autohero - home_of_autohero_pl

AutoHero – opinie, wrażenia po zakupie samochodu. Sprawdźmy, czy warto kupić auto przez Internet. Wasze opinie, nasz punkt widzenia!

Sprawdziłem na własnej skórze co tak naprawdę firma AutoHero ma do zaoferowania i postanowiłem Wam to w szczegółach przedstawić.

Chciałbyś kupić samochód, ale stresujesz się, że trafisz na nieuczciwego sprzedawcy i staniesz się właścicielem pojazdu, którego faktyczny stan będzie pozostawiał wiele do życzenia?

A może brakuje Ci czasu na długie przeglądanie ofert z różnych portali, weryfikowanie ich na żywo czy jeżdżenie po komisach? W takim razie bardzo możliwe, że zainteresuje Cię oferta portalu AutoHero. Okazuje się, że w XXI wieku można wygodnie kupować online dosłownie wszystko, w tym właśnie samochody.

Czy jednak da się to zrobić bez wychodzenia z domu? Jakie w ogóle usługi oferuje ta firma i czy warto jej zaufać? Między innymi tego dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

Co to jest AutoHero – krótka historia firmy

Platforma internetowa AutoHero jest własnością firmy AUTO1 Group, której siedziba znajduje się na terenie Frankfurtu.

Spółka działa w branży motoryzacyjnej od wielu lat, a potwierdzeniem jej silnej pozycji jest m.in. obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych. Samo AutoHero działa od roku 2017, specjalizując się w internetowej sprzedaży samochodów w zdecydowanej większości krajów europejskich, w tym w Polsce.

Chwali się bardzo dobrymi wynikami handlowymi. Jak można dowiedzieć się z oficjalnych komunikatów, w roku 2020 platforma łącznie we wszystkich krajach sprzedała blisko pół miliona samochodów używanych. Oprócz tego firma na każdym kroku podkreśla, że przykłada szczególną uwagę do gwarantowania swoim klientom bezpieczeństwa. Oferty sprzedaży mają być przejrzyste i pozbawione ukrytych kosztów, natomiast same auta bardzo kompleksowo sprawdzone przez profesjonalistów. Dowodem na to ma być m.in. 12-miesięczna gwarancja, która oferowana jest w standardzie do każdej umowy sprzedaży.

Jak to działa?

autohero - finansowanie_samochodu
źródło: autohero.com/pl/

Historia to tylko kilka suchych faktów, a Ty z pewnością jesteś zainteresowany tym, jak platforma AutoHero działa w praktyce. Okazuje się, że korzystanie z niej w celu kupienia używanego auta jest wyjątkowo proste. W zasadzie wszystko odbywa się dokładnie tak samo, jak w zwykłym sklepie internetowym. Aby skorzystać z oferty, należy kolejno:

 • przejrzeć listę dostępnych samochodów używanych i wybrać jeden z nich,
 • wybrać gwarancję (w cenie zawsze jest 12-miesięczna ochrona podstawowa, którą w ramach dodatkowej opłaty można przedłużyć lub rozszerzyć),
 • wskazać jedną z dwóch opcji płatności – gotówką w całości lub ratalnie (AutoHero ma własną linię kredytową),
 • wybrać sposób odbioru pojazdu (osobiście w salonie pod Warszawą lub dostawa do dowolnego miejsca na terenie Polski, która jest darmowa)
 • złożyć zamówienie i czekać na potwierdzenie możliwości odbioru pojazdu lub wiadomość z terminem dostawy.

Wybór samochodu

autohero - quality
źródło: autohero.com/pl/

Sama strona internetowa AutoHero niewątpliwie jest przygotowana z głową. Wygląda estetycznie i jednocześnie ma prosty interfejs, w tym intuicyjną przeglądarkę ofertę. Osoby zainteresowane zakupem samochodu mogą po prostu przeglądać wszystkie aktualnie dostępne.

Do tego na stronie są filtry, które pozwalają ograniczyć wyniki wyszukiwania do aut m.in. konkretnych marek, z danych lat produkcji czy mających przebieg mieszczący się w określonych widełkach. Tu warto podkreślić, że wrażenie robi jakość opisów pojazdów na tym portalu.

Po pierwsze dostępne są tam dwie grupy zdjęć. Pierwsza z nich obejmuje ogólny ogląd na samochód, natomiast druga w przybliżeniu ukazuje wszelkie defekty – AutoHero chwali się tym, że nie ukrywa żadnych uszkodzeń. Oprócz tego na stronie podane są szczegóły związane z wyposażeniem, najważniejsze dane techniczne, a nawet jest historia ostatnich serwisów.

Typy aut dostępnych w serwisie

autohero - how_it_works
źródło: autohero.com/pl/

W zasadzie można śmiało stwierdzić, że każda osoba zainteresowana zakupem samochodu osobowego, znajdzie na tym portalu coś dla siebie. Oferta AutoHero obejmuje bowiem m.in. kompakty, większe auta miejskie, sedany oraz kombi, a także SUV-y.

Należy jednak podkreślić, że są to głównie pojazdy z nowszych roczników. W momencie pisania tego artykułu na stronie dostępne są w sprzedaży auta z lat produkcji po 2009 roku. To samochody w zasadzie zdecydowanej większości popularnych w Polsce marek, w tym takich, jak BMW, Mercedes, Renault, Volkswagen, Opel czy KIA.

Jakość samochodów dostępnych w ofercie

Czas zająć się tym, co zapewne dla każdego kupującego używane auto jest najważniejsze – bezpieczeństwo. AutoHero zarzeka się, że do oferty trafiają wyłącznie samochody, które zostały dokładnie sprawdzone przez ekspertów firmy, w tym pozytywnie przeszły wnikliwe badania technicznego. Z oficjalnych informacji dowiadujemy się, że na portalu próżno szukać aut z niepewną historią lub takich, co do których jest pewność, że brały udział w poważnych wypadkach. Oprócz

tego klienci są zapewniani, że w ofercie nie ma samochodów z uszkodzenia średnimi lub dużymi. Potwierdzeniem tego wszystkiego ma być 12-miesięczna gwarancja, która zawsze jest w cenie sprzedaży. Obejmuje wiele elementów silnika oraz skrzyni biegów. Osoby zainteresowane mogą ją przedłużyć lub wykupić ochronę w pakiecie premium, który obejmuje w zasadzie wszystkie użytkowe elementy pojazdu, w tym np. układ hamulcowy, wydechowy, zawieszenia czy kierowniczy.

Cennik – jak wygląda?

Biorąc pod uwagę ceny, to nie ulega wątpliwości, że są one nieco wyższe, niż na popularnych portalach ogłoszeniowych. Jednak jak podkreśla sama firma, korzyścią jest dużo wyższe bezpieczeństwo oraz gwarancja, która znajduje się w cenie. Do tego AutoHero zawsze oferuje bezpłatną dostawę kupionego pojazdu do każdego punktu w kraju. Samochody mają być w doskonałym stanie technicznym i gotowe do użytkowania – przeszły podstawowy serwis i są dokładnie wysprzątane.

Zakup auta online – czy można się rozmyślić?

Każda osoba kupująca w internecie na pewno ma świadomość prawa do dokonania bezpłatnego zwrotu w terminie do 14 dni od złożenia zamówienia, bez podawania przyczyny. W przypadku tego portalu w zasadzie także dokonujemy zakupu online. Cała transakcja odbywa się bowiem przez internet, a kupujący pierwszy kontakt z pojazdem ma tak naprawdę dopiero w momencie jego odbioru (choć można umówić się na oględziny w salonie pod Warszawą).

https://www.youtube.com/watch?v=OiycR_crznA

Czy w związku z tym istnieje prawo do rozmyślenia się z zakupu? Zdecydowanie tak, choć pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim AutoHero daje swoim klientom 21 dni na zrezygnowane z zakupu. W tym czasie można oddać auto i odzyskać wszystkie wydane na nie pieniądze, choć należy pokryć koszty dostawy pojazdu do siedziby firmy. Warunkiem skorzystania z tego prawa jest:

 • nieprzekroczenie 500 km przebiegu,
 • brak widocznych śladów użytkowania (głównie pod kątem uszkodzeń, których nie było w momencie zakupu),
 • opłacenie kosztów powrotnej dostawy auta.

Opinie użytkowników

Niewątpliwie duża sprzedaż na AutoHero stanowi dowód, iż tego typu forma zakupu aut spodobała się ludziom z całej Europy i cieszy się coraz większą popularnością. Jednak czy idzie ona w parze z zadowoleniem z oferty? Ku naszemu zaskoczeniu zdecydowanie tak, gdyż portal na popularnym serwisie Trustpilot zebrał ocenę 4,5 gwiazdki na 5 możliwych!

https://www.youtube.com/watch?v=OiycR_crznA

Większość opinii jest pozytywna i ludzie chwalą przede wszystkim szybkie załatwianie formalności oraz zgodność zdjęć i opisów pojazdów ze stanem faktycznym. Garść negatywnych komentarzy dotyczy natomiast pewnych trudności z egzekwowaniem gwarancji lub dokonaniem zwrotu pojazdu.

Plany na przyszłość właścicieli serwisu

Warto podkreślić na koniec, że AutoHero wyraźnie stara się iść z duchem czasu. Na stronie pojawia się coraz więcej ofert sprzedaży używanych aut elektrycznych. Jak można dowiedzieć się z oficjalnych komunikatów, stopniowo w sprzedaży ma się pojawiać coraz więcej takich pojazdów. Firma chce wspierać elektromobilność i przyczyniać się do ochrony środowiska.

Podsumowując

Pamiętajcie, że zakup auta z rynku wtórnego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem , niezależnie od tego, kto je sprzedaje i jakich gwarancji udziela. Z tego powodu zawsze świadomie dokonujcie takich zakupów. Niewątpliwie AutoHero wydaje się być bezpiecznym miejscem na zamówienie używanego samochodu, jednak ostateczną decyzję co do skorzystania z oferty tego portalu pozostawiamy Wam. Jeśli postanowicie dokonać zakupu, koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 1.8]

Autohero - opinie z forum:

 1. messa pisze:

  Mam pytanie, czy zamawiając samochód na tym portalu można wybrać odroczoną płatność gotówką? Jeśli tak, to ile czasu ma się na zapłatę? Jeśli kupowałbym auto, najpierw chciałbym je znaleźć i zamówić, a potem postarać się o kredyt w banku.

 2. afonia68 pisze:

  czy w przypadku dostawy samochodu można dokonać jego oględzin od razu przy pracowniku firmy i w razie wątpliwości rozmyślić się?

 3. a-skal pisze:

  ktoś wie jaki dokładnie jest zakres tej podstawowej gwarancji, która niby jest w cenie samochodu?

 4. marek pisze:

  no to tak, wszystko git, nie ma sie czym stresowac! wybierasz furę, która ci pasuje i firma robi resztę, łatwizna. prowadza cie przez cały proces, od wyboru do rejestracji, aż do dostawy pod chałupę. w moim przypadku tak było.

 5. congo pisze:

  Yyy no więc, samochód trochę się zapóźnił, chromy momentami średnio się prezentowały i jedna funkcja w multimediach nie działała. Ale przy całej tej nap*rdzie z prywatnymi handlarzami to jest tylko drobnostka. Dzięki Autohero się wziąłem i nie żałuję. Pierwszy raz mam auto, które katuję już pół roku i w ch*ja nic mi się z nim nie stało – wszystko sprawne i działa jak należy. Polecam!bardzo szybka i fachowa obsługa zarówno konsultanta jak i pracownika firmy w trakcie oględzin i jazdy próbnej. Cały proces zakupu i dostarczenia auta przebiegł szybko i bez żadnych problemów. Polecam firmę i konsultanta pana Piotra

 6. kmmx pisze:

  Uwaga, uwaga! Kupiłem samochód w AUTOHERO i juuż po tygodniu miałem go na podwórku. Papierki szybko załatwione, zero problemów. No i w zasadzie, te niedociągnięcia co były pokazane na necie to w rzeczywistości ledwo co dało się zauważyć. Jestem totalnie zadowolony z zakupu i mogę polecić to sklepu z czystym sumieniem.

 7. valdi pisze:

  no słuchajcie, ja już po prostu jestem znudzona tym i owo, firma niby ma mi przyznać moje pieniądze, a tu nic, zero odzewu, zero kontaktu, no i w zasadzie już trochę przesadzili z tym, już ponad miesiąc czekam i nic. szkoda mówić, że nie polecam i lepiej nie wpłacać żadnych pieniędzy, bo potem to się ciągnie w nieskończoność. ciekawe, kiedy to w końcu się skończy? aha i jeszcze jedno – nie mają wyjścia, muszą mi płacić to, co mi należy.

 8. tsz01 pisze:

  Kontakt i dostawa na wysokim poziomie. Polecam.

 9. jaszczyn pisze:

  Profesjonalizm Autohero – polecam!

 10. seti pisze:

  Pozytywna opinia o zakupie samochodu. Polecam.

 11. brzuc pisze:

  generalnie troche niemiła sytuacja, ale w końcu się udało..

 12. rysiu pisze:

  dostawa pod dom nie jest darmowa, kosztuje 500 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *