Dr Smile – opinie z forum, cennik [akt. 2024]. Warto skorzystać??

Krzywe zęby to problem, który dotyka wiele osób na całym świecie. Może wpływać na niezbyt korzystny wygląd uśmiechu, ale przede wszystkim bywa, że niesie za sobą konsekwencje zdrowotne.

Krzywe, nachodzące na siebie zęby są bardziej podatne na uszkodzenia i, co za tym idzie, rozwój próchnicy. Jednocześnie mogą prowadzić do poważnych wad zgryzu, które to powodują pewien dyskomfort podczas spożywania posiłków. Wszystko to można oczywiście korygować, korzystając z profesjonalnych aparatów ortodontycznych.

Ich wadą jest jednak wysoka cena, a do tego konieczność montażu oraz później demontażu metalowych elementów na zębach, czym oczywiście zajmuje się stomatolog. Jednak okazuje się, że na rynku istnieje pewna alternatywa – to wykonana z przeźroczystego materiału nakładka Dr Smile. Czym jest, na czym polega jej działanie i czy faktycznie warto z niej korzystać?

Czym jest Dr Smile?

To produkt stomatologiczny, który z założenia przeznaczony jest do praktycznie bezinwazyjnego prostowania zębów. Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony jego dystrybutora, na świecie stosuje się go od lat…ale firma podjęła się zadania jego unowocześnienia. Działa od 2017 roku i jeśli wierzyć podawanym przez nią informacją, wyleczyła w tym czasie ponad 50 tysięcy osób – oczywiście chodzi tutaj o kwestię prostowania zębów.

Jak zapewnia dystrybutor, nakładka Dr Smile ma być świetną alternatywą dla klasycznych aparatów ortodontycznych. Wynika to z kilku aspektów, z których najważniejsze to:

 • dużo niższa cena,
 • niewielka inwazyjność – brak konieczności doczepiania elementów do zębów,
 • komfort noszenia i wysoka estetyka – nakładka ma być praktycznie niewidoczna dzięki wykonaniu jej z przeźroczystego materiału.

Zainteresowało Cię to, ale zastawiasz się, jak tego typu rzecz ma pasować każdemu, skoro zgryz, kształt i wielkość zębów są kwestią indywidualną, a i samo ich skrzywienie może być różne? Odpowiedź jest prosta – nakładki Dr Smile przygotowywane są indywidualnie na zamówienie klienta.

Korzystanie z nakładek na zęby Dr Smile – jak wygląda procedura?

Aby w ogóle rozpocząć przygodę z produktem Dr Smile, musisz umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Odpowiedzialna za ich dystrybucję firma współpracuje z kilkudziesięcioma tego typu placówkami, które znajdują się w większości dużych miast w Polsce. Celem wizyty jest przede wszystkim przejście procesu kwalifikacyjnego.

Stomatolog weryfikuje stan uzębienia i wydaje decyzję, czy w konkretnym przypadku stosowanie tego produktu będzie możliwe. Jeśli można go używać, przedstawiony zostaje plan leczenia, obejmujący zarówno symulację, jak i przede wszystkim czas. Jest to o tyle ważne, że użytkowanie Dr Smile wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty, która zależna jest od stopnia skrzywienia zębów.

Jak gwarantuje firma, na tym etapie można jeszcze w każdej chwili zrezygnować z oferty. Jeśli jednak klient zdecyduje się na nią, stomatolog wykona skan 3D zębów. To właśnie na jego podstawie przygotowana zostanie nakładka do ich prostowania.

Następne kroki, oprócz uiszczenia stosownej opłaty, to:

 • oczekiwanie na dostawę nakładek – wysyłane są pod wskazany przez klienta adres, a firma uprzedza, że czas produkcji może wynieść nawet kilka tygodni,
 • zapoznanie się z instrukcją po dostarczeniu paczki,
 • pierwsze założenie nakładek na zęby, a następnie noszenie ich zgodnie z planem leczenia.

Warto podkreślić, że firma zaleca używanie Dr Smile przy wsparciu aplikacji na urządzenia mobilne. Można wysyłać za jej pośrednictwem zdjęcia postępów leczenia. Jak zapewnia dostawca, fotografie są analizowane przez specjalistów, którzy w razie potrzeby doradzają pacjentom, co zmienić w obecnie prowadzonej terapii.

źródło: https://drsmile.pl

Ile kosztuje prostowanie zębów z wykorzystaniem tych nakładek?

Zacząć należy od tego, że sama wizyta w gabinecie stomatologicznym, opracowanie planu leczenia oraz wykonanie skanu 3D zębów są bezpłatne. To właśnie na tym etapie klient może jeszcze zrezygnować ze skorzystania z oferty. Opłata pobierana jest za nakładkę oraz sam proces leczenia i zależy od stopnia jego zaawansowania. Z reguły po prostu im większy problem z uzębieniem, tym wyższa opłata, która waha się średnio od paru do nawet kilku tysięcy złotych.

źródło: https://drsmile.pl

Co bardzo istotne, korzystając z oferty, można od razu zdecydować się na płatność w ratach. Firma oferuje bowiem kredyt dla swoich klientów, proponując 3 plany ratalne:

 • 153 zł miesięcznie – 56 rat dla lekkiego planu leczenia,
 • 167 zł miesięcznie – 72 raty dla planu leczenia o średnim stopniu intensywności,
 • 211 zł miesięcznie – również 72 raty, ale w przypadku najcięższych przypadków związanych z prostowaniem zębów.

Oprocentowanie zależne jest m.in. od długości kredytu. Do tego istnieje możliwość obniżenia okresu kredytowania do 36 miesięcy oraz oczywiście dokonania płatności jednorazowej z góry. Co warto dodać, w razie chęci kontynuacji leczenia po zakończeniu tego pierwszego, można się tego podjąć nawet za 0 zł.

Co o Dr Smile myślą sami użytkownicy?

Na koniec warto przyjrzeć się jeszcze opiniom osób, które według własnych zapewnień stosowały te nakładki na zęby. Nie da się ukryć, że duża część z nich jest bardzo pozytywna.

źródło: trustpilot

Użytkownicy chwalą sobie m.in. zadowalającą skuteczność działania i zgodność leczenia z opracowanym planem, w tym czasową. Pojawiają się także informacje, że nakładki Dr Smile są praktycznie niewidoczne dla osób postronnych. Zwracamy jednak uwagę na to, iż niektórzy wskazują dyskomfort przez pierwsze dni ich użytkowania, kiedy to muszą się ułożyć. Tu należy podkreślić, że nakładki wymieniane są na nowe co 2 tygodnie.

Niestety jednak pojawiają się także opinie negatywne. Niektóre osoby są niezadowolone, twierdząc, że ich plan leczenia nie miał żadnego pokrycia z rzeczywistością. Są także informacje mówiące o tym, że skontaktowanie się z obsługą klienta firmy dostarczającej nakładki jest bardzo trudne.

Czy warto prostować zęby z użyciem tych nakładek?

Nie mamy zamiaru nikogo przekonywać do tego, aby korzystał z Dr Smile. Decyzję o takiej formie prostowania zębów każdy musi bowiem podjąć we własnym zakresie. Warto jednak jeszcze raz podkreślić, że sama wizyta kontrola w gabinecie stomatologicznym oraz opracowanie planu leczenia są darmowe.

Z tego powodu zainteresowane osoby mogą po prostu bez zobowiązań nieco dokładniej zapoznać się z całą ofertą i dopiero wtedy podjąć decyzję o ewentualnym skorzystaniu z niej.

Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 3.2]

Dr Smile - opinie z forum:

 1. ewaa pisze:

  Czy te nakładki nie przeszkadzają w takim codziennym funkcjonowaniu, można w ogóle tym jeść?

  1. nie znam sensownych nakładek z którymi mozna jesc. tzreba sciagnac do jedzenia

 2. mich pisze:

  ile czasu trwa przeciętnie noszenie aparatu

  1. adam pisze:

   na stronie dr smile pisza ze od 4 do 9 miesiecy.

 3. Bardzo zastanawia mnie to, czy te nakładki zakłada się na noc, czy także w dzień, a może w ogóle nosi się to przez całą dobę? Ktoś stosował i może mnie oświecić?

  1. Nosi się 22h/dobę, zdejmujemy tylko do jedzenia, picia itd 🙂

 4. NataliaM pisze:

  Moje leczenie trwało (tylko!) 3 miesiące, co bardzo mnie zaskoczyło. Nakładki nosi się 22h/dobę, zdejmujemy tylko do jedzenia, picia itd. Pierwsze wrażenie było dziwne, inne, ale po 2 dniach już zapomniałam, ze nosze nakładki. Ogólnie jestem zadowolona, zęby są proste, aż chce się uśmiechać 😉 zdecydowanie lepsza opcja niż tradycyjne aparaty z drutami.

  1. Iwona pisze:

   A jeśli mogę zapytać jaką wadę pani leczy/leczyła nakładkami? Była ona lekka czy raczej średnio- ciężka, ale co najważniejsze czy miała pani do wykonania zabieg strippingu? Pozdrawiam

  2. Domi pisze:

   Hej, powiedz Kochana, jaki był u Ciebie koszt leczenia przez te 3 miesiące?

 5. Ktoś wie z jakim bankiem jest umowa na większą ilość rat? Jak wygląda umowa?

 6. Igor pisze:

  Noszę nakładki. Zdejmuję je do jedzenia, normalnie w nich piję herbatę, kawę, niestety jestem nałogowcem więc też palę…Nakładki nosi się dwa tygodnie, potem zmienia na kolejne także nawet te odbarwienia ledwo co widać.

  1. justyna pisze:

   czy takie nakładki moze stosować nastolatek ? 14 lat ? zamiast zwykłego aparatu ??

 7. Kasia pisze:

  Polecam !!!
  Całe leczenie przebiega pomyślnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *