Italki – opinie. Czy warto korzystać z serwisu i uczyć się lub nauczać???

Chciałbyś nauczyć się płynnego posługiwania wybranym językiem obcym, ale nie masz czasu na internetowe kursy?

A może szukasz doświadczonych native speakerów, którzy poprowadzą dla Ciebie indywidualne lekcje językowe? Dziś z powodzeniem możesz zdecydować się na taką naukę i to bez ruszania się ze swojego ulubionego fotela w domu!

Wielu tutorów prowadzi bowiem zajęcia online, z wykorzystaniem popularnych komunikatorów internetowych. Zastanawiasz się, jak znaleźć takich ludzi? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju serwisy, które zrzeszają takich specjalistów. Jednym z nich jest strona italki.com.

Sprawdź już teraz, czym dokładnie jest oraz jakie możliwości oferuje w zakresie nauki języków obcych!

Czym jest serwis Italki?

Zacznijmy od tego, że Italki nie jest typową platformą językową. Owszem, poprzez tę stronę internetową można obecnie uczyć się ponad 150 języków z całego świata. Jednak nie znajdziesz tam kursów, a tutorów, którzy są chętni do poprowadzenia indywidualnych zajęć.

W pewnym stopniu serwis ten można porównać do klasycznego portalu ogłoszeniowego. Jednak ten konkretny jest wyspecjalizowany w jednym rodzaju ogłoszeń.

Na czym to wszystko polega? Aby skorzystać z oferty, musisz zacząć od wyboru interesującego Cię języka obcego. Następnie wystarczy użyć dostępnej na witrynie wyszukiwarki. Otrzymasz długą listę tutorów. Obok każdego z nich znajdziesz podstawowe informacje związane z ich propozycją, w tym to, jakie zna języki, ile czasu trwają lekcje oraz jaka jest ich cena.

Oczywiście możesz od razu zarezerwować sobie spotkanie z native speakerem, zapisując się na zajęcia i wybierając dogodny termin ich odbycia. Jednak na tym nie kończą się możliwości serwisu internetowego Italki.

Najważniejsze funkcje dostępne na stronie

Możliwość bezpośredniego kontaktu z tutorami i odbycia prowadzonych przez nich lekcji online to ważna, ale nie jedyna funkcja serwisu italki.com. Chwali się on bowiem bardzo dużą społecznością, która w tym przypadku okazuje się być ogromną zaletą. Dlaczego?

Każda osoba korzystająca z tej strony internetowej może bowiem kontaktować się z innymi użytkownikami. Dzięki temu można wzajemnie wspierać się w nauce języków obcych i przede wszystkim szlifować już zdobyte umiejętności lingwistyczne. Co bardzo istotne, kontaktujemy się z ludźmi, dla których dany język jest rodzimy, a więc mieszkańcami konkretnego kraju.

Kolejną istotną funkcją jest możliwość przejścia specjalnie przygotowanego testu. Jego celem jest ustalenie aktualnego poziomu wiedzy językowej. Wiedza na ten temat sprawi, że z pewnością dużo łatwiej będzie Ci rozpocząć naukę, bez niepotrzebnego powtarzania rzeczy, które już znasz.

Jednak to nadal nie koniec. Z pomocą serwisu Italki możesz uczyć się języków obcych nie tylko w celu ich wykorzystywania w życiu prywatnych. Jest także opcja zgłębiania języka biznesowego – wystarczy skorzystać z usług odpowiednich native speakerów.

Jak wyszukiwać tutorów na stronie italki.com?

Choć w serwisie internetowym italki.com można dziś znaleźć dosłownie dziesiątki tysięcy nauczycieli, tak wbrew pozorom przeglądanie ich ofert jest stosunkowo proste. Wszystko za sprawą dobrze przygotowanej, bardzo intuicyjnej wyszukiwarki. Co ważne, możesz z niej skorzystać nawet bez rejestracji konta na witrynie i tym samym kompleksowo zapoznać się z jej ofertą.

Aby znaleźć tutorów, zacznij od wyboru interesującego Cię języka obcego z rozwijanego menu. Jak już wspominaliśmy, jest ich ponad 150, a pośród nich sporo egzotycznych. Już ten krok spowoduje, że pojawi Ci się lista wyłącznie tych nauczycieli, którzy specjalizują się w danym języku. Co dalej?

Teraz możesz dodatkowo przefiltrować wyniki, bardzo dokładnie dopasowując je do własnych potrzeb. Pośród dostępnych filtrów znajdziesz m.in.:

 • cenę za godzinę lekcyjną,
 • typ nauczyciela, w tym profesjonalny, native speaker lub lektor ze społeczności,
 • rodzaj edukacji językowej, np. dla dziecka, pod kątem biznesu czy zdania egzaminu,
 • interesujące Cię dni tygodnia i pory, w których mogą odbywać się zajęcia.

Po takim odfiltrowaniu możesz już swobodnie przeglądać oferty tutorów. Przy każdej z nich znajdziesz m.in. cenę lekcji oraz ocenę nauczyciela w postaci gwiazdek. Co bardzo istotne, możesz także odtworzyć krótki filmik stanowiący niejako pokaz umiejętności językowych danej osoby. Z pewnością ułatwia on podjęcie decyzji.

Ile kosztuje nauka języków obcych na stronie?

Czas zająć się tym, co zapewne każdego interesuje najbardziej – koszty. Ile trzeba zapłacić za naukę języka angielskiego za pośrednictwem tej strony internetowej? Zacznijmy od tego, że samo zarejestrowanie konta użytkownika jest całkowicie darmowe. Bez dodatkowych opłat można również kontaktować się ze społecznością. Oznacza to, że jeśli tylko chcesz, w każdej chwili porozmawiasz z osobami porozumiewającymi się danym językiem obcym na co dzień.

Płatne są natomiast lekcje na żywo z nauczycielami i to, ile będą kosztowały, zależy tylko i wyłącznie od konkretnej oferty. Tutorzy sami ustalają ceny, które możesz wygodnie sprawdzać na ich kartach. Z naszych obserwacji wynika, że za godzinę zajęć trzeba zapłacić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Wszystko zależy zarówno od wybranego języka, jak i poziomu nauczania.

Potrafisz uczyć języka obcego? Na italki.com możesz zarabiać!

Warto na koniec przyjrzeć się drugiej stronie serwisu internetowego italki.com, a więc pod kątem nauczycieli. Jest to bowiem dobre miejsce na pozyskanie dodatkowego dochodu. Co więcej, przy odpowiednim zaangażowaniu może stać się nawet głównym źródłem zarobkowania. Wszystko to dlatego, że witryna pozwala każdemu rozpocząć karierę tutora. Co więcej, promuje osoby zaangażowane i cieszące się dobrą opinią.

Jak wygląda rozliczenie z italki.com i ile można zarobić? Stawkę godziną za lekcję ustalasz sam, ale trzymając się określonych widełek. Maksymalne, możliwe do określenia ceny są tym większe, im lepszy poziom językowy prezentujesz, na co wpływ mają m.in. opinie kursantów. Z ustalonej kwoty godzinowej bezpośrednio do Twojego portfela trafi 85%. 15% jest bowiem prowizją pobieraną przez serwis.

Italki – TYLKO dzisiaj 14.07.24 – oferta promocyjna. Kliknij

Co należy tutaj podkreślić, nie będziesz musiał oddawać ani grosza w przypadku przeprowadzenia tzw. lekcji próbnej. To spora zaleta, gdyż większość podobnych portali liczy sobie prowizję także za to. Zdarzają się nawet strony, na których próbne zajęcia są kompletnie niedochodowe – serwis pobiera 100% kwoty. Czym w ogóle są te lekcje? Pozwalają osobom zainteresowanym skorzystaniem z konkretnej oferty na zapoznanie się z podejściem wybranego nauczyciela.

Czy warto uczyć się języka obcego poprzez italki.com?

Zapewne wiele osób zastanawia się teraz, czy skorzystanie z oferty tego serwisu jest godne polecenia. Oczywiście ostateczną decyzję każdy musi podjąć w pełni samodzielnie, ale naszym zdaniem italki.com może być ciekawą alternatywą dla klasycznych kursów językowych.

Jeśli chcesz uczyć się pod okiem profesjonalnego tutora, znalezienie go w tym miejscu powinno być stosunkowo proste. Na korzyść serwisu działa także możliwość komunikowania się ze społecznością. Jeśli mieliście doświadczenia z tą stroną, podzielcie się swoimi doświadczeniami i dajcie znać, co o niej myślicie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Italki - opinie z forum:

 1. elel pisze:

  W jaki sposób realizowane są płatności za lekcje? Czy muszę umówić się z nauczycielem na konkretną ilość godzin i zapłacić z góry czy płacę po prostu po każdych zajęciach?

  1. mario pisze:

   przed zajęciami płacisz za jedną lekcje lub za więcej

 2. looyka pisze:

  Ktoś może uczył się niemieckiego z pomocą działających na tej stronie tutorów? Jeśli tak, to dajcie znać kto był nauczycielem i czy polecacie tę osobę. Tutorów jest tyle, że ciężko się zdecydować.

 3. Italki – TYLKO dzisiaj 14.07.24 – oferta promocyjna. Kliknij

 4. iceman pisze:

  mam pytanie, czy lekcje próbne są rozliczane zgodnie ze stawką, którą ogólnie dany nauczyciel chce za godzinę prowadzonych przez siebie zajęć?

  1. michal pisze:

   generalnie nie ma z tym większych problemów

  2. marioa pisze:

   zazwyczaj są mniejsze, wszystko jest podane w cenniku u każdego nauczyciela

 5. Anonim pisze:

  Mam pytanie. Czy płatność za naukę przez Italki robiona jako przelew przekierowuje do naszego banku, a tam może być pobrana opłata za wykonanie przelewu do innego kraju? Czy przelew bezpłatnie idzie jakby na stronę Italki a nauczyciel stamtąd pobiera należną zapłatę?

  1. Anonim pisze:

   Tak, niestety opłaty manipulacyjne za jakąkolwiek formę transferu środków są wysokie.
   Realnie lekcje są droższe o ok 5%. Koszty opłat manipulacyjnych przy transferach środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *