Strona główna » Polsat Box – opinie po przekształceniu usługi. co się zmienia dla abonentów?

Polsat Box – opinie po przekształceniu usługi. co się zmienia dla abonentów?

| Uaktualniono: 28 października, 2021

1 września będzie dość ważnym dniem dla wszystkich aktualnych abonentów Grupy Polsat Plus. To właśnie wtedy planowany jest bowiem, zapowiadany już od dawna, rebranding. Zmiana ma dotyczyć m.in. nazwy Cyfrowego Polsatu, która przekształci się na Polsat Box. Jednak to nie koniec nowości, gdyż obejmą one również częściową aktualizację oferty. Co dokładnie się zmieni, o czym trzeba wiedzieć i czy aktualni abonenci mogą mieć z tego powodu jakieś problemy? Sprawdź już teraz!

Dlaczego Polsat i Plus zmieniają swoje nazwy?

Ujednolicenie logotypów – to główny cel rebrandingu przeprowadzonego przez Polsat oraz Plus. Grupa ma mieć jasny przekaz, powinna być kojarzona z jedną marką główną i pozwalać na dopasowanie usług do własnych potrzeb. Takie założenia przedstawia Stanisław Janowski obejmujący stanowisko Prezesa Zarządu Telewizji Polsat. Chwali się on m.in. możliwością wyboru, z jakich usług chce się korzystać, które w danym momencie włączyć lub wyłączyć oraz jak wszystko skonfigurować. Warto podkreślić, że zmieniają się nie tylko nazwy poszczególnych usług. Elementem wspólnym ma być nowe logo, które będzie dokładnie takie samo dla każdej oddzielnej marki.

Co w takim razie ma się zmienić? Skupmy się najpierw na konkretnych, znanych i popularnych dziś usługach, które niedługo zmienią swoje nazwy.

Cyfrowy Polsat już od 1 września 2021 przeistoczy się w Polsat Box

rodzina przed tv

Warto podkreślić, że już od dawna Cyfrowy Polsat nie jest tylko i wyłącznie usługą związaną z dostarczaniem telewizji satelitarnej. To również rozbudowana oferta obejmująca dostarczanie sygnału telewizyjnego za pośrednictwem sieci internetowej. Co ważne, mieliśmy tutaj bardzo silną współpracę z operatorem telefonii komórkowej Plus. Gdy Cyfrowy Polsat dostarczał telewizję, Plus mógł zapewnić stabilne łącze do jej oglądania przez internet.

Co w takim razie się zmieni? Już wkrótce usługa zyska nową nazwę – Polsat Box. Jak na razie nie do końca wiadomo, jaka rewolucja będzie się tyczyła samego zakresu usług. Zapewnienia mówią o większej swobodzie dla użytkowników, możliwości dostępu do kanałów z różnych grup tematycznych na praktycznie każdym urządzeniu.

Zupełnie nowa platforma, czyli Polsat Go

Ciekawie z pewnością prezentuje się Polsat Go. Co to jest? Jak podkreślają właściciele spółki Cyfrowego Polsatu, jest to w pewnym sensie przeniesienie usług znanych z Ipli, serwisu, który już niedługo zniknie. Polsat Go jest dostępny dla użytkowników już teraz, od początku sierpnia 2021 roku. W ramach tej oferty możliwe jest korzystanie z wszystkich tych treści, które we wspomnianej już Ipli są zupełnie bezpłatne.

Z nowego serwisu można korzystać na wielu urządzeniach. Aplikacja trafiła już m.in. do Smart TV, Android TV oraz Apple TV. Ma również swoje wersje dedykowane do uruchamiania na sprzęcie mobilnym, w tym smartfonach i tabletach, zarówno z systemem Android, jak i iOS. Korzystanie z Polsat Go jest całkowicie bezpłatne.

Polsat Box Go – co ciekawego oferuje?

przed telewizorem z popcornem

W przypadku tej usługi mamy do czynienia z zastąpieniem obecnie obowiązujących, a konkretniej Cyfrowy Polsat Go oraz Ipli, płatnej części tego serwisu. Oznacza to zupełnie nowy VOD, który oczywiście będzie płatny, ale właściciele spółki zarzekają się, że każdy użytkownik będzie mógł w ogromnym stopniu dopasować ofertę do potrzeb.

O samym Polsat Box Go póki co nie wiemy jeszcze zbyt dużo. Niestety nie zostały ujawnione ceny usługi, ale za to pojawiły się pewne informacje, które mogą sugerować, że serwis ten ma duże szanse wejść ogromnym przebojem na polski rynek. Z czego to wynika?

Polsat Box – dzisiaj 29.11.21 – oferta promocyjna. Kliknij

Jeśli wierzyć zapewnieniom, Polsat Box Go może stać się poważną konkurencją nawet dla Netflixa, a więc niezwykle silnego gracza na rynku. Nowa usługa ma bowiem nie być tylko zwykłym VOD. Będzie można połączyć opcję dostępu do materiałów filmowych na żądanie z klasyczną telewizją, w tym internetową. Użytkownicy uzyskają dostęp nawet do kanałów sportowych, czego dziś nie oferuje żadna platforma VOD. Jeśli cena będzie przystępna, może okazać się, że Polacy masowo zaczną rezygnować z abonamentu w Netflixie.

Naturalnie póki co kompletną niewiadomą jest baza materiałów wideo dostępnych na żądanie. To przede wszystkim od niej będzie zależeć, czy usługa faktycznie spotka się z ogromnym zainteresowaniem i zostanie bardzo ciepło przyjęta.

„Nowy” Polsat ewidentnie stawia na wysoką jakość obrazu

Wyniesienie usług telewizyjnych i VOD na nowy poziom to nie rzucanie słów na wiatr. Polsat ostatnio udowadnia, że naprawdę zależy mu na tym, aby dostarczać swoim klientom materiały w możliwie najwyższej jakości obrazu. Nie tak dawno temu spółka zainwestowała bowiem w nowe wozy transmisyjne, dzięki którym możliwe jest przekazywanie obrazu w wysokiej rozdzielczości. Ostatnio firma zrobiła kolejny krok – zaanonsowała wprowadzenie na rynek nowoczesnych dekoderów 4K. Biorąc pod uwagę polskie standardy, to niewątpliwie prawdziwa rewolucja.

Nowe urządzenia do odbioru telewizji mają wyróżniać się m.in.:

 • dostarczaniem ostrego obrazu w rozdzielczości 4K,
 • funkcją DUO – ma pozwalać na swobodne przełączanie się pomiędzy klasyczną kablówką, a telewizją internetową, w tym dostarczaną światłowodami Plusa i szerokopasmowym internetem od Netii lub Orange,
 • wygodnym w użytkowaniu pilotem z modułem łączności bezprzewodowej Bluetooth,
 • szybkim WiFi,
 • dostępem do nowej aplikacji Polsat Box Go,
 • bardzo prostym, wręcz intuicyjnym w obsłudze menu.

Polsat Box – jakie zmiany czekają obecnych klientów Cyfrowego Polsatu od września 2021?

Jesteś aktualnym abonentem Cyfrowego Polsatu i obawiasz się, że rebranding marki może oznaczać dla Ciebie dodatkowe koszty? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie najważniejszych informacji związanych z nowymi, wchodzącymi od 1 września usługami.

Polsat Box:

 • zmianie ulegnie nazwa z Cyfrowego Polsatu na Polsat Box,
 • pojawi się nowa domena strony internetowej, polsatbox.pl,
 • zmieni się kontaktowy adres e-mail na kontakt malpa polsatbox.pl,
 • dotychczasowy zakres usług oraz ceny dla obecnych abonentów nie ulegną zmianie.

Polsat Box Go:

 • osoby korzystające z usług Ipla lub Cyfrowy Polsat Go będą mieli do czynienia z nową marką, Polsat Box Go,
 • zmianie ulegają adres strony internetowej na polsatboxgo.pl oraz skrzynki e-mail na pomoc malpa polsatboxgo.pl,
 • dotychczasowe dane niezbędne do logowania pozostają takie same,
 • jeśli jakiekolwiek pakiety zostaną zamówione przed 1 września, ich zakres oraz czas trwania pozostaną bez zmian,
 • pojawią się nowe regulaminy – warto się z nimi zapoznać, w razie braku akceptacji, można rozwiązać umowę przed jej końcem bez ponoszenia konsekwencji,
 • zniknie promocja pozwalająca skorzystać z bezpłatnego pakietu IPLA PLUS,
 • serwis będzie oferował nową funkcję, CHROMECAST – pozwoli przesyłać obraz z ekranu mniejszego, na większy, np. z telefonu komórkowego na telewizor.

Oczywiście osoby podpisujące umowę już po 1 września, będą musiały się liczyć z nowymi warunkami korzystania z oferty oraz być może częściowo zmienionymi usługami. Póki co wiemy na ten temat niewiele, dlatego warto na bieżąco śledzić komunikaty Cyfrowego Polsatu.