a2mobile – czy warto skorzystać z oferty operatora? Wasze opinie i doświadczenia jeśli chodzi o ceny i zasięg

a2mobile – czy warto skorzystać z oferty operatora? Wasze opinie i doświadczenia jeśli chodzi o ceny i zasięg
5 (100%) 1 vote
Choć sieci komórkowe nieustannie kuszą nas ofertami abonamentowymi, to nie ulega wątpliwości, że oferta Pre-Paid, popularnie zwana „na kartę”, nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Najchętniej korzystają z niej oczywiście osoby młode, które dzięki temu nie muszą na stałe wiązać się umową z operatorem i doładowują konto na swoim telefonie wtedy, gdy tego potrzebują lub gdy mają pieniądze.

Zaletą ofert na kartę bardzo często jest mnóstwo atrakcyjnych pakietów dodatkowych, związanych z dostępem do internetu, połączeniami głosowymi czy wiadomościami tekstowymi bądź multimedialnymi. Jednym z poważniejszych graczy na rynku Pre-Paid jest obecnie z pewnością sieć a2mobile, której przyjrzymy się teraz nieco bliżej.

A2mobile – co to jest za operator i jaką ma ofertę?

Strona a2mobile. Źródło: https://a2mobile.pl

Osoby często korzystające z internetu mobilnego na pewno doskonale kojarzą markę Aero2, która to w dużej mierze zrewolucjonizowała ten sektor w Polsce. Stało się tak z tego, powodu, że firma oferuje swoim użytkownikom zupełnie darmowy dostęp do internetu mobilnego. Mamy tutaj oczywiście znaczące ograniczenia w transferze danych oraz konieczność regularnego wpisywania kodów Captcha, jednak i tak opcja darmowego korzystania z sieci jest bardzo atrakcyjna.

Sieć a2mobile funkcjonuje właśnie przy tym operatorze, korzystając zarówno z własnych nadajników, jak i dzierżawiąc sieć od operatora Plus. Operator istnieje na rynku już od jakiegoś czasu i specjalizuje się właśnie w ofercie Pre-Paid, swoją ofertę wyraźnie kierując w dużej mierze do osób młodych, co widać po formie kreowania marki oraz reklamach, jakie możemy oglądać w mediach.

Oferta dotyczy nie tylko telefonii komórkowej, ale także internetu mobilnego i, jak zapewnia sam operator, została ona przygotowana w taki sposób, aby zapewniać maksymalną wolność i swobodę w korzystaniu z usług.

Zasięg sieci

Użytkownicy a2mobile nie powinni narzekać na problemy z zasięgiem. Wspominaliśmy już o tym, że operator wykorzystuje własną sieć nadajników, a więc utrzymywanych przez Aero2, która jednak wciąż nie jest aż tak dobrze rozbudowana. Operator współpracuje jednak również z firmą Plus, korzystając również z nadajników tego operatora. Tym samym swoim zasięgiem obejmuje w zasadzie całą Polskę, gwarantując dostęp do sieci 2G, 3G oraz szeroko pojętego LTE.

Gdzie kupić starter?

Pakiety. Źródło: https://a2mobile.pl

Osoby zainteresowanie skorzystaniem z oferty muszą oczywiście zacząć od zakupu samego startera. W przypadku a2mobile znajdziemy je w wielu salonikach prasowych i różnego rodzaju sklepach, ale wygodnie możemy zamawiać je także za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej operatora.

Możemy tutaj zamówić starter doładowany już kwotą 10 zł, którą można dowolnie wykorzystać na połączenia głosowe, wiadomości SMS/MMS lub oczywiście połączenia z internetem. Kupując w sklepie online otrzymujemy zupełnie darmową wysyłkę startera za pośrednictwem kuriera, a więc dostaniemy go naprawdę szybko i nie będziemy musieli nigdzie chodzić. Oczywiście standardowo, po niedawnej zmianie przepisów prawa, starter trzeba będzie zarejestrować na nasze dane osobowe.

Jak wygląda przeniesienie numeru?

Wiele osób korzystających z oferty Pre-Paid posiada ten sam numer od wielu lat, z którym nie chcą się rozstawać. Jest to oczywiste, gdyż poinformowanie szerokiego grona znajomych o nowym numerze może być bardzo uciążliwe. Na szczęście jednak wybierając ofertę a2mobile będzie można numer przenieść bez najmniejszego problemu.

Aby to zrobić należy skorzystać ze specjalnego formularza, który znajduje się na stronie internetowej operatora. Podajemy tam swoje dane osobowe, a następnie oczekujemy na przyjazd kuriera, który dostarczy komplet dokumentów do podpisania. Dostawca przywiezie także nowy starter operatora, z kwotą 10 zł, na który to w późniejszym czasie zostanie przeniesiony nasz stary numer.

Teraz musimy po prostu poczekać, aż podpisane dokumenty powrócą do operatora, który od tego momentu w przeciągu maksymalnie 24 godzin zajmie się przeniesieniem numeru. Gdy to nastąpi wystarczy tylko aktywować starter i wykonać pierwsze połączenie, aby zakończyć cały proces przenosin.

Promocje i standardowe ceny

Dodatki. Źródło: https://a2mobile.pl

Oferty na kartę zawsze cechują się często pojawiającymi się promocjami i nie inaczej jest w tym przypadku. Na chwilę obecną operator przygotował ciekawą promocję, dzięki której można zaoszczędzić sporo pieniędzy przy zakupie kilku pakietów na raz. Standardowo mamy do wyboru pakiet „rozmowy”, „wiadomości” oraz „internet” i każdy z nich kosztuje po 9,90 zł. Jeśli jednak wybierzemy dowolne 2 jednocześnie, to zapłacimy niecałe 16 zł, zamiast prawie 20 zł. Przy trzech pakietach cena wynosi tylko 19,90 zł zamiast prawie 30 zł.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać tylko z jednego z tych pakietów. Jeśli przede wszystkim dużo rozmawiamy, ale mało piszemy wiadomości i praktycznie nie korzystamy z internetu, to nielimitowane rozmowy za niecałe 10 zł na pewno będą dla nas atrakcyjną opcją.

Opinie klientów?

Operator a2mobile zdecydowanie może pochwalić się bardzo przychylnymi opiniami, co zdążyliśmy już sprawdzić. Klienci sieci chwalą sobie między innymi bardzo niskie ceny oraz elastyczność oferty, jej łatwość dopasowania do potrzeb. W komentarzach potwierdza się również brak problemów z zasięgiem i bardzo szybko działający internet.

a2mobile dzisiaj 15.11.18 – oferta promocyjna. Kliknij

Udało nam się również sprawdzić, że firma bardzo sprawnie podchodzi do tematu przeniesienia numeru, a do tego w razie potrzeby zawsze oferuje swoje szerokie wsparcie techniczne.

Czy warto skorzystać z oferty tego operatora?

Prawdziwa wolność, a więc brak konieczności wiązania się umową z operatorem, wiele promocyjnych ofert, sporo atrakcyjnych pakietów oraz zasięg obejmujący całą Polskę to niewątpliwie ogromne zalety oferty przygotowanej przez tego operatora.

Osoby lubiące korzystać z ofert na kartę naszym zdaniem naprawdę powinny poświecić nieco czasu i porównać pakiety tego operatora z konkurencją. Nierzadko wybierając tę ofertę można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.

a2mobile - opinie z forum:

  1. orientujecie się może czy oni dają jakąś możliwość potestowania internetu przez kilka dni? Zależy mi bardzo na ofercie internetu mobilnego na kartę, który od czasu do czasu potrzebuję w pracy i opcja doładowywania jest bardzo atrakcyjna. Muszą to być jednak szybkie transfery i brak problemów z zasięgiem. Jeśli nie można to dajcie znać, jak Wam się necik sprawuje.

  2. a2mobile – TYLKO dzisiaj 15.11.18 ceny promocyjne. Kliknij

Dodaj komentarz