Plush – operator z ofertą skrojoną na miarę. Czy aby na pewno? Wasze opinie

Plush jest marką obecną na rynku operatorów telefonii komórkowej już od dłuższego czasu, która niewątpliwie cieszy się dość dużą popularnością, szczególnie pośród młodych osób. Co oferuje marka, na co można liczyć i na ile jest to w ogóle opłacalne?

Co to jest?

Marka Plush powstała tak naprawdę pod banderą operatora Plus, który ma naprawdę mocno ugruntowaną pozycję na polskim rynku.

Strona www Plush’a. Źródło: www.plushbezlimitu.pl

Jak można dowiedzieć się z informacji podawanych przez sieć, wprowadzenie nowej marki było podyktowane po prostu chęcią docierania do możliwie najmłodszej grupy odbiorców usług telekomunikacyjnych i oferowanie im pakietów, które z jednej strony spełnią wszystkie oczekiwania, ale i nie będą bardzo kosztowne.

Czy to się udało? Biorąc pod uwagę popularność marki Plush wydaje się, że tak, ale sprawdźmy dokładnie, co można znaleźć w tej ofercie.

Oferta – jakie pakiety i taryfy oferuje Plush?

Ponieważ Plush kieruje swoją ofertę przede wszystkim do osób młodych, które nie chcą za bardzo wiązać się na dłużej z operatorem, to znajdziemy tutaj dość dobrze przemyślaną ofertę na kartę.

Nie oznacza to jednak, że nie da się skorzystać z usług abonamentowych, ale nawet w tym przypadku umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, a to oznacza, że praktycznie w dowolnym momencie można z niej zrezygnować.

Przyjrzyjmy się więc dokładnie wszystkim możliwościom, jakie zapewnia operator.

Oferta abonamentowa z umową na czas nieokreślony

Oferta dla wszystkich

Plush ma dość dobrze rozbudowaną ofertę abonamentową, której podstawową zaletą jest to, że nie trzeba wiązać się z operatorem na wiele długich miesięcy. Umowa w tym przypadku jest na czas nieokreślony, a więc nie ma problemu z jej wypowiedzeniem w dowolnym momencie. Plush umożliwia przeniesienie numeru z innej sieci lub oczywiście można dostać po prostu nowy numer. Klienci do wyboru mają 4 podstawowe pakiety:

 1. za 10 zł/msc – Podstawowy pakiet to 1 GB internetu, nielimitowane SMS/MMS oraz 0,29 zł/min przy połączeniach na telefony komórkowe oraz stacjonarne;
 2. za 20 zł/msc – oferta obejmuje 3 GB internetu, nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych i na stacjonarne oraz SMS/MMS w cenie 0,19 zł;
 3. za 25 zł/msc – to już typowa oferta bez limitu, a więc w pakiecie mamy nielimitowane wiadomości SMS/MMS oraz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, a do tego 10 GB internetu. Co ciekawe, wielkość pakietu internetowego może się zwiększać wraz z rosnącym stażem w sieci.
 4. za 25 zł/msc ale z umową na 24 miesiące – jest to jedyna opcja sieci Plush, w której trzeba wiązać się umową na 2 lata. W zamian jednak dostajemy brak limitów na SMS/MMS i połączenia telefoniczne, 15 GB internetu na stałe, 3 pierwsze miesiące zupełnie za darmo oraz brak naliczania danych przy korzystaniu z niektórych portali, w tym YouTube na 3 miesiące. Jest to również jedyna oferta, w której do abonamentu można dobrać telefon, choć wiąże się to z koniecznością płacenia miesięcznych rat za urządzenie, doliczanych do abonamentu.

Plush na kartę oferuje regularnie wiele opcji promocyjnych

Tanie telefony

Czas przejść teraz do drugiej części oferty Plush, a więc do pakietów na kartę, gdzie kompletnie nie wiążemy się z operatorem żadną umową. Podstawowa oferta prezentuje się tutaj następująco:

 • cena połączeń do wszystkich sieci to 29 gr/min;
 • cena wiadomość SMS/MMS do wszystkich sieci to 19 gr;
 • internet rozliczany jest za każdy wykorzystany 1MB, co kosztuje 19 gr.

Do wyboru mamy również wiele opcji doładowania konta, z których każda kolejna bardziej wydłuża ważność konta, a i może zapewniać dodatkowe bonusy. Prezentuje się to następująco:

 • 5 zł – 5 dni ważności konta;
 • 10 zł – 10 dni ważności konta;
 • 20 zł – 20 dni ważności konta;
 • 30 zł – 30 dni ważności konta;
 • 50 zł – 90 dni ważności konta;
 • 100 zł – 180 dni ważności konta + dodatkowe 15 zł doliczane do doładowania;
 • 150 zł – 180 dni ważności konta + dodatkowe 30 zł doliczane do doładowania;

Podstawowa oferta jest bardzo prosta i przejrzysta, ale Plush oczywiście oferuje szeroki wybór pakietów, z których wykorzystaniem można dopasować całość do własnych potrzeb.

Zestawów jest dużo i dedykowane są one zarówno osobom ceniącym sobie niedrogi i swobodny dostęp do internetu w telefonie, jak i tym, którzy lubią dużo rozmawiać. Aby poznać wszystkie pakiety, najlepiej po prostu zajrzeć na stronę operatora.

Zasięg sieci

Z pewnością dużą zaletą tej oferty jest fakt, że została ona stworzona przez operatora Plus, a to oznacza w zasadzie niczym nieograniczony zasięg na terenie całego kraju.

Jak wiadomo, Plus ma obecnie jedną z najlepiej rozbudowanych sieci nadajnikowych w Polsce, a to sprawia, że i osoby korzystające z oferty Plush mogą swobodnie korzystać z usług telekomunikacyjnych w każdym zakątku kraju.

Ceny usług – czy warto?

Opisane przez nas wyżej ceny są oczywiście zawsze sprawą mocno indywidualną, w dużej mierze zależną od tego, czego oczekujemy od operatora telefonii komórkowej.

Nie da się ukryć tego, że większość ofert przygotowanych przez Plush jest bez telefonu, co jednak jest korzystne dla osób młodych, które niskim kosztem mogą mieć pełną swobodę w komunikacji oraz korzystaniu z internetu.

Do zalet sieci należy zaliczyć także szeroki zestaw dodatkowych pakietów, z których pomocą można znacząco obniżyć rachunki.

Gdzie kupić pakiet startowy Plush?

Skorzystanie z oferty Plush nie jest również uciążliwe pod kątem ilości punktów, w których karty oraz telefony są wydawane. Przede wszystkim na terenie całego kraju mamy mnóstwo punktów partnerskich marki, rozlokowanych głównie w dużych centrach handlowych. Z oferty można jednak skorzystać również w sieci Inmedio, Relay oraz 1minute.

Warto także śledzić stronę www Plush’a w poszukiwaniu ciekawych ofert i korzystnych promocji.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

Plush - opinie z forum:

 1. messa pisze:

  a ja właśnie zastanawiam się nad tym, jakiego operatora teraz sobie wybrać bo z obecnym zrywam 😛 Masakra, ile muszę płacić. Powiedzcie proszę, czy Plush ma jakieś ciekawe telefony w tej swojej ofercie? Nie mogę znaleźć ich listy…

 2. fotoman pisze:

  Jak w praktyce wygląda opcja nielimitowanego dostępu do popularnych serwisów internetowych? Nie występują żadne błędy, dobrze wykrywa, z czego się korzysta?

 3. akotar pisze:

  nigdzie nie ma informacji jak z jakością tego internetu w Plushu. Czy osiągacie dobre transfery korzystają z tego?? Piszcie proszę…

 4. jak na razie jest pl. PS: dzięki za linka do promocji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *