Kiwi.com – jak sprawuje się usługa? Sprawdziliśmy! Zobacz opinie na końcu!

Dużo podróżujesz po świecie w celach turystycznych, biznesowych lub po prostu rodzinnych? Jeśli tak, to zapewne nie raz przytrafiło Ci się już zmarnować mnóstwo czasu na rezerwację biletów u różnych przewoźników.

Zrobienie tego może być nawet skomplikowane szczególnie wtedy, gdy podróż obejmuje konieczność korzystania np. z kilku środków transportu. Oczywiście w XXI wieku z pomocą przychodzi internet i działające w nim portale, które teoretycznie mają ułatwiać organizowanie podróży nawet w najdalszy kraniec świata.

Stron takich jest wiele, ale przed skorzystaniem z którejkolwiek z nich powinieneś upewnić się, że jest wiarygodna i można jej zaufać. Jedną z nich jest Kiwi.com – portal, o którym w ostatnich latach sporo można usłyszeć. Co dokładnie oferuje i przede wszystkim czy jest miejscem godnym zaufanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Czym jest portal Kiwi.com?

źródło: https://www.kiwi.com/pl/

Portal internetowy Kiwi.com istnieje dość długo na rynku, gdyż od roku 2012 i sam siebie określa jako rewolucję w branży planowania podróży po świecie. Jak można dowiedzieć się z oficjalnych komunikatów, jego dwaj założyciele odkryli nieznaną w tamtym czasie technologię Virtual Interlining i od razu postanowili wykorzystać tę wiedzę.

Otworzyli portal, który korzystając z niej, pozwala osobom z całego świata rezerwować różnego rodzaju połączenia pasażerskie. Jak można dowiedzieć się z samej strony, serwis ten każdego dnia rejestruje ponad 100 tysięcy odwiedzin i jednocześnie rezerwuje tysiące biletów.

Warto tutaj wyjaśnić, co kryje się pod pojęciem Virtual Interlining. Chodzi tutaj o technologię, która umożliwia rezerwowanie biletów na podróż u różnych przewoźników, w tym także tych, którzy teoretycznie nie prowadzą ze sobą współpracy. W skrócie można więc wskazać, że jest to planer wyjazdów, który pozwala zarówno znaleźć korzystne połączenie, jak i od razu zarezerwować bilety na wszystkie związane z nim środki komunikacji zbiorowej.

Firma Kiwi.com na każdym kroku chwali się tym, że jest w stanie zorganizować nawet najbardziej nietypowe połączenia i to dosłownie do każdego zakątka świata. Jeśli wierzyć zapewnieniom, nad rozwojem umożliwiającej to technologii nieustannie pracują setki doświadczonych programistów. Na oficjalnej stronie pojawia się także opis celu tej firmy – ma w planach zostanie globalnym superoperatorem połączeń, oczywiście w formie internetowej, a to oznacza, że byłaby pionierem.

Kiwi.com chwali się tym, że aż 96% wszystkich rezerwacji odbywa się w formie zautomatyzowanej. Co w takim razie z resztą? Według zapewnień ich obsługą zajmują się doświadczeni brokerzy, kontaktujący się bezpośrednio z klientami.

Co wyróżnia ofertę tego portalu?

Firma na każdym kroku chwali się tym, że jej portal jako jedyny w internecie daje możliwość dosłownego zaplanowania podróży z punktu A do B. Oznacza to, że można tam nie tylko rezerwować loty z jednego lotniska na drugie.

Popularne kierunki z kiwi.com. Źródło: https://www.kiwi.com/pl/

Do początkowego portu lotniczego należy dojechać, a z docelowego oczywiście dotrzeć do jakiegoś innego miejsca. Według zapewnień Kiwi.com te dodatkowe etapy także można zaplanować za pośrednictwem portalu i, co ważne, od razu zarezerwować potrzebne bilety.

Co więcej, przewagą nad konkurencją ma być to, że do trasy z miejsca A do B można z powodzeniem dodawać jeszcze punkty pośrednie. W ten sposób łatwo jest planować nawet najdłuższe i bardzo złożone podróże, niezależnie od tego, z usług ilu przewoźników trzeba korzystać.

Jakie rezerwacje można wykonać za pośrednictwem tej strony?

Oczywiście podstawową usługą portalu Kiwi.com jest to, co dość dobrze zdążyliśmy już opisać – planowanie podróży i rezerwowanie związanych z nią biletów. Jednak, jak podkreśla sama firma, jej oferta nieustannie ewoluuje, obejmując coraz więcej usług. Tym samym obecnie w serwisie można rezerwować także samochody na wynajem i miejsca noclegowe.

Dodatkowo na stronie przedstawiane są różne ciekawe porady dla osób często podróżujących. Dużą zaletą korzystania z tego serwisu jest także możliwość zapoznawania się z aktualnymi promocjami na połączenia, np. lotnicze.

Jak działa rezerwacja podróży na portalu?

Aby zaplanować podróż za pośrednictwem tego portalu, wystarczy skorzystać z prostej w obsłudze wyszukiwarki połączeń. W tym celu należy wpisać punkt początkowy oraz końcowy, a do tego ewentualnie pośrednie.

Jak chwali się firma, specjalnie opracowany algorytm prześledzi oferty wszystkich przewoźników i zaplanuje optymalną trasę (pokazując kilka propozycji). Jeśli któraś z nich spełni oczekiwania, wystarczy zarezerwować bilety.

kierunki podróży. Źródło: https://www.kiwi.com/pl/

Od tej pory w gestii klienta ma pozostawać jedynie dokonanie płatności. Kiwi.com ma zająć się wszystkimi pozostałymi rzeczami, a więc rezerwacją biletów u przewoźników, załatwieniem formalności oraz przesłaniem wszystkich potrzebnych dokumentów.

Co warto dodać, firma stosuje tzw. limity rezerwacyjne. Jeśli w międzyczasie ceny biletów zwiększą się, ale w zakresie ustalonego wcześniej limitu, portal sam opłaci różnicę bez informowania o tym klienta.

Czy rezerwacje dokonane na Kiwi.com można anulować?

Jak zapewnia firma, anulowanie dokonanych rezerwacji jest możliwe, ale w każdym przypadku stanowi kwestię do indywidualnego rozpatrzenia.

Możliwość zrezygnowania z biletów oraz otrzymania zwrotu pieniędzy ma zależeć bowiem od wielu czynników, w tym nie zawsze zależnych od samego portalu. Co ważne, jeśli do anulowania dojdzie nie z winy rezerwującego, ale przewoźnika, Kiwi.com ma proponować alternatywne opcje podróży.

Co o portalu sądzą jego użytkownicy?

Choć oferta tego portalu wydaje się całkiem ciekawa, tak ku naszego zaskoczeniu opinie na jego temat są mocno mieszane. W popularnym systemie Trustpilot firma ma wystawionych ponad 67 tysięcy recenzji, z których doświadczenia są mieszane. Na chwilę obecną ogólna ocena to ok 3 gwiazdki na 5 możliwych.

przykładowa opinia pozytywna. Źródło: https://pl.trustpilot.com/review/kiwi.com

W negatywnych opiniach dość często powtarzają się informacje mówiące o problemach ze zwrotem pieniędzy po anulowaniu rezerwacji. Czasem pojawiają się także wpisy mówiące o tym, że pojawiają się dodatkowe opłaty, o których firma nie informuje klientów wprost.

Jednak aby być uczciwym, należy podkreślić, że jednak duża część użytkowników jest zadowolona z usług oferowanych przez Kiwi.com.

Czy warto dokonywać rezerwacji na tym portalu?

Niewątpliwie portal ten prezentuje się dość ciekawie i warto zajrzeć na niego, aby bliżej przyjrzeć się jego możliwościom. Na pewno dostępna tam wyszukiwarka stanowi ciekawy sposób na planowanie podróży, szczególnie tej dalekiej.

Natomiast decyzję o tym, czy dokonacie za jego pośrednictwem rezerwacji np. biletów lotniczych, musicie podjąć samodzielnie. Jeśli zdecydowaliście się na ten krok, koniecznie opiszcie swoje doświadczenia!

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 1.7]

kiwi.com - opinie z forum:

  1. adam pisze:

    Ktoś orientuje się, czy w przypadku rezerwacji biletów lotniczych oni dostarczają karty pokładowe czy samemu się trzeba o to postarać?

  2. Jak wygląda kwestia rezerwowania samochodów? Oni opłacają wszystko czy tylko rezerwują termin, a opłaty realizuje się na miejscu?

  3. franke pisze:

    Ile ma się czasu od dokonania rezerwacji w tym serwisie na zrezygnowanie z niej bez konsekwencji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *