Carvago – opinie i fakty na temat nowej usługi zakupu aut. Czy warto skorzystać? Wasze doświadczenia

Pandemia koronawirusa doprowadziła do poważnego kryzysu na rynku nowych samochodów. Sprzedaż takich aut spadła nie tyle z powodu mniejszego zainteresowania nimi, co problemów z dostawami i ogromnymi brakami na parkingach dealerów.

W efekcie napędziło to sprzedaż pojazdów używanych, która w Polsce i tak utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie.

Do tej pory większości z nas zakup samochodu z rynku wtórnego kojarzył się z przeglądaniem ogłoszeń i jeżdżeniem w różne miejsca w celu ich weryfikowania. Jednak dziś mamy wygodną alternatywę – kupno online, a więc bez wychodzenia z domu.

Stało się to możliwe dzięki pojawieniu się dedykowanych do tego platform, w tym Carvago.com, której to dokładniej przyjrzymy się w tym artykule. Co to za firma, jakie usługi oferuje i czy jest godna zaufania? Sprawdź już teraz!

Portal carvago.com – czym jest?

Serwis ten jest stosunkowo nowy w naszym kraju, gdyż pojawił się w Polsce mniej więcej w połowie roku 2021. Warto jednak podkreślić, że na świecie działa o wiele dłużej. Czym jest? To specjalna platforma pozwalająca każdemu zainteresowanemu na zakup samochodu używanego bez wychodzenia z domu, a więc online. Koniecznie należy tutaj dodać, że obecnie jest największym tego typu serwisem w całej Europie.

źródło – https://carvago.com/pl

Na swojej stronie firma chwali się m.in. obsługą 6 krajów europejskich i planami dalszej ekspansji. Prowadzi 4 stacjonarne siedziby w różnych zakątkach naszego kontynentu, a do tego ma w swojej ofercie blisko 2 miliony różnych samochodów używanych. Liczby te robią wrażenie, ale czy przekładają się na jakość usług?

Co gwarantuje serwis?

Główne hasło reklamowe tego serwisu internetowego to „Ty wybierasz, my sprawdzimy, sfinansujemy i dostarczymy”. Co to oznacza? Firma przede wszystkim chwali się tym, że jest właścicielem każdego samochodu sprzedawanego klientowi.

Tym samym teoretycznie gwarantuje, że są to pojazdy sprawdzone, z pewną historią, a więc takie, które można kupować stosunkowo bezpiecznie.

źródło – https://carvago.com/pl/jak-dziala-carvago

Poszukiwanie aut na portalu niewątpliwie jest bardzo proste. Na stronie dostępna jest rozbudowana, ale jednocześnie przejrzysta wyszukiwarka. Wystarczy wskazać markę i model samochodu oraz kilka jego najważniejszych danych technicznych, zależnie od indywidualnych potrzeb. Na liście wyszukiwania pojawią się karty z pojazdami, z których każda jest bogata w przydatne kupującemu informacje, w tym wysokiej jakości zdjęcia.

Na czym jednak polega obietnica finansowania? Carvago.com jest po prostu partnerem Santander Consumer Bank i pośredniczy w udzielaniu kredytów na zakup pojazdu. Firma chwali się tym, że złożenie wniosku kredytowego jest bardzo proste, a decyzje zwykle wydawane są w ciągu zaledwie 15 minut. Mamy także gwarancję, że w większości przypadków cała procedura realizowana jest w pełni online.

Na koniec zostaje nam jeszcze kwestia dostawy, która jest ważna, gdy auto kupujemy przez internet. Firma gwarantuje, że dostarczy zamówione auto w możliwie najkrótszym czasie, bezpośrednio pod drzwi domu lub po prostu pod dowolnie wskazany adres.

Każdy transport ma być ubezpieczony i, choć jest płatny, serwis gwarantuje, że ustalona przy jego zlecaniu cena jest ostateczna, bez ukrytych opłat dodatkowych.

Warto przy okazji wspomnieć, że klienci carvago.com mają dostęp do bazy wszystkich aut oferowanych na portalu, a więc zarówno z Polski, jak i innych krajów europejskich.

Zakup auta na Carvago.com – jak to działa?

Aby zakupić pojazd za pośrednictwem tego serwisu, najpierw trzeba oczywiście znaleźć swój wymarzony model. Tutaj z pomocą przychodzi prosta w obsłudze wyszukiwarka, wyposażona w mnóstwo opcji do filtrowania wyników wyszukiwania. Co dzieje się dalej?

źródło – https://carvago.com/pl/samochody

Nie mamy tutaj do czynienia z typowym „kup teraz”. Gdy klient wskaże wybrane auto, firma gwarantuje, że specjaliści pracujący na zlecenie portalu zajmą się jego dokładnym prześwietleniem. Sprawdzą zarówno historię, jak przede wszystkim stan techniczny. Warto tutaj dodać, że jeśli pojazd będzie podejrzany, firma odmówi jego sprzedaży, co ma gwarantować klientom wysoki poziom bezpieczeństwa.

Po prześwietleniu konkretnego samochodu, przychodzi czas na jego finansowanie. Zamawiający może zapłacić gotówką, przelewem lub zdecydować się na linię kredytową dostępną bezpośrednio z poziomu Carvago.com. Wystarczy tylko wypełnić odpowiedni wniosek na stronie i zaczekać na decyzję banku.

Na tym etapie tak naprawdę kończy się zaangażowanie klienta. Firma gwarantuje, że gdy kwestie finansowe zostaną już uregulowane, kupi samochód na siebie, następnie wyrejestruje go, zrealizuje przegląd techniczny i zarejestruje na nowego właściciela. W efekcie pojazd po odbiorze jest tak naprawdę gotowy do jazdy, wystarczy go ubezpieczyć, choć serwis zapewnia, że może zająć się również tym.

Ostatni etap to dostawa i tutaj są dwie opcje do wyboru:

 • dowóz bezpośrednio pod wskazany adres – usługa droższa,
 • dostarczenie do Centrum Logistycznego firmy, z którego klient może sam odebrać auto.

Jakie są zalety zakupu samochodu przez Carvago?

Na koniec warto jeszcze przyjrzeć się zaletom korzystania z usług tego portalu, którymi na swojej stronie chwali się firma. Pośród najważniejszych należy wymienić:

 • możliwość rezygnacji z zakupu w terminie do 14 dni,
 • duże bezpieczeństwo – firma dokładnie weryfikuje auta przed sprzedażą,
 • gwarancja na 6 miesięcy, niezależnie od wieku samochodu,
 • możliwość pozostawienia starego pojazdu w rozliczeniu,
 • opcja zakupu aut zarówno w Polsce, jak i za granicą,
 • załatwienie wszelkich formalności związanych z transakcją,
 • możliwość skorzystania z dostawy auta bezpośrednio pod dom,
 • dostępność kredytu bezpośrednio z poziomu portalu.

Wady?

Tak naprawdę ciężko doszukiwać się jakichkolwiek wad tego serwisu. Jedyna związana jest z tym, że oczywiście nie ma możliwości samodzielnego sprawdzenia auta przed zakupem.

Do tego opcja dostawy pod konkretny adres jest płatna, ale biorąc pod uwagę wartość samochodu, opłata ta nie powinna być dużym obciążeniem.

Czy warto kupować samochód przez internet?

Przede wszystkim musisz mieć świadomość tego, że zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Teoretycznie w przypadku wyboru oferty Carvago.com bezpieczeństwo jest większe, gdyż firma weryfikuje auta, ale pewności nie można mieć nigdy.

Decyzję o skorzystaniu z tego typu usług zawsze musicie więc podejmować odpowiedzialnie i z pełną świadomością ryzyka, jakie się z tym wiąże.

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 3.8]

Carvago - opinie z forum:

 1. sandiego pisze:

  Czy ktoś orientuje się, na jakiej zasadzie działa ten zwrot w przeciągu 14 dni? Jest to jakaś skomplikowana procedura? Będę wdzięczny za wszelkie info na ten temat.

 2. kic45 pisze:

  Orientujecie się, czy istnieje opcja, żeby wskazać firmie jakiś inny samochód, nie znajdujący się w ich ofercie, ale sprzedawany na terenie kraju, który obsługują?

 3. kinzie22 pisze:

  Widzę, że procedura zakupu wygląda na trochę rozbudowaną. Ktoś wie, ile orientacyjnie trwa czas oczekiwania od wyboru samochodu do jego dostawy?

  1. mantol pisze:

   do 20 dni, ja czekałem okolo 15 dni od wpłaty do wydania.

 4. szst pisze:

  Czy te centra logistyczne z odbiorem osobistym są gęsto rozsiane po kraju? Wiecie, czy jest jakieś na terenie Wielkopolski?

  1. Anonim pisze:

   Z tego co się orientuję to jest tylko jedno centrum w Kaliszu

 5. Anonim pisze:

  Czas dostawy ok 20 dni od opłacenia umowy . Gwarantowany czas na zwrot to 14 dni od opłacenia umowy ( pełna kwotą ) Czy zawsze musimy tak być traktowani ?
  Firma nie podaje na dokumentach ( wymagane prawem ) wielkości kapitału zakładowego, czyli odpowiedzialności finansowej wobec zwykłych klientów ( wg moich ustaleń jest symboliczny )

  Wystraszony klient

 6. Mantol pisze:

  Kupiłem przez Carvago auto. Proszę o jedno : jak dostaniecie audyt do ręki, sprawdźcie dokładnie wszystkie minusy. Czy np brak opcji jest związane z brakiem jako takim, ze auto nie posiada tej opcji, czy jest to usterka. Sprawdźcie VIN w AutoDNA lub podobnych portalach. Opisze co mnie sie stało. w Caraudycie byla podana szkoda do 600 Euro, w rzeczywistosci schowana byla szkoda 600 + do 4500 euro. Kwota 4500 euro nie byla wskazana w audycie – brak rzetelnosci ze strony carvago. Dwa : w ogloszeniu byly opcje : asysten pasa ruchu i martwego pola, w audycie byla wzmianka ze nie sa dostepne opcje. Sprawdzilem : opcje są dostępne , ale są uszkodzone. Wątpliwe jest żeby taki technik mógł pominąć cos takiego. Złożyłem reklamacje i czekam.

 7. Anonim pisze:

  Po tym co kolega Mantol napisal, odechcialo mi sie korzystac z uslug tej firmy i dobrze.

  1. mantol pisze:

   Aktualizacja. 3.1 auto bylo odebrane w ramach złożonej reklamacji. Drugi tydzień czekam na auto. Informacji o tym jak odbywa się naprawa nie dostałem, do czasu aż się upomniałem pisemnie. Zadzwoniono do mnie wyjaśniono itd. Nikt nie zaoferował mi auta zastępczego, lub pokrycia kosztów dojazdów do pracy. Troche to przykre, ale oczekiwałem takiego rozwiązania.
   Winę za złą decyzję ponosi audytor, który źle ocenił audyt samochodu. Pozytywne jest to , że Carvago uznało moją reklamację i auto się naprawia.
   @ Anonim. – sama w sobie procedura jest wygodna. Carvago załatwiło mi wszystko, naturalnie za opłatą. Nie miałem czasu żeby jeździć po auto komisach, jeździć za ogłoszeniami, czy do Niemiec po auto. Firma zaoferowała mi dobrą usługę więc z niej skorzystałem. Auto kupiłem w czechach , więc tu też jest naprawiane.

 8. okapi pisze:

  Nie oczekujcie, że carvago to salon nowych samochodów. I nie miejcie adekwatnych oczekiwań. W moim przypadku po nieoczekiwanym dopływie gotówki szukałem czegoś fajnego 4×4 w automacie do połazęgowania po Europie. Wybór padł na volvo xc40. Już drugi strzał w carvago był w 10. Fakt, że miałem w nosie pierdoły w rodzaju rysy na lakierze i kredytów. Po trzech tygodniach auto podstawiono mi pod dom, ubezpieczone, zarejestrowane, z aktualnym przeglądem…i pełnym bakiem paliwa :)))

 9. Krzysztof pisze:

  Osobiście nie znam się na samochodach i nawet najgorszy audytor sprawdzi je lepiej odemnie, a pozatym nie jestem zbytnio wnikliwy i zawsze przy zakupie nie dostrzegałem pewnych mankamentów w autach, więc usługa i proces zakupu jak najbardziej na plus.
  Musimy być tylko przekonani że dane auto jest dla nas odpowiednie i komfortowe, warto gdzieś przed zakupem wypożyczyć sobie podobne na dzień lub dwa i przetestować.

 10. Wyborca pisze:

  Kapitał zakładowy firmy 10 tyś zł, rzeczywiście symboliczny – osobiście sprawdzałem

 11. Mac Las pisze:

  Zawiodłem się na tej firmie, a miało być tak pięknie. Chciałem kupić 4-letnią Hondę CR-V i zamówiłem CarAudit, żeby było wiarygodnie, cytuję wybrane zdania z opinii rzeczoznawcy.
  • Inspekcja ujawniła uszkodzenia z przodu i z tyłu samochodu.
  • Pomiary warstwy lakieru wykazały naprawę wcześniejszych uszkodzeń przedniej maski i pokrywy bagażnika
  • nie można wykluczyć potrzeby standardowej konserwacji hamulców
  • Kontrola wykazała deformację tarczy prawego przedniego koła
  • nie można wykluczyć konieczności wymiany (akumulator) na nowy
  • Przednie opony zimowe w tym stanie są niekompatybilne z eksploatacją w warunkach prawnie wymagających stosowania opon zimowych.

  Carvago rekomenduje zakup tego pojazdu.

  Zdecydowalibyście się na zakup tego auta?
  Kiedy w telefonicznej rozmowie stwierdziłem, że auto ma za wiele usterek, jest po kolizji i nie należało go rekomendować, pracownik Carvago stwierdził, żebym sobie kupił nowy.
  I tak zrobię. Ta rada kosztowała mnie kilkaset złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *