Agoda – opinie w 2024. Czy TERAZ warto korzystać? Sprawdziliśmy!

Osoby dużo podróżujące po świecie, zapewne doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak kłopotliwe bywa rezerwowanie noclegów w hotelach.

Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu na poszukiwania takich miejsc w docelowym kraju podróży, a podczas samej rezerwacji nierzadko przeszkodą okazuje się bariera językowa. Na szczęście z pomocą przychodzi internet, a konkretniej serwis Agoda.com. Jeśli chcesz ułatwić sobie podróżowanie po świecie z nocowaniem w różnych krajach, zdecydowanie powinieneś się nim zainteresować. Sprawdź już teraz, co to jest, jakie usługi zapewnia i co sądzą o nich sami klienci – zapraszamy do lektury!

Jak z jakością usług w Agoda.com?

Firma chwali się wysoką jakością usług, dając wszystkim użytkownikom gwarancję najniższej ceny.

Jakie są przeważające opinie?

Opinie na temat tej firmy są bardzo mieszane i trudno jednoznacznie wskazać, czy przewaga dotyczy ocen pozytywnych czy negatywnych.

Czy można polecić Agoda.com?

Niewątpliwie serwis ten warto polecić wszystkim osobom często podróżującym po świecie. Nawet w przypadku zrezygnowania z rezerwacji noclegów za jego pośrednictwem, można ogólnie zorientować się w ofercie noclegowej dla danej lokalizacji.

Serwis Agoda.com – co to jest i do kogo kieruje swoją ofertę?

Agoda.com to jeden z kilku funkcjonujących od lat serwisów internetowych specjalizujących się w szeroko pojętych usługach związanych z rezerwacją hoteli. Jest spółką notowaną na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ, która ma swoje główne siedziby w zasadzie na każdym kontynencie. Jej oddziały znajdują się bowiem m.in. w Tokio, Sydney, Budapeszcie czy Kuala Lumpur. Istnieje na rynku od końca ubiegłego stulecia i, choć największą popularnością cieszy się w Azji, tak od kilku lat coraz bardziej zaskarbia sobie zaufanie klientów europejskich.

źródło: https://www.agoda.com/pl-pl/

No dobrze, ale w takim razie czym jest serwis Agoda.com? To tak naprawdę strona zrzeszająca w sobie ogromną ilość systemów rezerwacji hoteli z całego świata. Jak można dowiedzieć się z oficjalnych informacji, celem powstania tej firmy było ułatwienie osobom podróżującym wyszukiwanie oraz rezerwowanie noclegów. Strona ta kieruje więc swoją ofertę głównie do osób często jeżdżących po świecie, np. w celach biznesowych. Jednak jest to także świetne miejsce dla użytkowników okazjonalnych, którzy m.in. planują swoje wyjazdy wakacyjne.

Co oferuje ten serwis?

Zakwaterowanie jest niewątpliwie główną ofertą tego serwisu. Korzystając z niego, można rezerwować nie tylko miejsca w hotelach, ale także m.in. w:

 • pokojach gościnnych,
 • apartamentowcach,
 • obiektach wypoczynkowych,
 • hostelach,
 • bungalowach.

Na tym jednak nie koniec, gdyż od pewnego czasu Agoda.com mocno rozwija inne usługi związane z turystyką. W efekcie dziś użytkownicy tego serwisu mogą także w szybki sposób planować sobie loty i od razu rezerwować oraz opłacać wszystkie potrzebne bilety. Istnieje nawet możliwość zorganizowania sobie transferu lotniskowego taksówkami.

źródło: https://www.agoda.com/pl-pl/

Zasada działania tego portalu jest niezwykle prosta i opiszemy ją na przykładzie rezerwacji noclegu. Na początek musisz w wyszukiwarce podać datę pobytu, a więc czas przyjazdu oraz wyjazdu.

Następnie wskazujesz interesujące Cię miejsce na świecie, mogąc od razu wybrać, czy podróżujesz sam czy szukasz pokoju dla większej liczby osób. Teraz pozostaje Ci już tylko uruchomić wyszukiwarkę. Efektem tego będzie lista wyników ukazująca wszystkie punkty noclegowe spełniające wskazane przez Ciebie kryteria, w których powinny być wolne miejsca. Możesz ją dodatkowo filtrować lub sortować np. pod kątem ceny.

Gdy wybierzesz interesujący Cię hotel, apartament czy inny obiekt, znajdziesz na jego karcie mnóstwo związanych z nim szczegółów. Dowiesz się m.in. jakie są udogodnienia dla gości, poznasz dokładną lokalizację, przeczytasz recenzje i sprawdzisz, które dokładnie pokoje są wolne i jaki jest ich standard.

Jeśli dana oferta Cię zainteresuje, możesz od razu przejść do systemu rezerwacji online. Agoda gwarantuje tutaj swoim użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa oraz proste procedury rezerwowania noclegów.

Kwestie reklamacji – za co odpowiada serwis Agoda.com?

Jeśli zainteresowała Cię oferta serwisu Agoda.com, musisz koniecznie pamiętać o jednej kwestii – jest on tylko pośrednikiem w procesie rezerwacji. Firma w swoim regulaminie jasno wskazuje, że niestety nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne niezgodności w opisach ofert znajdujących się na stronie ze stanem rzeczywistym. Wszelkie reklamacje należy więc kierować bezpośrednio do obiektu, w którym nocleg został zarezerwowany i który nie spełnił oczekiwań lub był niezgodny z ofertą.

źródło: https://www.agoda.com/pl-pl/

Dokonując rezerwacji, unikaj więc kierowania się emocjami i podchodź z pewnym dystansem do wyjątkowo niskich cen. W przypadku takich obiektów najlepiej wybieraj te, które mają dużo opinii, gdyż to zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

Warto też podkreślić, że Agoda.com prowadzi program „preferowanych partnerów”. Z założenia mają to być sprawdzone obiekty noclegowe, lepiej pozycjonowane w serwisie i przede wszystkim takie, z których korzystanie powinny być obarczone najmniejszym ryzykiem.

Ceny

Portal sam z siebie nie pobiera prowizji od użytkowników – te naliczane są partnerom za każdą rezerwację, a więc osobom wystawiającym ofertę danego obiektu noclegowego. Co do samych cen noclegów, jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna. Niewątpliwie wiele osób chwali sobie ten serwis, podkreślając fakt, że wiele miejsc noclegowych jest tam dostępnych w niższych cenach, niż na stronach konkurencyjnych. Oczywiście dużo zależy tutaj od momentu dokonywania rezerwacji oraz przede wszystkim tego, z jak dużym wyprzedzeniem się to robi.

Pamiętaj, że im wcześniej się zdecydujesz, tym na bardziej atrakcyjną ofertę możesz liczyć. Miej także świadomość, że w niektórych przypadkach ewentualne anulowanie rezerwacji wiąże się z pewnymi kosztami.

Opinie?

Niestety biorąc pod uwagę opinie, serwis Agoda.com, a przynajmniej jego polska wersja, cieszy się dość mieszanymi ocenami. W popularnym systemie Trustpilot ma on obecnie ponad 35 tysięcy recenzji, z których łączna nota to zaledwie niecałe 2 gwiazdki na 5 możliwych.

Choć jest sporo opinii pozytywnych, tak niestety na pierwszy plan wychodzą głównie te nieprzychylne firmie. Pośród najczęściej pojawiających się zarzutów można wymienić to, że podobno choć niektóre rezerwacje teoretycznie można odwoływać za darmo, tak ostatecznie są pobierane opłaty.

Pojawiają się także informacje o tym, że serwis sam wycofuje rezerwacje, bez informowania o tym użytkownika, choć zwraca wtedy pieniądze.

Czy warto korzystać z Agoda.com?

Jeśli dużo podróżujecie po świecie, serwis taki jak Agoda.com niewątpliwie może bardzo ułatwić Wam życie. Nawet, jeśli obawiacie się opłacania noclegów za jego pośrednictwem, tak jest on świetnym miejscem po prostu do poszukiwania obiektów noclegowych. Oczywiście kwestie związane z dokonywaniem rezerwacji muszą być w pełni Waszą indywidualną decyzję. Jeśli jednak zdecydowaliście się to zrobić, zachęcamy do podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy.

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 3]

Agoda - opinie z forum:

 1. Orientuje się ktoś, czy serwis ten ma jakiś program partnerskich, w ramach którego można otrzymywać jakieś bonusy za częste rezerwacje?

 2. Jeśli zdecydowałabym się zarezerwować tam nocleg, to jakie są dostępne metody płatności?

 3. Ile czasu ma się na to, aby dokonać bezpłatnego anulowania rezerwacji i w ogóle jaka jest opłata, jeśli zrobi się to w późniejszym terminie?

 4. Mehmet pisze:

  Serwis ok ale ewentualne zmiany czy modyfikacje do rezerwacji, które przy bezpośredniej rezerwacji w placówce przechodziłyby bez problemu tutaj stanowią mega wyzwanie.
  Ciężko się z kimś skontaktować mailowo, infolinia dzwoni z Hongkongu, na pytania do hotelu nikt nie odpowiada. Także owszem ceny niższe ale jest ryzyko….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *