Myheritage – opinie. Co myślicie w 2024? My już wiemy z czym to się je!

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad przeszłością swojej rodziny? Masz absolutną pewność, że znasz większość osób ze swojego rodu, a przynajmniej poznałeś ich historię i pochodzenie?

Ustalenie pewnych rodzinnych powiązań na własną rękę często jest praktycznie niewykonalne. Niektórzy mogli się ze sobą na dobre pokłócić, inni rozjechali się po świecie, a i zawsze ktoś mógł trafić np. do rodziny zastępczej, będąc adoptowanym. Z pewnością wielu ludzi chciałoby zbudować bardzo dokładne drzewo genealogiczne swojego rodu i okazuje się, że dzięki nowoczesnym technologiom jest to możliwe.

Z pomocą przychodzą serwisy internetowe, które dają dostęp do potężnych baz z informacjami o lokalnych społecznościach z całego świata. Jednym z nich jest Myheritage – sprawdź już teraz, co to za miejsce, co oferuje i czy warto się nim zainteresować!

Myheritage – co to za portal?

Jest to jeden z wielu od lat istniejących serwisów genealogicznych, czyli portali skupiających się na udostępnianiu ludziom funkcji umożliwiających odnajdywanie dawnych przodków, jak i bliskich obecnie żyjących. Unikalność Myheritage polega w dużej mierze na tym, że firma oferuje wykonanie specjalistycznych badań DNA. Uzyskane wyniki mają dostarczyć bezcennych informacji związanych z pochodzeniem, które z kolei ułatwią poszukiwanie przodków.

Warto tutaj podkreślić, że serwis ten wzbudza pewne kontrowersje związane z publikacją danych osobowych, w tym zdjęć. Z naszej analizy wynika jednak, że wszystko to jest efektem nieznajomości regulaminu portalu. Jeśli użytkownik chce na stronie udostępnić np. zdjęcie swoje wraz z inną osobą, musi mieć od niej zgodę na to. W przeciwnym wypadku publikacja informacji jest zabroniona, a samą galerię należy zablokować przed dostępem osób z zewnątrz.

źródło: https://www.myheritage.pl/

Skupmy się jednak na samej ofercie Myheritage. Przedsiębiorstwo istnieje już od 2003 roku, mając swoją siedzibę główną na terenie Izraela, choć w rzeczywistości swoje korzenie ma na terenie Europy.  Może pochwalić się m.in.:

 • miliardami rekordów genealogicznych z przestrzeni setek lat,
 • stale rozwijaną bazą informacji pochodzących z nagrobków,
 • nowoczesnym algorytmem ułatwiającym poszukiwanie przodków,
 • bardzo rozbudowanym, ale jednocześnie przejrzystym i prostym w obsłudze systemem budowy drzewa genealogicznego.

Wszystko to sprawia, że użytkownicy tego serwisu mają ogromne możliwości w zakresie poszukiwania przedstawicieli swoich rodów w zasadzie na terenie całego świata. Co więcej, za zgodą drugiej osoby, jeśli żyje, istnieje nawet możliwość podjęcia próby kontaktu bezpośrednio poprzez serwis. Możliwości są ogromne, ale od czego należy zacząć?

Jak działa ten serwis?

Budowę swojego drzewa genealogicznego za pośrednictwem tego serwisu warto zacząć od wykonania testu DNA. Za odpowiednią opłatą można tam zamówić zestaw do pobrania próbki, którą następnie trzeba odesłać do laboratorium. Jak zapewnia firma, badania są wykonywane w terminie od 3 do 4 tygodni, a uzyskane wyniki przetwarzane do postaci cyfrowej i udostępniane online użytkownikowi.

To w tym momencie ujawnia się pewna ważna wyjątkowość serwisu Myheritage. Próbki DNA są dokładnie analizowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jak zapewnia firma, pozwala to na uzyskanie informacji związanych m.in. z pochodzeniem etnicznym, a więc ustalenie regionu świata, z którego wywodzi się Twój ród. To pierwszy i ważny krok ku temu, aby zbudować bardzo dokładne drzewo genealogiczne.

źródło: https://www.myheritage.pl/

Gdy otrzymasz wyniki badań DNA, dalsze działania zależą już tylko od Ciebie. Każdy użytkownik otrzymuje dostęp potężnej, zawierającej miliardy rekordów bazy danych z różnymi informacjami o ludziach. Może je przeglądać według ustalonych kryteriów, budując tym samym swoje drzewo. Zawsze jest szansa trafienia na osobę, która także to robi i zebrała już pewne informacje – jeśli dojdzie do porozumienia można je ze sobą wymieniać.

Czy za korzystanie z Myheritage trzeba zapłacić?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna – trzeba, ale i nie trzeba. Podstawowe konto użytkownika jest całkowicie bezpłatne, ale ograniczone 250 miejscami w drzewie genealogicznym. Trzeba natomiast zapłacić za badanie DNA, które ułatwi odnajdywanie członków rodu. Aktualny cennik znajduje się na stronie.

Oprócz tego można opłacać abonament, uzyskując dostęp do wielu przydatnych narzędzi – pomagają w śledztwie genealogicznym. Pakietów jest kilka do wyboru, a najdroższy z nich kosztuje obecnie 199 euro rocznie. Gwarantuje on dostęp do wszystkich funkcji serwisu, z których najważniejsze to:

 • algorytm Smart Match określający podobieństwa,
 • zaawansowane narzędzia do analizy danych z badania DNA,
 • algorytmy analizujące spójność budowanego drzewa genealogicznego,
 • dostęp do absolutnie wszystkich rekordów genealogicznych – obecnie jest ich blisko 19 miliardów.

Dodatkowo w płatnych kontach, z wyjątkiem tego najtańszego, znikają jakiekolwiek ograniczenia związane z ilością osób, które można dodawać do drzewa.

Co wyjątkowego oferuje ten serwis?

źródło: https://www.myheritage.pl/

Porównaliśmy inne portale działające na podobnej zasadzie jak Myheritage i znaleźliśmy kilka istotnych różnic. Unikalne funkcje tego konkretnego serwisu, które mogą przypaść do gustu wielu osobom, to m.in.:

 • pokazywanie na ekranie zarówno przodków oraz potomków, jak i linii bocznych (dostęp do tych informacji jest niezwykle prosty),
 • rozbudowana linia czasowa dla każdej osoby, na której można zobaczyć ważne w jej życiu wydarzenia, np. zdobycie dyplomu czy wzięcie ślubu,
 • mapy z ostatnio znaną, przybliżoną lokalizacją przebywania,
 • możliwość wydruku drzew genealogicznych w bardzo przystępnej formie.

Co o Myheritage sądzą inni użytkownicy?

Niewątpliwie serwis Myheritage sprawia naprawdę dobre wrażenie i wydaje się, że przygotował atrakcyjną ofertę. Jednak co na jego temat sądzą sami użytkownicy? Okazuje się, że portal zbiera całkiem przyzwoite opinie. Na popularnej stronie Trustpilot ma obecnie ocenę 3,5 gwiazdek na 5 możliwych i to na podstawie ponad 21 tysięcy recenzji.

Osoby wystawiające pozytywne oceny chwalą sobie sporą funkcjonalność serwisu nawet w wersji darmowej. Pojawiają się też informacje o prostocie obsługi narzędzi związanych z drzewem genealogicznym, a do tego rozbudowanej bazie rekordów.

Negatywne opinie dotyczą za to w dużej mierze problemów technicznych. Niektórzy zgłaszają brak dostępu do konta pomimo dokonania zapłaty czy nagłe zniknięcie całego drzewa genealogicznego. Niestety nie jesteśmy w stanie osobiście potwierdzić wszystkich tych informacji.

Czy serwis ten jest godny uwagi?

Dla osób, którym nie są obojętne dzieje rodu i mają znikomą wiedzę na temat przodków, niewątpliwie Myheritage może być ciekawą opcją. Warto tutaj podkreślić, że podstawowe funkcje serwisu są bezpłatne, a więc każdy, bez zobowiązań może się z nimi zapoznać. Dajcie znać w komentarzach, jeśli korzystaliście już z tego portalu.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]

Myheritage - opinie z forum:

 1. Czy jeśli wykupi się tam jakiś abonament, to subskrypcja ulegnie automatycznemu przedłużeniu po jej zakończeniu?

 2. mirek pisze:

  na ile proste jest to wyszukiwanie przodków i czy faktycznie baza jest tak rozbudowana, jak sami się chwalą?

  1. generalnie do kilku pokolen wstecz dziala to dobzre

 3. jak wygląda kwestia tego badania DNA? Dostaję jakieś akcesoria, muszę sama pobrać próbki i gdzieś je odesłać? Dajcie znać i w ogóle powiedzcie co z ochroną tych wyników badań, one nie trafią w niepowołane ręce?

  1. nie trafią, wiecej inof masz na stronie, wystarczy przecyztac

 4. hubrt pisze:

  dobre oprogramowani oraz dobre kontakty z obsluga. Niestety strona pomocy nie jest tłumaczona przez Google Translate i kazde zdanie trzeba kopiować i tłumaczyć z osobna. Pomoc konsultantów po kilku próbach (w moim przypadku bariera językowa była trudna do pokonania) przyniosla w końcu po latach sukces, choć uważam, że trwało to zbyt długo. generalnie mozna to polecic

 5. nie mogłem się zalogowac, cos poszło nie tak z cookiesami i generalnie myslalem ze strace dostep, ale support okaal sie bardzo pomocny, dzieki. Swietny serwis!

 6. Wanda P pisze:

  Od dawna płacę za całą subskrypcję MyHeritage , robiliśmy z rodziną testy DNA. Niestety od około 10 dni po obejrzeniu kilku Matchy DNA ukazuje się bardzo denerwująca informacja,że …na dzień dzisiejszy został wykorzystany limit oglądania Matchy! Jak tak można utrudniać klientowi podstawowe prawo obejrzenia DNA swojej nawet najbliższej rodziny jak również dalekich kuzynów? Mam prawie 6000 DNA kuzynów , nie starczy mi w ten sposób życia – mam 71 lat żeby porównać np. chromosomy kuzynów i ustalić do której grupy mojej rodziny dani kuzyni należą (np. do którego z moich rodziców, dziadków…).

 7. Anonim pisze:

  Czy spotkaliście się z przypadkiem zlikwidowania konta bez ostrzeżenia? Miałam bezpłatne konto tworzone od wielu lat. W drzewie miałam ponad 300 osób.
  Przez kilka miesięcy nie logowałam się do portalu, bo nie miałam takiej potrzeby. Od kilku dni próbuje się zalogować, ale mam komunikat, że mój profil nie istnieje. Mało tego – jak bez logowania w wyszukiwarce próbuję odnaleźć siebie lub kogokolwiek z mojej rodziny to nie ma żadnych rezultatów. Wcześniej co najmniej kilka osób z mojej dalszej rodziny prowadziło swoje drzewa, w których byłam jako członek rodziny. Nagle przestałam istnieć?
  Pisałam do portalu, ale zero odzewu

Kliknij po najlepszą cenę Myheritage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *