeby odszkodowania nie zapłacić. Najemcy przed wyprowadzką zrobili jakąś imprezę, mieszkanie zdemolowali, uciekli, ale Link 4 na podstawie zdjęć orzekło, że to nie jest demolka. Rzeczoznawcy na oględziny przysłać nie chcieli. Szkoda, że nie można wrzucić tu zdjęć bo by można było zobaczyć czy to co jest na zdjęciach to nie wandalizm.

 3. janek pisze:

  korzystam z ubezpeiczenia samochodu od dwoch lat. Niedawno sprawdzilem ich w praktyce bo milem wypadek. spisali sie ok i wszystko przebiegło sprawnie. moge polecic.

 4. majka pisze:

  wszystko byo dobrze gdyby nie to ze długo czeka sie na odszkodowanie. Fakt wyplacili ale psoro czasu trzeba czekac i za to minus. Poza tym są w porządku.

 5. a jak wysokie jest AC u nich. chciałabym je wykupić ale ceny są naprawdę spore w większosci towarzystw…

 6. Link4 – 14.07.24 – zamów rozmowę z LINK4 i sprawdź ile zaoszczędzisz

 7. mirek pisze:

  No AC jak w wiekszosci firm nie nalezy do najtanszych. Poza tym wysokosc zalezy od wielu czynnikiow. Ja mam samohod n kredyt i musialem wziac AC. Mam z Link4 o i fakt tanio nie jest ale i tak mniej zapłacilem niz w innych towarzystwach

 8. Parę lat temu miałem w Link4 ubezpieczony samochód, po prawie 11 miesiącach ubezpieczenia (w tedy był termin wypowiedzenia 1 m-c) poszedłem do nich, aby zapoznać się z nową ofertą. A tu polisa na nowy rok wzrosła prawie o 100 %, bo do tej pory podobno korzystałem z promocji o której nic nie wiedziałem. Złożyłem wypowiedzenie zgodnie z terminem i ubezpieczyłem się gdzie indziej. Po dwóch latach przychodzi od nich list z zawiadomieniem o kontynuacji ubezpieczenia i zaległych opłatach, oraz groźbą wszczęcia postępowania komorniczego. Na szczęście znalazłem kopię wypowiedzenia i sprawa się zamknęła, ale nie sądzę, że był to przypadek. Od tamtej pory nigdy w Link 4.

 9. Marcin Ziętarski pisze:

  Żenada. Czekam na naprawę samochodu ponad dwa miesiące bo Link4 nie godzi się z opinią dwóch rzeczoznawców i cały czas odsyła kosztorys do firmy naprawiającej samochód. Ale najlepszy jest myk z samochodem zastępczym – na dwa dni. Na pytanie dlaczego tak krótko – bo tak jest w opisie naprawy 🙂 Lakierowanie zderzaka, wymiana drzwi + lakierowanie, naprawa i lakierowanie błotnika – 2 dni. Brawo dla Link4. Jedna wielka ściema. Brak kompetentnych pracowników.

 10. GOSIA pisze:

  Link 4 nagminnie odrzuca kosztorysy naprawy. Twierdza, ze nie sa firma , ktora robi prezenty. Zenujace stwierdzenie w stosunku do osoby poszkodowanej, chcacej doprowadzic jedynie samochod do stanu sprzed kolizji!!!

 11. bodzio pisze:

  Najgorsze dziadostwo z jakim miałem do czynienia, potrafią tylko brać ale jak przychodzi do wypłaty odszkodowania, to wszystko robią aby zaniżyć. Można natknąć się na takie uzasadnienie zaniżenia odszkodowania „ponad normatywny przebieg pojazdu” albo uwzględniamy 10% zniżkę na zakup części. Dziadostwo i nic po za tym!!!!!!!

 12. Adam pisze:

  czas oczekiwanie na wypłatę odszkodowania trwa bardzo długo i coś czuję że bez sadu się nie uda z nimi dogadc

  1. Kierowca pisze:

   Nie polecam tej filmy obiecują takie bajery jak kasa wraca A jak zobaczą ta nazbierasz troche więcej niż 300zl to zawsze znajdą coś zebg ci wyzerować kasę.

 13. Svilana Oliinyk pisze:

  Nie polecam…. Uszkodzony 3 elementy zderzak, błotnik tył, światło tył wyceniła mi pani z Link 4 na 722 zł.brutto …..

 14. Michał B pisze:

  Nie polecam tej firmy(Link 4) niby ubezpieczeniowej. Od 4 lat okłamują kolejne firmy ściągające zadłużenia o niby nie zapłaconej składce za ubezpieczenie samochodu gdy faktycznie polisę miałem płatną w jednej płatności (opłaconej w ciągu tygodnia) a nie na raty. Kolejne firmy dzwonią do mnie i żądają spłaty. obecnie skierowali sprawę do sądu w Lublinie, który nawet nie sprawdził jak wygląda umowa i wystawił nakaz zapłaty. Firma kłamie od samego początku i nie ma możliwości zrobić z nią porządku.

 15. Michał B pisze:

  Nie polecam tej firmy(Link4) niby ubezpieczeniowej. Od 4 lat okłamują kolejne firmy ściągające zadłużenia o niby nie zapłaconej składce za ubezpieczenie samochodu gdy faktycznie polisę miałem płatną w jednej płatności a nie na raty. Polisa opłaciłem w jednej płatności w terminie 7 dni jako całą kwotę z ubezpieczenia. Kolejne firmy dzwonią do mnie i żądają spłaty. Obecnie skierowali sprawę do sądu w Lublinie, który nawet nie sprawdził jak wygląda umowa i że w umowie nie było żadnych rat , i wystawił nakaz zapłaty. Firma kłamie od samego początku i nie ma możliwości zrobić z nią porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *